[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
1990 előtt mszmps káder voltam és habzó szájjal szidtam az imperialistákat. Aztán szóltak fentről, hogy lehet és így kiprivatizáltam magamnak egy kis vállalatot 1989-ben még mielőtt a butus dolgozók rájöhettek volna mi is folyik éppen. Mindig jót derülök az arcukon amikor rájöttek hogy már nekem dolgoznak. Persze a szakszervezetet azonnal felszámoltam, a szakszervezetiseket rúgtam ki elsőnek majd gyorsan beléptem a Magyar SZakszervezetek Országos SZövetságábe. Szigorúan pártolóként. Szóltak hogy innen európa pártiak vagyunk, de ezt nem is kellett mondani mert minden ami magyar olyan mucsai volt mindig is. Bezzeg Moszkva! Oppárdon Brüsszel! és Párizs és na jó egy kicsit Berlin, Aztán 1994-ben a régi elvtársak elintéztek egy jó kis fejlesztési hitelt az eu-tól majd kaptam állami támogatást is. A szomszédon aki MDF-s volt meg röhögtem hogy nem jut ötről a hatra. Persze kénytelen voltam a melósok bérét lejjebb vinni, mert hát mások is ezt csinálták. Utána már csak igazából a nyaralással voltam elfoglalva, amikor 2010-ben ránk szakadt a ház.
Ez jó volt.Naügyehogymegyezlozungok nélkülis.Most arra kérném a tisztelt egybeirogatokat,külön a bértolnokokat,hogy az intézményrendszerrel kapcsolatos gondolataimra referáljanak.De ha kérhetem,indokolva gondolatait
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113

Majdanozás lesz, vagy megint a momentum féle bulizós tüntetés?

Demokratikus választás után a demokráciáért tüntetni?:eek:
Mi vagyunk a többség?:eek: (mint írja 1/3-addal)
Ha a gyűlölet kampány eredménye, akkor mit változtat ezen érdemben az újraszámolás?:eek: (Most a 'bunkó vidéken'', vagy csaláson múlt? Ki kéne a sztorit találni.)
Szabad sajtót?:eek: (Szabad sajtóorgánumot alapítani, bárkinek, bármikor. Most van is a piacon pár eladó.)
Az ellenzék a kisebbséget képviseli, ezért ellenzék, ha a többséget képviselné, akkor vasárnap óta nem ellenzék lenne.

Valahol, valami, valamikor lesz biztos, már ha nem esik egy kicsit, nem fújdogál, nem süt a nap, nincs hőségriadó (22+ fok). Ja és végre kitalálják a holt és a mikort.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 379
14 435
113
Rosszul hasznalod ezt a fogalmat.Nem ezt nevezik szemelyeskedesnek.

Egyebkent mi a kerdesed? (Probald meg normalisan feltenni es akkor kapsz ra valaszt.)

Ez a személyeskedés maga, fórum lényege az anonimitás, arra mászunk, ami a vélemény, ne aki. Szerintem ezt kerüljük el.

Szívesen segítek, ha nem szeretnéd visszakeresni.
Valakinnek írtam, te pedig válaszoltál nekem, hogy az USAban a középosztálynak nagy gond a healthcare. Erre adtam némi infót, hogy alapozd meg, miért. Mert én a kolégáimtól azt kapom, hogy aki rendesen tervez és él ott, annak ne gond - mert ugye ennek a költsége magasabb, de sok más olcsóbb, így csak az arány más, az összkiadás még így is kedvezőbb, mint Mo.n
Erre kérem a választ.
(de inkább az USA topikba szerintem)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 127
88 279
113
- ha van állandó lakcímed Mo-n, akkor szavazhatsz a helyi képviselőre. Ezt nem lehet levélben kiküldeni, mert még szombat de is változhat. Plusz megnézik a lakcímkártyádat is, ha nincs nálad nem szavazhatsz. Ezt a procedúrát viszik ki a konzulátusra. Lehet egyszerűsíteni, de akkor mindenkinek, azaz az itthoniaknak is egyszerűsíteni kell.
- ha nincs állandó lakcímed, akkor lehet országos listára, ami ugye már hetekkel előbb ismert levélben szavazni. És nem kell feladni postán, elég bevinni a konzulátusra lásd Zeal hozzászólását.
- én támogatnám az internetes szavazás lehetőséget pl. Ügyfélkapun keresztül. Hátha most!

Ha nincs érvényes személyid, iratod, lakcímkártyád (pl. lejárt), külképviseleten csak feltartod a sort, mert ott NEM LEHET ezek nélkülszavazni és nincs mód megújításra, nincs kormányablak. Ellenben itthon a kormányablakok a szavazás napján nyitva vannak, lejárt okmányokkal is kapsz ideiglenes okmányokat és mehetsz szavazni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Egyik sem, ez egyelőre az aminek mutatja magát.

