[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Egek, ez mekkora hulyeseg! Ahol van modern egeszsegugyi ellatas ott nincs tulnepesedes.
Az ellatorendszerre pedig nem "szorulsz ra". Nyugodtan meg lehet halni termeszetes korulmenyek kozott. Bar gondolom azert csak beadatnad a tetanusz elleni oltast, ha egy szogbe lepsz...

A szuk medenceju nok pedig majd kiszelektalodnak a 3. vh utam, ha mar nerm lesz modern eu ellatas, de ez akkor sem a te dontesed lesz.

Afrikában és az arab orszáégokban is elég modern az ellátás. Nem annyira, mint nálunk, de a legfontosabb gyógyereket megkapják.

Csak gyerekkorban kötelezően kapott oltásaim vannak.

Megjegyzem a tetanusz általi esetleges elhalálozásnak nem sok köze van a genetikai adottságoknak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez pontosan ugyanaz a belterjesség, mint a cigányoké.
Wtf? Pont semmi koze nincs a belterjesseghez.
Rossz géneket örökítenek tovább, amiknek ki kellett volna pusztulniuk.
Semmi koze nincs a genekhez.
Mindenkinek nehezebb gyermeket vallalnia idosebb korban. Az ipar altal szennyezett regiokban is egysegesen rosszabb mindenkinek. Nem lesz semmivel sem rosszabb a gyermek genallomanya, mintha mas korulmenyek kozott fogant volna.

Hulyesegeket beszelsz.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem kell semmit kreálnom, mert azt már szakemberek megkreálták jóval előttem. Szóval ezek nem vad elméletek, hanem kb. orvosi tények.
Soha eletedben egyetlen orvosi konyvet sem nyitottal ki. Ez a teny.
Oké, de ennek mi köze van ahhoz, amit írtam?
Idosebb korban nehezebben fogannak meg a gyermekek.
Azt, hogy ki vállalja a katolikusdogmákat, meg ki nem, azt ne te fogod eldönteni.
Aki vallalja a vallalhatatlan hulyeseget az egy barom.
A megfelelő táplálkozás melkett és a háborúk kizárásával azért jóval több. Aki nem megfelelő genetikai matéria, még vélhetően csecsemőként vagy kisgyerekként meghalna
Ilyen altudomanyos mesek nem erdekelnek.
+én alapvetően nem valamiféle értéksemleges liberális jogállamot látnék legszívesebben a muzulmánokkal szemben, hanem egy erős Egyházat és új kereszteseket.
Ja... Csoborbol, vodorbe.
Valóban nem én, hanem az orvostudomány. Akik még transzneműeknek is lehetővé teszik a szülést. Hurrá...
A lombikbebi programrol te a transznemuekkel ervelsz?
Ja, persze, csak mert te azt mondod. Ezzel kb. pont azon a szinten vagy, mint a jenki liberálfasiszta debilek, akik nem képesek elviselni, ha a tények/valóság szembemegy a kis gondolatrendszerükkel, és mindezt valamiféle min. verbálisan erőszakos toporzékolással és persze a nekik nem tetsző vélemény elhallgattatásával próbálják levezetni.
A naci eugenikaddal elmegy am a picsaba!
Afrikában és az arab orszáégokban is elég modern az ellátás. Nem annyira, mint nálunk, de a legfontosabb gyógyereket megkapják.
Gondolom fogalmad sincs az arab ellatasrol. A leggazdagabb helyeken meg csak most kezdik kiepiteni a moderni nyugati ellatast. Tobb evtized lesz mire megkozelitik a magyar ellatas szintjet. (Volt kollegaim dolgoznak ott.)
Csak gyerekkorban kötelezően kapott oltásaim vannak.
Okosabb biztos nem lettel toluk.
Megjegyzem a tetanusz általi esetleges elhalálozásnak nem sok köze van a genetikai adottságoknak.
Ja, mert a tetanusz oltas az olyan termeszetes. Onnan jon az is ahol a tobbi oltasodat keszitettek. Persze azokra sem lenne szukseg, ha "jo" lenne a genetikad es az immunrendszered...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Wtf? Pont semmi koze nincs a belterjesseghez.

