[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Mi meg boldogak lennénk ha otthon élne szerényen.

Színe/vallása olyan mint az enyém vagy a tiéd. Magyar egyre jobban megy neki. Helyi lányt meg max. az oszták hüttékben találsz már csak,, így munkája is hasznos a nemzetgazdaságra. Fogadni merek, hogy két éven belül elveszi egy magyar csávó és lesznek magyar gyerekeik.
Amúgy én se bevándorlással oldanám meg a dmográfiai gondokat, kormányunk az ügyön van, szerintem elég jól.
 
D

danielblack

Guest
"Hasznos bevándorlás"-témához kicsit én is hozzáteszek.
Balatonnál, konkrétan, Hévíz és környékén ugye igen sok RUS/UA telepedett le az utóbbi időben. Oroszokat ismerek inkább, brutál mennyire utálják az ukránokat, de most nem ezzel akaorok foglalkozni.
Orosz huszonéves csaj ismeősöm (3. éve lakik itt) szokott mesélni azokról az oroszokról, akiket megismert itt, vagy a bevándorlási ügyintézéskor. Nagyon meglepődtem, de már Marcaliban is veszik a lakásokat/házakat (kb. fele az értékük, mint a közeli Keszthelyen) komplett amolyan középosztálybeli családok akikről mesélt. Hévízen pl. az ide települt majdnem harminc egyedüli csaj egy ruhaboltba ment eladónak. Szerényen él, de él, és tök boldog, hogy itt van.
Lányom zenesulis társa ukrán. Ukrán rendszámú Passat CC-vel hozták egy ideig, aztán az anyuka magyar rendszámú Suzuki-ra váltott és már szerintem (ha lehet százalékba mérni) 80%-osan beszéli nyelvünket. Tudnék még osztálytársáról , ingatlanosról, sofőrről is mesélni. Hónapról hónapra jobban beszélik nyelvünket, és szerintem ha van olyan népség akik képesek teljesen asszimilálódni (szerintem gyerekeik már full magyarok lesznek) akkor Ők azok, abszolut nem bánom, hogy jönnek.
Általános iskola 3. osztályában jött hozzánk egy orosz srác. 7. osztályban már nem nagyon tudtad megmondani, hogy nem magyar. Nem volt jó tanuló, de rendes, tisztességes srác volt. Becsültük, amiért így integrálódott :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem az a gond, hogy idejön, felnő, beházasodik, éli az életét és nem pofázik bele a magyar állam életébe.
A gond ott kezdődik, mikor a gyerek/unoka már született magyarországiként azt mondja, hogy "az én anyám/nagyanyám is bevándorló volt, miért ne fogadjuk hát be a most jövőket is? amúgy is, a magyar az ilyen keveréknép, anyám/nagyanyám is milyen jól beilleszkedett, most akkor őket is hazaküldenéd?"
Általában azok keveréknépeznek, akiknek minimum egy dédszülője gyüttment és tud is róla. Én meg erre azt tudom mondani, hogy biztos a véletlen folytán különültek el a temetőben, annyira keveredtek....
 
