[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mert ez az az ország, ahol csont nélkül lenyúl az állam üzletágakat haveroknak, szarik az általa írt tákolmányra, amit alaptörvénynek csúfolnak stb.

Ez egy átlagos nyugati demokrácia. Van olyan verziója is, mint amit most az USA-ban láthatunk, hogy a haverok nyúlják le az üzletágakat és a politikát is, az állam pedig csak néz bambán, mint most Trump, amikor rájött, hogy lobbiérdekek erősebbek mindennél és semmi se lesz a politikájából ezzel szemben! Ennél azért jobb, amikor az állam irányítja a lopást. Lényegében két verzió van: kleptokrácia a plutokrácia vezetésével, míg a másik az állami abszolutizmus kleptokráciája. Bocs, de ha csak ennyit tud a liberalizmus kitermelni a demokrácia kereteiből, akkor az utóbbit választom. Ott legalább van központi hatalom és ér valamit a szavazatom. Éppen Trump csődje mutat rá, hogy milyen az, amikor a válaszó akarata szart se ér. Engem legalább megvédenek a migránsoktól!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Ez egy átlagos nyugati demokrácia. Van olyan verziója is, mint amit most az USA-ban láthatunk, hogy a haverok nyúlják le az üzletágakat és a politikát is, az állam pedig csak néz bambán, mint most Trump, amikor rájött, hogy lobbiérdekek erősebbek mindennél és semmi se lesz a politikájából ezzel szemben! Ennél azért jobb, amikor az állam irányítja a lopást. Lényegében két verzió van: kleptokrácia a plutokrácia vezetésével, míg a másik az állami abszolutizmus kleptokráciája. Bocs, de ha csak ennyit tud a liberalizmus kitermelni a demokrácia kereteiből, akkor az utóbbit választom. Ott legalább van központi hatalom és ér valamit a szavazatom. Éppen Trump csődje mutat rá, hogy milyen az, amikor a válaszó akarata szart se ér. Engem legalább megvédenek a migránsoktól!

tulajdonképpen erről szól Gorka mai nyílt levele:

http://mandiner.hu/cikk/20170826_gorka_sebestyen_otthagyja_a_feher_hazat
https://444.hu/2017/08/26/csak-ido-kerdese-volt-gorka-sebestyen-tavozik-a-feher-hazbol
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ismét a ruszkiszopó/orbánista


Na ebből is mi jön le? Talán éheznek az MSZP-s emberkék vagy mi?
http://www.origo.hu/itthon/20170501-ripost-sokmillios-luxusorak-szerelmese-botka.html

Szóval a molni ulippo angelsoul fade panoz emberkék szerint ha egy normális ember a fideszre teszi a voksát az nem más mint egy ruszkiszopó/orbánista és nem megváltó DK MSZP "józan ész" szavaz.

Persze most jön az hogy ááá én nem "állítottam ilyet" Jó nem állítottál de akkor kérem azt a pártot a számotokra beírni hogy melyik a Fidesz méltó utódja!
Jobbik? Kizárt! az utóbbi 2 évben bomlásnak indúlt!
MSZP ? Ott bukták el hogy kiálltak Gyurcsány mellett (Pedig anyámék is rászavaztak 2006-ban) Csalódás.
DK ? jó vicc!
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Fél év elteltével munka kapcsán hazalátogattam. Az árak döbnenetesek. Allee, 1190Ft egy rántott csirkemell, pékárú átlag 250Ft, benzin 342Ft. Dechatlon rogyásig tele, a parkolókban sorakznak az újabbnál újabb autók, IKEA kajálda tele (a 20-as húsgolyó nincs, helyette a 15-ös kiszerelés, a 20-as áráért...)

Az infláció elszabadult, hiába hülyítik az embereket. A bérnövekedés smafu, vagy nem tudom hol volt. Sokakkal beszélgettem errōl, 9 cég került szóba, egyiknél sem volt a fizikai állománynál bérfejlesztés. A lakhatás átlagosan 15%-al nōtt, tavalyhoz képest. Brutális.

Szerintem a látszólagos növekedés és jólét (avagy verseny a szomszédokkal) alapja az alacsony kamatkörnyezet adta hitel. Ebbōl nagy pofára esés lesz, pláne, ha még a bérúniót is bemakkolják...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Fél év elteltével munka kapcsán hazalátogattam. Az árak döbnenetesek. Allee, 1190Ft egy rántott csirkemell, pékárú átlag 250Ft, benzin 342Ft. Dechatlon rogyásig tele, a parkolókban sorakznak az újabbnál újabb autók, IKEA kajálda tele (a 20-as húsgolyó nincs, helyette a 15-ös kiszerelés, a 20-as áráért...)

