[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
A választás napján mentünk Miskolczra kocsit vásárolni. Természetesen citivel mentünk ami számomra feltűnt hogy az üllőhelyek közel 80-90 % a ki volt használva. De ez jellemző is citikre mostanábban.

:)

A vasúti infrastruktúra ugyan olyan drága, mint a közút. Csak akkor kifizetődő, ha nagyon sokan használják. Nem sok olyan hely van ma Mo-on.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 706
9 751
113
De ennek még mindig nincs semmi köze Paks 2-höz...

Hacsak nem annyi, hogy a kétszerese összeget kellett visszafizetni rövid idő alatt, úgy, hogy cserében semmit nem kapott az ország. Egy atomerőművel áramot lehet termelni. A Gyurcsány Ferenc által felvett hitelekkel is biztosan lehet, de rövidebb ideig, mert valószínűleg nem tartana 60 évig eltüzelni azt jelentős a pénzösszeget sem.
Ha elkészülnek az új blokkok és egy ideig párhuzamosan működnek a régiekkel, akkor akár valamennyi áramot is exportálhatunk,amiért pénzt kap az ország,és annak egy részét például az építési hitel előtörlesztésére használhatja. Persze tudom,hogy neked,mint a gazdaságpolitikához értő embernek ez szörnyen hangzik, sokkal jobb lenne ha jönne újra az IMF és közölnék,hogy itt van X összeg,költsétek el, de csökkentsétek a nyugdíjakat,és emeljétek még tovább a korhatárt. Meg ugye az IMF nem orosz így még ha bele döglünk akkor is jobbak a visszafizetési feltételeik,mint az oroszoké,ahol feleannyi pénzt kell kedvezőbb kamatokkal többszöröse idő alatt visszafizetni.
 
M

molnibalage

Guest
A szocik érdemi gazdaságpolitikájáról pedig annyit, hogy a szocik első időszakában (Horn Gyula) volt az, hogy ismét a szüleim szobájában kellett aludnom mert arra már nem volt pénzünk,hogy az én szobámat is befűtsük. Mindezt egy nagyüzemi állatorvosi és egy agrármérnöki fizetés árnyékában. Ennyire értenek hozzá. Fidesz kormány alatt ilyen nem volt. .
Azért az valahol elképesztő, hogy ennyire vicces kommentet sikerült leírnod. Kb. mintha az mondaná egy német, hogy 1946-ban nélkülöztek, mekkora szar kormány, de bezzeg 1956 vagy 1966-ban már nem...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 919
58 230
113
Amúgy ha "A jelenlegi kormán soha nem látott mértékben tolja ki offshore magányszámlákra a köz- és EU-s pénzt." akkor mi a francból épül folyamatosan ez az ország? Miért nőtt meg annyira az életszínvonal, hogy boldog-boldogtalan építkezni akar?
De elég az utcán végig nézni az autókon, vagy annak utána nézni, hogy mennyivel csökkentek a tartozások miközben nőttek a lakossági megtakarítások.
Egyszerűen az ország egy jelentős része jobban él , mint 10 vagy 20 vagy 30 éve bármikor. Én úgy látom, hogy jelenleg ez a helyzet.
Nekem úgy tűnik, hogy a lopáson kívül máshoz is értenek, mert vannak felmutatható eredmények bőven.

E mellet szóba került, hogy mi lenne a választás eredménye akkor ha mondjuk valamilyen szimpátia sorrendes választási rendszer lenne.
Hát kérem az lenne, hogy még most se tudnánk, hogy ki nyerte a választást. Ugyanis egyelőre a mancikáknak az is kihívás, hogy pár X-et a megfelelő helyen számoljanak el. Szerintetek ezek helyi szinten képesek lennének bármi olyat megoldani ami "magasabb" szintű matematikát igényel?
Csak egy példa:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Schulze-módszer
Nekem négy szemeszteren keresztül kellet ilyen sz@rokkal foglalkoznom. Maradjunk annyiban, hogy ilyen rendszerek helyes működtetése a humán faktor hiánya miatt nem lehetséges. Még a két X megfelelő rublikás összeadása is meghaladja a legtöbb esetben a szavazók és a számlálók képességeit is....

