[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Ami még lemaradt:
Balázs!
A MIG 29-es volt pilóták meg üzenik: "ha tudják, hogy te vagy az egyik F 15-ben"!
Alles!
Csak a keresztnevét írom: Gyuri SZU 22 M3 HÉT TONNA rakománnyal elindult volna a kijelölt célja felé, még ha "ott is hagyja a fogát!" Mi ez, ha nem HAZASZERETET!
Lehet, hogy a hiba bennem van, de itt en csak értelmezhetetlen zagyvasagot látok. 7 tonna fuggeszutmenyt meg fizikailag nem tudsz pakolni a 22esre...
 
M

molnibalage

Guest
Ez esetben sem látom értelmét a sehova sem vezető vergődésnek, ezért ismét rövid leszek. Rekord rövid idő alatt felkészültünk, beugrók vagyunk Mexikó helyett. Szerintem nagyon jól felkészültünk. Eddig minden flottul megy, a FINA eddig teljesen elégedett, aminek elég egyértelmű bizonyítéka, hogy a 2024-es rövid pályás VB rendezési jogát is nekünk adták tegnap. Nyilván mert mindennel baj van. :)
Ezek az indexes és 444-es alakok, akik folyamatosan fúrnak, mindenről normálisról, rendes dologról megpróbálják elhitetni, hogy rossz, ugyanazok, mint akik a '20-as években Bécsből öntötték a szennyet mindenre, ami magyar, lejáratandó az országot és annak vezetését, és akikről Mályusz oly kitűnő könyvet írt "A vörös emigráció" címmel.
Bayer "kissé" kifigurázta a 444-eseket (7:47-től 12:04-ig):
En csak aut latom, hogy menthetetlenül ostoba propagansista vagy itt... Csak azért jöttél egy ht oldalra, hofy ezt csináld. Epic..
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
Molni: van egy rossz hírem...az elmúlt 3 szavazáson egyszer sem a fideszre szavaztam. Tehát nem kormánypropot nyomok, hanem véleményt és amit látok. Az az igazság, hogy én hajlamos vagyok a saját zsebemnek hinni...Gyurcsány alatt semmim nem volt, pedig szakmailag amit ebben az országban el lehet érni, ott voltam (multi cégnél csak a tulaj volt felettem). Most messze nem ilyen irányban ténykedek... és nem hogy a hitelt vissza tudtam nyögni, de picikét haladgatunk is.

Az meg, hogy Mészáros Lőrincnek mije van, szerintem nem az újságíró tudja, hanem Ő. Emlékszem kb. 15 éve felhívták az akkori főnököm, hogy akar e a 100 leggazdagabb magyar közé kerülni az újságban (HVG asszem). Mindezt úgy, hogy az első 10000-be se fért volna bele (Citroen Picassoja volt, meg 4 fős mikrovállalkozása). Botka kevésbé zavar?

A vizes VB-pedig parádés (tisztán műszaki szemmel); lagg nélküli full HD adás, hihetetlen jó látványvilág (üvegezett oldalú medencék, stb). Brazil olimpia megvan még??? :D
A legkritikusabb hibába esel. Egy tenyezos a modelled. Mikor szarul ment neked akkor voros volt, most jól, akkor narancs. Ebből az jon le, hogy a narancs jo. Az fel sem merül benned, hogy korrelacio nincs a ketto kozott...

Kb. mint a bort es vodkste iszok szodaval es berugok. Biztos szodatol...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
En csak aut latom, hogy menthetetlenül ostoba propagansista vagy itt... Csak azért jöttél egy ht oldalra, hofy ezt csináld. Epic..
Vagy csak nem egyezik a vilagnezetetek es ezert kritizalod. Teny: teged ballib trool meg soha sem zavart. Bocsi, de termeszetes okoknal fogva nem lehet mindenki momo-s (vagy fuggetlen). :oops:

A legkritikusabb hibába esel. Egy tenyezos a modelled. Mikor szarul ment neked akkor voros volt, most jól, akkor narancs. Ebből az jon le, hogy a narancs jo. Az fel sem merül benned, hogy korrelacio nincs a ketto kozott...

Kb. mint a bort es vodkste iszok szodaval es berugok. Biztos szodatol...
Szerinted nem tudja felmerni, hogy az eppen aktualis politikai vezetes milyen es mekkora hatassal van az eletere? o_O
Na!...
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
En csak aut latom, hogy menthetetlenül ostoba propagansista vagy itt... Csak azért jöttél egy ht oldalra, hofy ezt csináld. Epic..

