[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 924
113
Ebből is lehetett volna (ellenzéki) politikus. Inkább dögöljön meg az összes lakos, menjen csődbe az ország, de ne lehessen azt mondani, hogy elért valamit a kormány.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ebből is lehetett volna (ellenzéki) politikus. Inkább dögöljön meg az összes lakos, menjen csődbe az ország, de ne lehessen azt mondani, hogy elért valamit a kormány.
Faj nekik, hogy kiestek a pikszisbol es - valami csoda folytan, szamukra erthetetlen modon - nelkuluk is halad az elet tovabb. (Sot, meg jobban is megy.) Agonizalnak, de vegul ugyis bele kell nyugodniuk, mindez csak ido kerdese.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Khm. Első és másodkézből származó infó: állami cégeknél VIP jegyeket ajánlgatnak a vizes vb-re, szabadidőben el lehet menni, de a főnökség mondja meg mikor és hova...
Ennyire nem érdekli a kutyát se a vb?
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
Khm. Első és másodkézből származó infó: állami cégeknél VIP jegyeket ajánlgatnak a vizes vb-re, szabadidőben el lehet menni, de a főnökség mondja meg mikor és hova...
Ennyire nem érdekli a kutyát se a vb?

Inkább adnák féláron, akkor menne a körmeccs a meló-ágy-vb sorban :D A nő vízilabda meccsig milyen érdekeltségünk volt? Eddig még nem rázódtam bele
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Megy a gyűlölet ellenük: Simicska, Soros - ellene még el is fogadható, Momentum és tagjai, olimpiáról vitát és szavazást akarók - fideszesként vitát akartam és szavazást róla sokakkal együtt, végül emiatt hagytam ott őket (már többször is leírtam). Valamiért: pénz, hatalom. Az, hogy közben pont a nemzet védelme az, amivel meg lehet szerezni őket, a felsővezetésnek kb. mindegy. Vissza lehet nézni, hogy miket mondtak hatalomra kerülés előtt. Alsó szinten viszont tényleg a hazáért dolgoznak (ég is szegények arca sok esetben).
Az ellenzékről meg van a lesújtó véleményem. Az aktuális kormánypárt politikája szorozva -1-el az mindig is megvolt.

"- Ó, az ellenzék - legyintett finoman a polgármester. - Az ellenzék az szükséges. Ha nincs ellenzék, senki sem hiszi el, hogy jó az ügy.
És hangosan nevetett.
- Ha már az ellenzéknek is tetszik, megette a macska."
Móricz: Rokonok

Sok jobboldali sem ment el szavazni, mert szerintük túltolták már a biciklit azzal a kampánnyal. (jelzem, én benne voltam abban a 3 millió pár százezerben) Ezzel jelezték, hogy nem okés, amit csinál a kormány. Le kellett volna vonni a következtetést belőle és finomítani a dolgokon, mert a gyűlölet az taszító egy idő után. Láthatóan ez nem történt meg. (pár hónapja kb. ugyanezt már leírtam egy korábbi vitában)

Na megvan, a mentősautós hírekre szerencsére van cáfolat Mentőgyár facebook oldaláról:
Aki járt nálunk a gyárban szervizelni a közeli hetekben, azt körülbelül ilyen kép fogadta az udvarunkon. Napok óta kering a sajtóban egy hír, miszerint nem marad mentő vidéken a FINA miatt. Természetesen az OMSZ helyett ebben a kérdésben mi nem foglalhatunk állást, de a Profile Mentőgyár a tavaszi szerződéskötéskor ígéret tett az OMSZ-nek, hogy a FINA és a Forma-1 idejére - azaz július utolsó két hetére - leszállítunk 55 új mentőt, hogy a mozgóőrségeket a szolgálat gond nélkül elláthassa. Azokkal, amelyeket majd ma, azaz pénteken beviszünk a Bázisra, összesen 56-nál járunk. A jövő héten még további kocsik kerülnek átadásra, így az ígéretünket betartottuk, sőt, túl is teljesítjük - igaz, erre ráment néhány szombatunk is, de nem sajnáljuk. Biztos vagyok benne, hogy ez a mennyiség megfelelő többlet járműszámot biztosít a mozgóőrségek lebonyolításához. Mivel szerviz vezetőnk folyamatosan részt vesz a járművek kiadásakor tartott oktatásban, azt is látjuk, hogy a mentők nagy része már kiadásra is került az állomásoknak. A mentők átadása augusztusban és utána is folyamatos lesz. Idén kb. 130 mentő öregszik majd ki, azaz éri el a 13 éves korhatárt. A jövő év elején, amikor ezeknek a fizikai kivonása befejeződik, már mind a 169 szerződésben vállalt mentő leszállítása megtörténik, azaz a kocsipark frissítése előre és nem utólag történik meg, ráadásul az opciós 24 mentő lehívásával együtt a mérleg pozitív lesz, a járműpark tovább fiatalodik.