Az egyetlen probléma a zavaros háttérrel, de biztosan külföldi tulajdonú médiákban (444 például) felépülő, álhírekre alapozott dezinformációs kampány állítólagos kirívó választási csalásokról. Ez túl szervezettnek tűnik valamely külföldi ügynökség, vagy ügynökségek által.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Ha nincs érvényes személyid, iratod, lakcímkártyád (pl. lejárt), külképviseleten csak feltartod a sort, mert ott NEM LEHET ezek nélkülszavazni és nincs mód megújításra, nincs kormányablak. Ellenben itthon a kormányablakok a szavazás napján nyitva vannak, lejárt okmányokkal is kapsz ideiglenes okmányokat és mehetsz szavazni.
Így igaz, mondjuk legalább a követségeken nyitnék kormányablakot. A kintieknek elég maceràs a magyar papírokat intézni!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 127
88 279
113
Egy kis szösszenet a külhoni, kettős álampolgárok szavazati jogával kapcsolatban:

Joga van e szerintetek a tisztességesen szerzett javakat az utódoknak megörökölni az elmúlt ősöktől? Joga van e ezt továbbörökölni a további utódoknak még akkor is, ha az 1. generációs utódok nem tettek hozzá semmit, netán egy részét akár milyen módon elveszítették? Ésigytovább az időben előre meg hátra…
Szeretnék erre látni válaszokat, majd azután megindokloma kérdés lényegét, már ha van rá igény.

Emlékszel még a nemesi címekre? Seggük kivolt, de ha volt kutyabőr, ők voltak a partyk egy gyárosnak vagy egy orvosnak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az egyetlen probléma a zavaros háttérrel, de biztosan külföldi tulajdonú médiákban (444 például) felépülő, álhírekre alapozott dezinformációs kampány állítólagos kirívó választási csalásokról. Ez túl szervezettnek tűnik valamely külföldi ügynökség, vagy ügynökségek által.
A tüntetésre írtam. Amire te gondolsz láthatóan az is halad, de egyelőre a környezeti feltételeket próbálják megteremteni. Felismerhetően (új műfajú tartalmak a választás másnapjától egy kaptafára,stb) fiókból elővett B terv alapján. Minimum egy hét kell mire aktív fázisba tudnak lépni a saját szervezésű eseményeik.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez jó volt.Naügyehogymegyezlozungok nélkülis.Most arra kérném a tisztelt egybeirogatokat,külön a bértolnokokat,hogy az intézményrendszerrel kapcsolatos gondolataimra referáljanak.De ha kérhetem,indokolva gondolatait
Ha végignézzük a franciáknak a köztársaság több mint kétszáz éve alatti menetelését lefelé a lejtőn egészen a mostani groteszk vergődésükig akkor azt kell, hogy mondjam, a kérdést is felesleges volt feltenned.
Az utolsó ötven, hatvan évről nem is beszélve. Egy De Gaulle- tól eljutni Macron- ig az kihívás lehetett, kemény munka volt.
Innentől lefele már minden centiméterért keményen meg kell majd küzdeniük.
:p
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
A tüntetésre írtam. Amire te gondolsz láthatóan az is halad, de egyelőre a környezeti feltételeket próbálják megteremteni. Felismerhetően (új műfajú tartalmak a választás másnapjától egy kaptafára,stb) fiókból elővett B terv alapján. Minimum egy hét kell mire aktív fázisba tudnak lépni a saját szervezésű eseményeik.

A balliberális tüntetés önmagában nem veszélyes, láttuk már, hogy milyen kevésre képesek, ha nekiveselkednek. Igazából az kérdés, hogy milyen külső segítséget kapnak és mennyit fog bénázni a saját kormányzatunk!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ha végignézzük a franciáknak a köztársaság több mint kétszáz éve alatti menetelését lefelé a lejtőn egészen a mostani groteszk vergődésükig akkor azt kell, hogy mondjam, a kérdést is felesleges volt feltenned.
Az utolsó ötven, hatvan évről nem is beszélve. Egy De Gaulle- tól eljutni Macron- ig az kihívás lehetett, kemény munka volt.
Innentől lefele már minden centiméterért keményen meg kell majd küzdeniük.
:p

Erröl nem az intézményrendszer tehet,hanem a nyugati társadalmak általános, társadalmi szintű balratolódása.A szociális piacgazdaság és a jóléti állam eszménye.Nemzeti szabadelvűként azt mondom,hogy mindeféle diszkrimináció helytelen,a pozitiv diszkrimináció is.És az adófizető nem köteles eltartani ingyenélőt.Mindenkinek joga van a boldogság keresésére,de nem járandósága.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Emlékszel még a nemesi címekre? Seggük kivolt, de ha volt kutyabőr, ők voltak a partyk egy gyárosnak vagy egy orvosnak.

Emlékszem a mesékre erről, még öregapám mesélte kisgyerek koromban. Mindenesetre válaszodat nem igazán tudom értelmezni.
Én arra a 200-nyi nemzedékre utalok akik vérüket ontották Magyarországért. Azért mert a történelmi körülmények így alakultak, a határokon kívülieknek még akad jussuk ebben a megcsonkított országban.
Irritáló számomra, hogy egyesek ezt következetesen figyelmen kívül hagyják, azt hiszik hogy a juss csakis az övék. Megmondom őszíntén, mélységesen csalódtam néhány fórumtársban az elmúlt másfél napban pártpreferencijájuktól függetlenül. Ami ebben a topicban zajlik, az már többnyire nem véleménnyilvánítás, nem vita és nem meggyőzés! Szerintem a minket körülvevő világ egyre mocskosabb, és ezen nem veszekedéssel, hanem egy pici mindennapi türelemmel és emberséggel tudnánk változtatni. Stb ... tökömtelevan... Nem kellett volna idáig fajuljon egy ilyen kicsi fórum.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
Status
Not open for further replies.