[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Gondolod hogy kulfoldon nem minden ceges szamara megy /dania eggyik igen gazdag es szamontartott/ emberenek meloztam o is mindent valamelyik cege nevebe vett vagy csinaltatott. Tobb ezer palackos borgyujtemenye volt /daniaba ahol nincs szolo se/ minosegi vilaghires borok legjobb evjaratai is voltak szep szammal. A nagyresze ugy kerult oda hogy a melosoknak ajandekba vett kozepes minosegu bort kari csomagba es be be csuszott par lada ez az... A haza festeset is ceges munkakent csinaltam sot a nyaralojait is a dant a magyart a franciat is... Az hog uzemanyag kaja tisztitoszerek ceges konyvelesbe mennek ott is ugyan ugy termeszetes mint itt... De ezen nem kell meglepodni ezert van konyvelo minden orszagba.



El vagy tévedve a hazai adórendszerrel kapcsolatosan. Pld. céges büntetések, cégautós gyorshajtások, repi étel és italköltségek csak úgy írhatók le, ha külön adót fizetsz értük.. (Kb. így magyarázta a könyvelőm, miért nem éri meg...) Azaz, élelmiszerek, repi dolgok után 29 %-os adókulccsal kell adózni, mindenféle büntetés meg adóalap növelő tényező. Ma is hívtam meg ügyfeleket ebédelni, de már számlát régóta nem kérek ezek miatt. Az otthoni dolgokat meg a saját adózott jövedelmemből fizetem...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Mi lesz megoldva 60 év alatt? Ingyen lesz az áram? Mit nem értesz meg azon, hogy még a nagyon olcsó 11 forint/kWh-os áron is minimum 2-szer, de inkább 3-szor visszahozza az árát?
60 évre van tervezve, de simán összejöhet, hogy ez is kap majd akár 20-30 év üzemidőhosszabbítást, mint ahogy Paks 1 is kapott már.
Még akkor sem lenne bukta, ha kicsivel 11 forint alá menne az áram pár éven belül. Csak annyi történne, hogy később térülne meg. Akkor nem térülne meg soha, ha 5-6 forintra csökkenne 1 kWh áram pár éven belül. Na azt viszont várhatod, hogy mikor lesz.

Nem fogja 2-3-szor visszahozni az árát. A realitás az, hogy ha normális kormányunk lenne és normálisan szerveznénk az építést, akkor 60 év alatt behozza az árát. Kb erre lehet építeni. Persze a végén rajtunk maradna egy csomó rádióaktív hulladék.

Ja, a hülye Széchenyi is gőzhajót vett, pedig ha vár 60 évet már dízellel tolhatta volna. Gondolom nincs számítógéped. Fél év múlva úgyis olcsóbban jobbat kapsz.

Így nem lehet gondolkozni, főleg, ha át akarunk térni az elektromos autózásra. Áram kell. Sok, olcsón, stabilan. Ez az atomerőmű. Ha lesz is jobb/olcsóbb lehetőség 60 éven belül annak a kiépítése, beüzemelése évtizedeket fog elvenni. Addig ezzel kihúzzuk és röhögünk a német zöld hülyéken.

"Pillanatok alatt" ki lehet építeni új rendszert, azon nem múlik.

Ja történhet, vagyis vagy történik valami, vagy nem történik semmi korszakalkotó. Annyi viszont biztos megtörténik, hogy a mai áramellátás (benne Paks 1) leamortizálódik, kiesik, mi meg várjuk a csodát hogy történjen már valami!!! Viszont elég egy-két nap áramszünet, és a hűtőben lévő kaják mind bedöglenek, a boltokban is dettó, kenyér nincs mert áram nélkül a sütöde se műkszik, meg úgy az egész élelmiszer-ipar sem!!! Aztán pár nap után ölhetjük egymást a kajáért, összeveszhetünk hogy ki fogja megenni a parkból a hattyúkat meg az állatkerti zebrákat a nagy csodavárás közepette, mert a lakótelepi lakásokban addig van kajatartalék ameddig kitart a hűtőszekrény, mert speiz az ugye nem fért bele az építésnél ...