Nagyon nehéz úgy vitatkozni, hogy ha még a szavak jelentésében sincsen konszenzus köztünk. Gyűlölet - ez az a szó, amit egyes körök válaszként képesek megfogalmazni, ha valaki kritikát fogalmaz meg a tevékenységükkel kapcsolatban, a szó eredeti tartalmával, valódi mélységével mit sem törődve. A valóságban persze szó sincsen gyűlöletkeltésről (hogy utálom ezt az szdszesek szavajárására emlékeztető, álszent tartalommal átitatott szót!). Egyik általad említett személy, mozgalom esetében sem. A Momentum tagjai rokonainak, kapcsolatrendszerének ismertetése, rövid életútjának bemutatása nem gyűlöletkeltés, még ha a kellemetlen tényekről ezzel a lejáratott szónak a használatával szeretnék is elterelni a figyelmet a leleplezett párttagok. Sorossal szemben mennyiben "gyűlölködik" a kormány? Kívánom, hogy a legnagyobb gyűlöletkeltés a "Ne hagyjuk, hogy Soros nevessen a végén!" mondat legyen az országban, esetleg az, hogy "elutasítjuk Soros tervét a migrációval kapcsolatban".

Gyűlöletkeltés itt Orbán ellen folyik. Orbán véresre verését, kínzását imitáló videók keringenek a neten. A politikai élet hangneme is olyan szintre süllyedt az ellenzék jóvoltából, hogy az már egy kocsmában is kínos lenne. Juhász Péter szerint "Orbán alig látszik ki Putyin seggéből", rendszeresek az "elzavarjuk Orbán bűnöző bandáját" és a hasonló alpári ellenzéki megnyilvánulások. Még csak ezt megközelítő stílust sem használt korábban Orbán sohasem. De folytathatom a sort. Orbán felesége "ellik", Orbán "rohadt felcsúti cigány", "fasiszta diktátor", "zsebhitler", Orbán "pszichopata", "elgurult Orbán gyógyszere", stb... Kb. leszarom ezeket a jelzőket, de azért álljon már meg a menet, és ne az legyen, hogy az egyik szemében a szálkát is, a másikéban a gerendát sem...

Ha valakik a nemzet védelmét tűzik a zászlajukra, és aszerint is cselekszenek, az utolsó dolgom lesz azon filozofálni, hogy ezt őszinte meggyőződésből teszik-e vagy sem. Nekem egyébként meggyőződésem, hogy pl. Orbán és közelebbi munkatársai őszinte meggyőződésből teszik, mert a lehető legegyszerűbb lenne együtt bégetniük az uniós nyájjal, és szolgaian végrehajtani a központból érkező parancsokat, mégsem így tesznek. Pedig ők aztán semmit nem veszítenének ezzel, ráadásul a fősodratú sajtó elismerését, támogatását is megszereznék. És még egyszer, fel nem foghatom azt a mentalitást, ami a jó döntésekben, a helyes irány esetében is a rosszat, a negatívumot keresi.

Olyan jobboldali pedig nincs, aki az egyébként tényleg túltolt kampány miatt nem ment el szavazni. Aki egy ilyen kardinális kérdésben, valóban nemzeti ügyben inkább a bukásra játszik, mert esetleg sokszor játszották be a tévében, hogy menjen el szavazni október 2-án, és már unta a kampányt, zavarta az érzékeny, polgárinak képzelt, valójában sznob ízlését, az az én szememben nem jobboldali, hanem egy egoista alak.
 
