[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 423
69 064
113
Azzal, hogy kapcsolják össze? Ha igen, akkor úgy látom, hogy a kollektív agymosás egyre magasabb szinte hág..

Párkapcsolati sikerességhez kötni a nyugdíjat? Gratulálok. Aztán majd jön a sok remek érdekházzasság meg érdekgyerek...

Vastaps...
A nők elvileg ugye most is kapnak lehetőséget hogy korábban nyugdíjba menjenek. Ez bizony sokaknak segítség olyan formában hogy van aki hozza vigye az unokát ,vigyázzon rá "holt időben" vagy ha beteg, ezalatt a szülők tehetik a dolgukat.
Molni, van úgy 7 milliárd ember a világban, ennyiből nem igaz hogy nem tudsz párt találni, de örökbe is fogadhadsz mondjuk egy 17 éves thai lányt. Woody Allannek bejött.
A te fizetésedből a szüleid nyugdíjára megy a pénz, még csak nem is fedezi azt. Mivel te utódot nem akarsz, remélem nem várod el hogy mások gyerekei tartsanak el öregkorodban.
Nyafog itt mindenki hogy kihalunk jujj, de tenni ellene már nem akar senki szinte. Jelenleg 1,5 a ráta a korábbi MSZP-DK ámokfutásnak hála akkoriban 1,2 is volt. Miért az a baj ha ez a kormány a családokra épít? Hát nem az a normális? Nem a gyerek a jövő? A gender,homokos,szingli tudomisén milyen aberrációjú társadalom az jobb? Az se tetszene. Ha te nem csinálsz gyereket akkor majd az Ahmed meg a Kalányos Szánsájn fog annak a nőnek akit te nem szedtél fel. Ha ez a tervezett nyugdíj módosítás igaz, és bevezetik, akkor lehet hogy még egy tizedet megy feljebb a ráta, annyival is biztosabb a nyugdíjad. Örülj neki. Nem kerül ám olyan sokba 1-2 gyerek nem kell parázni.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Erröl nem az intézményrendszer tehet,hanem a nyugati társadalmak általános, társadalmi szintű balratolódása.A szociális piacgazdaság és a jóléti állam eszménye.Nemzeti szabadelvűként azt mondom,hogy mindeféle diszkrimináció helytelen,a pozitiv diszkrimináció is.És az adófizető nem köteles eltartani ingyenélőt.Mindenkinek joga van a boldogság keresésére,de nem járandósága.
Olyan, hogy nem az intézményrendszerrel lenne a baj hanem azokkal az emberekkel akik működtetik nem létezik. Minden rendszert arra találnak ki, hogy a pont a rendszer működtetésével szabályozzák és kordában tartsák a résztvevőket, köztük nem utolsósorban az irányítókat is. Ha ez nem sikerült akkor maga a rendszer rossz, nem tölti be a feladatát. Nincs jó, meg rossz kapitalizmus, kommunizmus, demokrácia, meritokrácia, autokrácia. Jól, vagy rosszul megfogalmazott politikai szerződés, jól vagy rosszul működő gazdasági, intézményrendszer van.
Olyan, hogy az intézményrendszer jó, csak az a baj olyan nincs.
Az rossz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 423
69 064
113
UI.: az előzőekből csak azt akartam kihozni, mielőtt ítélkezne valaki a másik fölött ismerje meg a múltját. Azért kíváncsi lennék arra, hogy itt hány höbörgő, engem árulózó FűSZ-es csinálta azt, amit én végig, abban az időben? Vagy most nagy a szája egyeseknek, amikor már esélytelen, hogy a fegyvercsövek elé kerüljenek? Én kétszer voltam letartóztatva a CSAU érában Romániában. JOKER, téged hányszor vittek be? Igazándiból érdekelnének ezekre a kérsésekre a válaszok, de ilyenekre csak legritkább esetben kap az ember választ. De ZEAL, PANZERFAUST
vagy MATRÓZ KOMMANDÓ, PANZERFAUST és a többiek is vallhatnának arról, mennyire voltak tevőlegesen "fasza-gyerekek". Visszatérve az alapokhoz. Nekem nem lenne bajom a kettős állampolgársággal, simán egyet is tudok érteni vele. Aki magyar,nak érzi magát, az legyen magyar. A problémám igazából azokkal a jogokkal kapcsolatos, amit ezen keresztül élveznek ezek a nemzettársak.

