[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Ne haragudj, de ez pont egy "amerikai álom". Kellene annyi ismeret, hogy a sorok között olvass. Ez nem egy igelés, ez csak egy hermeneutikai probléma magyarázat. Másoktól (HUN) vett pédák átértelmezése (USA) viszonylatra. De ez nem jelenti azt, hogy egy az egyben átvennék a "magyar" modellt. Ez a direkt áthallásoknál jóval összetettebb jelentést takar. De tudod mit, nem érdekel lassan mi van itt, lehet, hogy "emigrálok" Ukrajnába. Nem árulok el titkot, ma Poros Jankó egyik oligarchája képviselői voltak nálam... Hát érdekes dolgokat mondtak, ütős szereket hoztak és új távlatok nyílhatnak meg arrafelé. Ezt másoknak is mondom, úgy látszik, valamiért nagy hiány van náluk mérnökökben. Azt mondták, hogy az ukránoknak csak a pofája nagy, a lengyelekben csalódtak, mert nem működik, amit csináltak, most meg végül a MO-i magyarokhoz fordulnak. Ez az én életemben is fordulat, fel vagyok dobva....Mégis ők autóztak hozzám és vissza 1100 km-t, és ném én hozzájuk. Persze én rá sem érek, mert itt kommentelgetek...
Szerintem hagyd azt a szert, inkàbb gyere le róla!
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
2002-2008 között igencsak jól ment a világnak, kivéve persze minket

A strukturális reformok elmaradtak és megindult egy eladósodottság, de nem mondhatni, hogy rosszul ment volna. 2006-ban pont ezért nyert a ballib.

Mellesleg a strukturális reformok azután is elmaradtak és most is csak azért nyert a Fidesz, mert a kedvező külső hatások miatt nem gyengül a gazdaság. De a strukturális reformok ugyan úgy elmaradtak, az eladósodottság nőtt, sőt most még a gazdaság fejlődésének hosszú távú alapjait is legyengítették.

Lehet szidni a szocikat, mert van miért. De pont a Fidesz az aki nem teheti ezt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
Ma az antiszemiták a Fideszben vannak.
Az antiszemiták mindenhol ott vannak, nem párt függő ez, tudok én olyan ex komcsi gyári melós DK-st aki úgy utálja a zsidókat hogy ihajj, meg ha jól emlékszem a vicces fiú Zuschlag Jani is Mszp-s volt talán... Na így dőlnek meg a sztereotípiák. Gondolom azt sem kell bizonygassam hogy bár a Jobbik tényleg igyekszik néppártosodni, azért maradt még néhány antiszemita ott is.

Inkább ne általánosítsunk.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
De tudod mit, nem érdekel lassan mi van itt, lehet, hogy "emigrálok" Ukrajnába. Nem árulok el titkot, ma Poros Jankó egyik oligarchája képviselői voltak nálam... Hát érdekes dolgokat mondtak, ütős szereket hoztak és új távlatok nyílhatnak meg arrafelé. Ezt másoknak is mondom, úgy látszik, valamiért nagy hiány van náluk mérnökökben. Azt mondták, hogy az ukránoknak csak a pofája nagy, a lengyelekben csalódtak, mert nem működik, amit csináltak, most meg végül a MO-i magyarokhoz fordulnak. Ez az én életemben is fordulat, fel vagyok dobva....Mégis ők autóztak hozzám és vissza 1100 km-t, és ném én hozzájuk. Persze én rá sem érek, mert itt kommentelgetek...
A multkor egy ukrajnai magyarral konfrontalodtal mert nem a fideszre szavaztal stb... Erdekelne, hogy most az ukranok eseteben esetleg felvetetted-e a nyelvtorveny ugyet? :rolleyes:
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nekem az a bajom az uszítással, hogy az uszítással olyan aljas indulatokat lehet felkorbácsolni, ami bárkik ellen fordítható.