  • Tetszik
Reactions: emel and zeal
T

Törölt tag 1711

Guest
Olyan jobboldali pedig nincs, aki az egyébként tényleg túltolt kampány miatt nem ment el szavazni. Aki egy ilyen kardinális kérdésben, valóban nemzeti ügyben inkább a bukásra játszik, mert esetleg sokszor játszották be a tévében, hogy menjen el szavazni október 2-án, és már unta a kampányt, zavarta az érzékeny, polgárinak képzelt, valójában sznob ízlését, az az én szememben nem jobboldali, hanem egy egoista alak.

quote-i-am-frankly-sick-and-tired-of-the-political-preachers-telling-me-as-a-citizen-that-barry-goldwater-34-87-54.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: eadx

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 924
113
"Inkább idehívnak bárkit, csak normális fizetést ne kelljen adni."
Bármennyire fáj, de ezzel egyetértek. Normális bérekkel haza lehetne vonzani sok képzett embert. Mert akiket behívnak azok túl sokat nem fognak fejleszteni az országon, mert ha már mozdul otthonról az EU-ba akkor megy nyugatra ha kell a tudása.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 849
57 825
113
minszk2

"És egy komment:"Inkább idehívnak bárkit, csak normális fizetést ne kelljen adni."

Én is a normális fizetés mellet foglalok állást. Csak hát az a helyzet , hogy a megrendelők nincsenek tekintettel arra, hogy a vállalkozó többet szeretne fizetni a melósainak. Így meg elég nehéz kigazdálkodni a fizetés emelést, főleg ha rendesen be is jelented a melósokat.
Egy havi 200 ezres nettó fizu kicsit több, mint 370 ezrébe kerül havonta a vállalkozónak, ennyit keres egy segédmunkás az építőiparban.
Egy szakmunkás 300 ezres nettó fizuja kicsit több, mint 560 ezrébe van havonta egy tisztességes vállalkozónak. Ez a jelenlegi helyzet.

Nyitott vagyok az ötletekre, hogy a jelenlegi adórendszer mellet, hogy fizessek többet a munkásoknak úgy, hogy nem kérhetek el több pénzt a megrendelőktől az adott feladatok elvégzéséért. :cool:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 924
113
minszk2

"És egy komment:"Inkább idehívnak bárkit, csak normális fizetést ne kelljen adni."

Én is a normális fizetés mellet foglalok állást. Csak hát az a helyzet , hogy a megrendelők nincsenek tekintettel arra, hogy a vállalkozó többet szeretne fizetni a melósainak. Így meg elég nehéz kigazdálkodni a fizetés emelést, főleg ha rendesen be is jelented a melósokat.
Egy havi 200 ezres nettó fizu kicsit több, mint 370 ezrébe kerül havonta a vállalkozónak, ennyit keres egy segédmunkás az építőiparban.
Egy szakmunkás 300 ezres nettó fizuja kicsit több, mint 560 ezrébe van havonta egy tisztességes vállalkozónak. Ez a jelenlegi helyzet.

Nyitott vagyok az ötletekre, hogy a jelenlegi adórendszer mellet, hogy fizessek többet a munkásoknak úgy, hogy nem kérhetek el több pénzt a megrendelőktől az adott feladatok elvégzéséért. :cool:

Nálunk azzal próbálkozik állambácsi, hogy megemeli az közalkalmazottak fizetését. Orvosok, ápolók, tanárok nagyon komoly fizetésemelést kaptak, a rendőrség is (nekik eddig is magas volt), ez többletkiadással jár, ami majd a csökkenő beruházásokban fog meglátszani, legalábbis az év első felében rekord alacsony volt az állami beruházás darabra meg pénzre is. A magas közalkalmazotti bérek és a növekvő minimálbér meg felnyomja a magáncégeknél is a béreket hosszótávon.
A felvetésed jogos, hogy honnan, de a te termékedet meg szolgáltatásodat nyugaton biztosan többért adják el, mint Magyarországon, szóval nem lehetetlen. Végig kell menni a szokásos lépéseken, elsőnek árat (lehet-e?) emelni, ha nő a bér akkor máshol költséget csökkenteni, a megnövel bérrel a munkásokat motiválni, hogy (részben) kompenzálják a költségnövekedést hatékonyabb munkával, engedhetsz a profitodból valamennyit, ezek kombinációi vagy helyzetből adódó más megoldások.
Persze az adórendszer is lehetne jobb, nálunk is kb 75% jut a nettóra amíg meglesz a munkás teljes költsége.
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
Nagyon nehéz úgy vitatkozni, hogy ha még a szavak jelentésében sincsen konszenzus köztünk. Gyűlölet - ez az a szó, amit egyes körök válaszként képesek megfogalmazni, ha valaki kritikát fogalmaz meg a tevékenységükkel kapcsolatban, a szó eredeti tartalmával, valódi mélységével mit sem törődve. A valóságban persze szó sincsen gyűlöletkeltésről (hogy utálom ezt az szdszesek szavajárására emlékeztető, álszent tartalommal átitatott szót!).