Az infláció elszabadult, hiába hülyítik az embereket. A bérnövekedés smafu, vagy nem tudom hol volt. Sokakkal beszélgettem errōl, 9 cég került szóba, egyiknél sem volt a fizikai állománynál bérfejlesztés. A lakhatás átlagosan 15%-al nōtt, tavalyhoz képest. Brutális.

Szerintem a látszólagos növekedés és jólét (avagy verseny a szomszédokkal) alapja az alacsony kamatkörnyezet adta hitel. Ebbōl nagy pofára esés lesz, pláne, ha még a bérúniót is bemakkolják...
A kormány az intézkedéseivel mesterségesen emeli a bérszínvonalat, ami árszínvonalnövekedést von maga után. Mivel jelenleg a reálbérszint a kormány beavatkozása miatt magasabb, mint amit az árszínvonal indolkolttá tenne, ezért az árszínvonal lassan leköveti, ami persze ismét reálbércsökkenést fog okozni, a kormány pedig saját bevallása szerint nem fejezte még be a bérszínvonal emelését célzó programját, minimum a választások előtt lesz egy újabb hullám, aminek az árszínvonalra gyakorolt hatása már a választások utánra tehető. A kormány ezzel semmit nem ér el, legfeljebb az ár-bér spirált gyorsítja be valamelyest. Jelentős változást a profitráta csökkentése okozhatna, de nyilván a kormány nem fog erre elmozdulni, a cégek meg maguktól nem fogják lábon lőni magukat, hogy a klasszikus kifejezéssel éljek.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Ja, szegeny artatlan aki le akarta beszelni az eroszakos hatarsertesrol a menekult noket es gyerekeket...
Hagyjuk mar a libbant retorikat!

Fogalmam sincs. Gondolom ugyanazok a "jogvedok" ugyeskednek ezekben az esetekben is. Remelem csak ido kerdese es repulnek egytol egyig.

Senki sem mondta, hogy ártatlan.

Én arról beszélek, hogy mi van azzal a pár ezer emberkével, akik az elmúlt X évben kaptak státuszt.


Nem úgy tűnik, mintha komolyan fellépne a a kormány ezek ellen a szervezetek ellen. Politikai kampányt folytat ellenük, de annyi.


K. ugyanaz van, mind a ballib/Fletó kapcsán. Semmiféle törvény előtti elszámoltatás nem volt, hiszen a rövid távú hatalmi célok érdekében kifejezetten jól jött a fidesznek, hogy ez a ballib az ő ellenzéke, akikre lehet visszamutogatni. Ha a börtönben ülnének, akkor kevésbé lehetne.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem úgy tűnik, mintha komolyan fellépne a a kormány ezek ellen a szervezetek ellen. Politikai kampányt folytat ellenük, de annyi.
Nem fogjak a Dunaba loni oket kesobb sem. Most az volt a legfontosabb, hogy mindenkihez eljusson az info az alcivilekrol. Ma mar legalabb mindenki tudja honnan fuj a szel, ha azt hallja, hogy demokracia, szolasszabadsag stb. Sok masik allam vezetese fejjel ment a falnak es porul is jartak. Nalunk a szokasos forgatokonyv nem jott be. Ez a lenyeg.
K. ugyanaz van, mind a ballib/Fletó kapcsán. Semmiféle törvény előtti elszámoltatás nem volt, hiszen a rövid távú hatalmi célok érdekében kifejezetten jól jött a fidesznek, hogy ez a ballib az ő ellenzéke, akikre lehet visszamutogatni. Ha a börtönben ülnének, akkor kevésbé lehetne.
A fuggetlen birosagokkal olyan sokat nem tud tenni, de azert szerintem lassan alakulnak a dolgok. Az erzekenyitett birakat sem fogjak rovid idon belul eltakaritani. Ha valami kirivoan durva dolgot csinalnak akkor persze eloveszi oket a media. Mar ez is haladas, mert ilyen korabban nem volt.

Sajnos Fleto meguszta. Az egyik ugyet elevules miatt, a mostanit pedig azert, mert elvittek a balhet helyette. Szomoru vagyok. De politikailag meg mindig jobb az, ha igy irja ki magat, mintha martirra valna.