Semmi koze nincs a genekhez.
Mindenkinek nehezebb gyermeket vallalnia idosebb korban. Az ipar altal szennyezett regiokban is egysegesen rosszabb mindenkinek. Nem lesz semmivel sem rosszabb a gyermek genallomanya, mintha mas korulmenyek kozott fogant volna.

Hulyesegeket beszelsz.

Hagyjuk már ezt a hülyeséget. Eleve nem kéne elhalasztani a dolgot.

Ráadásul idős korban nagyobb az esély a genetikai meghibásodásra, mivel a petesejt öregszik.

Míg a férfiak spermiuma folyamatosan termelődik,a nők összes petesejtje már megtalálható az újszülött kislányban.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Soha eletedben egyetlen orvosi konyvet sem nyitottal ki. Ez a teny.

Idosebb korban nehezebben fogannak meg a gyermekek.

Aki vallalja a vallalhatatlan hulyeseget az egy barom.

Ilyen altudomanyos mesek nem erdekelnek.

Ja... Csoborbol, vodorbe.

A lombikbebi programrol te a transznemuekkel ervelsz?

A naci eugenikaddal elmegy am a picsaba!

Gondolom fogalmad sincs az arab ellatasrol. A leggazdagabb helyeken meg csak most kezdik kiepiteni a moderni nyugati ellatast. Tobb evtized lesz mire megkozelitik a magyar ellatas szintjet. (Volt kollegaim dolgoznak ott.)

Okosabb biztos nem lettel toluk.

Ja, mert a tetanusz oltas az olyan termeszetes. Onnan jon az is ahol a tobbi oltasodat keszitettek. Persze azokra sem lenne szukseg, ha "jo" lenne a genetikad es az immunrendszered...

- hogy te milyen okos vagy (irónia)
- nem idős korban kell elkezdeni szülni
- ezt gyakran elmondhatod a tükör előtt
- ahogy elnézem téged semmilyen tudományos dolog nem érdekel, ami szembemegy a kis világnézeteddel
- neméppen. Magyarország és a magyarság akkor volt igazán erős, amikor hitében egységes volt.
- csak utánad. Az eugenika pedig nem náci.
- neked meg gondolom fogalmad nincs a pareto elvről. Azok a dolgok, amik biztosítják, hogy a megszületett gyerekek zöme elérje a felnőttkort, jelenleg is biztosítva vannak a harmadik világ legputrisabb részein is. Ha nem lennének, akkor évi 50-100milliós gyerekhalálozásokról szólnának a hírek a népességrobbanás helyett.
- Nem azoktól lettem okos.
- Nem, nem természetes,
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hagyjuk már ezt a hülyeséget. Eleve nem kéne elhalasztani a dolgot.
Na ez igaz.
Tenyleg jo lenne, ha nem halasztanak az emberek a dolgot. Ezen egy jo csaladpolitikaval lehet segiteni. (Pl.: regi mantram, hogy a fiatalokkal kitolas az evek alatt linearisan emelkedo berezes. Szvsz egy ev utan szakmailag is indokolt egy nagyobb emeles.)
Ráadásul idős korban nagyobb az esély a genetikai meghibásodásra, mivel a petesejt öregszik.

Míg a férfiak spermiuma folyamatosan termelődik,a nők összes petesejtje már megtalálható az újszülött kislányban.

Ez pontatlan. A petesejtek mar az embrionalis korban kifejlodnek es utana valtozatlan a genetikajuk. Ez a lenyeg. A ferfiaknak viszont folyamatosan szaporodnak, ezert serulekenyebbek is. Az mar mas kerdes, hogy ha baj van akkor a ferfiaknal marad eleg ep ossejt. A noknel viszont csak havonta egyszer lehet ujra probalkozni es ha barmi baj van akkor akar honapokba is telhet mire korrigalni tudja a hibat a szervezet. De ezt fel lehet gyorsitani a lombikbebi programmal.