"A gyűlölet egy tartós vagy rövid idejű érzelmi állapot, amelynek tárgya lehet egy személy, emberek csoportja, állat, vagy tárgy, esetleg elvont fogalom. Lényege a gyűlölet tárgyának teljes elutasítása, utálata."
A második mondatot úgy fogalmaztad meg, mintha a kormány/kormánypártok nem támadásnak fognák fel, mikor normális kritikát kapnak, vagy egyes emberek/sajtóorgánumok kérdezik őket. Az szdsz-esek még sem használhatják folyton a Simicska-Soros-libsi triót ;)

Egyik általad említett személy, mozgalom esetében sem. A Momentum tagjai rokonainak, kapcsolatrendszerének ismertetése, rövid életútjának bemutatása nem gyűlöletkeltés, még ha a kellemetlen tényekről ezzel a lejáratott szónak a használatával szeretnék is elterelni a figyelmet a leleplezett párttagok. Sorossal szemben mennyiben "gyűlölködik" a kormány? Kívánom, hogy a legnagyobb gyűlöletkeltés a "Ne hagyjuk, hogy Soros nevessen a végén!" mondat legyen az országban, esetleg az, hogy "elutasítjuk Soros tervét a migrációval kapcsolatban".

Aha, mikor a legfőbb érv az év elején annyi volt a Momentum ellen, hogy egy részük szdsz-rokon? Utána jött az egyik Mécs libsiket parodizáló írásának igazként való eladása, hogy elhitessék a vidékiekkel, hogy vidékellenesek, ezzel keltve a feszültséget. Közben a testvére a hírek szerint Habony barátja. Emiatt tekintik a Momentumot a Fidesz egy "false flag" műveletének sokan. Pár lejáratócikk a tagjairól, miszerint eltüntetik a pénzeket, amire dícséretet is kap a cikkíró, de utána inkább eltüntetik a cikkíró nevét, annyira jól sikerült. Később egy (amilyen formában megtörtént, elcseszett) lépésük után olyan terrort kiált a fidesz-média, hogy egy erőteljesen libsi csapat is megirigyelné. A népszavazást aláírók elleni hazaárulózást már meg sem említem, sok fideszes megkapta ezt a jelzőt - köztük én is. Hogy miért írtam alá, már párszor kifejtettem ebben a topicban.

"Soros megölte volna az anyját" "Lázár: Soros szervezetei működnek maffiaszerűen" "Már vidéken is provokál a Soros-hálózat" Amit írtál, a "elutasítjuk Soros tervét a migrációval kapcsolatban" mondattal tökéletesen kiegyeznék, mert nem a személy ellen, hanem a véleménye/tevékenysége ellen irányul a dolog. Ez olyan különbség a kinn lévő plakátokhoz képest, mintha én/más a személyedre irányulva tennénk megjegyzést. És a való életben nincs Mackensen, hogy a bűnlajstromos topicka bekerüljön érte az ember. Inkább átveszi még pár médium.
"Megdöbbenéssel figyeljük mind a Soros Alapítványt, mind pedig Soros György személyét az utóbbi időben ért nemtelen támadásokat. A fiatal nemzedék és a szakkollégiumi mozgalom támogatásával aktívan járult hozzá egy szabadabb és nyitottabb szellemi légkör kialakulásához Magyarországon. Látva a felsőoktatás szorult helyzetét, úgy gondoljuk, hogy az újabb nemzedékeknek is szükségük lesz arra az önzetlen támogatásra, amelyet a Soros Alapítvány remélhetőleg a jövőben is nyújtani fog. Tiltakozunk az Alapítvány politikai csatározásokba történő bevonása ellen."