Az ellenzék amúgy simán nyerhetne ebben a rendszerben is. Egyszerűen egy hihető és jobb mesével kell előállni, mint amivel a kormány rendelkezik. Ne hogy már a választási rendszer hibája legyen az, hogy ilyen hiteltelen nyomi ellenzékünk van :D
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Tönkretették a külpolitikánkat??? Az eddig csak papíron volt. Az összes külügyminiszternek odáig futotta,hogy jó kiskutya módjára feltétel nélkül nyalt a nyugatnak, akkor is ha az éppen csontot adott, és akkor is ha éppen pofont. Ez teljesen független volt attól,hogy szoci volt vagy fideszes. Most először Szíjjártó külügyminisztersége idején van végre saját külpolitikája az országnak, ami önálló és csak a nem a 24/7 seggnyalásról szól. Pedig egyáltalán nem gondoltam róla, hogy ilyen lesz. Viszont ettől még fényévekkel veri az összes külügyminisztert aki a rendszerváltás óta hivatalban volt. Persze gondolom ez pont ezért zavar téged.
A szocik érdemi gazdaságpolitikájáról pedig annyit, hogy a szocik első időszakában (Horn Gyula) volt az, hogy ismét a szüleim szobájában kellett aludnom mert arra már nem volt pénzünk,hogy az én szobámat is befűtsük. Mindezt egy nagyüzemi állatorvosi és egy agrármérnöki fizetés árnyékában. Ennyire értenek hozzá. Fidesz kormány alatt ilyen nem volt. Senki nem mondja,hogy minden szép és jó,és nem kell semmin sem javítani. Egyszerűen csak jobb, mint a csodás ellenzék idejében volt, és fokozatosan javul ( ha már egészségügy akkor pl. szekszárdi kórház felújítás+ helikopter leszálló építése). Én elhiszem,hogy gyönyörű számokat és csodás érdemi gazdaságpolitikát láttál a szocik mindegyik időszakában, de nekem csak a szobám falán levő hőmérő emléke maradt meg. Az kevésbé volt acélos...

Szijjártóról egy külügyminiszteri találkozón a többi külügyminiszter azt hiszi, hogy ő pincér...

Azt meg pozitív eredménynek felhozni, hogy a NATO-ban már nem osztanak meg velünk bizalmas infót, az EU-ból meg ki akarnak vágni, nem tűnik bölcs dolognak.
 
  • Tetszik
Reactions: Sharid

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 706
9 751
113
Azért az valahol elképesztő, hogy ennyire vicces kommentet sikerült leírnod. Kb. mintha az mondaná egy német, hogy 1946-ban nélkülöztek, mekkora szar kormány, de bezzeg 1956 vagy 1966-ban már nem...

Ez konkrétan 1996-97-ben volt. Utána 98-ban már nem. Ha 97 és 98 között szerinted 10 év telt el, akkor szép óvatosan helyezd fel a megfelelő testnyílásodba a mérnöki diplomádat, te elképesztően vicces fiú!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Állj, vissza az egesz! En csak azert gonoszkodtam, mert azt hittem, hogy az altalad ukranoknak nevezettek most uj ukran szereplok a tortenetben es nem az ukrajnai magyarok. Csak nekem nem allt ossze elsore a sztori, pedig tegnap mar irtad is, hogy vissza fognak jonni... Ehh! Nem figyelek.
Ha esetleg veletlenul a munkadnak valami koze lesz a tiszai szennyviztisztokhoz akkor csak biztatni tudlak. Nyomas a vadkeletre melozni! :)


fogj (atok) fel, mint egy perverz állatoz, akit az elégítn ki, ha írtok valamit Szlovákiáró, Szerbíáról, Ukrajnáról és arra rátromfolhatok. De bármit írok is, a keresőbe beírva dob ki eredményeket, de lehet, nem a Földön élek, hanem MO-n egy ufonauta vagyok?? (Tudjátok, mint a sötét zsarukban....).
 