Igen, lehet a migránsok, zsidók, homokosok, aztán a balkezesek, majd a szemüvegesek, aztán majd az egypárthívők ellen uszítani... Remélem, a választások után a Jobbik nem megy el ebbe az irányba, hanem talál egy olyan utat, ami megszerzi a bizalmát a választóknak...a számára...
Már benvagyunk az utcában.És nem látni még mi van a kanyar mögött.Mondjuk az elején kinvolt a zsákutca tábla,dehát az lehetett valami sorosista-masinista ügynök műve is.....
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Haha, Richard Field menekül?

Megszűnik a Budapest Beacon
2018. április 13. 13:21
138370_richard_field.jpg
RICHARD FIELD
Budapest Beacon




A média pluralitásának súlyos erodálódása szinte lehetetlenné teszi számunkra egy Magyarországról szóló tényszerű napilap kiadását.



http://mandiner.hu/cikk/20180413_richard_field_megszunik_a_budapest_beacon
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Gyurcsány és az MSZP 2002, de inkább 2004 után 25 milliárd dollárt tüntetett el úgy hogy nem volt semmi látszata, sőt megszorítások voltak végig. Ha ez a Paks2 duplája lesz a tervezettnek tehát 25 milliárd amit kérlek, cserébe még mindig ott a termelő erőmű. Nyolc év alatt még kb a felét fizettük ki ennek az Mszp-s 25 milliárdnak, tehát valahogy azért megoldják majd odafenn és nem halunk tőle éhen.

Hogy jön Paks 2 pénzügyi megítéléséhez az MSZP kormány?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A multkor egy ukrajnai magyarral konfrontalodtal mert nem a fideszre szavaztal stb... Erdekelne, hogy most az ukranok eseteben esetleg felvetetted-e a nyelvtorveny ugyet? :rolleyes:

Tudod rátapintottál a lényegre. Mert héfőn jegyeztem itt be, hogy elküldtem az a..jába valakit és megmondtam neki, nem megyek ki Ukrajnába. neki azt mondtam, azért, mert a Fideszre szavazott, de.

1.

itt kommentelgettem, ami sok időt vett el

2. Meg, amikor nem itt kommentelgettem, akkor is volt elég munkám, hogy ne menjek vidékre, főleg ne messzire.

De, az egészben az az érdekes, hogy ugyanonnan jöttek hozzám ma ide MO-ra, akiket hétfőn elküldtem a fenébe. És ma kezet ráztunk. A történetek, mint a kígyók önmagukba harapnak. Van élet a politikán túl is. És gyarló ember (állat) vagyok, ha egy oligarcha küldöttei felkeresnek, le lehet venni a lábamról.). olyan, mintha Mészáros keresne meg MO-n, de erre esélyem sincs, bár dolgoztam neki már egy projerkten, de kb. fél év alatt fizette ki. Ismerőseimtől kérdeztem, mit csináljak, azt mondták, várjak, ha nem akarok magamnak bajt...Ők meg -ukrajnából- már ittasan érkeztek, jellemzően egy vadi új Mercivel, itt is ittak, én meg az általuk hozott szereket csak este próbáltam ki. De voltam már náluk 2016 végén kint, de akkor pld. túl drágának találtak, sokat is mondtam, mert igen messze van és 50-es, meg kb, 800 e Km vezetés után már unom a kormányt fogni...Tudod Zeal, azért szeretem ezt az oldalt, mert tudom, hogy valós, igaz történetekkel is meg lehet lepni az itt lévők nagy részét. Nagy a politika állatkertje, de a fizika, talán még nálunk működik egész jól. mármint a 30 éves egyetemi képzésemre és a szakmai gyakorlatomra gondolva. Fél órája beszéltem a barátnőmmel erről, hogy mi lenne a véleménye, ha kiköltöznénk Kievbe, hát nem örült neki. Még nem mert velem eljönni egy olyan rezervátumba se, ahol az én autóm (citroen C5) kb. abban a kategóriában van, mint MO-n a SUZUKI. Ott Ferrari, Mazerati a parkolóban az átlag.. Na jó, túloztam, azért az audi A6 sűrűbben előfordul.... Persze ott méfg a szennyvizet sem tisztítják és kerewsztül folyik a birtokon, de már kezd ez sem tetszeni nekik. Keress rá, más topicokban mit írtam ma....erról... Élmény volt... Nekem is lehet hízelegni... Sajna gyarló vagyok...Ozy külfödön nyugaton dolgozik, én úgy látom, nekem meg a jövőben kelet fogja jobban megérni, mint MO. Persze lehet vitatkozni, egyet nem érteni, lehet, ma fényesebbnek látom a dolgokat, mint lesznek, de tájékoztatni foglak benneteket, ha érdekel, ha nem a fejleményekről. Mindig izgalm,asabb egy új helyszín, mint a saját nyelvi, kulturális és földrajti keretünk.... Az arab-öbölben már dolgoztam, mint MOL alkalmazott, de nyílnak új perspektívák az életben ott is, ahol nem gondoljuk... Ukrajna, most olyan nekem, mintha Dél afrikában dolgoznék. Persze nem teljesen, mert volt úgy 15 éve olyan nemzetközi projekt, ahol volt szerencsém Afrika déli részén született fehér telepesekkel együtt dolgozni. Úgy tekintek a HTKA-ra, mint egy társadalmi projektre (Kíváncsi lennék MAC-ot és TCAT-ot ez érdekli-e egyáltalán9, hogy megosztok sok ndolgot, amik persze valósak másokkal, azért, hogy lássák, vannak másoknak más történetei is, mint a várható klisék ( Korda-stúdió, a. vajna, meg a tünci Timcsije).
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Haha, Richard Field menekül?

