[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 706
9 751
113
Ehhez kormányváltás kéne.
:D :D :D
Vissza Simor Andrást! Azonnal! Ő nem egy 6000 km-re lévő adóparadicsomba rejti el a lopott pénzt mint állítólag Rogán, hanem csak egy 3500km-re lévőbe.
Te tényleg ennyire fekete-fehéren gondolkodsz még itt is? Nem tűnt még fel,hogy minden egyes politikai erő amelyik nagy hangon kijelenti,hogy ő aztán felszámolja a korrupciót, és nem vesz részt benne, az tényleg meg is tudja ezt állni? Egészen addig amíg hatalomra nem jut. Ha hatalomra kerülnek akkor ez már annyira nem megy valahogy, legfeljebb a szavak szintjén. Ahogy a fazék közelébe jutnak, már kezdenek is merni maguknak nagy kanállal. Persze közben állandóan hangoztatják,hogy ők aztán nem. Esetleg egy kellemetlenné vált sokadrangú politikusukkal elvitetik az egész balhét,a nagyfőnöknek meg a haja szála sem görbül (lásd Zuschlag ügy).
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Hát..nincs kőbe vésve hogy nagyaroknak kell örökké lakni a Kárpát-medencét...

(Kéne kiadnom könyvet, tapasztalatok alapján mit kell tenni majd 2000 év múlva a magyar diaszporának az új hazateremtéshez. )

Van egy szörnyű elképzelés, ami realitásokon alapszik, hogy 2010 volt az utolsó esély arra, hogy Mo fejlődő pályára álljon. Ehelyett pont az ellenkezője történt és emiatt lehet hogy Mo már menthetetlen. Bekerültünk a bukás HMZ-jébe, vagyis a gyakorlatban már kicsit az esély arra, hogy nem tűnik el az ország. Úgy elgyengülünk, hogy idővel más országoknak kell átvennie az adminisztrációt, a mindennapi élet irányítását az országban.

És mindez azért, mert nem tudunk együttműködni.
 
  • Tetszik
Reactions: Sharid

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 440
8 016
113
Valami adminisztrációs kavarás van a háttérben. A MÁV nem tud nyereségesen személyt szállítani. Senki sem tud. Csak kivételes helyeken.



A Cargo nem volt nyereséges már eladása előtt sem? Amúgy Mo-on nagyon sok szakértelem is hiányzik, ahhoz hogy jól üzemeltessünk valamit. Szóval a gyakorlatban előfordulhat, hogy átvesz valaki valami dolgot és nyereségessé teszi.
A választás napján mentünk Miskolczra kocsit vásárolni. Természetesen citivel mentünk ami számomra feltűnt hogy az üllőhelyek közel 80-90 % a ki volt használva. De ez jellemző is citikre mostanábban.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
De, az egészben az az érdekes, hogy ugyanonnan jöttek hozzám ma ide MO-ra, akiket hétfőn elküldtem a fenébe.
Állj, vissza az egesz! En csak azert gonoszkodtam, mert azt hittem, hogy az altalad ukranoknak nevezettek most uj ukran szereplok a tortenetben es nem az ukrajnai magyarok. Csak nekem nem allt ossze elsore a sztori, pedig tegnap mar irtad is, hogy vissza fognak jonni... Ehh! Nem figyelek.
Ha esetleg veletlenul a munkadnak valami koze lesz a tiszai szennyviztisztokhoz akkor csak biztatni tudlak. Nyomas a vadkeletre melozni! :)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A választás napján mentünk Miskolczra kocsit vásárolni. Természetesen citivel mentünk ami számomra feltűnt hogy az üllőhelyek közel 80-90 % a ki volt használva. De ez jellemző is citikre mostanábban.

