[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Sajnos,mi nem érhetünk fel hozzád,ne is pazarold ránk az idődet...


Ne így vedd, énnekem a HTKA egy társadalmi projekt... Szeretnék egy más, leelenőrizhető nézőüontot is hozzáfűzni az általános klisékhez, magyarázatokhoz. Nem igazán szertnék bántaani senkit, de, ha valaki azt hiszi, csak linkelek és nagyot mondok, azt tényleg én is mérgesen utasítom el. ÉLn látom, a világ nem fekete és fehér, számos árnyalat van az életben és remélem lesz, aki megérti, miért csinálom ezt. Nem azért, hogy fasza gyereknek látszódjak, hanem, hogy mások id ismerjék a valóság egy másik, de aláírom, szubjektíb történéseit...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 706
9 751
113
Celebra

Például az RTL Klub még mindig vezeti a nézettségi listákat, miközben eléggé ellenzéki hangvételű csatorna. Szóval van választék, nem csak a kormány propaganda.

Attól meg még nincs diktatúra, hogy valaki sorra nyeri a választásokat. Unalmas ez a diktatúra szöveg.
Van ellenzéki média, volt szabad választás egy csomó indulóval stb...
Attól, hogy nem a neked szimpatikus jelölt nyert, még nincs diktatúra, szerintem.

Na ez az ami nekem érthetetlen. Rendszeresen azóta nem nézek RTL Klubot, hogy nem ők közvetítik a Formula-1-et.Egyedüli kivétel a Mi Kis Falunk sorozat amit néztem. Most vége, a következő évadig szerintem megint nem kapcsolok RTL Klubra.Elképesztően színvonaltalan csatorna. Való világ bánat tudja hányadik folytatása, lerágott csont Barátok közt, "Maunika" show helyett Anikó show ugyanolyan géniuszokkal,a youtube alapján. Mit tudnak amiért nézik őket? Még mindig van Cobra 11 náluk, mert akkor már értem valamennyire?!Az M1-en legalább vicces volt a bepálinkázott riporter :D
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ott szulettem es ott nottem fel illetve mar az egyik topikban sok szo esett a Tisza ukrajnai szennyezeserol. Egy percig remenykedtem, hatha javulhat ez a helyzet.

Soha nincsenek teljesen csendben az emberek. Tortenhet barmekkora drama, valaki mindig pusmog. Eddig egyetlen kivetellel talalkoztam: Amikor a tiszai arviz idejen megy a vonat Szolnok utan... Viz, ameddig a szem ellat. Ledobbento.:oops: (Szamomra pedig... szep.:rolleyes:)


Ezt lehet nem fogom agyilag, de amikor a vályogházak dőlnek össze és a még álló házakban a parketta fel van püposodva kb. szemmagasságig, az számomra nem jó dolog. Mindig azt gondolom, gogy élném meg mindezt. Persze eza veszély nem fenyeget, mert egy domb tetején lakok. De aízért látod, elég sokmindenhez volt már közöm az országban. Szíbesen leírom a tapasztalataimat, hátha valakkkit érdekel máss egyéni, szubjektív látásmódja...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A kozszferaban es a minimal fizeteseken eddig csak a fidesz emelt erdemit. A tobbieknel stagnalas vagy zuhanas. (Igaz, egyszer Medgyessy emelt, a felhalmozott tartalekok terhere, de amint az elfogyott jott a bukas.) Persze biztos ez is csak veletlen.


Meg lehet, számore érdekes az, hogy azon a pár százezr néhyzetkilométeren, amit az ember jhobban ismer, nem minden úgy és azért történik, ahogy az "köztudomású". Ott is van számtalan stratégia... a túléléshez és a többihez. Nem is értettrmm Papajoe-t, aki nemrég írta, hogy mentsem meg őt magamtól.

Ui.: ennek az oldalnak nem az lenne az értelme, hogyha megtud valaki valamit az itt sokszor szereplóktől, akkor közzétegye?
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 706
9 751
113
Szijjártóról egy külügyminiszteri találkozón a többi külügyminiszter azt hiszi, hogy ő pincér...

