[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ahogy elnézem,megismétlem egy korábbi "költői" hasonlatomat.Ma a rendszer olyan,mint a familiárisokra épülő banderiális haderő.Ennek a rendszernek a legerőssebb bendériuma a fityisz,De nem országos véderő,csak bandérium.Az egész rendszert kéne egy országos véderőt kiállitó rendszerre leváltani,ami nem familiárisi alapokra épül.Nemvéletlen szoktam Perjést idézni.Minden hadsereg olyan,mint az azt kiállitó állam.A pártállami időkböl ittamaradt államstruktura okozza,hogy ilyen banderiális pártstruktura alkult ki.És ez a bolsevik államstruktúra teszi lehetővé a fityis korlátlan uralmát.Ebben az intézményrendszerben ez az aránytalan szavazási szisztéma nemhogy rossz,hanem bűn.Más intézményrendszerben viszont nem az,mert nem biztosit korlátlan hatalmat.Nem lehet egy haditechnikai eszközt egy mutató alaján megitélni.MiG25 gyorsabb az F15nél.De jobb is?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 833
113

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 102
16 469
113
És ezzel te elégedett vagy...?

Nincsen teljesen igazságos választási rendszer, mindegyik preferenciát mutat. Amúgy nem rossz a mostani rendszer, nekem jobban tetszik a működési elve, mint a réginek.

Egyrészt megszűntette a 386 fős (ez egyébként a trianon előtti magyarországról maradt vissza) régi parlementet a felére, így kevesebb a léhűtő. Másrészt visszavett a listákból, és az egyéni körzetek, személyükben megválasztott politikusok kerültek előtérbe, és nem az, hogy 4 év alatt a párton belül hova tudja magát benyalni az ember, mindenféle tényleg közszereplői tevékenység nélkül is.

Harmadszor pedig a kétfordulós választás és a 10%-os szabály behozatalával nylt kártyákkal kell jártsznai, olyan nem lesz többet, mint amikor az SZDSZ átbaszta az egész országot és beszállt az MSZP mellé kormányozni, miközben a kampányban Pethő Iván anno ennek konkrétan az ellenkezőjét mondta nyilvánosan meg nem nyilvánosan is..

Az angolszászoknál a klasszikus többségi 50+1 vagy akar a sima többség mindent visz, kompenzációs listák sincsen, a vesztesnek kuss van, várhatja a választásokat. Inkább belülről buknak a kormányon. Magyarán itt egy csomó szavazó elméletben ignoralva van (a gyakorlatban nyilván nem, mert ellened szavaznak majd) Viszont garantálja, hogy van szilárd, erős kormánytöbbség, es hogy a leginkább támogatott választási programok megvalósulhatnak. E rendszer szerint a Fidesz mellett kb nem lenne ellenzék sem most, sem 2014-ben, annyira bukták az egyéni választókörzeteket.

Lehet persze aranyos is, mint Németország, Ausztria, Hollandia (na és mi a közös ezekben - ja, nem az hogy németül / vicces németül beszélnek, hanem hogy történelmileg viszonylag önálló tartományokból állnak). Pártlisták vannak, arra lehet szavazni, amiből elvileg következik egyrészt hogy mindenki a szavazatának megfelelő arányban van képviselete, gyakorlatilag viszont elég távoli ez a képviselet, hiszen semmi beleszólása nincs abba, kik ülnek a parlamentben, ezt a pártok döntik el, aztán max. Lehet őket büntetni a választáson ha nem tetszik. És mivel szavazati 50% többség gyakrolatilag soha, semmilyen országban nem jön ki egyetlen pártnak sem (max. Ha de facto két párt váltogatja egymást), garantált az is hogy vagy nem lesz meg a kormányzáshoz szükséges többség (nem tud megvalósulni az a program, amit ígértek), vagy csak valamilyen - szerencsés esetben két nem túl távol álló párt közötti - koalícióban. Ez utóbbi esetben viszont a koalíciós kormánypártoknak kell egymással folyton - akár lehetetlen - kompromisszumot kötni, a mérleg nyelve pedig folyton zsarolhatja a nagyobbikat (lásd FKGP, SZDSZ). Igazából ebből a rendszernek az a hibája, hogy a kulisszák mögötti politika játszmák és nem a választók akarata érvényesül.