Valószínűleg arra játszol, hogy átvéve a stílusodat, én is elküldjelek melegebb éghajlatra, de ez továbbra sem fog megtörténni.
Az felettébb érdekes, hogy te, aki magas lóról minősítesz, propagandistázol, már ennek a szónak az átvételével a lila zászlós, kígyóvállú szakállmatyik szóhasználatát és vitakultúráját másolod. Egy ellenzéki párt tagjainak viselkedését, beszédmódját, szóhasználatát (propagandáját) közvetíted. Nekik is minden kérdésre, felvetésre annyi a válaszuk, hogy a másik propagandista.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
A Giro-t, meg a Tour-t nézve alig-alig látni BMW-t, meg más "prémiumot" se igen a tévéközvetítésekben.
Én is pár napja ugyan ezt a megállapítást tettem. Biztos oda már csak azok járnak, akiknek stadionbelépőre se futja. Pedig tejjel-mézzel folyó kánaán van odakint - sok vendégmunkás alapján és szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator
M

molnibalage

Guest
Vagy csak nem egyezik a vilagnezetetek es ezert kritizalod. Teny: teged ballib trool meg soha sem zavart. Bocsi, de termeszetes okoknal fogva nem lehet mindenki momo-s (vagy fuggetlen). :oops:


Szerinted nem tudja felmerni, hogy az eppen aktualis politikai vezetes milyen es mekkora hatassal van az eletere? o_O
Na!...
Van itt olyan...? En azt erzem lassan, hogy a forum a narancsos pravda..
 
M

molnibalage

Guest
Valószínűleg arra játszol, hogy átvéve a stílusodat, én is elküldjelek melegebb éghajlatra, de ez továbbra sem fog megtörténni.
Az felettébb érdekes, hogy te, aki magas lóról minősítesz, propagandistázol, már ennek a szónak az átvételével a lila zászlós, kígyóvállú szakállmatyik szóhasználatát és vitakultúráját másolod. Egy ellenzéki párt tagjainak viselkedését, beszédmódját, szóhasználatát (propagandáját) közvetíted. Nekik is minden kérdésre, felvetésre annyi a válaszuk, hogy a másik propagandista.
Nem játszok én semmire...
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
Nem folytatom ezt hosszan, mert láthatóan semmi értelme nincsen ennek a vergődésnek.
Itt relativizálsz, habonyozol (Egyáltalán ki az? A vádaskodáson, tippeléseken kívül senkinek konkrét infója nincs róla), hogy lemossad a Momentum szdsz-es bélyegét, hát egészségedre. Tegyed, ha jobban esik. Elég csak a rokoni kapcsolatokat átnézni, meg kell hallgatni miket mondanak, hogyan vélekednek a buzijogoktól kezdve a könnyűdrogokig, és szerintem mindenki számára világos lesz, hogy milyen értékrendhez kötődnek, és hogy neked, vagy nekem van igazam.
Ügyesen megtanultad, hogy '90-ben a fideszesek kivonultak a trianoni megemlékezésről. És? Mi ennek a relevanciája 27 évvel később, amikor ami támogatást meg lehet adni, legyen az erkölcsi vagy anyagi, megadnak a határon túlra, és egyébként a határon túli szavazók 96%-a szavazott a Fidesz mellett 2014-ben. Ennél világosabb állásfoglalás szerintem nem kell.
Az pedig, hogy ki minek határozza meg magát, az lehet, hogy magánügy, de attól még nem kell elfogadni. Amit itt használsz, megint csak klasszikus liberális érvelés, még ide kapcsolódó vicc is van:
- Milyen nemű a gyereked?
- Nem tudom, majd ha felnő eldönti.
Nem, attól, hogy egy férfi nőnek, egy kozmopolita jobboldalinak határozza meg magát, nem lesz sem nő, illetve sem jobboldali.

A Momentum-SzDSz(-Fidesz) összefonódást nem akartam eddig sem eltörölni, azt firtattam, hogy más fogást nem tudtak találni rajtuk. Lehet el kéne olvasnod a válaszaimat, mielőtt kommentelsz.

"Aki jobboldali, elment, aki meg nem ment el, az nem jobboldali" "Az pedig, hogy ki minek határozza meg magát, az lehet, hogy magánügy, de attól még nem kell elfogadni.Ha valaki egy mosógépnek határozná meg magát, attól még nem lenne mosógép, hanem inkább egy kötöznivaló bolond lenne." Terjesszük ki a másra való vélekedéssel még, utána értelmezd, amit írtál. Az, hogy te önhatalmúlag kitagadod az emberek egy részét valahonnan, az már a te bajod. "Aki nincs velünk az ellenünk van." Köszönöm, ebből én nem kérek, családom Rákosi alatt szenvedett ettől eleget.