Két cikket linkelek, a probléma vázolásához.

https://www.iranyausztria.hu/hogyan-szavazzunk-ausztriaban/

ttps://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/valasztasi_csalas_magyar_valasztas_2018_hatarontuli_szavazatok

Hát ezzel kapcsolatosan tudom, hogy nincsen esélyegyenlőség és ezt felszámolnám. Nem tudom mi erről pld. JOKER fórumtárs véleménye, de kíváncsi lennék rá. A sajátjára és nem arra, hogy a jog az ilyen...Persze a jog tényleg ilyen, de nem jogászkodunk, hanem beszélgetünk.

Az zavar, míg az erdélyiek levélben is szavazhatnak, addig azok, akik MO-i állandó lakcímmel rendelkeznek, azok csak személyesen a nagykövetségen. Ezt pld. a volt nejem is megerősítette, akinek oda kellett menni szavazni (Bécsbe). Neki szerencséje van, mert a közelben dolgozik, de van olyan ismerősöm, aki sokkal távolabb. Azt hitte, hogy Ő is szavazhat levélben, de mikor kiderült, hogy nem, hát inkább nem szavazott, mert nem tudta felvállalni vasárnap a bécsi utat csak a szavazás végett. A vak is létja, lehet manipulálni a levélszavazatokat. Hát ez a cél? A F@SZ kritikusok szavazásának az megnehezítése, míg a F@SZ-hez lojális szavazók szavazásának minden eszközzel történő elősegítése? Ez esélyegyenlőség. Ezek szerint egy erdélyi jobb magyar (JOKER Jó arrogánsan támadt nekem), mint az, aki Ausztriában dolgozik.

Mint említettem, nem vagyok politikus, de érző és gondolkodó emberként ezek az anomáliák igen zavarnak. Ha tehetném, legalább ferré kellene tenni ezt a kűzdelmet.

A másik kérdés, ami egy érdekes pont, az a TB és a nyugdíj kérdés. Ebben is vannak anomáliák. Úgy illet meg valakit MO-i TB és nyugdíj, hogy életébe egyetlen forintot sem fizetett be semelyik MO-i alapba. Hát nem akarom tovább szaporítani a szót, ha tehetném, ezt a kérdést is rendezném. Itt és most csak a problémára helyezném a hangsúlyt, a kérdéssel másoknak kellene foglalkozni, főleg olyan időszakban, amikor a magyar nyugdíjrendszer és egészségügy sincsen a zopon. De az ezekről való írás már egy másik HSZ lesz, amit biztosan nem ma fogok megírni... De addigis egy gondolatébresztő link:


https://mno.hu/belfold/keleti-jarul...k-ukran-nacik-szulei-magyar-nyugdijat-2431296

http://www.karpatinfo.net/cimkek/nyugdij

http://hvg.hu/gazdasag/20160224_ukranok_magyar_nyugdij

https://netextra.hu/kedves-nyugdijasok-es-jarulekot-fizeto-magyar-allampolgarok/

Döntsön mindenki saját lelkiismerete szerint és ossza meg a véleményét, de azért ne feledkezzen meg a MO-i szüleiről sem....
Az ukránok nyugdíját meg köszönd meg a Kádár Jánosnak és elvtársi körének.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 471
11 616
113
Vettem egy nagy levegőt, aztán kattintottam a topikra:eek::eek::eek:...na azt felejtsétek el, hogy 43 oldalt elolvasok egy ilyen undorító kampányidőszak után.
( S kérek egyben elnézést minden értékes, építő jellegű hozzászólás alkotóitól)

Az álláspontom röviden az (már ha ezek után érdekel valakit), hogy nem egészséges az - függetlenül, hogy hova pozicionálja magát - ha döntéshozatali mechanizmust tekintve gyakorlatilag egypárt rendszerként működik az éppen aktuális hatalom.
Erre láttunk már elég példát az átkosban, meg is lett a morális eredménye társadalmilag; máig kitart.