Ez a két véglet van, az egyikben a szavazatok vesznek el de kormányzási szempontból jól működik, viszonylag átlátható, konzekvens, közvetlen kapcsolata van a választói akarattal, a másiknál nem vesznek el a szavazatok, viszont az egész politika erősen belterjes és kevésbé függ a választóktól. Az előbbi egy közvetlen, a másik közvetett demokráciadeficites.

Ezért vannak az olyan vegyes rendszerek, mint a magyar, ami igyekszik a többségi, meg az arányossági elvet is érvényre juttatni.
Mellesleg annyira nagyon nem is hoz más az eredményt. Megjegyzem, még ennek az orbitálisan balfasz ellenzék mellett is necces volt, hogy a Fidesznek lesz-e kétharmada. Ez a választási rendszer mindenesetre az egyéni jelölteket, a választások előtt létrehozott pártszövetségeket és a kormányképes többséget támogatja. Meg mellesleg a nagy tömegpártokat, de az meg már tényleg ne a választási rendszer hibája legyen, hogy az ellenzék egyszerűen ignorálja annak a szabályait...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 394
68 927
113
"Jól értem, hogy Simicska Lajos holnaptól korlátozza a sajtó- és szólásszabadságot? :cool:"
B. B. Levente.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nincsen teljesen igazságos választási rendszer, mindegyik preferenciát mutat. Amúgy nem rossz a mostani rendszer, nekem jobban tetszik a működési elve, mint a réginek.

Egyrészt megszűntette a 386 fős (ez egyébként a trianon előtti magyarországról maradt vissza) régi parlementet a felére, így kevesebb a léhűtő. Másrészt visszavett a listákból, és az egyéni körzetek, személyükben megválasztott politikusok kerültek előtérbe, és nem az, hogy 4 év alatt a párton belül hova tudja magát benyalni az ember, mindenféle tényleg közszereplői tevékenység nélkül is.

Harmadszor pedig a kétfordulós választás és a 10%-os szabály behozatalával nylt kártyákkal kell jártsznai, olyan nem lesz többet, mint amikor az SZDSZ átbaszta az egész országot és beszállt az MSZP mellé kormányozni, miközben a kampányban Pethő Iván anno ennek konkrétan az ellenkezőjét mondta nyilvánosan meg nem nyilvánosan is..

Az angolszászoknál a klasszikus többségi 50+1 vagy akar a sima többség mindent visz, kompenzációs listák sincsen, a vesztesnek kuss van, várhatja a választásokat. Inkább belülről buknak a kormányon. Magyarán itt egy csomó szavazó elméletben ignoralva van (a gyakorlatban nyilván nem, mert ellened szavaznak majd) Viszont garantálja, hogy van szilárd, erős kormánytöbbség, es hogy a leginkább támogatott választási programok megvalósulhatnak. E rendszer szerint a Fidesz mellett kb nem lenne ellenzék sem most, sem 2014-ben, annyira bukták az egyéni választókörzeteket.