Ha már magadnak ellentmondasz, akkor legalább egy kommentet hagyjál köztük. Lehet, inkább hagyjuk abba, mielőtt tökéletesen belezavarodsz a mondandódba :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
A Momentum-SzDSz(-Fidesz) összefonódást nem akartam eddig sem eltörölni, azt firtattam, hogy más fogást nem tudtak találni rajtuk. Lehet el kéne olvasnod a válaszaimat, mielőtt kommentelsz.

"Aki jobboldali, elment, aki meg nem ment el, az nem jobboldali" "Az pedig, hogy ki minek határozza meg magát, az lehet, hogy magánügy, de attól még nem kell elfogadni.Ha valaki egy mosógépnek határozná meg magát, attól még nem lenne mosógép, hanem inkább egy kötöznivaló bolond lenne." Terjesszük ki a másra való vélekedéssel még, utána értelmezd, amit írtál. Az, hogy te önhatalmúlag kitagadod az emberek egy részét valahonnan, az már a te bajod. "Aki nincs velünk az ellenünk van." Köszönöm, ebből én nem kérek, családom Rákosi alatt szenvedett ettől eleget.

Ha már magadnak ellentmondasz, akkor legalább egy kommentet hagyjál köztük. Lehet, inkább hagyjuk abba, mielőtt tökéletesen belezavarodsz a mondandódba :)
Nem véletlenül az a nickje, ami...
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Van itt olyan...? En azt erzem lassan, hogy a forum a narancsos pravda..
Ez szubjektiv elmeny. Mas meg ugy erzi, hogy egy ballib jatszoter az oldal foruma.

A Momentum-SzDSz(-Fidesz) összefonódást nem akartam eddig sem eltörölni, azt firtattam, hogy más fogást nem tudtak találni rajtuk.
Mar a tortenet elejen szdsz-esnek konyveltek el oket, ami bizony telitalalatnak bizonyult. A kesobbi szovegeikbol is eppen ez derult ki.
Fogast boven lehet talalni rajtuk ezen kivul is. A Nolimpias szavazas idozitese (miatt az csak a karokozasrol szolt), az lmbtq kampany, a buta/alpari nyilatkozatok, a stilusuk. Mindenki talalkozott mar ilyen okoskodo hulyegyerekkel a kornyezeteben. Lenyegeben semmihez nem ertenek, de folyton szovegelnek, okoskodnak, mindent jobban tudnak stb... Ismerjuk az ilyet. Es ezek csak bábok egy kamu partban. Talan egy megyei vagy egy egyetemi lapban elferne a hulyeseguk, de normalis szavazo az ilyet nem engedi a hatalom kozelebe. Persze azt sem ertem miert beszelunk meg roluk, hiszem lenyegeben mar teljesen leirtak magukat.
 
M

molnibalage

Guest
Ez szubjektiv elmeny. Mas meg ugy erzi, hogy egy ballib jatszoter az oldal foruma.


Mar a tortenet elejen szdsz-esnek konyveltek el oket, ami bizony telitalalatnak bizonyult. A kesobbi szovegeikbol is eppen ez derult ki.
Fogast boven lehet talalni rajtuk ezen kivul is. A Nolimpias szavazas idozitese (miatt az csak a karokozasrol szolt), az lmbtq kampany, a buta/alpari nyilatkozatok, a stilusuk. Mindenki talalkozott mar ilyen okoskodo hulyegyerekkel a kornyezeteben. Lenyegeben semmihez nem ertenek, de folyton szovegelnek, okoskodnak, mindent jobban tudnak stb... Ismerjuk az ilyet. Es ezek csak bábok egy kamu partban. Talan egy megyei vagy egy egyetemi lapban elferne a hulyeseguk, de normalis szavazo az ilyet nem engedi a hatalom kozelebe. Persze azt sem ertem miert beszelunk meg roluk, hiszem lenyegeben mar teljesen leirtak magukat.
Ez a ballibezes valami fetis?
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
Mar a tortenet elejen szdsz-esnek konyveltek el oket, ami bizony telitalalatnak bizonyult. A kesobbi szovegeikbol is eppen ez derult ki.
Fogast boven lehet talalni rajtuk ezen kivul is. A Nolimpias szavazas idozitese (miatt az csak a karokozasrol szolt), az lmbtq kampany, a buta/alpari nyilatkozatok, a stilusuk. Mindenki talalkozott mar ilyen okoskodo hulyegyerekkel a kornyezeteben. Lenyegeben semmihez nem ertenek, de folyton szovegelnek, okoskodnak, mindent jobban tudnak stb... Ismerjuk az ilyet. Es ezek csak bábok egy kamu partban. Talan egy megyei vagy egy egyetemi lapban elferne a hulyeseguk, de normalis szavazo az ilyet nem engedi a hatalom kozelebe. Persze azt sem ertem miert beszelunk meg roluk, hiszem lenyegeben mar teljesen leirtak magukat.

