[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
Feledékenyek az urak! 90 környékén egy német tanár kb. 20-22 szer keresett többet egy itteninél. Eltelt 27 év és a differencia 2,5-4 szeres. Ez nem rossz szerintem. Gdp, minimálbér nő, államadósság, adóterhek csökkennek. Családtámogatás, közmunka is jó. Nekem is több marad a zsebembe. Az ha valaki hisz még a bal-lib pártoknak, az már nem politika vagy vitaalap, hanem vallási meggyőződés.

Azt a tényt ne hagyd ki, hogy a rendszerváltás óta érdemi gazdaságpolitikai döntés lényegében csak ballib alatt volt. Orbán nem tett hozzá semmi lényegeset. Sőt, épp azért betonozódik be egyre jobban Magyarország gazdasági lemaradása, mert a Fidesz-éra alatt sosem volt érdemi lépés, nem végezték el a munkát.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Nyugi, hagyd csak, engem nem zavar, mit ír:

Kettő: barátnőm és családja. unokahugaim , keresztlányom. és családja etc etc, keresztéyn származású, vagy épp ateista magyar.
Értük haragszom.

Más egy gyors sztori, és lefekszem: van az IDFnél olyan lehetőség, hogy más országból érkező is egy kis időre egyenruhát húzzon kisegítő katonaként... karbantartás, ilyesmik.

na de a témában dobok egy nem régi vitacikket az IDF rovatba, részben válaszul a a hasonló amerikai esettel kapcsolatos kérdésre.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
Hát ebben van igazság. Sokat segítene a dolgon, ha a Fidesz nem vágatna ki minden fát, nem betonoztatná le a parkokat, nem rombolná le a folyópartokat és fejlesztené a tömegközlekedést.



Most is.



Amíg ez a kormány van, addig továbbra is csak a küzdés marad számukra, más nem. Az előre gondolkodás épp azt jelentené, hogy rájöjjenek, hogy az ami most van az nem vezet sehová. De nem őket szidom, bár a nyilvánvaló hülyeséget illene felismerniük. Ugyanakkor a kiszolgáltatottabb embert könnyebb megvezetni. Ezért is maradnak kiszolgáltatott helyzetben a vidékiek.
Össz vissz 10%-ot vonnak le tőlem kb. Az egyedülállóknál a bruttó fizetés kb 1/3-a kerül levonásra mindennel együtt.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
nem segíten,
Demokrácia nevű izé.

nem hülye embereket kell keingedni az iskolából, ennyi a megoldás.

U. ma jártunk egy többezer főt foglalkoztató cégnél.

Viccen kívül ápr-9én megindult ott egy leépítési hullám (környék aprófalvas, eddigi céges buszjáratokat racionalizálják, csomó helyre nem fog bemenni, aki onnan nem vállalja hogy bejut valahogy önerőből, attól közös megegyezéssel.... viszlát. Környéken panzióban már nem találsz szállást, meg is érkezett ukrán szerződésesek első csoportja, a ukrán-bolgár határ környékéről.

Átlagfizetés :_ 120 E alatt, több műszakban. Közben meg amikor bent jártunk épp arról beszélgetett pár dolgozó, jajajdejeó, nyertafidesz, amigránsok nemfogják elvenni a munkát!
Á, jó hogy említetted az ukrán rejtett munkaerőt. Épp ma mondta sárvári kollégám ( akinek a felesége olyan cégnél dolgozik amelyik ukránokat is alkalmaz) hogy a hétvégére kiment (haza) ukrán csapatból csak a fele érkezett vissza. Úgyhogy nem biztos hogy beválik ez az import munkaerő. Hogy mi volt ennek az oka passz, xar meló (nem tetszett nekik ez tény) , kevés fizetés (valami +200000-et emlegettek), magyar árak, vagy csak megkapták a fizetésüket és most elég nekik otthon egy két hónapra. De érdeklődök majd.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem - természetesen - nincs fészbukon, de attól még van rálátásom arra, ami ott megy.

A mai - hihetetlen nagy mennyiségű info/hírt, ráadásul gyorsan zúdító - világban csak egyre velősebb, magyarán populistább üzenetekkel lehet elérni az átlagpolgár ingerküszöbét.