- hogy te milyen okos vagy (irónia)
- nem idős korban kell elkezdeni szülni
- ezt gyakran elmondhatod a tükör előtt
- ahogy elnézem téged semmilyen tudományos dolog nem érdekel, ami szembemegy a kis világnézeteddel
- neméppen. Magyarország és a magyarság akkor volt igazán erős, amikor hitében egységes volt.
- csak utánad. Az eugenika pedig nem náci.
- neked meg gondolom fogalmad nincs a pareto elvről. Azok a dolgok, amik biztosítják, hogy a megszületett gyerekek zöme elérje a felnőttkort, jelenleg is biztosítva vannak a harmadik világ legputrisabb részein is. Ha nem lennének, akkor évi 50-100milliós gyerekhalálozásokról szólnának a hírek a népességrobbanás helyett.
- Nem azoktól lettem okos.
- Nem, nem természetes,
Total kamu okoskodas, altudomanyos mese amit te kitalaltal magadnak. Szegyeld magad!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Na ez igaz.
Tenyleg jo lenne, ha nem halasztanak az emberek a dolgot. Ezen egy jo csaladpolitikaval lehet segiteni. (Pl.: regi mantram, hogy a fiatalokkal kitolas az evek alatt linearisan emelkedo berezes. Szvsz egy ev utan szakmailag is indokolt egy nagyobb emeles.)


Ez pontatlan. A petesejtek mar az embrionalis korban kifejlodnek es utana valtozatlan a genetikajuk. Ez a lenyeg. A ferfiaknak viszont folyamatosan szaporodnak, ezert serulekenyebbek is. Az mar mas kerdes, hogy ha baj van akkor a ferfiaknal marad eleg ep ossejt. A noknel viszont csak havonta egyszer lehet ujra probalkozni es ha barmi baj van akkor akar honapokba is telhet mire korrigalni tudja a hibat a szervezet. De ezt fel lehet gyorsitani a lombikbebi programmal.


Total kamu okoskodas, altudomanyos mese amit te kitalaltal magadnak. Szegyeld magad!


lol.

Pont hogy öregszik a petesejt és idővel egyre több lesz a hibás. Ezért is termékenyül meg nehezebben.
http://index.hu/tudomany/2010/09/03/uj_magyarazatot_talaltak_a_petesejtek_eloregedesere/

A többi szóra sem érdemes.

Egyedül amiatt szégyenlem magam, hogy időnként leállok vitatkozni a ***kel. Mentségemre szolgál, hogy emberiességi okokból teszem.

***Mackensen protection
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
lol.

Pont hogy öregszik a petesejt és idővel egyre több lesz a hibás. Ezért is termékenyül meg nehezebben.
http://index.hu/tudomany/2010/09/03/uj_magyarazatot_talaltak_a_petesejtek_eloregedesere/

A többi szóra sem érdemes.

Egyedül amiatt szégyenlem magam, hogy időnként leállok vitatkozni a ***kel. Mentségemre szolgál, hogy emberiességi okokból teszem.

***Mackensen protection
lol
Ne az indexbol tajekozodj! Az az "uj magyarazat" csak neked uj. Egyebkent eslo feleves anatomia anyag. Nem azt irtam, hogy nem gyengulnek a sejtek vagy, hogy nem serulhetnek pl sugarzas hatasara, de sokkal ellenallobbak mint a ferfiak ivarsejtjei. A lombik program lenyeget pedig mar elmagyaraztam, de csak nem erted, ugye?
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A te vad elmeddel inkabb ne akarj eugenikat krealni. Most fejezd be a baromsagaidat! (Nagyon finoman fogalmaztam...) Nem te mondod meg, hogy kinek mikor lehet gyereke.

A természet mondaná meg, de sajnos a szülők döntik el, aminek hosszú távon súlyos következményei lesznek!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha a "termeszeten" mulna akkor 30 ev lenne a varhato elettartam. Nem egy barlangban elunk, szoval ez a vonat mar elment.

Az ősember meglepően hosszú ideig élt, az akkori élettartamot csak a 20. században sikerült ismét elérni (de milyen áron...). Persze rengeteg volt a csecsemő meg fiatalkori elhalálozás, de amelyik megélte a 6-7 éves kort az az 50-et is ha nem halálozott el balesetben.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A természet mondaná meg, de sajnos a szülők döntik el, aminek hosszú távon súlyos következményei lesznek!
Korabban tarzan idekeverte a belterjesseget. Na annak solyos kovetkezmenyei lehetnek, de nem a lombiknak. Ott legalabb lehetoseg van szuresre. Megjegyzem ilyen lehetoseg a "termeszetes" terhessegnel nincs. Akkor melyik a jobb?