Lehet persze aranyos is, mint Németország, Ausztria, Hollandia (na és mi a közös ezekben - ja, nem az hogy németül / vicces németül beszélnek, hanem hogy történelmileg viszonylag önálló tartományokból állnak). Pártlisták vannak, arra lehet szavazni, amiből elvileg következik egyrészt hogy mindenki a szavazatának megfelelő arányban van képviselete, gyakorlatilag viszont elég távoli ez a képviselet, hiszen semmi beleszólása nincs abba, kik ülnek a parlamentben, ezt a pártok döntik el, aztán max. Lehet őket büntetni a választáson ha nem tetszik. És mivel szavazati 50% többség gyakrolatilag soha, semmilyen országban nem jön ki egyetlen pártnak sem (max. Ha de facto két párt váltogatja egymást), garantált az is hogy vagy nem lesz meg a kormányzáshoz szükséges többség (nem tud megvalósulni az a program, amit ígértek), vagy csak valamilyen - szerencsés esetben két nem túl távol álló párt közötti - koalícióban. Ez utóbbi esetben viszont a koalíciós kormánypártoknak kell egymással folyton - akár lehetetlen - kompromisszumot kötni, a mérleg nyelve pedig folyton zsarolhatja a nagyobbikat (lásd FKGP, SZDSZ). Igazából ebből a rendszernek az a hibája, hogy a kulisszák mögötti politika játszmák és nem a választók akarata érvényesül.

Ez a két véglet van, az egyikben a szavazatok vesznek el de kormányzási szempontból jól működik, viszonylag átlátható, konzekvens, közvetlen kapcsolata van a választói akarattal, a másiknál nem vesznek el a szavazatok, viszont az egész politika erősen belterjes és kevésbé függ a választóktól. Az előbbi egy közvetlen, a másik közvetett demokráciadeficites.

Ezért vannak az olyan vegyes rendszerek, mint a magyar, ami igyekszik a többségi, meg az arányossági elvet is érvényre juttatni.
Mellesleg annyira nagyon nem is hoz más az eredményt. Megjegyzem, még ennek az orbitálisan balfasz ellenzék mellett is necces volt, hogy a Fidesznek lesz-e kétharmada. Ez a választási rendszer mindenesetre az egyéni jelölteket, a választások előtt létrehozott pártszövetségeket és a kormányképes többséget támogatja. Meg mellesleg a nagy tömegpártokat, de az meg már tényleg ne a választási rendszer hibája legyen, hogy az ellenzék egyszerűen ignorálja annak a szabályait...
Mindez nagyon szép,de más az intézményrendszer,más az államstruktúra.Ezt az igen lényeges apróságot az istennek nem veszed figyelembe.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Latin: pars, partis (femininum) = rész, darab.
A parlament hivatott a sokasagot kepviselni, nem a kormany.


ZEAL, Te is tudod, hogy papíron persze ez így lenne egy ideális állapotban. De MO nem ideális állapot egy 2/3-ad mellett. Mert a Fideszben jelen leg az van, amit OV akar. És most Simicskát is szépen zúllépték, pedig sokat köstzönhet a Fidesz neki. MO-n jelenleg az van, amit OV akar és ehhez a parlament létvényosan asszisztál a fölényes többség biztonságából. Lásd az el múlt 4 év parlementi eseményeit. Kérlek ne mentsd a menthetetlent... A papír meg a tényleges gyakorlat elvált egymástól. Ha van fölös időd, inkább nézd meg az anonim alkoholisták topic bejegytésemet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 394
68 927
113
  • Tetszik
Reactions: closed society

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
"Jól értem, hogy Simicska Lajos holnaptól korlátozza a sajtó- és szólásszabadságot? :cool:"
B. B. Levente.


Szerinem egyszerűen arról van szó, nem tud már annyi pénzt tolni egy veszteséges projektbe, mint amit kellene. El fog éldegélni Veszprémben magában, visszavonultan az óváros téren...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
De, egy facebook posztért kibasszák vagy megkeresi őt a rendőrség, pl ha a kormány bevándorláspolitikájár bírálja. Az ovodás hozzáállás meg a tiéd, mert mindig csak mutogatsz, hogy ez is szar az is szar, de bezzeg nyugaton, akkor a kiegyensúlyozott támogatásért mutogasd azt is, ami nyugaton szar, belföldön meg jó.