M

molnibalage

Guest
Ez konkrétan 1996-97-ben volt. Utána 98-ban már nem. Ha 97 és 98 között szerinted 10 év telt el, akkor szép óvatosan helyezd fel a megfelelő testnyílásodba a mérnöki diplomádat, te elképesztően vicces fiú!
Értem. És szerinted tényleg valami mágia hatott 1 év alatt vagy az, hogy az 90-97 köztti szar időszak kezdett végetérni?
BTW nem írtad le, hogy melyik évről volt szó.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Értem. És szerinted tényleg valami mágia hatott 1 év alatt vagy az, hogy az 90-97 köztti szar időszak kezdett végetérni?
BTW nem írtad le, hogy melyik évről volt szó.
A kozszferaban es a minimal fizeteseken eddig csak a fidesz emelt erdemit. A tobbieknel stagnalas vagy zuhanas. (Igaz, egyszer Medgyessy emelt, a felhalmozott tartalekok terhere, de amint az elfogyott jott a bukas.) Persze biztos ez is csak veletlen.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Azota nem szolnak be a zsidoknak es azota nem olik a ciganyokat amiota a fidesz kormanyozza az orszagot. Persze ez biztos csak veletlen.

A vezért leszólt, hogy ezt ne... ettől függetlenül én manapság fideszeseket hallok zsidózni csak.

Ölik a cigányokat... jó kis SZDSZ-es duma :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Amúgy ha "A jelenlegi kormán soha nem látott mértékben tolja ki offshore magányszámlákra a köz- és EU-s pénzt." akkor mi a francból épül folyamatosan ez az ország? Miért nőtt meg annyira az életszínvonal, hogy boldog-boldogtalan építkezni akar?
De elég az utcán végig nézni az autókon, vagy annak utána nézni, hogy mennyivel csökkentek a tartozások miközben nőttek a lakossági megtakarítások.
Egyszerűen az ország egy jelentős része jobban él , mint 10 vagy 20 vagy 30 éve bármikor. Én úgy látom, hogy jelenleg ez a helyzet.
Nekem úgy tűnik, hogy a lopáson kívül máshoz is értenek, mert vannak felmutatható eredmények bőven.

E mellet szóba került, hogy mi lenne a választás eredménye akkor ha mondjuk valamilyen szimpátia sorrendes választási rendszer lenne.
Hát kérem az lenne, hogy még most se tudnánk, hogy ki nyerte a választást. Ugyanis egyelőre a mancikáknak az is kihívás, hogy pár X-et a megfelelő helyen számoljanak el. Szerintetek ezek helyi szinten képesek lennének bármi olyat megoldani ami "magasabb" szintű matematikát igényel?
Csak egy példa:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Schulze-módszer
Nekem négy szemeszteren keresztül kellet ilyen sz@rokkal foglalkoznom. Maradjunk annyiban, hogy ilyen rendszerek helyes működtetése a humán faktor hiánya miatt nem lehetséges. Még a két X megfelelő rublikás összeadása is meghaladja a legtöbb esetben a szavazók és a számlálók képességeit is....

Az ellenzék amúgy simán nyerhetne ebben a rendszerben is. Egyszerűen egy hihető és jobb mesével kell előállni, mint amivel a kormány rendelkezik. Ne hogy már a választási rendszer hibája legyen az, hogy ilyen hiteltelen nyomi ellenzékünk van :D
Első bekezdésedre az EU és a gazdasági konjunktúra a válasz.
A többiben viszont sok igazságod van.De egyrészt a rossz iskolarendszer,a rossz,sőt inkább katasztrófális pártpropaganda özönné züllesztett közszolgálati média lgazán tágithatná az adfizetők ismereteit,ártatlanul,ha már fizetik.Még a kádári tv is szinvonalassabb volt,Öveges professzorral és Csikos úrral.És továbbra is.Egy választási szisztéma nem itélhető meg önmagában.Csak a teljes államstruktúra ismeretében.Nálunk ez a választási rendszer a diktatrikus hatalomgyakorlást biztositja,és a legitimációját szolgálja.A régi mondás szerint,a hatalom megrontja az embert.A korlátlan hatalom korlátlanul romlottá tesz.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Hacsak nem annyi, hogy a kétszerese összeget kellett visszafizetni rövid idő alatt, úgy, hogy cserében semmit nem kapott az ország. Egy atomerőművel áramot lehet termelni. A Gyurcsány Ferenc által felvett hitelekkel is biztosan lehet, de rövidebb ideig, mert valószínűleg nem tartana 60 évig eltüzelni azt jelentős a pénzösszeget sem.
Ha elkészülnek az új blokkok és egy ideig párhuzamosan működnek a régiekkel, akkor akár valamennyi áramot is exportálhatunk,amiért pénzt kap az ország,és annak egy részét például az építési hitel előtörlesztésére használhatja. Persze tudom,hogy neked,mint a gazdaságpolitikához értő embernek ez szörnyen hangzik, sokkal jobb lenne ha jönne újra az IMF és közölnék,hogy itt van X összeg,költsétek el, de csökkentsétek a nyugdíjakat,és emeljétek még tovább a korhatárt. Meg ugye az IMF nem orosz így még ha bele döglünk akkor is jobbak a visszafizetési feltételeik,mint az oroszoké,ahol feleannyi pénzt kell kedvezőbb kamatokkal többszöröse idő alatt visszafizetni.