D

danielblack

Guest
Miért muszáj valakit mindig beengedni? Egy árva főt nem hagynék ingatlant vásárolni sem. Semmi bajunk nem lenne belőle, nincs kényszer.
Egyébként egyetértek veled. Nagyon felbasz, hogy így elszálltak az ingatlanárak. Azonban a magyar nem nagyon szül. Jó lenne érdemben támogatni, de abból 20 év múlva lesz szakmunkásunk.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Egyébként egyetértek veled. Nagyon felbasz, hogy így elszálltak az ingatlanárak. Azonban a magyar nem nagyon szül. Jó lenne érdemben támogatni, de abból 20 év múlva lesz szakmunkásunk.
Nagyon sok mostani huszon-harminc-negyvenévesből is simán lehetne enyhíteni a munkaerőhiányt, kettő dolgot kell hozzá tenni: modulszerű, értelmesen rövid, államilag finanszírozott kiscsoportos szakoktatást bevezetni a legmodernebb oktatási módszerek alkalmazásával. Nagyon sok embert a tanulás intézményesített folyamata és rendszere riaszt el, néha már nekem sem futja többre mint egy velős anyázás, pedig egy jó nevű egyetemen vagyok. Amúgy az oktatási rendszer egésze szar, nem okostábla hanem modern tanszervezés kellene. (Ezt kifejleszteni képes szakikért nem kell külföldre menni.)
A másik az első részben rendesen kiképzett munkaerő élhető fizetése és munkakörülményei, harmadik a munkába való eljutás (tömegközlekedés erősítése és valamilyen kedvezmény ha a vállalat megoldja a szállítást- nem kell a munkavállalónak napi 2-3 órát utazni a melóig).
Ha van biztos munkahely, rendes fizu és mellette szabadidő, akkor lesz gyerek is.
Ja, és a külföldiek felverte ingatlanárakkal is legyen valami, lenne ötletem de már így is meg fognak kövezni :D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nagyon sok mostani huszon-harminc-negyvenévesből is simán lehetne enyhíteni a munkaerőhiányt, kettő dolgot kell hozzá tenni: modulszerű, értelmesen rövid, államilag finanszírozott kiscsoportos szakoktatást bevezetni a legmodernebb oktatási módszerek alkalmazásával. Nagyon sok embert a tanulás intézményesített folyamata és rendszere riaszt el, néha már nekem sem futja többre mint egy velős anyázás, pedig egy jó nevű egyetemen vagyok. Amúgy az oktatási rendszer egésze szar, nem okostábla hanem modern tanszervezés kellene. (Ezt kifejleszteni képes szakikért nem kell külföldre menni.)
A másik az első részben rendesen kiképzett munkaerő élhető fizetése és munkakörülményei, harmadik a munkába való eljutás (tömegközlekedés erősítése és valamilyen kedvezmény ha a vállalat megoldja a szállítást- nem kell a munkavállalónak napi 2-3 órát utazni a melóig).
Ha van biztos munkahely, rendes fizu és mellette szabadidő, akkor lesz gyerek is.
Ja, és a külföldiek felverte ingatlanárakkal is legyen valami, lenne ötletem de már így is meg fognak kövezni :D
Itthon igaz elvétve de valami már elindult. Egyre több cég lassan maga képezi ki a szakembereit. Pl villanyszerelő iparban (kapcsoló/plc/erősáramú szekrényeket vezérlés) nálunk is szabolcsban pár cég összefogott és szó szerint csináltak maguknak egy tanműhelyet mert az állami képzés ..................
Az állam helyében én a kis/közép/nagy vállalkozásokig ösztönözném hogy ismét legyenek olyan képzési oktatói központok (tanműhelyek) ahol legalább az alapvető fogásokat,alapokat el lehetne sajátítani Igen ahogy írtad modul rendszerű képzésekben. Pár év alatt ki tudnánk annyi alapot termelni amelyekre már lehetne építeni mint képzet/komolyabb szakemberek.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Ok, csak hogy szorod szét őket területileg? Lakhely elhagyasi tilalom?
Felőlem bárki jöhet. A lényeg! Ne erőszakoskodjon, ne hozzon magával olyan vallást ami bemeséli neki hogy ő bezony egy felsőbbrendű "lény" (féreg). A valóságban sikk hülye,erőszakos,idióta stb a vallásából adódó gyakori vérfertőzés miatt.
-tehát fogadja el a mi értékrendeinket (orosztól kezdve "pravoszláv vallású!) a nyugatiakon át fehér francáikig akiknek tele a töke a saját életerével.
-jöhetnek ázsiaiak is. Mert lehet hogy seftelnek de ahogy fentébb írták nem erőszakolnak,nem robbantják fel magukat és így tovább.......
A lényeg mivel az átlagnál több IQ val rendelkeznek. Nem munkakerülők hanem azt nézik hogyan tudnak önerőből boldogulni akkor felőlem jöhetnek. De! Mértékkel! Nem egyszerre! Mert ha mértékkel jönnek akkor igen jó eséllyel két-3 évtizeden belül asszimilálódnak. Kevés kivételtől. A török hódoltságban és utána is átjáró ház volt magyarország. Lásd sváb,szász,tóth és még ki tudja hányan. Fent maradtunk igen. Van belőle probléma?
-Olyanokat meg nem kérünk akiknek a vallása abból áll hogy isten nevében felsőbbrendűeknek képzelik magukat,gyilkolhatnak,erőszakolhatnak mert ők felsőbbrendűek. (igaz anno 500 éve mi is ezt tettük a kereszt alatt).
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Csak a kiváncsiság kedvéért, mi is az az állandóan emlegetett "mi értékrendünk?+"
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 341
113
Csak a kiváncsiság kedvéért, mi is az az állandóan emlegetett "mi értékrendünk?+"
Pl az olyan amelyik felújítja az elhagyott zsidó temetőket.