Maradok tisztelettel.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez a személyeskedés maga, fórum lényege az anonimitás, arra mászunk, ami a vélemény, ne aki. Szerintem ezt kerüljük el.
Ugye, hogy tudsz te rendesen is beszelni, "cukorborso"! :p:D;)
Szívesen segítek, ha nem szeretnéd visszakeresni.
Valakinnek írtam, te pedig válaszoltál nekem, hogy az USAban a középosztálynak nagy gond a healthcare. Erre adtam némi infót, hogy alapozd meg, miért. Mert én a kolégáimtól azt kapom, hogy aki rendesen tervez és él ott, annak ne gond - mert ugye ennek a költsége magasabb, de sok más olcsóbb, így csak az arány más, az összkiadás még így is kedvezőbb, mint Mo.n
Erre kérem a választ.
(de inkább az USA topikba szerintem)
Itt valaszolok, mert picit erinti Mo-ot is.

Irtam korabban, hogy kortet hasonlitasz az almaval. Ennel jobban nem akartam belemenni, mert most itt a valasztasok utani gozkieresztes folyik, de vegul is belefer.

- Draga az eu-biztositas az usaban. Egy atlagos, kozepes biztositas, ami mellett az ellatasokert csak kisebb onreszt kell fizetni kabe 500$. Pilotakent ilyesmivel kalkulalhatsz. Valoszinuleg eleg is lesz, mert a pilotaknal folyamatos a szures. Abban igazad van, hogy ezt abbol a fizubol ki lehet kalkulalni.
A baj akkor van, ha azt a rendszert akarod idehozni. Oke, a berkoltsegeken lehetne egy kicsit sporolni, de akkor is marad a kabe 400$ biztositasi dij havonta... Ebbol mar az tisztan latszik, hogy miert nem ugy mukodik nalunk az eu mint az usaban.

- A fogorvosra kulon biztositast lehet kotni es az sem olcso. Nagynenem most volt itthon (New Yorkbol). Koszoni szepen jol megvannak. Dolgoznak kemenyen, most vettek hazat es mar egy berlojuk is van. ...de azert csak beugrott itt a fogorvoshoz.

- Mindez persze nem problema, amig vagy nincs nagy bajod, vagy van folyamatos jol fizeto munkad. Viszont ha ott egyszer beutott a krach, akkor vagy nem latnak el vagy evekre eladosodsz.

- A nem jol keresokkel nem igazan foglalkoznak. Az olcsobb biztositasoknak brutalis onreszuk van. Azok az apro kis emberek akiket a repteren a kabinbol kinezve latsz es ott surognek-forognak a repulo korul... Na, ok azok. Eleg sokan vannak, nem?
Basszus, ez mar tenyleg picit offtopik lehet itt... Na mindegy,


Megnyugtatlak, minden penzt amit a kormanypropagandaert kapok gyogyszerre fogok kolteni. Becsszo! Igy egy win-win-ben kiegyezhetunk? :)


Hihetetlen, hogy a valasztasi eredmenyt latva sem hiszed el, hogy van aki nem az ellenzekkel ert egyet. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Molni, van úgy 7 milliárd ember a világban,
Aminek a fele férfi...
Számottevő része kiskorú...
Egy része meg túl öreg vagy túl fiatal hozzám...

Tovább nem sorolom.

Mivel te utódot nem akarsz,
Kicsit kurvára elegem van abból, hogy egyesek olyan dolgot állítanak, amit soha nem mondtak. Lassan már ökölbe szorul a kezem...

Nem kerül ám olyan sokba 1-2 gyerek nem kell parázni.
Látom a kommentem lényegét sem sikerült eddig megérteni soha. Megcsinálni a gyereket nem teljesítmény. Normális környezetben és emberrel felnevelni már az. Csak ahhoz megfelelő partnert taláni sem könnyű. Egyesek meg lassan kb. ipari folyamat szintjére degradáljátok az egészet. Nem tudom, hogy röhögjek vagy sírjak ezen.
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 407
12 969
113
De ahogy akarod, miert is lenne jo egy olyan pelda ami 300 ev alatt 0-bol 312k km-t csinalt... nyilvan fejbol tudsz 2 -3 jobbat is...
Esetleg azt a 12 falut, ami Trianonból nektek jutott Magyarország testéből, akár vissza is adhatnátok a 100. évfordulóra. Ha már a több évszázados, felbonthatatlan lengyel-magyar barátságról beszélünk...
Cserébe a limanowai hősies huszárrohamért, a lőszerszállításért a varsói csatához, a nem-részvételért Lengyelország lerohanásában és a német csapatok átutazásának nem engedélyezésért, a lengyel menekültek etetése-itatása-elszállásolása-továbbengedéséért, varsói felkelés idején az ellátási-kommunikációs útvonal fenntartásáért...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 423
69 064
113
Demokratikus választás után a demokráciáért tüntetni?:eek:
Mi vagyunk a többség?:eek: (mint írja 1/3-addal)
Ha a gyűlölet kampány eredménye, akkor mit változtat ezen érdemben az újraszámolás?:eek: (Most a 'bunkó vidéken'', vagy csaláson múlt? Ki kéne a sztorit találni.)
Szabad sajtót?:eek: (Szabad sajtóorgánumot alapítani, bárkinek, bármikor. Most van is a piacon pár eladó.)
Az ellenzék a kisebbséget képviseli, ezért ellenzék, ha a többséget képviselné, akkor vasárnap óta nem ellenzék lenne.

