[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 697
14 740
113
https://444.hu/2017/07/17/10-500-vendegmunkas-jon-magyarorszagra
És egy komment:"Inkább idehívnak bárkit, csak normális fizetést ne kelljen adni."

Kapcsolódó:

http://jobangel.blog.hu/2017/07/19/munkaerohiany_hogy_is_van_ez?full_commentlist=1#comments

egy komment:
Kopasz Szuzukis 2017.07.19. 21:24:26
(...) Anno, mikor a cégemet felvásárolta egy közel keleti országból származó érdekeltségi csoport, az akkori kormányzat prominens gazdasági főmuftija aláíratott velük egy "stratégiai megállapodást" a felvásárlás fejében. Ebben szerepelt az a kitétel is, hogy az új tulajdonos nem adhat magasabb bért a dolgozóinak, mint a régiós átlag. Pernye, ez "szigorúan titkos", nehogy kitörjön a parasztlázadás. Aztán az új tulaj csodálkozik, hogy a jó szakemberek szép csendesen elszivárognak. Budapestre, dunántúlra.


Régóta lehet sejteni, hogy a kormány által a multikkal kötött stratégiai megállapodások egyik kiemelt eleme, hogy a kormányvállalja a hazai bérek térségi szinten is alacsonyan tartását. De ez új elem, hogy a kommentelő szerint nem is engedi meg emelni - bár a rendszerváltás idejéről már olvastam hasonlót, hogy egy betelepülő cég csak úgy építhetett vagy vehetett meg egy üzemet, hogy a béreket alacsonyan kellett tartania, nehogy elszívja a munkaerőt a többi cégtől és azoknak is bért kelljen emelnie.

Viszont ez egyre egyértelműbben mutatja, hogy a magyar kormányzat a nyugat felé úgy biztosítja magát, hogy eladja saját embereit - ill. azok munkaerejét. mind régen az afrikai hadurak, akik eladták a népük egy részét a rabszolgakereskedőknek, vagy mint az Erdélyi fejedelmek, akik tétlenül nézték, hogy a török időnként betör, fosztogat és magyarokat visz el janicsárnak meg rabszolgának.

Erre rímel a devizahiteles/bankadós sztori is. Szinte biztos vagyok benne, hogy a bankadót azért nyelték be a bankok, mert cserébe a kormány/állam vállalta, hogy a deviza adósokat csak részlegesen kell kárpótolniuk. Vagyis a bankadóval a kormány tulajdonképp a devizaadósokat lopta meg.

Ezekkel a stratégiai megállapodásokkal meg a vendégmunkások importjával pedig a magyar munkavállalókat.

Ezért nem koppintanak komolyabban a fejére Merkelék, mert minden szabadágharcos lózung ellenére Orbán kiszolgál mindenkit, akit a hatalma érdekében kell. A németeket, oroszokat, jenkiket, zsidókat.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 602
16 284
113
Ez a ballibezes valami fetis?
Molni: te egyszerűsítették 2 bitre. A balosokra elvből nem voksolok (mert meghurcolták a családomat, meg mert mindenüket elvették, stb). A jobbikot ismerem (belülről is), azt hagyjuk. A fidesz meg durván megnyomta a családok támogatását (tetszik), nem a segélyt emeli egekbe (tetszik), küzd, hogy belső fogyasztást generáljon és ha jól súgtak nekem, akkor a honvédséggel kapcsolatos dolgok is tetszeni fognak. Jobban örülnék egy gazdapártnak, ahol főleg magyar emberek próbálnak politizálni, de nincs ilyen.
 
M

molnibalage

Guest
Molni: te egyszerűsítették 2 bitre. A balosokra elvből nem voksolok (mert meghurcolták a családomat, meg mert mindenüket elvették, stb). A jobbikot ismerem (belülről is), azt hagyjuk. A fidesz meg durván megnyomta a családok támogatását (tetszik), nem a segélyt emeli egekbe (tetszik), küzd, hogy belső fogyasztást generáljon és ha jól súgtak nekem, akkor a honvédséggel kapcsolatos dolgok is tetszeni fognak. Jobban örülnék egy gazdapártnak, ahol főleg magyar emberek próbálnak politizálni, de nincs ilyen.
Ezt az egész kommentet nem értem, hogy miért nekem címzetes. Ez a ballibezes egyfajta lozung lett a liberális meg szitokszo, mert a sok agyatlan azt sem tudja mit jelent...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and torsen
T