Egyebkent meg definiald mi a termeszetes! Nem fogunk a fan ugralva verekedni az alfa him poziciojaert. Remelem...o_O
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az ősember meglepően hosszú ideig élt, az akkori élettartamot csak a 20. században sikerült ismét elérni (de milyen áron...). Persze rengeteg volt a csecsemő meg fiatalkori elhalálozás, de amelyik megélte a 6-7 éves kort az az 50-et is ha nem halálozott el balesetben.
Ennek az elterjedt magyarazatnak az a lenyege, nehogy azt higgye valaki, hogy 30 eves korara megoregedtek az emberek es meghaltak. Egyik reszrol arra hivja fel a figyelmet, hogy a szuletes/szules utani idoszakban sokan meghalltak. A masik pedig az, - ezt ritkabban emelik ki - hogy szinte soha nem termeszetes okok miatt haltak meg az emberek, hanem a ma "banalisnak" nevezett okok miatt. Az oregedes, mint termeszetes halalok, nem volt jellemzo egyaltalan.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Nem csak vallásilag problémás a dolog, hanem természettudományos/evolúciós szempontból is. A természet valamiért úgy akarta, hogy az egyik félnek inkább ne legyen utóda.
Ettől a természet úgy akarta dumától tudok, de kajakra a falnak menni...

A természet úgy akarta, hogy a gyerekhaladóság kurva magas legyen, az várható élettartam legyen 30 alatt, irtasanak a bacik és vírusok, az erősebb férfi erőszakolta a nőt, stb. Oh, wait, ezeket legyűrte a nagybetűs tudomány és a civilizáció...

A terémszetet megszemélyesíteni ilyen módon számomra az egyik legnagyobb balfaszság. Sorry, nem tudom máshogy mondani...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Hogyan kell hangulatot kelteni a kormány ellen, például így :

http://hvg.hu/tudomany/20170830_neptun_etr_elektronikus_tanulmanyi_rendszer_sda_informatika_zrt

A kritika jogos, de mindezt a fidesz kormány nyakába varni, picit durva!

"Évek óta hallani hallgatói és oktatói véleményeket az oktatási kormányzat által évek óta erőből tolt Neptun elektronikus tanulmányi rendszerről. A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) digitális kultúrával is foglalkozó oktatója most egy meglehetősen velős kritikát írt az egyébként ránézésre is idejétmúlt rendszerről."

Vajon tudja bárki is, hogy mikortól van Neptun?
1997 óta, azóta többször átalakították, pl. 2005-ben.

Ez egy egységes rendszer, amit kormányoktól függetlenül működik.

Hová lettél jó régi HVG?
A BME-n 2004/05 ig (nem emlékszem pontosan), egy ősrégi felületi, totál puritán Neptun volt úgy nézzet ki, mint kb. egy excel tábla és total commander szerelemgyerek Ja, szélvés gyors volt.

Aztán átálltak a HTML (?) alapú szarra, ami első alkalmazásakor úgy beszart a sledrián megírástól és n+1 lekérdezés és oldalletöltés miatt, hogy a reghét után 1 héttel is még tárgyakat lehetett felvenni, mert összeomlott az a fos és kitolták a reghetet először 1 héttel és utána asszem még eggyel. Én akkora káoszt és anyázát a BME-n még nem láttam, mint akkor.

Hiába tettek alá később kicsit több vasat, akkor is a félév eleji rohamoknál menetrendszerűen lassult be vagy omlott össze órákra. Én meg sem próbáltam egy idő után jelentkezi a reghét utolsó két napjáig. Hála istennek nekem akkor már választási lehetőségeim amúgy sem voltak a laborok és gyakrolatoknál, mert mindenből egy volt, de elsőévesként vagy másodévesként nagyon fasza lehetett ezzel szembesülni.
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias
M

molnibalage

Guest
Eugenikai szempontból a lombikbébi program elkorcsosítás és életképtelenné tevés!
Orbitális és tudománytalan faszság... A megtermékenyítés fizikai korlátainak semmi köze nincs ahhoz, hogy a születendő gyermek genetikai állománya milyen lesz. Örülök, hogy ilyen faszság kommentelése után pihire küldtek, hogy ezt átgondold... Nagyon formában voltál tegnap...
 