Gyűlöletkeltés itt Orbán ellen folyik. Orbán véresre verését, kínzását imitáló videók keringenek a neten. A politikai élet hangneme is olyan szintre süllyedt az ellenzék jóvoltából, hogy az már egy kocsmában is kínos lenne. Juhász Péter szerint "Orbán alig látszik ki Putyin seggéből", rendszeresek az "elzavarjuk Orbán bűnöző bandáját" és a hasonló alpári ellenzéki megnyilvánulások. Még csak ezt megközelítő stílust sem használt korábban Orbán sohasem. De folytathatom a sort. Orbán felesége "ellik", Orbán "rohadt felcsúti cigány", "fasiszta diktátor", "zsebhitler", Orbán "pszichopata", "elgurult Orbán gyógyszere", stb... Kb. leszarom ezeket a jelzőket, de azért álljon már meg a menet, és ne az legyen, hogy az egyik szemében a szálkát is, a másikéban a gerendát sem...

A gyűlöletkeltést elutasítom mindenki ellen.
De ha már kerested: Orbán csicskázik, Bayer szerint a más véleményen levőknek a taknyukon és vérükön kell csúszniuk, meg szét kell verni a pofájukat. Kövér akasztana, igaz önmagukat (ha már öngyilkosok akarnak lenni, akkor már valami olyat keressenek, ami fájdalommentes). Mind, amit írtam, ugyanolyan különböző kommentelőktől (bár kinézem ezt simán nevüket vállalókbül), újságírói vagy politikai nímandoktól van, mint a te idézeteid. Jah, mégse...
Azt a mélységet, amit a jobboldali kommentszekció is kitermel magából - hasonló, amit írtál, csak a másik félnek - azt már nem is akarom idézni. Volt fidesz-pártolóként olcastam szépeket, de azokat akkor is elutasítottam.

Ha valakik a nemzet védelmét tűzik a zászlajukra, és aszerint is cselekszenek, az utolsó dolgom lesz azon filozofálni, hogy ezt őszinte meggyőződésből teszik-e vagy sem. Nekem egyébként meggyőződésem, hogy pl. Orbán és közelebbi munkatársai őszinte meggyőződésből teszik, mert a lehető legegyszerűbb lenne együtt bégetniük az uniós nyájjal, és szolgaian végrehajtani a központból érkező parancsokat, mégsem így tesznek. Pedig ők aztán semmit nem veszítenének ezzel, ráadásul a fősodratú sajtó elismerését, támogatását is megszereznék. És még egyszer, fel nem foghatom azt a mentalitást, ami a jó döntésekben, a helyes irány esetében is a rosszat, a negatívumot keresi.

Ugyan csak utólag tudom látni a 98-02 közti tevékenységüket, de most azt mondom, akkor még szerintem meggyőződésből teszik. A maira nem mondanám ki egyértelműen. Alacsonyabb rangon biztos az a többség, de felső körökre már nem tudom elfogadni.
A jó döntésben negatívat keresni. Hát annak örülök, hogy itt rendezik a vizes vb-t, de annak nem, hogy közben eltűnnek azok a pénzek, amelyek 5-6 helyre simán kellenének. De ahogy nézem, nem csak engem zavar ez.

Olyan jobboldali pedig nincs, aki az egyébként tényleg túltolt kampány miatt nem ment el szavazni. Aki egy ilyen kardinális kérdésben, valóban nemzeti ügyben inkább a bukásra játszik, mert esetleg sokszor játszották be a tévében, hogy menjen el szavazni október 2-án, és már unta a kampányt, zavarta az érzékeny, polgárinak képzelt, valójában sznob ízlését, az az én szememben nem jobboldali, hanem egy egoista alak.


Dehogynem vannak. És elég sokan voltak ahhoz, hogy érvénytelen legyen a szavazás. Az, hogy róluk ez a véleményed, arra no komment. A Fidesz polgáriságát felejtsük el, az már csak egy mítosz.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 699
113
minszk2

"És egy komment:"Inkább idehívnak bárkit, csak normális fizetést ne kelljen adni."

Én is a normális fizetés mellet foglalok állást. Csak hát az a helyzet , hogy a megrendelők nincsenek tekintettel arra, hogy a vállalkozó többet szeretne fizetni a melósainak. Így meg elég nehéz kigazdálkodni a fizetés emelést, főleg ha rendesen be is jelented a melósokat.
Egy havi 200 ezres nettó fizu kicsit több, mint 370 ezrébe kerül havonta a vállalkozónak, ennyit keres egy segédmunkás az építőiparban.
Egy szakmunkás 300 ezres nettó fizuja kicsit több, mint 560 ezrébe van havonta egy tisztességes vállalkozónak. Ez a jelenlegi helyzet.