Azt meg pozitív eredménynek felhozni, hogy a NATO-ban már nem osztanak meg velünk bizalmas infót, az EU-ból meg ki akarnak vágni, nem tűnik bölcs dolognak.

Korábban a NATO-ból is ki akartak minket vágni például az angolok. Még Juhász Ferenc minisztersége idején. Mert nagyon keveset költött az ország GDP arányosan a haderőre. Aztán mégsem vágtak ki, az ország földrajzi elhelyezkedése miatt szükségük van Magyarországra. Könnyen elérhető innen Szerbia és Ukrajna is.
Tehát én ezen nem aggódnék. Az EU-ból való kivágás vége is lehet,hogy az lesz mint a Paks-2 brüsszeli elkaszálásának. Ha a NATO-ban nem osztanak meg velünk bizalmas infót, attól sem sírom el magamat. Ha ez azt jelenti,hogy nem számítanak első vonalas erőként a magyar hadseregre akkor az csak jó nekünk. Talán nagyobb eséllyel élünk túl egy sokszor beharangozott,de attól még remélem soha be nem következő NATO-orosz összecsapást, mintha első vonalba kellene menni. Magyarországnak ugyanis van egy olyan tulajdonsága, hogy nagyon ügyesen tud világháborúkat elveszíteni, a papíron legerősebbnek tartott ország oldalán hadba lépve. Kétszer már sikerült.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Sajnos,mi nem érhetünk fel hozzád,ne is pazarold ránk az idődet...


Egyébként nem is értelek. téged nem érdekel a hagyományos témák más olvasata? Engem pld.érdeklel másoké. De van egy rossz hírem a számodra. Egyenlőre még én döntöm el, hogy ide mit írkálok...Bárki bármit is mond...Vannak az életben sokkal bonyolultabb összefüggések, mint, ami a közsajtóból kiderül. És elhatároztam, amíg az időm engedi, megosztom az itt olvasókkal. Ha nem érdekel -amit azért sajnálok-, akkor másokkal és nem veled...

UI.: azért nem értem, mi a bajod a kommentjeimben szerplő infókkal????
 
M

molnibalage

Guest
Magyarországnak ugyanis van egy olyan tulajdonsága, hogy nagyon ügyesen tud világháborúkat elveszíteni, a papíron legerősebbnek tartott ország oldalán hadba lépve. Kétszer már sikerült.
OFF
Egyik világháborúban sem volt papíron esélyes, akihez csapódtunk. A német sikerek pont azér voltak váratlanok, mert nagyon elétrek a papírformától.
ON
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezt lehet nem fogom agyilag, de amikor a vályogházak dőlnek össze és a még álló házakban a parketta fel van püposodva kb. szemmagasságig, az számomra nem jó dolog. Mindig azt gondolom, gogy élném meg mindezt.
Te is mennel pakolni a homokzsakokat mint a tobbi ember.
"Az Alfoldon, ha van egy pinced, akkor van egy medenced." Ez ilyen. A (dongolt foldre epitett) valyoghazak lassan el fognak tunni. Aminek van rendes alapja (plusz par sor tegla alatta) azokkal nincs kulonosebb baj.
Engem meg a hegyekre, dombokra epitett ingatlanok akasztanak ki. :rolleyes:
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Amúgy ha "A jelenlegi kormán soha nem látott mértékben tolja ki offshore magányszámlákra a köz- és EU-s pénzt." akkor mi a francból épül folyamatosan ez az ország?

Jó világgazdaság, extra adók bevételei, óriási EU pénzek, tartalékok felélése. Másrészt egyáltalán nem épül annyira az ország. A gazdaság hosszú távú alapjai, vagyis például a vállalatok fejlettsége és a munkavállalók fejlődése gyengül.

Az is trükk a Fidesznél, hogy kivon egy ágazatból mondjuk 100 forintot, akkor ebből mondjuk visszaad 30-at fizetésként. A honvédelemből, az egészségügyből, az oktatásból összességében pénzt vontak ki. A kivont pénz egy részét fizetésemelésként visszaadták. De maguk a rendszerek romlanak. EÜ szolgáltatások összeomlóban, oktatás gyengül, honvédelem gyengült (kiderült, hogy tűzszerészeknél megspórolták az életbiztosítást, rakéták használati ideje lejárt stb)...

