[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A kulkepviseleten szavazas mindig igy mukodott. Ha valaki barmilyen okbol kulfoldon tartozkodik, lehetosege van rendesen szavazni.
A baj ezzel az, hogy ezeknek az embereknek a tobbsege ma mar nem valami turista, hanem dolgozo. Vagyis pont annyit adozik itt mint a kulhoni magyarok... (Khmm...!)

Az erdelyiek (karpataljaiak, felvidekiek stb) azert szavazhatnak regisztracio utan levelben (csak egy fel szavazatrol beszelunk), mert sok helyen uldozik a kettos allampolgarokat, Ha elkapjak oket egy masik orszag utlevelevel a zsebukben a kulkepviselet elott, akkor... :mad:
.
Már elnézést, de milyen érv az, hogy mindig is így működött?!! Ilyen alapon ha a részeges családfő minden reggel rúgásokkal ébreszti a családot akkor minden rendben?!! Szerinted ugyanannyi helyen van magyar külképviselet ahol szavazhatnak a külföldön dolgozók, mint posta ahol a külhoni magyarok a levél-szavazatokat feladhatják?!! És mi az hogy "rendesen szavazni"? Ha az egyiknek rendes szavazás a levélszavazás, a másiknak meg miért nem!!
Akinek meg a kettős állampolgárságát üldözik, az ugyanúgy lebukhat a levélszavazata alapján is, ugyanúgy fogják "szeretgetni" érte. Nem kellene ez a kettős mérce, ha az egyiknek könnyítjük a szavazását (helyesen), miért nehezítjük a másikét (ami viszont mocsokság)?!!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Megint előveszem a régi vesszőaripámat.Szerintem OV királyságát az okozta,hogy 90ben nem lett az átkosbol öröklt állami intézményrendszer megváltoztatva.Azt kifejezetten a "népidemokráciára" lett kitalálva.Vagyis a bolsevik diktaturára.Ezt rendezte vissza a mai hatalom.Akkor kellet volna megváltoztatni a politikai intézményrendszert.Nekem a francia mintáju félelnöki,kétkamarás rendszer ,ahol az alsóház a pártalapú képviselőház,és a felsőház a terűleti alapú,és a választők által időközben is leváltható képviselőkböl álló küldöttgyülés.Ki mit gondol erről?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hat tudod a szamizdatos regi csapathoz tartozni, ahol a tobbseg maoista vagy egyeb balos elhajlo volt...


Az a baj, hogy magyerul elég jól írok és olvasok, de szívesen venném, ha részletesebben kifejtenéd, mert igen nem értem a lényegét? Csak találgatva válaszolok, lehet másra gondoltál, de nekem ez jött le...