Paks 1 nélkül is van akkora áramtermelő kapacitás jelenleg is Mo-on, ami fedez minden áramigényt...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem fogja 2-3-szor visszahozni az árát. A realitás az, hogy ha normális kormányunk lenne és normálisan szerveznénk az építést, akkor 60 év alatt behozza az árát. Kb erre lehet építeni. Persze a végén rajtunk maradna egy csomó rádióaktív hulladék.



Paks 1 nélkül is van akkora áramtermelő kapacitás jelenleg is Mo-on, ami fedez minden áramigényt...


Hol és mi, mekkora teljesítménnyel? Várnám a válaszod...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 385
113
El vagy tévedve a hazai adórendszerrel kapcsolatosan. Pld. céges büntetések, cégautós gyorshajtások, repi étel és italköltségek csak úgy írhatók le, ha külön adót fizetsz értük.. (Kb. így magyarázta a könyvelőm, miért nem éri meg...) Azaz, élelmiszerek, repi dolgok után 29 %-os adókulccsal kell adózni, mindenféle büntetés meg adóalap növelő tényező. Ma is hívtam meg ügyfeleket ebédelni, de már számlát régóta nem kérek ezek miatt. Az otthoni dolgokat meg a saját adózott jövedelmemből fizetem...
En a helyedbe keresnek egy jobb konyvelot.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 385
113
A konyvelo csak is bizalmi viszony lehet semmi mas. Ahogy erzed. De egy uzleti ebedet minden. Gond nelkul el lehet konyvelni ha meg meg uzlet is kotettetet vagy megalapodas vegkep meg trukoznie se kell a konyvelonek sima koltseg mint az uzemanyag terites valameik melosnak semmi extra semmi kulonado hisz visszaigenyles.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Írtam már én is, mások is, de ismét leírom. Tudjuk, hogy ők is lopnak, nem mondtál ezzel semmi újat. De, és ez egy jó nagy DE, ezek legalább csinálnak is valamit. A többiek meg bebizonyították már, hogy vagy CSAK lopnak (meg eladnak mindent és azt a pénzt is ellopják), vagy nem értenek semmihez.
Azt meg te is bevallod, hogy nincs ideális párt. Vagyis az van, amit írtunk már sokszor, a meglévők közül kell választani. Ha meg nincs jobb, akkor ezt választják az emberek. Ennél rosszabbat meg senki sem akar.

A mondanivalód második felével részben egyetértek.
Az igaz, hogy túlnyerték magukat, de ha az kell ahhoz, hogy ne nyerjék túl magukat, hogy egy náluk sokkal rosszabb bagázs is a hatalomba kerüljön, akkor jobb, ha csak ők vannak ott.
Eszembe jut a németországi helyzet, ahol a viszonylag vállalható párt mellé bevették a hatalomba az idióta sötétzöldeket. Na meg is lett az "eredménye". Nem az lett, amire te számítanál, hogy a nagy pártot majd jó útra viszi a kicsi, hanem lezüllesztette a kicsi az ő szintjére a nagyot is.
Ozzy biztosan többet tudna erről mesélni.
Na ilyen áldozatok árán szerintem jobb, ha nem törik meg a kétharmadot.

Az MSZP, az SZDSZ, azok loptak. A Fidesz rabol. Ráadásul óriási politikai felhatalmazás és óriási pénzek mellett sikerült leültetniük a gazdaság fejlődését és megállítani a társadalmi fejlődést. Plusz tönkretették a külpolitikánkat.

Érdekes az is, hogy a rendszerváltás óta érdemi gazdaságpolitika csak kétszer volt, akkor is a szocik voltak kormányon. Általában véve a szocik nem csináltak semmit, ami amúgy egy problémákkal teli országban káros. A Fidesz meg csinált, rontott is az ország helyzetén.

Csak ugye ha az ember nem ért a gazdasághoz és a társadalomhoz semmit és kormánymédiát néz, akkor minden szépnek és jónak tűnik. Persze az hogy az EÜ-ben hullanak az emberke az fel kéne hogy tűnjön, de hát az elfogultság az elfogultság.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A konyvelo csak is bizalmi viszony lehet semmi mas. Ahogy erzed. De egy uzleti ebedet minden. Gond nelkul el lehet konyvelni ha meg meg uzlet is kotettetet vagy megalapodas vegkep meg trukoznie se kell a konyvelonek sima koltseg mint az uzemanyag terites valameik melosnak semmi extra semmi kulonado hisz visszaigenyles.