Valahol, valami, valamikor lesz biztos, már ha nem esik egy kicsit, nem fújdogál, nem süt a nap, nincs hőségriadó (22+ fok). Ja és végre kitalálják a holt és a mikort.
Gondolom a Gulyás Márton félék akarnak kicsit randalírozni ismét. Bántja őket hogy a kutyának se kellenek.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 383
56 114
113
Írni akartam pár sort,de elolvastam az utóbbi 2 nap termését,és már nem látom értelmét.:(
Ez nagyon gáz urak,ahogy egymással itt bánunk,ki a f.sz fog minket kedvelni,ha mi így bánunk magunkkal?:oops:
Ünnepélyesen megkérném a T. tagságot,hogy legyenek kedvesek úgy véleményt cserélni,ahogy szeretnék,hogy velük cseréljenek véleményt,pont azzal a stílussal,tartalommal.
Köszönöm.
Szégyen...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 379
14 435
113
Ugye, hogy tudsz te rendesen is beszelni, "cukorborso"! :p:D;)

Itt valaszolok, mert picit erinti Mo-ot is.

Irtam korabban, hogy kortet hasonlitasz az almaval. Ennel jobban nem akartam belemenni, mert most itt a valasztasok utani gozkieresztes folyik, de vegul is belefer.

- Draga az eu-biztositas az usaban. Egy atlagos, kozepes biztositas, ami mellett az ellatasokert csak kisebb onreszt kell fizetni kabe 500$. Pilotakent ilyesmivel kalkulalhatsz. Valoszinuleg eleg is lesz, mert a pilotaknal folyamatos a szures. Abban igazad van, hogy ezt abbol a fizubol ki lehet kalkulalni.
A baj akkor van, ha azt a rendszert akarod idehozni. Oke, a berkoltsegeken lehetne egy kicsit sporolni, de akkor is marad a kabe 400$ biztositasi dij havonta... Ebbol mar az tisztan latszik, hogy miert nem ugy mukodik nalunk az eu mint az usaban.

- A fogorvosra kulon biztositast lehet kotni es az sem olcso. Nagynenem most volt itthon (New Yorkbol). Koszoni szepen jol megvannak. Dolgoznak kemenyen, most vettek hazat es mar egy berlojuk is van. ...de azert csak beugrott itt a fogorvoshoz.

- Mindez persze nem problema, amig vagy nincs nagy bajod, vagy van folyamatos jol fizeto munkad. Viszont ha ott egyszer beutott a krach, akkor vagy nem latnak el vagy evekre eladosodsz.

- A nem jol keresokkel nem igazan foglalkoznak. Az olcsobb biztositasoknak brutalis onreszuk van. Azok az apro kis emberek akiket a repteren a kabinbol kinezve latsz es ott surognek-forognak a repulo korul... Na, ok azok. Eleg sokan vannak, nem?
Basszus, ez mar tenyleg picit offtopik lehet itt... Na mindegy,


Megnyugtatlak, minden penzt amit a kormanypropagandaert kapok gyogyszerre fogok kolteni. Becsszo! Igy egy win-win-ben kiegyezhetunk? :)


Hihetetlen, hogy a valasztasi eredmenyt latva sem hiszed el, hogy van aki nem az ellenzekkel ert egyet. :rolleyes:

Tán kecseg jobb? Fórum első szabály - szép szavak és cuki emojik mögé rejteni a mondandót, ugye? XD :D :)