Törölt tag 1526

Guest
El kéne már dönteni, hogy hova akarunk tartozni,mert erre a kompországosdira már egyszer csúnyán ráb@sztunk!

https://ria.ru/sport/20170720/1498839559.html
Ha tűrhetetlen volt a Heineken logója a szörnyűséges vörös csillag miatt ami a kommunista diktatúra jelképére hasonlít, akkor elég nehéz lenne megmagyarázni, hogy a konkrétan CCCP-s vörös csillag belefér. A szervezők csak betartották a hatályos jogszabályokat.

Úgy látom a komment szekcióban elég masszívan beindult a nácizás, csak ezúttal nem az ukránokat hanem a magyarokat nácizzák. De azért vannak értelmes hozzászólók is akik tisztában vannak vele, hogy nekünk a kommunizmusról picit más emlékeink vannak mint nekik és helyreteszik a reflexből nácizókat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 080
83 407
113
"A misszióban az ember fizikailag rettenetesen kifárad, de lelkileg mindig többet kap, mint amennyit adni tud. Itthon viszont ahhoz kell nagy lelkierő, hogy békével bírjuk az ellenzéki média valóságtól teljesen elrugaszkodott, gyűlölettel teli állításait, amelyekkel tönkre akarják tenni az emberek közérzetét „minél rosszabb, annál jobb” alapon."
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
"A misszióban az ember fizikailag rettenetesen kifárad, de lelkileg mindig többet kap, mint amennyit adni tud. Itthon viszont ahhoz kell nagy lelkierő, hogy békével bírjuk az ellenzéki média valóságtól teljesen elrugaszkodott, gyűlölettel teli állításait, amelyekkel tönkre akarják tenni az emberek közérzetét „minél rosszabb, annál jobb” alapon."

"Feladatunk, hogy hétköznapi emberként mindenütt, ahol lehet, érvekkel részt vegyünk a párbeszédekben munkahelyen, baráti vagy nem baráti társaságokban, családban."
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 394
23 256
113
Abból a 10500-ból lefogadom 10000 ukrán. Van szerb ismerősöm és ahogy mondja, ott a fizetések nagyjából akkorák, mint itt, tehát nem is éri meg nekik átjönni.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint hivatalosan jelenleg kb. 2800 ukrán és 1200 szerb vendégmunkás dolgozik hazánkban (az RTL klub híradójában mondták a pontos számot, csak nem jegyeztem meg pontosan) . Ugyanis az van amit anno megmondtam, ha valakinek el kell hagynia a hazáját, akkor ugyan oly mindegy, hogy Budapest vagy Bécs, vagy München, csak ugye a fizetés az a nem mindegy! Mert ha valaki eljön, akkor nem 130-at akar keresni, hanem 500-at, tehát továbbmegy.
A csavar a történetben, hogy a vendégmunkások, mihelyt megszerzik a képzésüket igazoló hivatalos magyar okmányt, egyből lépnek nyugatra, ahol az uniós magyar papírral sokkal könnyebben tudnak elhelyezkedni.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/mu...hazankbol_az_ukran_vendegmunkasok.257071.html

Három gondolat :
1. Miért mondták, hogy határon túli magyarokat akarnak idehozni vendégmunkásnak, amikor Lembergben kampányoltak?
2. Miért ingyenes nekik a képzés, miért nincs magyaroknak átképzés?
A statisztikák szerint jelenleg 25 000 informatikus hiányzik az országból, de sehol sincs ingyenes állami képzés, csak maszek horribilis áron.
3. Miért nem akarják normálisan megfizetni a magyar munakvállalókat?
Nem kellene nyugati bér, csak pont annyi, hogy már ne érje meg kimenni, és van ami nem pénzkérdés (pl. emberszámba venni a dolgozót, normális munkakörülmények, kifizetett pótlékok és túlórák)
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Abból a 10500-ból lefogadom 10000 ukrán. Van szerb ismerősöm és ahogy mondja, ott a fizetések nagyjából akkorák, mint itt, tehát nem is éri meg nekik átjönni.
Ezt simán el tudom hinni,Talán tavaly láttam egy Toroczkaival készült videót,és abban mondta el,hogy a szerb oldalon némelyik közmunkás jobban keres,mint magyar társa.
 