Én olyan hely közelében lakom, ahonnan CITY nem megy BP-re, kb 3,5 óra a menetidő, 220 km-en.Szoktam Bp-Nyíregy között utazni. Meg BP-Hegyeshalom között is vonaton, de ott jobb a menetidő... De, ha direkt Bp-re kell mennem, inkább busszal megyek, mert utálnám, ha kocsival dugóbasn állnék Bp. határában, míg aki a buszsávban haladhat, az vígan megelőz...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Az antiszemiták mindenhol ott vannak, nem párt függő ez, tudok én olyan ex komcsi gyári melós DK-st aki úgy utálja a zsidókat hogy ihajj, meg ha jól emlékszem a vicces fiú Zuschlag Jani is Mszp-s volt talán... Na így dőlnek meg a sztereotípiák. Gondolom azt sem kell bizonygassam hogy bár a Jobbik tényleg igyekszik néppártosodni, azért maradt még néhány antiszemita ott is.

Inkább ne általánosítsunk.

A széljobb félig-meddig átvonult a Fideszbe. Meg is szokták jegyezni arra, hogy a Jobbik esetleg visszamozogna a széljobb irányába, akkor már nem talál ott senkit.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Még jó,hogy van egy makulátlan feddhetetlen törvénytisztelő ellenzék itt, akiknél még csak a gondolata sem merül fel annak,hogy lopjanak csaljanak, és akik még véletlenül sem kerülnének börtönbe...
A rendszerváltás óta kb. egy erő nem volna akit ne lehetett volna zárkába dugni ezek alapján. A különbség csak annyi, hogy a fideszesek a hétköznapi embernek (értsd nem politikus, celeb,vagy oligarcha) többet hagynak. Nem egy svájci életszínvonal, de azért ajánlom példának zsolti esetét. Jobban meg lehet élni mint a jelenlegi "sosem lopó, törvényesség szobrai" ellenzék uralkodása alatt lehetett.

Hogy jön ide az ellenzék?
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 706
9 751
113
Az MSZP, az SZDSZ, azok loptak. A Fidesz rabol. Ráadásul óriási politikai felhatalmazás és óriási pénzek mellett sikerült leültetniük a gazdaság fejlődését és megállítani a társadalmi fejlődést. Plusz tönkretették a külpolitikánkat.

Érdekes az is, hogy a rendszerváltás óta érdemi gazdaságpolitika csak kétszer volt, akkor is a szocik voltak kormányon. Általában véve a szocik nem csináltak semmit, ami amúgy egy problémákkal teli országban káros. A Fidesz meg csinált, rontott is az ország helyzetén.

Csak ugye ha az ember nem ért a gazdasághoz és a társadalomhoz semmit és kormánymédiát néz, akkor minden szépnek és jónak tűnik. Persze az hogy az EÜ-ben hullanak az emberke az fel kéne hogy tűnjön, de hát az elfogultság az elfogultság.