Ez tökigaz, csak szépen kisarkítva. Egyrészt pl. az AE egy sima szerelőnek (25 dolcsi/óra+ minimum) is fizeti egy részét a helathcarenak, ahogy megint nem esik szó arról, hogy ez a pénz simán belefér egyrészt az ottani normális fizetésbe (ne a mekis hülyét számoljuk, annak a TBjét máshol is a normálisan keresők fizetik). Márpadig egyéb költségek ott sokkal lacsonyabbak (pl. ott egy gallon benzin annyi, mint itt egy liter, a fizetés megmennyivel magasabb....). Lehet itt rugózni ennek az összegén,ami jól néz ki, de mivel egy család kiadásában nagyobb arányú, mint Mo.n remek példa lehet - miközben kimarad ott mi nem ennyi arányaiban, vagyis kiegyensúlyozza.

Nem, nem mindenki fideszes, van millió felett - itt a baj abban van, hogy tökéletes összhangban jön az a duma, amit a kormánykom lead. Semmi eltérés, semmi saját gondolat - tökéletes egyetértés, mint a szerelem.... :D:D

(A bérkommentelést pedig jól ismerem, volt benne részem az egyetem alatt (magáncégnek keresőoptimalizálás XD ) és néhány kollegával még jóban vagyok - ez egy nagyon csúnyán létező dolog. Egy munka, jól fizet, szal ha már ennyire szerelmes vagy a hatalomba, remélem tényleg kapsz érte - mert ha ingyen csinálod, ne haragudj, de hülye vagy ("I you are good at something. never do it for free") :D :) :D
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 423
69 064
113
Kovács Zoltán kormányszóvivő szerint a legfontosabb nemzetstratégiai kérdést helyezte fókuszba a miniszterelnök, amikor keddi sajtótájékoztatóján elmondta, a következő kormányzás szándékai szerint demográfiai súlypontú lesz.
Kovács Zoltán kedd este az M1 aktuális csatornán ezzel kapcsolatban felelevenítette Orbán Viktornak a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara évadnyitóján elhangzott előadását, amelyben a kormányfő azt mondta, a gazdasági, de "bizonyos értelemben a politikai" döntéshozatal négy alapvető pilléren nyugszik, ezek a versenyképesség, a munkaalapú társadalom, a demográfia és az identitás.
A demográfia talán a legfontosabb pillér, mivel egy mind népesedési, mind gazdasági szempontból fenntartható ország építéséhez alapvető fordulatot kell elérni ezen a területen.1,2-1,3-as reprodukciós mutatókkal indult a kormány és most 1,5 körül tartanak, bár nyilván nagyon sok munka van még addig, hogy 2 fölé vigyék ezt az adatot. Meg kell teremteni annak a feltételeit, hogy minél több gyermek szülessen az országban – hangsúlyozta.
Egy szombatra meghirdetett budapesti demonstrációról a kormányszóvivő úgy vélekedett: a vasárnapi "földcsuszamlásszerű" eredmény után abszurd lenne, ha valaki úgy menne ki az utcára, hogy ő képviseli a magyarok többségének akaratát.
 
T

Törölt tag 008

Guest

.......a többséget egyharmados kisebbsége szorította........

GmHAiu7eCq.gif

Nem bírom, fuldokolva, hörögve röhögök! Meg akartok ölni? :D
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
.......a többséget egyharmados kisebbsége szorította........
Nem bírom, fuldokolva, hörögve röhögök! Meg akartok ölni? :D

Az a többség az 48%. Amelyből ...
A vesztesnek mindig joga van haragudni, és nem úri dolog az akár csak ideiglenesen ledöntött ellenséget a földön rugdosni. Fejezd be kérlek a gusztustalan viselkedést!
 
  • Tetszik
Reactions: melampo

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Mi ez a "ti"...? Én akkor ki is a kirekesztő? Nem semmi öregem...

Hát bélám nem is a jobboldal használta ezt a szót a segge törlésére is, hanem a széllibbantak. Amúgy meg írtam már. Én már 1990-bn ki lettem közösítve általatok.

Visszanyalt a fagyi öcsém. Visszanyalt.

És hála Bibinek meg a lubavicsieknek most már nem antiszemitázhattok.

Amilyen az adjon isten olyan a fgoadj isten.