D

danielblack

Guest
A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint hivatalosan jelenleg kb. 2800 ukrán és 1200 szerb vendégmunkás dolgozik hazánkban (az RTL klub híradójában mondták a pontos számot, csak nem jegyeztem meg pontosan) . Ugyanis az van amit anno megmondtam, ha valakinek el kell hagynia a hazáját, akkor ugyan oly mindegy, hogy Budapest vagy Bécs, vagy München, csak ugye a fizetés az a nem mindegy! Mert ha valaki eljön, akkor nem 130-at akar keresni, hanem 500-at, tehát továbbmegy.
A csavar a történetben, hogy a vendégmunkások, mihelyt megszerzik a képzésüket igazoló hivatalos magyar okmányt, egyből lépnek nyugatra, ahol az uniós magyar papírral sokkal könnyebben tudnak elhelyezkedni.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/mu...hazankbol_az_ukran_vendegmunkasok.257071.html

Három gondolat :
1. Miért mondták, hogy határon túli magyarokat akarnak idehozni vendégmunkásnak, amikor Lembergben kampányoltak?
2. Miért ingyenes nekik a képzés, miért nincs magyaroknak átképzés?
A statisztikák szerint jelenleg 25 000 informatikus hiányzik az országból, de sehol sincs ingyenes állami képzés, csak maszek horribilis áron.
3. Miért nem akarják normálisan megfizetni a magyar munakvállalókat?
Nem kellene nyugati bér, csak pont annyi, hogy már ne érje meg kimenni, és van ami nem pénzkérdés (pl. emberszámba venni a dolgozót, normális munkakörülmények, kifizetett pótlékok és túlórák)
Pontosan!!! Én most tervezem feladni a német melómat ahol kevés munkával 2200 nettot keresek. Baszhatom ha nem erzem itt magam otthon. Tanulni akarok aztán vinni valamire Magyarországon.
 
D

danielblack

Guest
Ezt simán el tudom hinni,Talán tavaly láttam egy Toroczkaival készült videót,és abban mondta el,hogy a szerb oldalon némelyik közmunkás jobban keres,mint magyar társa.
Délvidéki magyar kolléganőm 150 eurót kapott a vajdaságban harisnyagyárban/üzemben..... Ez nekem nem tűnik magyar bérnek.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Délvidéki magyar kolléganőm 150 eurót kapott a vajdaságban harisnyagyárban/üzemben..... Ez nekem nem tűnik magyar bérnek.

Heves megyében találsz hasonló sori/betanított melót 50-60 ezres fizetéssel. Azért innen nyugatabbra 1-2 megyével meg lehet keresni ebben a munkakörben csodálatos 80-120 ezret, műszakszámtól függően.
 
M

molnibalage

Guest
Délvidéki magyar kolléganőm 150 eurót kapott a vajdaságban harisnyagyárban/üzemben..... Ez nekem nem tűnik magyar bérnek.
Egyelemes mintából ne extrapoláljunk már a végtelenbe. Hányszor kell ezt még elmondani. Ha 2200 eurós bért meg lehet kapni ennyi ésszel, akkor lehet, hogy vár rám kint munka...
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
"Feladatunk, hogy hétköznapi emberként mindenütt, ahol lehet, érvekkel részt vegyünk a párbeszédekben munkahelyen, baráti vagy nem baráti társaságokban, családban."

Csak a lényeg maradt le: ezt azért lehet idézni majd minden oldalnak sűrűn, mert nem tudom mikor láttam politikusok közt utoljára érveken alapuló vitát.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93

Nagyon jó cikk egy hiteles szakmabelitől. Csókay írásának ezt a részét meg külön beteszem ide:

"Szakmámban, az idegsebészetben, ahol a CT az egyik legfontosabb diagnosztikai eszköz, elképzelhetetlen – legyen az hajléktalan, miniszter vagy MTA-doktor –, hogy szükség esetén ne jusson hozzá bárki sürgős CT-hez, illetve a szükséges idegsebészeti ellátáshoz akárhol az országban.