Pont a minap zarult le az egyik buntetougy elso foku birosagi szakasza a szemem elott. Annyi a sztori, hogy egy civil hulye lekevert par pofont - az egyebkent szinten hulye - kozfeladatot ellato szemelynek. A kabe fel evig huzodo kihallgatasokkal tobb mint 3 evbe telt eljutni az elosfoku iteletig. Ezek utan nekem mar semmilyen kerdesem nincs. Egy vicc az egesz igazsagszolgaltatasi rendszer. (Es rohadul nem erdekel, hogy - sajat bevallasuk szerint - mennyire leterheltek.)

A masik: Nehogy mar eliteld a fideszt azert mert idiota az ellenzeke. Hulye lenne nem ki hasznalni az alkalmat. Ha osszefogna veluk, na az lenne a durva...:rolleyes:
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kormány nem emeli a fizetést: Kurv@ fidesz nem ad péndztet!
Kormány csökkenti az adókat 39-ről 15%-ra: Kurv@ fidesz, itt a legmagasabbak az adók!
Kormány emeli a közalkalmazottak bérét: Kurv@ fidesz szórja a pénzt!
Kormány ráhat a cégekre, hogy emeljenek bért: Kurv@ fidesz növeli az inflációt!
Kormány megemeli a minimálbért: Kurv@ fidesz, most többre vagyok bejelentve és adózni kell! Így kevesebbet kapok mint mikor zsebbe dugták.
Kormány csökkenti a vállalkozók adóját, de szigorít az ellenőrzésen: Kurv@ fidesz, most be kell vallanom mindent és kevesebbet keresek mint azelőtt amikor nem adóztam.
r2khfu41mf.gif
Kihagytam valamit?
Komolyan a kormány hibája, hogy mennyibe kerül a svéd húsgolyó?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Nem fogjak a Dunaba loni oket kesobb sem. Most az volt a legfontosabb, hogy mindenkihez eljusson az info az alcivilekrol. Ma mar legalabb mindenki tudja honnan fuj a szel, ha azt hallja, hogy demokracia, szolasszabadsag stb. Sok masik allam vezetese fejjel ment a falnak es porul is jartak. Nalunk a szokasos forgatokonyv nem jott be. Ez a lenyeg.

A fuggetlen birosagokkal olyan sokat nem tud tenni, de azert szerintem lassan alakulnak a dolgok. Az erzekenyitett birakat sem fogjak rovid idon belul eltakaritani. Ha valami kirivoan durva dolgot csinalnak akkor persze eloveszi oket a media. Mar ez is haladas, mert ilyen korabban nem volt.

Sajnos Fleto meguszta. Az egyik ugyet elevules miatt, a mostanit pedig azert, mert elvittek a balhet helyette. Szomoru vagyok. De politikailag meg mindig jobb az, ha igy irja ki magat, mintha martirra valna.

Pont a minap zarult le az egyik buntetougy elso foku birosagi szakasza a szemem elott. Annyi a sztori, hogy egy civil hulye lekevert par pofont - az egyebkent szinten hulye - kozfeladatot ellato szemelynek. A kabe fel evig huzodo kihallgatasokkal tobb mint 3 evbe telt eljutni az elosfoku iteletig. Ezek utan nekem mar semmilyen kerdesem nincs. Egy vicc az egesz igazsagszolgaltatasi rendszer. (Es rohadul nem erdekel, hogy - sajat bevallasuk szerint - mennyire leterheltek.)

A masik: Nehogy mar eliteld a fideszt azert mert idiota az ellenzeke. Hulye lenne nem ki hasznalni az alkalmat. Ha osszefogna veluk, na az lenne a durva...:rolleyes:

Látod ez a legnagyobb baj a fidesszel.

Nem a problémák megoldására törekednek, hanem hogy egy problémából a legnagyobb politikai hasznot hozzák ki.

És te ehhez még tapsolsz is.

Dunába lövés: alternatíva lehetne a kitoloncolásuk - nyilván ezzel együtt minden ellátás megszüntetése.

Dehogy nem lehet a bíróságokkal mit tenni. Olyan eljárási törvényeket kell hozni, hogy a bíróságoknak igen szűk mozgástere legyen az ítélet meghozatalakor.