Talán azt akartad írni, hogy szélsőbalos voltam? De hát nem. Modjuk inkább úgy, nagypapám, meg nagmamám a Horthy érában betöltött szerepe miatt lett a szockó ellensége. És azon keresztül anyám meg én is (már tompult velem szemben a retorzió).. A szamizdatosokhoz semmi közünk nem volt. A titkosszolgálatok beszervezni, pedig mind a két, már a korábbiakban említett alkalommal, kivétel nélkül a rendszerváltás után akartak...
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Már elnézést, de milyen érv az, hogy mindig is így működött?!! Ilyen alapon ha a részeges családfő minden reggel rúgásokkal ébreszti a családot akkor minden rendben?!! Szerinted ugyanannyi helyen van magyar külképviselet ahol szavazhatnak a külföldön dolgozók, mint posta ahol a külhoni magyarok a levél-szavazatokat feladhatják?!! És mi az hogy "rendesen szavazni"? Ha az egyiknek rendes szavazás a levélszavazás, a másiknak meg miért nem!!
Akinek meg a kettős állampolgárságát üldözik, az ugyanúgy lebukhat a levélszavazata alapján is, ugyanúgy fogják "szeretgetni" érte. Nem kellene ez a kettős mérce, ha az egyiknek könnyítjük a szavazását (helyesen), miért nehezítjük a másikét (ami viszont mocsokság)?!!
- ha van állandó lakcímed Mo-n, akkor szavazhatsz a helyi képviselőre. Ezt nem lehet levélben kiküldeni, mert még szombat de is változhat. Plusz megnézik a lakcímkártyádat is, ha nincs nálad nem szavazhatsz. Ezt a procedúrát viszik ki a konzulátusra. Lehet egyszerűsíteni, de akkor mindenkinek, azaz az itthoniaknak is egyszerűsíteni kell.
- ha nincs állandó lakcímed, akkor lehet országos listára, ami ugye már hetekkel előbb ismert levélben szavazni. És nem kell feladni postán, elég bevinni a konzulátusra lásd Zeal hozzászólását.
- én támogatnám az internetes szavazás lehetőséget pl. Ügyfélkapun keresztül. Hátha most!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Szegény Nagy Medve (már, ha arra utal a nickje) a mára teljesen elkoptatott értelemben és balfasz módon használja a liberálist. Valahol elképesztő, hogy szítokszó lett ebből.
Nagyobb baj,hogy beveszi a fityis nemzeti konzervatizmusát.Semmi közük nincs hozzá.Sima bolsevinisztikus oligarha hatalompárt.Somoza Nicaragóájává alakitották át a Hazát.Sajnos,ennek qrvanagy ára lesz.De mikor ezzel szembesül,már késő lesz.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Érdekes, nem nagyon találgatok, mivel tökéletesen más tapasztalatot hallok azoktól a repülőiparban dolgozó amerikaiaktól, akikkel ez szóba került. Drága, valóban, de keresni is kegyetlenül jól lehet, ha tudsz és akarsz dolgozni. Egyszerűen hatalmas a fizetései gap arrafelé, és tudod mit - én azt tartom a helyes rendszernek. Mert mikor Mo.n bementem az orvosiba és a"svédek" álltak sorba tizennyolc babakocsival és láttam, hogy erre megy el az adó - hát tudod mit, fizesse meg mindenki a sajátját.

Szóval ne fényezd itt a neredet. Amúgy te is fizetett troll vagy, hogy tökéletesen felvonultatod a fidesztrollok repeortoárját?
-Tökéletesen egyezik a véleményed a kormányéval.
-Tökéletesen a Kremlével dettó
-USA a nagy sátán....
-És minden húdefasza Mo.n
Triggered? :eek:
Almat hasonlitasz a kortevel, ciganyozol, trollozol... Szerintem ne eroltesd!
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Ha esetleg valaki abban "reménykedne", hogy Mo.-t kiteszik az Eu-ból:
“Szívből gratulált” Angela Merkel Orbán Viktornak a magyar parlamenti választáson elért sikeréhez; táviratában a német kancellár megbízható partnernek nevezi Németországot, amelyre a magyar kormányfő a jövőben is hagyatkozhat – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke kedden.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Megint előveszem a régi vesszőaripámat.Szerintem OV királyságát az okozta,hogy 90ben nem lett az átkosbol öröklt állami intézményrendszer megváltoztatva.Azt kifejezetten a "népidemokráciára" lett kitalálva.Vagyis a bolsevik diktaturára.Ezt rendezte vissza a mai hatalom.Akkor kellet volna megváltoztatni a politikai intézményrendszert.Nekem a francia mintáju félelnöki,kétkamarás rendszer ,ahol az alsóház a pártalapú képviselőház,és a felsőház a terűleti alapú,és a választők által időközben is leváltható képviselőkböl álló küldöttgyülés.Ki mit gondol erről?

Ha igy lett volna akkor nincs se 1994ben sem 2002ben mszp szdsz gyozelem.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Már elnézést, de milyen érv az, hogy mindig is így működött?!! Ilyen alapon ha a részeges családfő minden reggel rúgásokkal ébreszti a családot akkor minden rendben?!!
Kicsit sem manipulativ a hasonlatod. o_O
Ugy ertettem, hogy semmi baj nincs azzal, hogy lehet a kulkepviseleteken szavazni. Ez regebben is egy jo otlet volt. Ennyi.
Nem kellene ez a kettős mérce, ha az egyiknek könnyítjük a szavazását (helyesen), miért nehezítjük a másikét (ami viszont mocsokság)?!!
Akinek van Mo-on lakcime annak meg van szervezve Mo-on a szavazas. A kulkepviseleteken szavazas nekik egy extra szolgaltatas. A kulhoni magyaroknal sem a lakhelyukon, sem pedig a kulkepviseleteknel nem opcio szavazni. Ez van, sajnos.