Nyitott vagyok az ötletekre, hogy a jelenlegi adórendszer mellet, hogy fizessek többet a munkásoknak úgy, hogy nem kérhetek el több pénzt a megrendelőktől az adott feladatok elvégzéséért. :cool:


Dolgozz egyedül,és tiéd az összes zsöci.
;)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 849
57 825
113
Joker

Én most az találtam ki, hogy egyéni alvállalkozókkal dolgoztatok, teljesítmény bérezéssel. De ez is csak bizonyos esetekben kerülhet szóba.
Egyébként nem panaszkodásból írtam amit írtam, csak megpróbáltam bemutatni, hogy ugyan annak az éremnek legalább két oldala van :)

Papajoe

Szerintem te se örülnél neki ha tök egyedül állnék neki felépíteni az új házadat.... :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Én most az találtam ki, hogy egyéni alvállalkozókkal dolgoztatok, teljesítmény bérezéssel.
Nem tudom hogyan oldhato meg a teljesitmeny merese, de szvsz. jo otletnek tunik. Viszont ehhez nem kell egyeni vallalkozonak lennie egy egyszeru melosnak, mert azzal indokolatlanul sokat szivna.

A nettojuk egy resze abbol lenne, hogy leirnak dolgokat. Most akkor vigye bele a vallakozasba a csaladi autot, mert mas eszkozre nem nagyon fog tudni leirni. Talan reszben meg egy telefonra, egyeb aprobb dolgokra. Csokken az adoalap es a befizetett jarulek stb... Igy reszben a sajat nyugdijukat sporolnad le illetve adnad oda nekik fizeteskent. Plusz szivnanak a konyvelovel es (sok helyen) az iparuzesi adoval, tappenzel, plusz az ugyek intezesevel. Szvsz. ritka kiveteltol eltekintve nincs ertelme a dolgozonak kivaltani az egyeni vallalkozoit. Ha pedig anyagilag bajba kerulnek akkor pillanatok alatt oda lehet a csaladi auto.
A teljesitmeny jutalmazasanak valoban lehet ertelme. Sajnos amikor en talalkoztam ilyennel akkor csak gombokat dobtak motivacio gyanant. Evekkel kesobb esett csak le mennyire nem erte meg. Persze azt is be kellett latnom, hogy akar mukodhetett is volna - fair deal alapon. De a vallalkozosdit biztosan passzolnam.
Ok mit szoltak az otletedhez? :p
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 849
57 825
113
Zeal

KATA-s egyéni vállalkozóként semmi kockázatuk sincsen, tőke nem kell hozzá, a közteher meg fix.
A teljesítményt meg például úgy lehet mérni, hogy például egy kőműves brigádot felfalazott négyzetméterben fizetek. Egy négyzetméterért kapnak X ezer forintot.
Alkalmazottaknál sajna ez így nem működik :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
KATA-s egyéni vállalkozóként semmi kockázatuk sincsen, tőke nem kell hozzá, a közteher meg fix.
Nem a toke miatt aggodtam. Az eddig se kellett bt-hez. De hogyan erinti ez a nyugdijukat, a tappenzuket, a konyvelovel is foglalkozni kell, ki adja az eszkozoket, milyen felelosseggel tartozik, hogyan alakul a szabadsag stb, stb. Nem ertem ezzel a reszevel ok miert jarnanak jobban.
A teljesítményt meg például úgy lehet mérni, hogy például egy kőműves brigádot felfalazott négyzetméterben fizetek. Egy négyzetméterért kapnak X ezer forintot.
Nincs ket ugyanolyan fal. Egyiket seperc alatt felrakjak a masikat meg rengeteg cipekedes, lepcsozes vagy egesz napos letramaszas utan se. Biztos ki van ez mar talalva mashol, de tenyleg nem latom, hogy ezt hogyan lehet megoldani.
Alkalmazottaknál sajna ez így nem működik :)
Dehogynem. Alapber plusz fair extra penz, jutalom. Ha egy vallalkozonal mukodhet akkor az embereidnel is.

Na, mit szoltak hozza? Ezt elfelejtetted leirni. :p Vagy meg csak most gyujtesz erot hozza. Sokat segitek benne, mi? :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Pont most olvasom, hogy ha a KATA-s vallakozok ugyanannak a cegnek szamlaznak evi 1 millios bevetel folott, akkor bajba kerulhetnek. Bujtatott foglalkoztatas miatt vehetik elo oket. :p
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Status
Not open for further replies.