M

molnibalage

Guest
Nézd, a nővérednek ez személyes ügy, nem várható tőle objektív belátás, ezért alapvetően le is *** a véleményét.

A mai világban az értelmi fogyatékosoknak meg a súlyosan szívbetegeknek/akármilyen betegeknek is "joga van" saját utódra. Kérdés jó-e az a társadalomnak - ill. akár maguknak az utódoknak, akik egy egysúlyos betegség terhével kénytelenek élni (a legkegyetlenebb, hogy sokszor úgy, hogy a betegség vélhetően nem nálunk, hanem az ő gyereküknél fog kijönni).

A természetes szelekció modern orvostudomány ill. modern állam általi kikacsolása súlyos következményekkel jár. Ezek egyike a túlnépesedés, a másik, hogy egyre nagyobb mértékben szorulunk rá az egészségügyi ellátórendszerre.

Régen pl. a túl szűk medencéjű nők belehaltak az első szülésükbe. Ma már császármetszéssel szülhetnek, így továbbadják a génjeiket, így nő az arányuk a lakosságban. Ennek az az eredménye, hogy egyre többen lesznek, akik csak műtéti segítséggel tudnak szülni. Ha pedig erre valamiért nem lesz mód, ők elég gyorsan meg fognak halni.
Te is kevered a szezont és a fazont, mint blogen...
 
M

molnibalage

Guest
Ha a "termeszeten" mulna akkor 30 ev lenne a varhato elettartam. Nem egy barlangban elunk, szoval ez a vonat mar elment.
Az ilyen katolikus dogmak vallalhatatlan hulyesegek. Nincs ezen mit magyarazni.

(Megjegyzem az ilyenek utan rohadtul nem kell csodalkozni, hogy ha egy muzulman koveti az imamja buta szoveget.)

A te vad elmeddel inkabb ne akarj eugenikat krealni. Most fejezd be a baromsagaidat! (Nagyon finoman fogalmaztam...) Nem te mondod meg, hogy kinek mikor lehet gyereke.

Barmilyen okbol keshet a gyermekvallalas. Ha visszanezem az elmult evszazad tortenelmet, boven nem a kisembereken mulott, hogy mikor tudtak csaladot alapitani.

Akik a lombikbebi program ellen szovegelnek, azok mind utolso aljas idiotak!!!
Hhietetlen, egyetértek Zeal-lel...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
A BME-n 2004/05 ig (nem emlékszem pontosan), egy ősrégi felületi, totál puritán Neptun volt úgy nézzet ki, mint kb. egy excel tábla és total commander szerelemgyerek Ja, szélvés gyors volt.

Aztán átálltak a HTML (?) alapú szarra, ami első alkalmazásakor úgy beszart a sledrián megírástól és n+1 lekérdezés és oldalletöltés miatt, hogy a reghét után 1 héttel is még tárgyakat lehetett felvenni, mert összeomlott az a fos és kitolták a reghetet először 1 héttel és utána asszem még eggyel. Én akkora káoszt és anyázát a BME-n még nem láttam, mint akkor.

Hiába tettek alá később kicsit több vasat, akkor is a félév eleji rohamoknál menetrendszerűen lassult be vagy omlott össze órákra. Én meg sem próbáltam egy idő után jelentkezi a reghét utolsó két napjáig. Hála istennek nekem akkor már választási lehetőségeim amúgy sem voltak a laborok és gyakrolatoknál, mert mindenből egy volt, de elsőévesként vagy másodévesként nagyon fasza lehetett ezzel szembesülni.

Sosem értettem ezeket az év elejei nagy "rohamokat"

Én ilyenkor - talán 2 alkalommal - egyszerűen elmentettem a hibaüzenetet, majd két hét múlva írtam egy mailt a tanulmányira - csatolva az üzenetet - , hogy ugyan tegyenek már be az amúgy már a roham során betelt kurzusra (ez ált.vagy az oktató személye miatt nem volt mindegy vagy mert egy választható tárgyról volt szó) mert a rendszer hibája miatt nem tudtam feljelentkezni rá.

Betettek.

A vizygára jelentkezés a limitált befogadóképességű előadók/termek miatt persze más tészta, de ott nem volt összeomlás,
 
Status
Not open for further replies.