DE, HOGY LEGYEN ALAPJA IS A BIZALOMNAK, CSAK EGY KIS ÍZELÍTŐ:

A költségként el nem számolható kiadások Az Szja tv. tételesen felsorolja, hogy melyek azok a kiadások, amelyek nem számolhatóak el költségként. Ilyennek tekinthető például:  jogszabály megsértése miatt kivetett bírság, pénzbüntetés,  felvett hitel összegének visszafizetése,  közcélú adományok,  vállalkozó személyi jövedelemadója, a vállalkozói személyi jövedelemadó és az osztalékalap után fizetett személyi jövedelemadó befizetése,  munkavállalónak adott vissza nem térítendő támogatás,  a magánszemély bevétele után külföldön megfizetett adó,  az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerinti munkaviszonyban foglalkoztatott részére az egynapi munkabérből a minimálbér napi összegének kétszeresét meghaladó kifizeté
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
molnibalage

Ha jól emlékszem akkor talán az Ausztráloknak van olyan választási rendszere, ahol több jelöltre is szavazhatsz egyszerre, gyakorlatilag egy sorrendet állítasz fel, hogy szerinted ki legyen az első második és harmadik a jelöltek közül.
És ebből kombinálják ki valahogy hogy ki legyen az első.

Bár nem tudom, hogy hazánkban ez, hogy működne. Azért most is kijöttek a "csalások" amik egyébként nem azok voltak, csak olyan boborjánok ülnek a választási bizottságokban, hogy a végeredményt sem képesek normálisan össze adni... Mancika elnézi a sort és egy másik párthoz húzza be egy párt összes listás X-ét, meg egy egyéni és egy listás lap helyet két listást adnak a választópolgárok kezébe, azok meg így kétszer szavaznak listára stb.... És hát azok is elég hülyék ahhoz, hogy ne tűnjön föl nekik :D
És ez egy fa ék egyszerű rendszer.... El tudom képzelni mi lenne egy olyan rendszer esetén ahol helyezéseket kellene össze adni és azokat súlyozni képletekkel helyben :rolleyes:

Mo-on mindenképpen kéne a két forduló. A politikai kultúránkba csak az fér bele. Nem véletlenül változtatta meg Orbán. Önmagában sokat mond, hogy egy ember változtatta meg egy ország választási rendszerét...
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra and szpg9

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Én azt nem értem, hogy te hogy a fenébe írogathatsz egy MAGYAR fórumon évek óta úgy Magyarországról, ahogy.
Mi a problémád egyébként azzal, hogy leírtam szerintem Toroczkai egy korrekt magyar ember, aki pl. szerintem(s ez innentől egy vélemény) nem vesztette még el Vonával szemben a hitelességét, és Ásotthalom sokat köszönhet neki?

Ezzel most konkrétan mi a bajod, mi az ami vállalhatatlan szerinted?

Megpróbálni kitúrni valakit a nemzetből az hazaárulás.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
DE, HOGY LEGYEN ALAPJA IS A BIZALOMNAK, CSAK EGY KIS ÍZELÍTŐ:

A költségként el nem számolható kiadások Az Szja tv. tételesen felsorolja, hogy melyek azok a kiadások, amelyek nem számolhatóak el költségként. Ilyennek tekinthető például:  jogszabály megsértése miatt kivetett bírság, pénzbüntetés,  felvett hitel összegének visszafizetése,  közcélú adományok,  vállalkozó személyi jövedelemadója, a vállalkozói személyi jövedelemadó és az osztalékalap után fizetett személyi jövedelemadó befizetése,  munkavállalónak adott vissza nem térítendő támogatás,  a magánszemély bevétele után külföldön megfizetett adó,  az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerinti munkaviszonyban foglalkoztatott részére az egynapi munkabérből a minimálbér napi összegének kétszeresét meghaladó kifizeté