Hidd el tonyo azért a BAH-nal elég alaposan utána néznek kinek adnak engedélyt ilyen olyan itt tartózkodásra. Megkérdezik a küldő országot,az ott élő szomszédokat stb. Ez nem nyugat Európa, nekünk az az érdekük hogy jól megválasszák kik maradhatnak itt egy ideig. Nem létszámra megy. Kicsit ismertem régebben a BAH munkajat, meg tanultam is rola, igaz már nem sok rémlik. Nincs tömeges állampolgárság osztogatas, meg védettséget is csak évi pár száz fő kap. Aki még dolgozni jön ide , hát nem tudom... Nyugaton többet kapna, bár nem minden a pénz. Tőlünk is ment ki mindenféle népség dolgozni, rendes ember is meg semmire kellő is. A falumbol két srác pl kint van hollandban, valami kertészetben eszetlenkednek 1500 euróért, a szállásunk meg 900 , amit elosztanak egymás közt. A többit el fuvezik, aztán az anyjuk meg havi 70-80000-eket küld hogy éhen ne vesszenek odakint. Épp pár órája mesélte. Itthon amúgy osztok voltak még termesztők, maradjanak csak kint. Ma mondtak a kormanyinfon hogy 170000 közmunkás van, 80000 ebből nem is fog más lenni soha, de a többit vissza akarják terelni dolgozni. Akkor kevesebb külföldi kellene gondolom. Amúgy egyenlőre úgy néz ki nincs már totális munkaerőhiány, nálunk pl ebben a 900 fős cégben most nem keresnek senkit, csak egy pozíció üres. Talán érződik a tavalyi 17 százalékos emelés? Lehet, idén is adhatnak annyit. Építőiparban, boltokban, meg mérnöki pozíciókban viszont bőven van hiány, bár most az Aldi meg talán a Lidl feladja a leckét a xar coopoknak, cba-knak, tescoknak fizetes téren.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and vilmoci

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 694
113
Az említett bevándorlóink jellemzően nem többnejűek,az utódlást ésszerű mennyiségben folytatják,nem alkotnak államot,az államban,saját kecót vesznek,dolgoznak,nem ritkán vállalkoznak,beszélni,írni,olvasni tanulnak a nyelvünkön,érvényes okmányokkal rendelkeznek,lekáderezhetőek,és nem óhajtanak 10 milliószám bevándorolni,nem látom a problémát.
Van nekünk saját kisebbségünk akik meg sem próbálnak megfelelni a fenti kritériumoknak,azon lenne mit aggódni...
De tény,hogy nekünk kellene inkább megfelelően szaporodni,az új generációnkat felnevelni.
Megjegyezném,hogy a rezeda szagú kis falumban pl az utóbbi 10-15 évben rengeteg új ház épült,több új utcát is nyitottak,alig van régi ház eladó,folyamatosan mérik ki a telkeket,az összes új házban helyiek laknak,a statisztikákat én fentartásokkal kezelem,igaz,20 km-re van a fővárostól,távolabb biztos van gáz.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and marton
Status
Not open for further replies.