A kormány az intézkedéseivel mesterségesen emeli a bérszínvonalat, ami árszínvonalnövekedést von maga után. Mivel jelenleg a reálbérszint a kormány beavatkozása miatt magasabb, mint amit az árszínvonal indolkolttá tenne, ezért az árszínvonal lassan leköveti, ami persze ismét reálbércsökkenést fog okozni, a kormány pedig saját bevallása szerint nem fejezte még be a bérszínvonal emelését célzó programját, minimum a választások előtt lesz egy újabb hullám, aminek az árszínvonalra gyakorolt hatása már a választások utánra tehető. A kormány ezzel semmit nem ér el, legfeljebb az ár-bér spirált gyorsítja be valamelyest. Jelentős változást a profitráta csökkentése okozhatna, de nyilván a kormány nem fog erre elmozdulni, a cégek meg maguktól nem fogják lábon lőni magukat, hogy a klasszikus kifejezéssel éljek.
Amit te írsz, az egy tankönyvi összefüggésrendszer, előszeretettel hangoztatják a közgazdászok, de sajnos valós körülmények közt nem igaz.
Az árszínvonal ugyanis nem fog annyival növekedni, mint a bérszínvonal, mivel a hazai bérszínvonal növelése nem lesz hatással az importált dolgok árára.Ráadásul itthon sem mindenki bérből él, vagyis a keresleti oldal csak egy része fog nőni.
A profitrát a vállalkozók/tőketulajdonosok lesznek kénytelenek csökkenteni, amikor éleződik a piaci helyzet.