Tönkretették a külpolitikánkat??? Az eddig csak papíron volt. Az összes külügyminiszternek odáig futotta,hogy jó kiskutya módjára feltétel nélkül nyalt a nyugatnak, akkor is ha az éppen csontot adott, és akkor is ha éppen pofont. Ez teljesen független volt attól,hogy szoci volt vagy fideszes. Most először Szíjjártó külügyminisztersége idején van végre saját külpolitikája az országnak, ami önálló és csak a nem a 24/7 seggnyalásról szól. Pedig egyáltalán nem gondoltam róla, hogy ilyen lesz. Viszont ettől még fényévekkel veri az összes külügyminisztert aki a rendszerváltás óta hivatalban volt. Persze gondolom ez pont ezért zavar téged.
A szocik érdemi gazdaságpolitikájáról pedig annyit, hogy a szocik első időszakában (Horn Gyula) volt az, hogy ismét a szüleim szobájában kellett aludnom mert arra már nem volt pénzünk,hogy az én szobámat is befűtsük. Mindezt egy nagyüzemi állatorvosi és egy agrármérnöki fizetés árnyékában. Ennyire értenek hozzá. Fidesz kormány alatt ilyen nem volt. Senki nem mondja,hogy minden szép és jó,és nem kell semmin sem javítani. Egyszerűen csak jobb, mint a csodás ellenzék idejében volt, és fokozatosan javul ( ha már egészségügy akkor pl. szekszárdi kórház felújítás+ helikopter leszálló építése). Én elhiszem,hogy gyönyörű számokat és csodás érdemi gazdaságpolitikát láttál a szocik mindegyik időszakában, de nekem csak a szobám falán levő hőmérő emléke maradt meg. Az kevésbé volt acélos...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
:D :D :D
Vissza Simor Andrást! Azonnal! Ő nem egy 6000 km-re lévő adóparadicsomba rejti el a lopott pénzt mint állítólag Rogán, hanem csak egy 3500km-re lévőbe.
Te tényleg ennyire fekete-fehéren gondolkodsz még itt is? Nem tűnt még fel,hogy minden egyes politikai erő amelyik nagy hangon kijelenti,hogy ő aztán felszámolja a korrupciót, és nem vesz részt benne, az tényleg meg is tudja ezt állni? Egészen addig amíg hatalomra nem jut. Ha hatalomra kerülnek akkor ez már annyira nem megy valahogy, legfeljebb a szavak szintjén. Ahogy a fazék közelébe jutnak, már kezdenek is merni maguknak nagy kanállal. Persze közben állandóan hangoztatják,hogy ők aztán nem. Esetleg egy kellemetlenné vált sokadrangú politikusukkal elvitetik az egész balhét,a nagyfőnöknek meg a haja szála sem görbül (lásd Zuschlag ügy).

Ez hogy jön ide? A jelenlegi kormán soha nem látott mértékben tolja ki offshore magányszámlákra a köz- és EU-s pénzt. Ezt kormányváltás nélkül hogy szünteted meg?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Állj, vissza az egesz! En csak azert gonoszkodtam, mert azt hittem, hogy az altalad ukranoknak nevezettek most uj ukran szereplok a tortenetben es nem az ukrajnai magyarok. Csak nekem nem allt ossze elsore a sztori, pedig tegnap mar irtad is, hogy vissza fognak jonni... Ehh! Nem figyelek.
Ha esetleg veletlenul a munkadnak valami koze lesz a tiszai szennyviztisztokhoz akkor csak biztatni tudlak. Nyomas a vadkeletre melozni! :)


Persze, azért ukrajnai magyarokat tudtam elküldeni a fenébe, mert a tulaj, aki tényleg oligarcha, nem tud magyarul szak annyit, hogy köszönöm, jó vagy, meg ugyanezt angolul is. Én meg sem oroszul, sem ukránul nem tudok. Meg meg sem fogok ennyi évesen tanulni... ja és annyit, hgogy a trigrred-re rákérdeztem a fiaimnál. A nagyobbik, aki középfokú angolból- csak tippelt, nem teljesen jól. a kisebbik, aki 18 és felsőfokú kb. 5 sort írt erról példamondatokkal együtt, egy SMS-ben, mert a FACEBOOK-on nincsen prodilom. márcsak azért sem, mert már több korábbi megbízóm nyomoztatott a bejegyzéseim iránt. Ezt ők mondták, nem tudom mit találtak? Ha mostanában nézne és azonosítana valaki, az már érdekesebb lenne, de már tűl vagyok ezen is. Legyen, aminek lennie kelll.. Ha MO-n helyettesíthető is vagyok akárkivel, bár sokszor csak sok tíz évvel ezelőtti szinten (és et nem az én tudásomat minősíti, hanem más szereplők nem tudását), remélem máshol, nem is nyugatra, azért kíváncsiak rám (persze még MO-n is). Azt nem zudom, leírtam már milyen pld. amikor agy 12 ha-ros területen folyó patakba engedik a szart is... De hát pont ezért van poros ukrajnájában gazdasági potenciál. Egyébként a gazdasági célszerűségnek felül kell (ene) írnia a politikát...
 
Status
Not open for further replies.