Sajnos Fletó megúszta? A Fidesz számára ez nem sajnos. A vele való riogatással húzták be 2014-et.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
Dunába lövés: alternatíva lehetne a kitoloncolásuk - nyilván ezzel együtt minden ellátás megszüntetése.
Dehogy nem lehet a bíróságokkal mit tenni. Olyan eljárási törvényeket kell hozni, hogy a bíróságoknak igen szűk mozgástere legyen az ítélet meghozatalakor....
Két szó: ENSZ, EU.
Sajnos ezek miatt nem lehet.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Látod ez a legnagyobb baj a fidesszel.

Nem a problémák megoldására törekednek, hanem hogy egy problémából a legnagyobb politikai hasznot hozzák ki.

És te ehhez még tapsolsz is.

Dunába lövés: alternatíva lehetne a kitoloncolásuk - nyilván ezzel együtt minden ellátás megszüntetése.

Dehogy nem lehet a bíróságokkal mit tenni. Olyan eljárási törvényeket kell hozni, hogy a bíróságoknak igen szűk mozgástere legyen az ítélet meghozatalakor.

Sajnos Fletó megúszta? A Fidesz számára ez nem sajnos. A vele való riogatással húzták be 2014-et.

A problemak megoldasara nem csak radikalis megoldasok leteznek. Nem kell tobb kis cipo a Duna-partra, tok folosleges fejjel menni a falnak. Eleg csak nyilvanossagra hozni az infokat es kirohogni oket, de nem szabad tuljatszani a kartyakat. Szerintem eddig eleg ugyesen laviroznak, pedig van rajtuk nyomas rendesen.

2014-et nem Fletoval nyertek meg, hanem azzal, hogy nem csodolt az orszag. Persze Gy. F. mindig nagy segitseg. :)
2018-at sem Vonaval fogjak megnyerni, hanem azzal, hogy tobb jut ez emberek zsebebe.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1 and fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
A problemak megoldasara nem csak radikalis megoldasok leteznek. Nem kell tobb kis cipo a Duna-partra, tok folosleges fejjel menni a falnak. Eleg csak nyilvanossagra hozni az infokat es kirohogni oket, de nem szabad tuljatszani a kartyakat. Szerintem eddig eleg ugyesen laviroznak, pedig van rajtuk nyomas rendesen.

2014-et nem Fletoval nyertek meg, hanem azzal, hogy nem csodolt az orszag. Persze Gy. F. mindig nagy segitseg. :)
2018-at sem Vonaval fogjak megnyerni, hanem azzal, hogy tobb jut ez emberek zsebebe.

A problémák megoldására csak megoldások léteznek.

A nem megoldás nem megoldás.

Igen, Pénztáros Lőrinc zsebébe tényleg több jutott,
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
A kormány az intézkedéseivel mesterségesen emeli a bérszínvonalat, ami árszínvonalnövekedést von maga után. Mivel jelenleg a reálbérszint a kormány beavatkozása miatt magasabb, mint amit az árszínvonal indolkolttá tenne, ezért az árszínvonal lassan leköveti, ami persze ismét reálbércsökkenést fog okozni, a kormány pedig saját bevallása szerint nem fejezte még be a bérszínvonal emelését célzó programját, minimum a választások előtt lesz egy újabb hullám, aminek az árszínvonalra gyakorolt hatása már a választások utánra tehető. A kormány ezzel semmit nem ér el, legfeljebb az ár-bér spirált gyorsítja be valamelyest. Jelentős változást a profitráta csökkentése okozhatna, de nyilván a kormány nem fog erre elmozdulni, a cégek meg maguktól nem fogják lábon lőni magukat, hogy a klasszikus kifejezéssel éljek.

Kapitalizmusban ha a tőkés tehetné ingyen dolgoztatna maximális profit motívum miatt. Bér emelésre meg szükség van térségünkhöz képest is fizetések nagyon lent vannak. Ez az elvándorlást erősíti fel még jobban. Sajnos ez van demokráciában élünk itt nincsenek távlati tervek vagy programok hanem 3-4 évre gondolkodás. Érezzük is hatását.
Ami számomra is visszás megoldás a nyugdíjasok újra foglakoztatása. Ami most még rendbe van mivel vannak még munka bíró 60-esek. Csak hát demográfia makacs dolog ezen munkára alkalmas idősek száma is fogy majd, valamint rendszerváltástól hazánk népességi egészségügyi mutató egyre rosszabbak.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and tarzaan
Status
Not open for further replies.