Az ellenzék amúgy simán nyerhetne ebben a rendszerben is. Egyszerűen egy hihető és jobb mesével kell előállni, mint amivel a kormány rendelkezik. Ne hogy már a választási rendszer hibája legyen az, hogy ilyen hiteltelen nyomi ellenzékünk van :D

Az ellenzék valóban legtöbbször nyomi, ugyanakkor a magyar politikai kultúra egy sokpártos rendszer. Erre erőszakolt rá Orbán egy olyan rendszert, ami kétpártos berendezkedésnél működik csak. A választási rendszerünk már önmagában egy választási csalás. Máshol működik, nálunk nem. A svéd szociális rendszer is jól működik Svédországban, az USA-ban meg összeomlást okozna. Kultúra függő.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Celebra

Annyiban árnyalnám a képet, hogy a válság előtt nagyon komolyan növekedett a világgazdaság, ehhez képest hazánk eredményei nagyon elmaradtak, miközben eladósodott az állam és a lakosság is. Gyakorlatilag brutális eladósodottság mellet is csak jelképes volt a növekedés. Ehhez képest, most nagyon más a helyzet.
Persze nem csak mi növekedünk, ehhez kell a külföld is, de az igenis eredmény, hogy ezzel végre tudunk élni.
E mellet olyan dolgok is történtek amik később egy esetleges válság estén is nagyon jól jöhetnek. Például az állam adósság devizáról forintra való átstrukturálása.

Az M1 valóban propaganda TV. Viszont annak szerintem elég profi.
Az más kérdés, hogy alig nézi valaki. Például az RTL Klub még mindig vezeti a nézettségi listákat, miközben eléggé ellenzéki hangvételű csatorna. Szóval van választék, nem csak a kormány propaganda.

Attól meg még nincs diktatúra, hogy valaki sorra nyeri a választásokat. Unalmas ez a diktatúra szöveg.
Van ellenzéki média, volt szabad választás egy csomó indulóval stb...
Attól, hogy nem a neked szimpatikus jelölt nyert, még nincs diktatúra, szerintem.

A szocik nem végezték el a társadalmi struktúrák átalakítását és adósították az országot. Gyakorlatilag nem csináltak semmit. A Fidesz viszont kifejezetten káros folyamatokat csinált. Ha meg összehasonlítod a kettejüket, hogy mekkora politikai felhatalmazással és mennyi pénzzel rendelkeztek, akkor bizony a szocik lényegesen jobban teljesítettek. Pedig ők is bénák voltak.

Ami pedig a médiát illeti vidéken az M1 jóval nézettebb, mint máshol. Vidéken sokan szinte csak a kormánypropagandával találkoznak. Ezért is lett ott erős a Fidesz. Jól becsapták őket.

Diktatúra meg lehet hogy nincs, de demokrácia sem.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 548
113
Hát legalábbis közel jársz hozzá...
Muhahaha, na akkor idézz már be légy szíves bármit tőlem ami erre a következtetésre juttatott téged, hogy én egy kirekesztő náci lennék, azt vitassuk meg! Ha kell komolyan tételesen elmagyarázom neked szájbarágósan, hogy mi mit jelent, csak azért hogy ne kelljen rettegésben éljél azt gondolva, hogy már mindenhol csúnya nácikok vannak!

Nem vagyok náci, de még hungarista sem, sőt mindenféle extremizmus távol áll tőlem! A zsidó/cigány akármilyen embereket nem származás, hanem tetteik alapján ítélem meg. Az hogy miután Sharid pl. folyamatosan szart dobál ránk magyarokra, fikázza Magyaarországot nem tetszik, és én ezt leírom, nem nácizmus. Ha magas szőke vikingnek mondaná magát, vagy Árpád leszármazottjának, akkor sem lennék jó véleménnyel róla. Arról hogy így áll hozzánk és még állítólag pont zsidó származású is, nem én tehetek, de hogy finom legyek: leszarom.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 749
17 325
113
A szocik nem végezték el a társadalmi struktúrák átalakítását és adósították az országot. Gyakorlatilag nem csináltak semmit. A Fidesz viszont kifejezetten káros folyamatokat csinált. Ha meg összehasonlítod a kettejüket, hogy mekkora politikai felhatalmazással és mennyi pénzzel rendelkeztek, akkor bizony a szocik lényegesen jobban teljesítettek. Pedig ők is bénák voltak.