Nem kellene ebbe is belekotni. Mindenki tudja, hogy csak azert megy ezen a rugozas, mert ez nem jott jol ki a mostani ellenzeknek. Megjegyzem senki sem gatolta meg oket abban, hogy a kulhoni magyarok oldalara alljanak.
Ezt is elkurtak es konnyebb kopkodni masokat mintsem szembenezni onmagukkal. :oops:
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Nagyobb baj,hogy beveszi a fityis nemzeti konzervatizmusát.Semmi közük nincs hozzá.Sima bolsevinisztikus oligarha hatalompárt.Somoza Nicaragóájává alakitották át a Hazát.Sajnos,ennek qrvanagy ára lesz.De mikor ezzel szembesül,már késő lesz.

Hazat? Hazat? Na ezt sem gondoltam volna hogy egy balliberalostol hallom ezt a szot. Egyebkent az mar 1990ben egyertelmuve tettetek hogy a ti orszagotokban egy hozzam hasonlonak nincs helye!

Egyebkent a fidesz SEMMIT nem csinal amit az mszp/szdsz koala nem tett meg.

Eu s penzek lenyulasa? Hohy a francba mentink csodbe majdnm 2006ban?

A sajto negligalasa? Gyurcsany es a HirTV? Vagy Veres Janos aki komkretan lefejelt egy kamerat direkt?

Bar nem tetszik igazan az alakulo feudalizmus azert oriasi orom a minket konzervativokat evtizedeken at mucsaizo es mocskolo belvarosi szellibbantak vergodeset latni.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Az a baj, hogy magyerul elég jól írok és olvasok, de szívesen venném, ha részletesebben kifejtenéd, mert igen nem értem a lényegét? Csak találgatva válaszolok, lehet másra gondoltál, de nekem ez jött le...


Talán azt akartad írni, hogy szélsőbalos voltam? De hát nem. Modjuk inkább úgy, nagypapám, meg nagmamám a Horthy érában betöltött szerepe miatt lett a szockó ellensége. És azon keresztül anyám meg én is (már tompult velem szemben a retorzió).. A szamizdatosokhoz semmi közünk nem volt. A titkosszolgálatok beszervezni, pedig mind a két, már a korábbiakban említett alkalommal, kivétel nélkül a rendszerváltás után akartak...

Szöveg értelmezés I. osztály. TÖBBSÉG. Lehet hogy te pont enm.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Hazat? Hazat? Na ezt sem gondoltam volna hogy egy balliberalostol hallom ezt a szot. Egyebkent az mar 1990ben egyertelmuve tettetek hogy a ti orszagotokban egy hozzam hasonlonak nincs helye!

Egyebkent a fidesz SEMMIT nem csinal amit az mszp/szdsz koala nem tett meg.

Eu s penzek lenyulasa? Hohy a francba mentink csodbe majdnm 2006ban?

A sajto negligalasa? Gyurcsany es a HirTV? Vagy Veres Janos aki komkretan lefejelt egy kamerat direkt?

Bar nem tetszik igazan az alakulo feudalizmus azert oriasi orom a minket konzervativokat evtizedeken at mucsaizo es mocskolo belvarosi szellibbantak vergodeset latni.
Mégegyszer megkérdezem,szerinted Deak Ferenc ballpisi volt?Tudod eggyáltalán ki volt,és mit is csinált?Különben soha nem szavaztam az MSZPre,se az SZDSZre.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Szegény Nagy Medve (már, ha arra utal a nickje) a mára teljesen elkoptatott értelemben és balfasz módon használja a liberálist. Valahol elképesztő, hogy szítokszó lett ebből.

TI tettétek azzá. A hazaáruló, internacionalista janicsár, a toleranciát rikácsoló zsigeri gyűlölködő kirekesztő szinonimájává. Senki más. Csak ti.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Mégegyszer megkérdezem,szerinted Deak Ferenc ballpisi volt?Tudod eggyáltalán ki volt,és mit is csinált?Különben soha nem szavaztam az MSZPre,se az SZDSZre.

Ld molninak adott válaszom.

Az SZDSZ féle doktrinerség miatt ha Deák aki NEMZETI liberális volt, egyébként ahogy Petőfi is kifejezetten baloldali volt azidőtájt, a konzervatívok meg királypártiak, de ez itt mellékes is mert akkor még a tojást mónynak hívták. ergo ez az info teljesen irreleváns szóval Deák Ferenc saját kezűleg fonna ostort hogy végigverjen azokon akik őt ehhez az idegenszívű hazaáruló csürhéhez hasonlítják.