JOCER, te egy érdekes faszi vagy, mert csak direkt politizálsz és amikor BLITZ kérdésére válaszoltam, hogy milyen tapasztalataim voltak a romániából átköltözött magyarokkal, ahhoz nem szóltál hozzá.. De most direktbe neked felteszek egy kérdést. Azt hallottam, hogy minden második erdélyi magyar jelentett a SECU-nak. Mit tudsz erről??? Másik kérdésem meg azzal kapcsolatos, hogy ismerek egy erdélyból átköltözött fószert, aki építésügyi előadó egy önkorményzetnál. Azt mondta, 50 éves korában elmehet nyugdíjba, mert ami romániában járt neki korkedvezmény, azt itt is igénybe veheti. Érteni nem ért semmihez, munkáját az tölti ki, hogy a felelősséget magáről lerázza. Látszik rajta, főleg a kezén, hogy fizilai munkát sosem végzett. Akkor mivégre járhat neki a kedvezmény? Talán SECU-s volt? Ezek valós hús-vér általam jól ismert emberek. Nem olvastam róluk. Te kint élsz, hát gondolom sejted, tudod, hogy ez mi miért van? Én csak tippeltem. Ha gondolod írj...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Latin: pars, partis (femininum) = rész, darab.
A parlament hivatott a sokasagot kepviselni, nem a kormany.


Egyébiránt ma beszélgettem egy pizza mellett (50 cm, 2300 Ftkihozva), finom is és jó vétel, a választási eredményekről és a voksolásokról. Neked írom, de remélem más is reagál rá, azt mondta, hogy Ő is a FIDESZ-re szavazott. Mindkét szüléje függetlenített párttitkár volt az átkosban, Beszéltük ez teljesen érthető, mivel O. Gyózó bácsi is MSZMP párttitkár volt gánton. Az én családomban a rendőrség, mivel osztályidegen ek voltunk, még a hetvenes évek második felében is tartott házkutatást. Persze néhány sört is megittubk, de nem értettem, mire mondja, hogy akkor érti miért arra szavaztam amire, mert szerinte STOKHOLM-szindrómám van. (Nem értem mire célzott, bhiszen mondtam neki is, hogy a Jobbikra szavaztam.) Nem érzed ezt a történetet kissé perverznek. Én nagyon, de egy igen régi és igen jó barátomról volt szó, úgyhogy vele ilyenen még annyira sem tudtam volna ossze szólalkozni, mint itt más ismeretlenekkel a net-en...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 848
31 009
113
JOCER, te egy érdekes faszi vagy, mert csak direkt politizálsz és amikor BLITZ kérdésére válaszoltam, hogy milyen tapasztalataim voltak a romániából átköltözött magyarokkal, ahhoz nem szóltál hozzá.. De most direktbe neked felteszek egy kérdést. Azt hallottam, hogy minden második erdélyi magyar jelentett a SECU-nak. Mit tudsz erről??? Másik kérdésem meg azzal kapcsolatos, hogy ismerek egy erdélyból átköltözött fószert, aki építésügyi előadó egy önkorményzetnál. Azt mondta, 50 éves korában elmehet nyugdíjba, mert ami romániában járt neki korkedvezmény, azt itt is igénybe veheti. Érteni nem ért semmihez, munkáját az tölti ki, hogy a felelősséget magáről lerázza. Látszik rajta, főleg a kezén, hogy fizilai munkát sosem végzett. Akkor mivégre járhat neki a kedvezmény? Talán SECU-s volt? Ezek valós hús-vér általam jól ismert emberek. Nem olvastam róluk. Te kint élsz, hát gondolom sejted, tudod, hogy ez mi miért van? Én csak tippeltem. Ha gondolod írj...
Mégis honnan a p*csából kellene tudjam, hogy ki jelentett a secunak és ki nem?! Nálunk a forradalomkor a városban négy rendőrt meglincseltek, a rendőrséget meg felgyújtották. Egyes infók szerint pont a rendőrök, hogy a mocskot eltűntessék. S ennek amúgyis mi köze bármihez?
Ha valós hús-vér ember és ismered is akkor kérdezd meg tőle, hogy besúgó volt-e vagy épp miért jár neki a korkedvezmény!
 
Status
Not open for further replies.