Lejárattátok, és vállalhatatlanná tettétek azt amiben hisztek.Mentek a levesbe! És ez még akkor is jóérzés, nézni a vergődésteket, ha 1 év múlva ránk dől a világ.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Esetleg azt a 12 falut, ami Trianonból nektek jutott Magyarország testéből, akár vissza is adhatnátok a 100. évfordulóra. Ha már a több évszázados, felbonthatatlan lengyel-magyar barátságról beszélünk...
Cserébe a limanowai hősies huszárrohamért, a lőszerszállításért a varsói csatához, a nem-részvételért Lengyelország lerohanásában és a német csapatok átutazásának nem engedélyezésért, a lengyel menekültek etetése-itatása-elszállásolása-továbbengedéséért, varsói felkelés idején az ellátási-kommunikációs útvonal fenntartásáért...
Te is tudod, hogy azt nem Lo kerte. Sot, a lengyel parlamanet nem ratifikalta a trianoni szerzodest, igy az Lo-ban ervenytelen volt. Tudsz ra masik peldat a tortenelembol, hogy amikor egy orszag kap terueltet azt nem hajlando elfogadni?! Vagy csak gyuloletkeltsre tellik az egyetlen potencialis barat fele? Szerinted egy olah ugynok orul annak amit irtal? Szerintem igen...
(Amugy ha kozosen ujrarajzolnank a hatarokat (Lwów, Munkacs,...) akkor szerintem nem lenne akadalya, hogy Mo visszakapja azt a par falut is.)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 709
9 760
113
A fideszre szavaztam,most először. Elmondom miért: A mi körzetünkben a jelölt az erőmű kapacitásfenntartásáért felelős miniszter lett.A politikai pályafutását mint paksi polgármester kezdte.Helyi civil szervezetek támogáttak az önkormányzati választásokon. A Fidesz jelöltje Kozmann György ötszörös világbajnok,kajakozó volt. Az olimpikon melletti kampányolás céljából még a miniszterelnök is a városba látogatott. De ez sem segített, mert Süli János 78%-os eredménnyel nyerte a választást, Kozmann György csak 22%-ot kapott 2014-ben.
Utána indult egyfajta büntetőhadjárat is a város ellen: fentről kötelezték az Atomerőművet,hogy vonják meg a paksi NB-1-es futballcsapat pénzügyi támogatását. Vagyis beváltották azt amit korábban csak szóbeszéd szintjén lehetett hallani, hogy elveszik az erőműves támogatást a focicsapattól. Helyette az MVM Paksi Atomerőmű szponzori felirat már nem a paksi csapat mezén szerepelt ezek után, hanem az azóta az NB-1-ből kieső Dunaújváros csapata élvezhette az atomerőmű szponzori pénzeit.
Tehát ellenszélben kellett dolgoznia az első időszakban,de ment neki még így is. Aztán amikor szabad utat adtak a paksi bővítésnek a brüsszeliek, utána kérte őt fel a miniszterelnök,hogy felügyelje a bővítést tárca nélküli miniszterként. Mert ő tényleg szakember. Mérnökként kezdett dolgozni az erőműben, aztán a vezérigazgatói tisztségig jutott. Utána lett polgármester,és az első időszakában ellenszélben kellett tegye a dolgát. Aztán utána elfogadták, mert egy olyan ember aki nem kapásból nekiugrik a másiknak, ha nem ért vele egyet, hanem megpróbálja vele megtalálni a közös pontokat, meghallgatni a másik érveit is, és a másik féllel közösen kitalálni egy mindenkinek megfelelő megoldást. Az,hogy annak idején sikerrel legyőzte Kozmann Györgyöt, az is ennek a fajta hozzáállásának, és annak volt köszönhető, hogy már erőműves vezérigazgatóként is rengeteget tett a város és a térség fejlesztéséért. Akik nem tudnák,hogy miről van szó, azoknak írom, hogy az erőmű nem csupán áramot termel, hanem van saját térségfejlesztési alapítványa, ahol különböző pályázatokat nyújthatnak be az erőmű 30km-es sugarú térségében elhelyezkedő települések. A járdaépítéstől kezdve a templomfelújításig rengeteg féle dologra ad pénzt a sikeres pályázónak az erőmű. A kettő együtt hozta meg neki a sikert annak idején az önkormányzati választáson.