150 éves politikatörténeti fogalmakat használni viszonyítási pontként ....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
NjelvTan náczi-e vagyolsz tán he?
Nem,csak pocsékul gépelek.
Ld molninak adott válaszom.

Az SZDSZ féle doktrinerség miatt ha Deák aki NEMZETI liberális volt, egyébként ahogy Petőfi is kifejezetten baloldali volt azidőtájt, a konzervatívok meg királypártiak, de ez itt mellékes is mert akkor még a tojást mónynak hívták. ergo ez az info teljesen irreleváns szóval Deák Ferenc saját kezűleg fonna ostort hogy végigverjen azokon akik őt ehhez az idegenszívű hazaáruló csürhéhez hasonlítják.

150 éves politikatörténeti fogalmakat használni viszonyítási pontként ....
Nos,nem csak Deák volt nemzeti liberális,én most is az vagyok.És az,hogy ma helytelenűl használnak fogalmakat,azért nem a fogalom hibáztatható.Hazai tragédiánk,és szerintem ez a politikai intézményrendszer egyenes következménye,hogy döntően elefántcsonttoronyban élő "értelmiségiek" és megélhetési politikusaink vannak.OV az utobbi rendkivűl profi képviselője.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Nem,csak pocsékul gépelek.

Nos,nem csak Deák volt nemzeti liberális,én most is az vagyok.És az,hogy ma helytelenűl használnak fogalmakat,azért nem a fogalom hibáztatható.Hazai tragédiánk,és szerintem ez a politikai intézményrendszer egyenes következménye,hogy döntően elefántcsonttoronyban élő "értelmiségiek" és megélhetési politikusaink vannak.OV az utobbi rendkivűl profi képviselője.

És ezt ki vitatta? Itt mindenkinek olyan prekoncepciói vannak hogy csak! Én csak arra reagálok, de arra idegesen ha valaki ok nélkül a személyemet támadja, ld. visszaeső Molni.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
szpg6-nak mert kérdezett:

- neten mindenki komoly vállalkozó, sok iskolája van és nagyon erős, ez alapszabály!

A nickem szpg9. Azért az erdélyi levélszavazatokkal baj van. Dudi-val takarózom Ő mondta tegnap, szerinte ugyanolyan bűn 1 Ft közpénzt lopni, mint 1 milliárdot. Egy kicsit átértelmezve: aki 1 db-bal csal, az ugyanolyan bűntettel követ el, mintha 10000 db-ot hamisítana. A döntö a szavazás ezen módja ellen, hogy lehetőséget ad a manipulációra. Link alább erről:

https://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/valasztasi_csalas_magyar_valasztas_2018_hatarontuli_szavazatok

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/valasztas_baj_lehet_a_hataron_tuliak_szavazataival.660004.html

Matróz kommandó meg a vesémbe látott, ezért bevallom: egy teleházból kommentelek, mert itt azért meleg van otthon az sincs, meg persze internet sem.Állandó jövedelmem nincs, már a vizet is kikötötték, így a tűzcsapra járok vízért. Engem és a ruhám csak az eső mossa, milyen egyszerű így az élet. Már két napja azért lógok a topikon, mert munkám nincs, a kocsmában pedig már kitelt a hitelem. Legmagasabb végzettségem a 4 általános, de mentségemre szóljon, hogy azért 16 éves koromig becsulettel jártam suliba. A többi állításom is tiszta kamu, a közmelós haverok ötletmorzsáit szedegettem fel. Itt legalább király lehetek, mert a cipóm talpa is ragasztő szalaggal van összekötve. Egy műemlék putriban, szennyes rongyok között hajtom álomra a fejem, már amikor szert tudok tenni egy kis ütős lőrére. (Ezért is ismerem a kisebbségi életkörülményeket.) Cseppet sem vagyok erős, vállalkozni viszont fogok: ahogy kitavaszodik, BP-én fogok kéregetni. A hatóság néhány balhésnak tartott csínyt miatt állandóan keres, ezért van üldözési mániám. De mint kiderült én vagyok az átlag FIDESZ-KDNP szavazó, rám épül az ország jövője. Erre tán csak büszke lehetek, ha másban mindenben is kamuztam eddig...
 
Status
Not open for further replies.