Ami pedig a médiát illeti vidéken az M1 jóval nézettebb, mint máshol. Vidéken sokan szinte csak a kormánypropagandával találkoznak. Ezért is lett ott erős a Fidesz. Jól becsapták őket.

Diktatúra meg lehet hogy nincs, de demokrácia sem.
Khm... Ksh oldala mást mutat. A szocik pont átalakították a társadalom jó részét tolvaj, böfögő, lelketlen csürhévé. A visszaalakítás kísérlete a gond?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 1711

Guest
Valami adminisztrációs kavarás van a háttérben. A MÁV nem tud nyereségesen személyt szállítani. Senki sem tud. Csak kivételes helyeken.

Szlovák vasút veszteségesen üzemeltette a Kassa-Pozony IC-t.
Átvette a RegioJet (cseh maszek), nyereséges lett.
Nálunk az elővárosi forgalom meg a 100-as vonal termeli a nagy pénzeket, ahol meg veszteséges lenne ott kompenzál az állam (mint minden európai országban, Angliában pl. vannak olyan vasútvonalak ahol heti 1 vonat jár, de EU-s támogatásból rendszeresen felújítják a megállókat...).
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
A szocik nem végezték el a társadalmi struktúrák átalakítását és adósították az országot. Gyakorlatilag nem csináltak semmit. A Fidesz viszont kifejezetten káros folyamatokat csinált. Ha meg összehasonlítod a kettejüket, hogy mekkora politikai felhatalmazással és mennyi pénzzel rendelkeztek, akkor bizony a szocik lényegesen jobban teljesítettek. Pedig ők is bénák voltak.

Ami pedig a médiát illeti vidéken az M1 jóval nézettebb, mint máshol. Vidéken sokan szinte csak a kormánypropagandával találkoznak. Ezért is lett ott erős a Fidesz. Jól becsapták őket.

Diktatúra meg lehet hogy nincs, de demokrácia sem.
Diktatúra azt jelenti,hogy a végrehejtó,a törvényhozó és az igazságszolgáltató hatalom egy kézben öszpontosul.A bolsevik rendszerű "mépi demokrácia" azon a modszeren alapul,hogy a törvényhozó hatalmi többség adja a végrehajtó hatalmat,és nevezi ki az igazságszolgáltató hatalmi ágat.Mint most nálunk.Ennek fényében kell nézzni a vállasztási törvényt.És mivel nincs második kamara,ami féket jelenthetne,és nincs anyagilag föggetlen önkormányzatiság,az államhatalom totálissan és monolit tömbként jelenik meg.Mivel kezükben van minden hatalmi ág,nem kell betartaniuk a törvényt,mert nincs ki számonkérje.Ha meg nagyon utbavan,még az alkotmányt is szabadon változtazják.Vagyis nem korlátozza törvény sem a hatalmat.Azt csinálnak amit akarnak.Mi a diktatúra definiciója?
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Diktatúra azt jelenti,hogy a végrehejtó,a törvényhozó és az igazságszolgáltató hatalom egy kézben öszpontosul.A bolsevik rendszerű "mépi demokrácia" azon a modszeren alapul,hogy a törvényhozó hatalmi többség adja a végrehajtó hatalmat,és nevezi ki az igazságszolgáltató hatalmi ágat.Mint most nálunk.Ennek fényében kell nézzni a vállasztási törvényt.És mivel nincs második kamara,ami féket jelenthetne,és nincs anyagilag föggetlen önkormányzatiság,az államhatalom totálissan és monolit tömbként jelenik meg.Mivel kezükben van minden hatalmi ág,nem kell betartaniuk a törvényt,mert nincs ki számonkérje.Ha meg nagyon utbavan,még az alkotmányt is szabadon változtazják.Vagyis nem korlátozza törvény sem a hatalmat.Azt csinálnak amit akarnak.Mi a diktatúra definiciója?