Tehát abszolút egy pozitív példa a politikusok között,sajnos ritka az ilyen. A másik két jelölt az MSZP egyik elnökségi tagja volt, és a Jobbik jelöltje lett a második fölényesen legyőzve az MSZP jelöltjét,aki már nem az első ciklusát tölti a parlamentben. Az lmp-s jelölt kapott kemény 2 százalékot :D
Listán azért szavaztam a Fideszre, mert nem vagyok a térség fejlődésének az ellensége. A megye legnagyobb munkaadója az atomerőmű. Ha bezárnák "utód nélkül" akkor itt csúnya bajok lennének.Korábban azt mondtam,hogy olyan szinten lenne a megye,mint Borsod, vagy az Ormánság térsége, de hallottam egy jobb példát: az történne mint ami Ózdon a kohászati üzem bezárása után. Az atomerőmű bővítését csak a Fidesz garantálta,és garantálja most is. A Jobbik is garantálta, egészen addig amíg meg nem jelent náluk simicska lajos, mint szponzor. Azóta húzzák a szájukat ők is. Az MSZP-nél a helyi jelölt kiáll a bővítés szükségessége mellett, de az országos vezetés ellenzi. Megmondták neki, hogy megértik az álláspontját, de ha MSZP kormány lesz, akkor leáll a bővítés, mert "az az ország érdeke".
Ezek voltak a legfőbb okok amiért rájuk szavaztam, plusz még az, hogy vannak rendőr ismerőseim akik szolgáltak a határnál és meséltek eleget ahhoz az élményeikről, hogy ne akarjam azt, hogy lebontsák a kerítést. Arról is meséltek,hogy az első időkben milyen borzalom körülmények közt kellett szolgálniuk, de ez lassan fokozatosan javul,ahogy mondták.
Gondolom most sokan nekem fogtok ugrani,de megjegyezném,hogy nem tartom a Fideszt szentnek, megvannak a saját ügyeik bőven, de én nem találkoztam még olyan hatalmon lévő párttal amelyiknek ne lettek volna. Stadiont még nem építettek a megyébe, bár most elkezdték a paksi stadion átalakítását/felújítását,viszont felújították a felénk korábban csak "hentes művek"-ként emlegetett szekszárdi kórházat,plusz létesítettek egy helikopter leszállót is mellette.
Soha nem szavaztam a Fideszre korábban, de mindent egybevetve most ők voltak a leginkább elfogadható opció. A baloldal egyáltalán nem hiányzik azok után amit műveltek amíg hatalmon voltak. Egy térségbeli példa: az M6-os autópálya építésekor mesterséges dombokat csináltak, hogy abba alagutat fúrathassanak jó pénzért, ami utána meg beomlott.
A Jobbik. Rengeteg helyen második lett, de kb kinyírta magát azzal, hogy átadták magukat simicskának. Nagyon fura volt azt nézni,hogy Vona Gábor pártelnök azt a határvédelmi kerítést fikázza,nevezi bukásnak,aminek felépítését Magyarországon először nem a Fidesz, hanem az ő pártjának az alelnöke,Toroczkai László javasolta. Aki Ásotthalom polgármestereként az első perctől élvezhette a határ menti falujával együtt a migráció "áldását". Az új balos erők LMP, Momentum pedig az atomerőmű ellenességükkel eleve kizárták magukat nálam a szóba jöhető opciók közül. Az LMP lemondott társelnökét személyesen is ismerem, jó pilóta, emberileg sincs vele bajom, de a pártja által képviselt politika nem tetszik. A Momentumosok közül senkit nem ismerek személyesen,de volt egy emlékezetes eset a kampányidőszakban, Pakson,ami hozzájuk kapcsolódik. A momentum a tesco bejárat előtt szórólapot osztott, és igazából azokkal volt nagyobb szerencséjük, akik hozzájuk sem szóltak, csak mentek tovább. Mert akik megálltak és beszéltek az aktivistákkal ,azok nem épp dicsérték őket...
Na ennyi lett a jó hosszú történet.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az a többség az 48%. Amelyből ...
A vesztesnek mindig joga van haragudni, és nem úri dolog az akár csak ideiglenesen ledöntött ellenséget a földön rugdosni. Fejezd be kérlek a gusztustalan viselkedést!
Nem úri dolog egy durván elveszített választás után egy héttel not my prezidentezni. Saját hülyeségük volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal
Status
Not open for further replies.