Szavazás az olimpiáról az nekem, mint fideszesnek is tetszett, tökéletes lett volna a fidesznek egy befuccsolt szavazási kísérlet, vagy ha mégis összegyűlik elég szavazat, akkor egy sikeres szavazás. Azt sulykolták, hogy megvan a támogatottság az olimpiához, akkor miért nem volt szavazás? '18-ra tökéletes lett volna megerősíteni a támogatottságot, még ha nem is kaptuk volna meg a rendezést.
Ehelyett sikerült feltornászniuk a Momentumot sikeresen, már kifejtettem többször, hogyan. Amit ott levágott a Fidesz, az sokaknak az utolsó csepp volt a pohárban, köztük nekem is. Az olimpia visszamondása gazdaságilag jól jött az országnak, főleg a nem fővárosi területeknek. Az, hogy milyen arcvesztés volt, az minden oldalnak köszönhető.
A nyilatkozatok stílusa nem különbözik egy random magasrangú Fideszes megnyilvánulásaitól, lassan már Orbánétól sem és ez nem a Momentumosok dicsérete. Abban mondjuk egyetértünk, hogy csak bábuk azok a fiatalok, csak szerintem egy false flag gyakorlat.

A hírek szerint pedig pont, hogy felfele mennek. Mondjuk a melegfelvonulásos után ezen én is csodálkozok.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
akkor miért nem volt szavazás?
A momo-s nyilatkozatok szerint ok nem a Nolimpia kampanyra alakultak, hanem sokkal korabban. De olyan idopontra szerveztek a kampanyukat, hogy az mar csak negativ iranyba befolyasolhatta volna a dontest. Soha nem erdekelte oket az emberek velemenye, haho! Egy budapesti Olimpiat ellenzo kampanyt futtattak Nolimpia neven es pusztan az idozitessel el is ertek a celjukat. Azt a hazugsagot hagyjuk mar a fenebe, hogy itt valamilyen szavazason felmertek volna az igenyeket. A szavazas csak egy eszkoz volt.

(Az lmtbq vonaglasrol is kellene egy nepszavazas... :))
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 412
23 392
113
A Giro-t, meg a Tour-t nézve alig-alig látni BMW-t, meg más "prémiumot" se igen a tévéközvetítésekben.
Bár lehet, hogy ezek tulajait nem érdekli a kerékpársport?
Na de akkor mi van a helyi lakosokkal - szerte az országban - akiknek autója képernyőre kerül?

Szóval Namény; Miskolc is tele van pl. BMW-vel. Itt is sokan eggyel fentebbinek akarja villantani magát, mint ami....ők is...:rolleyes:
A típusra szakosodott kis szerviz udvara tele a javításra váró felső kategóriásokkal, de már az utca két oldala is.
A kép még egy régebbi, konszolidáltabb időszakban készült.
https://www.google.hu/maps/@48.0952...4!1s7QEMeIq6V_aVJ1m4o_skYQ!2e0!7i13312!8i6656

http://totalcar.hu/magazin/technika/2014/10/12/rossz_motorok_neveddmeg_tipushiba/

Na de a 45 év ínség után bepótol a jónép, ha bírja, ha nem!

A BMW-vel arra akartam célozni, hogy ugyan miből telik két tizenéves cigónak autóra, amikor egy napot sem dolgoztak.
A cigányok körében egyébként nagyon népszerűek a prémium kategóriás autók, főleg a németek, inkább vesznek egy ezeréves kohószökeveny Mercit, mint egy új Opel Corsát. Természetesen a nagytöbbségének nincs rá pénze, ezért ezeréves bontásra ítélt roncsokat hoznak be az országba, ezek egyrészén se forgalmi, se kötelező biztosítás nincsen (ha egy ilyen beléd jön, nem fog fizetni a biztosító), sőt sokaknak még jogsija sincsen (látott már valaki cigányt KRESZ tanfolyamon, pedig tele van velük az út. Nekem is van cigány ismerősöm, aki büszkén mesélte, hogyan vette meg a lányának a jogsit egy vidéki városban, majd a lány egy hónapon belül össze is törte a BMW 3-ast).
Egy haverom eladta a BMW-jét, pechére egy cigánynak, aki megkérte arra, hogy ne adja már le a papírokat az okmányirodán csak egy hét múlva. Persze a haverom egyből leadta a papírokat, és ez volt a szerencséje, mert a cigó még egy hónap múlva sem iratta át a kocsit a saját nevére, a haver meg szépen kapta sorba a büntetéseket ( gyorshajtás, tilosban parkolás, autópálya használat matrica nélkül). Persze mivel egyből leadta a papírokat nem kellett semmit fizetnie.
 
Status
Not open for further replies.