Tényleg képzett, tényleg művelt rokonomnak (szándékosan nem szűkítem le pontosabbra az infót:D) hiába küldök linkeket politikai elemzésekről, az a válasz, hogy nem olvasta el, meg nem is fogja, mert hosszú.:confused:
Bezzeg az, hogy migráncs, azt érti...
(Múltkor nekem esett, hogy visszaküldtem e a nemzeti konzultációt, amire türelmesen próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez nem egy khm. kifinomult konzultációs forma, attól még a népszavazás is jobb valamivel. Reakció:
- Van egy szabad szobád a migránsok számára!? Igen!?, Igen!!??
S mondja ezt Borsod megyében, ahol olyan utcában lakok, ahol csak a helyi kisebbség gyermekei vonulnak iskolába, (az értelmesebb cigánygyerekek és a magyar gyerekek Miskolcra járnak be.)

Akkor mit vársz el kevésbé művelt/képzett emberektől, akiknek tényleg az jelenti a biztos fogódzót, ha egyszerű üzenetekkel világítják meg neki a világot?
S ez nem lenézés részemről, mi több, meg is értem: Az sem normális, hogy én napi több órát töltök a net előtt, hogy mennél több forrásból, lehető legárnyaltabban próbáljak tájékozódni a világról, benne a politikai folyamatokról.
Ki mondta, hogy a közvetlen egyben általános is?

Én régen az általános választójog szószólója voltam, de figyelembe véve, hogy vezetéshes jogsi kell felmerül a kérdés, hogy akkor a szavazáshoz meg nem...

KRESZ-hez össze lehet állítani több tízezer kérdést. Olyan szövegértelmezési és alap feladatok lehetnének az alapok, amit egy érettségizett embernek meg kell tudnia oldania adott szint felett. Ha nem megy, akkor bocs, nem szavazhat. Ebből végtelen mennyiségű előállítható.

Egyszerűen tényleg az van, hogy odáig süllyedtünk, hogy tényleg el kell azon gondolkozni, hogy az általános választójog hova vezet. Régen vagyoni cenzus volt, csak ma ugye az oktatás kvázi ingyenes középfokig. Tehát, akinek van szándékra rá, az képes megugrani a lécet. Ez nem vagyoni, mint régen, amit igen nehéz volt áttörni. Egy ilyen teszt alsó hangon legalább az analfabéta és funkcionális analfabétákat szűrné.

18-20 éves koromban nem hittem volna, hogy ez lesz a véleményem, de a világban zajló folyamatok sajnos nem azok, amire én számítottam. Ahogy leírta más, hogy lassan nyugaton minden ember kezében ott egy számítógép (okosteló), amivel csodás dolgokat lehetni csinálni, az emberiség nagy része meg szelfi készítésére és baromságok terjesztésére és befogadására használja. Így nehéz...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 831
113
Kicsit kezd unalmassá válni a polgártársaink lehülyézése.

9qa15z.png


Itt egy másik:
https://www.worlddata.info/iq-by-country.php

Néhány példa:

15. hely Németország IQ: 100, oktatásra fordított pénz/koponya: 1386 USD
19. hely Norvégia IQ: 99, oktatásra fordított pénz/koponya: 3546 USD
27. hely USA IQ: 98, oktatásra fordított pénz/koponya: 1909 USD
28. hely Magyarország IQ: 98, oktatásrta fordított pénz/koponya: 392 USD
43. hely Izrael IQ: 94, oktatásra fordított pénz/koponya: 1271 USD
 
M

molnibalage

Guest
Kicsit kezd unalmassá válni a polgártársaink lehülyézése.