Ahogy bárhol az EU-ban, természetesen itthon sincs CT minden kórházcentrum minden épületében, különösen ahol nincs mód az agyvérzés ellátására. Az akut ellátásban azonban bármelyik európai országgal felvesszük a versenyt, sőt nemegyszer megtapasztaltam külföldről kért konzílium esetén, hogy súlyos koponyasérülteknél vagy óriás agydaganatoknál a nyugati kollégáim jóval hamarabb lemondtak a beteg további kezeléséről, mint itthon, és nem mentek el a még választható kezelési határokig.

Amikor ezt szóvá tettem nemzetközi kongresszuson, a válasz az volt, hogy nincs rá pénz. Ezzel szemben itthon az elmúlt hét évben óriási kórházi fejlesztések történtek mindenütt vidéken, magam is átéltem ezt Miskolcon, és végre most már a fővárosban is megszületett a döntés a több mint 750 milliárdos fejlesztésről."
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon jó cikk egy hiteles szakmabelitől. Csókay írásának ezt a részét meg külön beteszem ide:

"Szakmámban, az idegsebészetben, ahol a CT az egyik legfontosabb diagnosztikai eszköz, elképzelhetetlen – legyen az hajléktalan, miniszter vagy MTA-doktor –, hogy szükség esetén ne jusson hozzá bárki sürgős CT-hez, illetve a szükséges idegsebészeti ellátáshoz akárhol az országban.

Ahogy bárhol az EU-ban, természetesen itthon sincs CT minden kórházcentrum minden épületében, különösen ahol nincs mód az agyvérzés ellátására. Az akut ellátásban azonban bármelyik európai országgal felvesszük a versenyt, sőt nemegyszer megtapasztaltam külföldről kért konzílium esetén, hogy súlyos koponyasérülteknél vagy óriás agydaganatoknál a nyugati kollégáim jóval hamarabb lemondtak a beteg további kezeléséről, mint itthon, és nem mentek el a még választható kezelési határokig.

Amikor ezt szóvá tettem nemzetközi kongresszuson, a válasz az volt, hogy nincs rá pénz. Ezzel szemben itthon az elmúlt hét évben óriási kórházi fejlesztések történtek mindenütt vidéken, magam is átéltem ezt Miskolcon, és végre most már a fővárosban is megszületett a döntés a több mint 750 milliárdos fejlesztésről."
Persze, EU-s pénből, mert oda mehet, a főváros meg nem kaphat ebből, mert ahhoz már túl fejlett. Na erről ennyit...
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
El kéne már dönteni, hogy hova akarunk tartozni,mert erre a kompországosdira már egyszer csúnyán ráb@sztunk!

https://ria.ru/sport/20170720/1498839559.html

A mostani magyar külpolitika arra épül, hogy lehetőleg minden világhatalommal, közeli regionális hatalommal jó viszonyban legyünk, és mindenki érdekelt legyen Magyarország fennmaradásában.

Én személy szerint pedig külön, hangsúlyosan leírtam, hogy szerintem Oroszországnak abszolút prioritásnak kell lennie. A velük való jó kapcsolat a legfontosabb. De... Mindent azért nem kell eltűrni, és lenyelni. A jó magyar-orosz viszonynak feltétele, mivel az elmúlt évszázad alapján rendkívül terhelt, hogy mindkét fél tegyen gesztusokat, és bizonyos tekintetben engedjen. Ha rendezett kapcsolatot akarunk, akkor a jövőre kell koncentrálni, nem a múltra. Felesleges történeti vitákba bocsátkozni, a múlton rágódni, és ide tartozik, hogy egyik fél se akarja ráerőltetni a saját múltértelmezését a másikra. Aki idejön, tartsa tiszteletben a mi törvényeinket, és azt, hogy itt nem ugyanazt jelenti a vörös csillag, mint Oroszországban. Eszembe nem jutna a Magyar Királyi Honvédség-féle Bocskai-sapkában Moszkvába utazni. A cikkben szereplő karikatúra nem elegáns.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka
Status
Not open for further replies.