Megszűnik a Budapest Beacon
2018. április 13. 13:21
138370_richard_field.jpg
RICHARD FIELD
Budapest Beacon




A média pluralitásának súlyos erodálódása szinte lehetetlenné teszi számunkra egy Magyarországról szóló tényszerű napilap kiadását.



http://mandiner.hu/cikk/20180413_richard_field_megszunik_a_budapest_beacon


Sorra bezárnak az amerikai vagy feltételezhetően amerikai érdekeltségű orgánumok. De Field távozása már gyanús.

Továbbá:


http://www.hidfo.ru/2018/04/belesetal-vegso-csapdajaba-a-liberalizmus/
Ha megint az oroszok üzennek hídfőn mint régen (szerintem már nem ők szerkesztik egy ideje) akkor.....?

http://www.hidfo.ru/2018/04/az-amerikai-nagykovetseg-is-tamogatja-a-kormanyellenes-tuntetest/


@karpatalja
Úgy néz ki sikerül bevonni a jobbosokat. Kész a robbanóelegy.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 706
9 751
113
Ennek így ebben a formába semmi értelme. A legtöbb országban már 2011 környékén sitten lett volna a Fidesz egy jelentős része. Max börtön-szépségversenyen vettek volna részt azóta, nem országgyűlési választásokon...
Még jó,hogy van egy makulátlan feddhetetlen törvénytisztelő ellenzék itt, akiknél még csak a gondolata sem merül fel annak,hogy lopjanak csaljanak, és akik még véletlenül sem kerülnének börtönbe...
A rendszerváltás óta kb. egy erő nem volna akit ne lehetett volna zárkába dugni ezek alapján. A különbség csak annyi, hogy a fideszesek a hétköznapi embernek (értsd nem politikus, celeb,vagy oligarcha) többet hagynak. Nem egy svájci életszínvonal, de azért ajánlom példának zsolti esetét. Jobban meg lehet élni mint a jelenlegi "sosem lopó, törvényesség szobrai" ellenzék uralkodása alatt lehetett.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Már nem.