UI.: minden vállalkozási formára külön szabályok vonatkoznak. Ezt ne firtassuk, mert még messzebb vezetne a topic témájától és a végén kénytelen lennék még beregisztráltatni. De mielőtt írtam, felhívtam és megerősítette, hogy jól gondolom...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 385
113
Igen a melos uzemanyagteritesenel nem is a cafeteriara gondoktam. Ez gondoltam evidens. Hanem ha rendkivuli helyzet miatt behivod vagy elkuldod valahova a gazdasagi tarsasag erdekebe. Pl munkaido utan jojjon be mennyen el uzletetkotni sajat jarmuvevel...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Igen, a Fidesz valóban úszított az illegális bevándorlók ellen. Csakhogy ebből semmi gond nem támadhat Magyarországon, merthát illegális bevándorló nem is lehet az országban, hisz ha illegálisan lépte át a határt, akkor bezárják, vagy kirakják.
Viszont a Jobbik ugyebár két olyan embercsoport ellen úszított, akik Magyarországon már több száz éve jelen vannak, több százezren, és akiket 75 évvel ezelőtt már majdnem kiírtottak egy hasonló úszítás miatt.

A Fidesz a migránsok ellen uszított.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A Fidesz a migránsok ellen uszított.


Nekem az a bajom az uszítással, hogy az uszítással olyan aljas indulatokat lehet felkorbácsolni, ami bárkik ellen fordítható.

Igen, lehet a migránsok, zsidók, homokosok, aztán a balkezesek, majd a szemüvegesek, aztán majd az egypárthívők ellen uszítani... Remélem, a választások után a Jobbik nem megy el ebbe az irányba, hanem talál egy olyan utat, ami megszerzi a bizalmát a választóknak...a számára...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Már csak az lenne a kérdésem, hogy a Fidesz alatt miért növekedett a minimálbér is és az átlagbér is sokkal gyorsabban, mint a nem Fidesz alatt?

Hát nem a gazdasági fejlődés miatt...

Erőltetett állami béremelés, kivándorlás miatti munkaerőhiány miatt, EU-s támogatások felhasználása stb.

A gazdasági fejlődés szempontjából fontos paraméterek (vállalkozások hatékonysága, munkaerő mennyisége és minősége stb) mind romlott a rendkívül jó körülmények mellett. Ez elk*rás rendesen...
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hát nem a gazdasági fejlődés miatt...

Erőltetett állami béremelés, kivándorlás miatti munkaerőhiány miatt, EU-s támogatások felhasználása stb.

A gazdasági fejlődés szempontjából fontos paraméterek (vállalkozások hatékonysága, munkaerő mennyisége és minősége stb) mind romlott a rendkívül jó körülmények mellett. Ez elk*rás rendesen...
Vege van a kampanynak, csak szolok.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
A Fidesz kampánya az illegális migráció ellen irányult, ami egy tevékenység. Abba lehet hagyni.
A jobbik meg alapvetően antiszemita, ami azt jelenti, hogy születése okán különböztet meg embereket ami rasszizmus.
Aki meg a kettőt keveri, egyszerűen ostoba.

Ma az antiszemiták a Fideszben vannak.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Most jelent meg a Bloomberg gazdasági hírportálon.
https://www.bloomberg.com/view/arti...-s-economic-model-in-hungary-is-trump-s-dream
Élő cáfolata a sok sületlensègnek, amit itt néhányan összehordanak!


Ne haragudj, de ez pont egy "amerikai álom". Kellene annyi ismeret, hogy a sorok között olvass. Ez nem egy igelés, ez csak egy hermeneutikai probléma magyarázat. Másoktól (HUN) vett pédák átértelmezése (USA) viszonylatra. De ez nem jelenti azt, hogy egy az egyben átvennék a "magyar" modellt. Ez a direkt áthallásoknál jóval összetettebb jelentést takar. De tudod mit, nem érdekel lassan mi van itt, lehet, hogy "emigrálok" Ukrajnába. Nem árulok el titkot, ma Poros Jankó egyik oligarchája képviselői voltak nálam... Hát érdekes dolgokat mondtak, ütős szereket hoztak és új távlatok nyílhatnak meg arrafelé. Ezt másoknak is mondom, úgy látszik, valamiért nagy hiány van náluk mérnökökben. Azt mondták, hogy az ukránoknak csak a pofája nagy, a lengyelekben csalódtak, mert nem működik, amit csináltak, most meg végül a MO-i magyarokhoz fordulnak. Ez az én életemben is fordulat, fel vagyok dobva....Mégis ők autóztak hozzám és vissza 1100 km-t, és ném én hozzájuk. Persze én rá sem érek, mert itt kommentelgetek...
 
Status
Not open for further replies.