Még egyenlőre a Bíróságok és a kistelepülési önkormányzatok állnak. Mert ugye a kistelepüléseken az önkormányzati tevékenység nem pártfüggő úgy, mint az országos politika. Ott, azért közvetlenebb kapcsolat van a választók és a választottak között. Ha ez a két dolog is a reform áldozata lesz, akkor lesz Celebrának igaza. De hamarosan meg fogjuk tudni, mi fog változni ezeken a területeken. Belengetett ötletek mindenesetre már vannak...
 
M

molnibalage

Guest
Diktatúra azt jelenti,hogy a végrehejtó,a törvényhozó és az igazságszolgáltató hatalom egy kézben öszpontosul.A bolsevik rendszerű "mépi demokrácia" azon a modszeren alapul,hogy a törvényhozó hatalmi többség adja a végrehajtó hatalmat,és nevezi ki az igazságszolgáltató hatalmi ágat.Mint most nálunk.Ennek fényében kell nézzni a vállasztási törvényt.És mivel nincs második kamara,ami féket jelenthetne,és nincs anyagilag föggetlen önkormányzatiság,az államhatalom totálissan és monolit tömbként jelenik meg.Mivel kezükben van minden hatalmi ág,nem kell betartaniuk a törvényt,mert nincs ki számonkérje.Ha meg nagyon utbavan,még az alkotmányt is szabadon változtazják.Vagyis nem korlátozza törvény sem a hatalmat.Azt csinálnak amit akarnak.Mi a diktatúra definiciója?
Én soha nem értettem a magyar rendszert. A gimiben megtanultuk a hatalmi ágak szétválasztását. Azóta is mindig azt kérdeztem jogászoktól, hogy ez hol valósul meg, amikor a legfőügyészt az ogy nevezi ki a közt elnök javaslatára, akit szintén az ogy választ...? He...? A legfőbb nyomozati és állam bűnei után nyomozó szervet az nevezi ki, aki után sokszor szaglászni kéne? Mi van...? Kabaré az egész.
 
M

molnibalage

Guest
Én soha nem értettem a magyar rendszert. A gimiben megtanultuk a hatalmi ágak szétválasztását. Azóta is mindig azt kérdeztem jogászoktól, hogy ez hol valósul meg, amikor a legfőügyészt az ogy nevezi ki a közt elnök javaslatára, akit szintén az ogy választ...? He...? A legfőbb nyomozati és állam bűnei után nyomozó szervet az nevezi ki, aki után sokszor szaglászni kéne? Mi van...? Kabaré az egész.
Mert a magyar rendszerben az ogy többség = kormánytöbbség = azt csinálsz amit akarsz, kivéve 2/3. A jenkiknél lehet olyan, hogy republikánus elnök alatt mindkét házban akár más többséged van. Itthon lényegében dicatorship lite van. 46%-i voksarány = 2/3 = kb. bármit megtehetsz, nagyjából az utcán agyonlövés nincs még...

Írsz egy FB posztot, ami kritizálja a kormányt, kirúgnak, vegzálnak. Ez alig van már messzebb a kádári posványtól, ahol ha rendszerellens voltál, akkor megölni már nem öltek meg, csak ellehetetlenítették az életed. Gyerek nem mehetett egyetemre, te nem kaphattál jó állást, lakást, semmit.

És ennek tapsolnak itt sokan. Pislogok. Addig lesz jó világ, amíg egyszer nem érted jön a nagy fekete autó. Akkor lehet, hogy kevésbé fogtok tapsolni...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 848
31 009
113
Írsz egy FB posztot, ami kritizálja a kormányt, kirúgnak, vegzálnak. Ez alig van már messzebb a kádári posványtól, ahol ha rendszerellens voltál, akkor megölni már nem öltek meg, csak ellehetetlenítették az életed. Gyerek nem mehetett egyetemre, te nem kaphattál jó állást, lakást, semmit.
Ezen a téren körnülnézhetnél az németországi- és más nyugat-európai törvényekről meg hatósági módszerekről is. Mert ezt nézve ők rég rúllőttel a kádári módszerekne.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Lator
Status
Not open for further replies.