https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/megint_nyereseges_lett_a_mav-csoport.637773.html
A MÁV-csoport eredményesen zárta a 2016. évet is, megfelelően gazdálkodott a rá bízott vagyonnal, saját forrásból fejlesztéseket hajtott végre - mondta Dávid Ilona (képünkön), a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója a vállalatcsoport munkáját értékelő sajtótájékoztatón.
A cégcsoport adózás előtti eredménye 14 milliárd forintot tett ki tavaly az egy évvel korábbi 40 milliárd forinttal szemben, a mérséklődés főleg az adósságrendezéssel függ össze, 2015-ben a MÁV állami konszolidáció segítségével, tavaly viszont már saját forrásból fizette a cégcsoport adósságállományát, amely 2016 végére 66 milliárd forintra csökkent a 2015. végi 99 milliárd forintról - mondta Bándonfainé Szikszay Erzsébet, a MÁV Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettese.

Valami adminisztrációs kavarás van a háttérben. A MÁV nem tud nyereségesen személyt szállítani. Senki sem tud. Csak kivételes helyeken.

Kb addig volt veszteséges amíg úgy akarták, hogy az legyen... A világon egyedülálló volt, hogy a MÁV Cargo veszteséget termelt, egészen addig amíg jóságos ferenc apánk el nem adta az osztrákoknak... Ma már közel 50 cég szállít árut vasúton az országban, érdekes módon mindnek megéri.

A Cargo nem volt nyereséges már eladása előtt sem? Amúgy Mo-on nagyon sok szakértelem is hiányzik, ahhoz hogy jól üzemeltessünk valamit. Szóval a gyakorlatban előfordulhat, hogy átvesz valaki valami dolgot és nyereségessé teszi.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Sorra bezárnak az amerikai vagy feltételezhetően amerikai érdekeltségű orgánumok. De Field távozása már gyanús.

Továbbá:


http://www.hidfo.ru/2018/04/belesetal-vegso-csapdajaba-a-liberalizmus/
Ha megint az oroszok üzennek hídfőn mint régen (szerintem már nem ők szerkesztik egy ideje) akkor.....?

http://www.hidfo.ru/2018/04/az-amerikai-nagykovetseg-is-tamogatja-a-kormanyellenes-tuntetest/


@karpatalja
Úgy néz ki sikerül bevonni a jobbosokat. Kész a robbanóelegy.


Ezt nem értem, valaki aki érti, magyarázná???
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 706
9 751
113
Haha, Richard Field menekül?

Megszűnik a Budapest Beacon
2018. április 13. 13:21
138370_richard_field.jpg
RICHARD FIELD
Budapest Beacon




A média pluralitásának súlyos erodálódása szinte lehetetlenné teszi számunkra egy Magyarországról szóló tényszerű napilap kiadását.



http://mandiner.hu/cikk/20180413_richard_field_megszunik_a_budapest_beacon

Előtte meg azért nem ment Field-éknek a dolog, mert csak hazudoztak a tényszerű dolgok leírása helyett,plusz cigányoknak osztogattak pénzt,és telesírták a sajtót,hogy itt mekkora óriási rasszizmus van...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Sorra bezárnak az amerikai vagy feltételezhetően amerikai érdekeltségű orgánumok. De Field távozása már gyanús.

Továbbá:


http://www.hidfo.ru/2018/04/belesetal-vegso-csapdajaba-a-liberalizmus/
Ha megint az oroszok üzennek hídfőn mint régen (szerintem már nem ők szerkesztik egy ideje) akkor.....?

http://www.hidfo.ru/2018/04/az-amerikai-nagykovetseg-is-tamogatja-a-kormanyellenes-tuntetest/


@karpatalja
Úgy néz ki sikerül bevonni a jobbosokat. Kész a robbanóelegy.
Nemhiszem.Az ellenzéki pártok sem akarnak forradalmat,nekik is ez az államszervezet kell.Az országnak ugyan nem,de ez nemérdekli őket.De ha mégis robbanna,az sem lenne annyira meglepő.OV rákosista módszerekkel operált.És annak a korszaknak csunya vége lett.
 
Status
Not open for further replies.