Ennek még mindig nincs semmi köze Paks 2 megtérüléséhez...

Amúgy szemmel láthatólag fogalmad sincs mi az az IMF.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Francba, lebuktam. ;)


Egy korábbi HSZ-hez... Csak nem a Tisza mellett tetszik lakni. A Tiszáról nekem a az árvíz jut eszembe Tiszacsegén a komppal és Janival, akit meg kellett menteni. Pont úgy hozta a sors, hogy dolgoztam ott akkoriban az árvíz után.

Ilyenkor, a messziről jött embernek megmutatják a helyi nevezetességeket. Nekem két dolgot mutattak meg.

1. Az éppen segélyért sorbanállók hosszű sorát.

2. Aztán meg azt, hogy meddig ért a víz. (ablakközépig).

Higgyétek el, nekem ez után az élmény után komoly lelkiismereti válságot okozott, hogy kérhetek-e egyáltalán ott a munkámért pénzt? aztzán persze kértem, de sokat voltam arra, így az elszabadult kompot és a tiszai átkrlőhelyet is ismerem...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 919
58 230
113
Celebra

Annyiban árnyalnám a képet, hogy a válság előtt nagyon komolyan növekedett a világgazdaság, ehhez képest hazánk eredményei nagyon elmaradtak, miközben eladósodott az állam és a lakosság is. Gyakorlatilag brutális eladósodottság mellet is csak jelképes volt a növekedés. Ehhez képest, most nagyon más a helyzet.
Persze nem csak mi növekedünk, ehhez kell a külföld is, de az igenis eredmény, hogy ezzel végre tudunk élni.
E mellet olyan dolgok is történtek amik később egy esetleges válság estén is nagyon jól jöhetnek. Például az állam adósság devizáról forintra való átstrukturálása.

Az M1 valóban propaganda TV. Viszont annak szerintem elég profi.
Az más kérdés, hogy alig nézi valaki. Például az RTL Klub még mindig vezeti a nézettségi listákat, miközben eléggé ellenzéki hangvételű csatorna. Szóval van választék, nem csak a kormány propaganda.

Attól meg még nincs diktatúra, hogy valaki sorra nyeri a választásokat. Unalmas ez a diktatúra szöveg.
Van ellenzéki média, volt szabad választás egy csomó indulóval stb...
Attól, hogy nem a neked szimpatikus jelölt nyert, még nincs diktatúra, szerintem.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 383
56 109
113
de a társadalomban elfoglalt helyünk nagyon messze van egymástól. Azt hittem, korábban át lehet hidalni ezeket a távolságokat, de most úgy látom nem...Túl mély a szakadék, hogy megérthesd mit hadoválok, bár én tégrd dolgos, tisszességes embernek tartalak az itt leírtak alapján...


Sajnos,mi nem érhetünk fel hozzád,ne is pazarold ránk az idődet...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Csak nem a Tisza mellett tetszik lakni.
Ott szulettem es ott nottem fel illetve mar az egyik topikban sok szo esett a Tisza ukrajnai szennyezeserol. Egy percig remenykedtem, hatha javulhat ez a helyzet.
Aztán meg azt, hogy meddig ért a víz. (ablakközépig).

Higgyétek el, nekem ez után az élmény után komoly lelkiismereti válságot okozott, hogy kérhetek-e egyáltalán ott a munkámért pénzt? aztzán persze kértem, de sokat voltam arra, így az elszabadult kompot és a tiszai átkrlőhelyet is ismerem...
Soha nincsenek teljesen csendben az emberek. Tortenhet barmekkora drama, valaki mindig pusmog. Eddig egyetlen kivetellel talalkoztam: Amikor a tiszai arviz idejen megy a vonat Szolnok utan... Viz, ameddig a szem ellat. Ledobbento.:oops: (Szamomra pedig... szep.:rolleyes:)
 
Status
Not open for further replies.