9qa15z.png


Itt egy másik:
https://www.worlddata.info/iq-by-country.php

Néhány példa:

15. hely Németország IQ: 100, oktatásra fordított pénz/koponya: 1386 USD
19. hely Norvégia IQ: 99, oktatásra fordított pénz/koponya: 3546 USD
27. hely USA IQ: 98, oktatásra fordított pénz/koponya: 1909 USD
28. hely Magyarország IQ: 98, oktatásrta fordított pénz/koponya: 392 USD
43. hely Izrael IQ: 94, oktatásra fordított pénz/koponya: 1271 USD
Azt ugye vágod, hogy az átlag nem tartalmazza a szórást és egyéb eltérést leíró dolgokat?
Ezen felül az IQ tartalmát sem vágod.
Igazából sikerült magadról egy igen érdekes képet vetíteni ezzel az egész poszttal...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 831
113
Azt ugye vágod, hogy az átlag nem tartalmazza a szórást és egyéb eltérést leíró dolgokat?
Ezen felül az IQ tartalmát sem vágod.
Igazából sikerült magadról egy igen érdekes képet vetíteni ezzel az egész poszttal...

Aha értem. A nyugati IQ az a jobb IQ. A keleti IQ meg a szarabb. Te, gondolom a nyugatiba tartozol. Én meg nyilván a keletibe. Világos minden.:)
 
M

molnibalage

Guest
Aha értem. A nyugati IQ az a jobb IQ. A keleti IQ meg a szarabb. Te, gondolom a nyugatiba tartozol. Én meg nyilván a keletibe. Világos minden.:)
Nem. Az IQ egy szinte semmire sem jó mérőszám...
A kommentem tartalmát sem értetted meg...
Mondom, kiváló komment volt, mert láttuk, hogy mennyire nem érted még ezt sem...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 831
113
Nem. Az IQ egy szinte semmire sem jó mérőszám...
A kommentem tartalmát sem értetted meg...
Mondom, kiváló komment volt, mert láttuk, hogy mennyire nem érted még ezt sem...


Komolyra fordítva a szót.
Nem hiszem, hogy ez az eredmény a nagyon butákon múlt volna. Persze vannak iskolázatlan emberek. Mindenhol vannak "hülyék". De ahogy misinátor leírta, nem elég ha művelt valaki, ha a hite érősebb a műveltségénél. Mindkét oldalon vannak szektások, akár több diplomával a zsebükben!
Fip7 és én is belinkeltük már Puzsérék "elemzését". Abban ott vannak szerintem az okok. Fegyőr nem túl szimpi nekem, de amit az ATV-n mondott az ellenzék leváltásáról, az nagy igazság.
Persze egyszerűbb a választópolgárokat lehülyézni, mert "aki nem ért velem egyet az csak hülye lehet".
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ki mondta, hogy a közvetlen egyben általános is?

Én régen az általános választójog szószólója voltam, de figyelembe véve, hogy vezetéshes jogsi kell felmerül a kérdés, hogy akkor a szavazáshoz meg nem...

KRESZ-hez össze lehet állítani több tízezer kérdést. Olyan szövegértelmezési és alap feladatok lehetnének az alapok, amit egy érettségizett embernek meg kell tudnia oldania adott szint felett. Ha nem megy, akkor bocs, nem szavazhat. Ebből végtelen mennyiségű előállítható.

Egyszerűen tényleg az van, hogy odáig süllyedtünk, hogy tényleg el kell azon gondolkozni, hogy az általános választójog hova vezet. Régen vagyoni cenzus volt, csak ma ugye az oktatás kvázi ingyenes középfokig. Tehát, akinek van szándékra rá, az képes megugrani a lécet. Ez nem vagyoni, mint régen, amit igen nehéz volt áttörni. Egy ilyen teszt alsó hangon legalább az analfabéta és funkcionális analfabétákat szűrné.

18-20 éves koromban nem hittem volna, hogy ez lesz a véleményem, de a világban zajló folyamatok sajnos nem azok, amire én számítottam. Ahogy leírta más, hogy lassan nyugaton minden ember kezében ott egy számítógép (okosteló), amivel csodás dolgokat lehetni csinálni, az emberiség nagy része meg szelfi készítésére és baromságok terjesztésére és befogadására használja. Így nehéz...
Nekem spec nincs okostelóm.És megoldaható a általános választójog,és a cenzusos választójog keverése egy vegyes rendszerben éppugy,mint a mai listás-körzetes vegyesrendszerben.Felvetek még vitatnivalót.Szerintem szükség van egy küldöttgyűlés jellegű felsőházra,amelyben a kéviselők területi alapon,kétfordulós választásban kerülnek,és a választókörzetüktől függenek,nem pártoktol.Pl a választókörzet önkormányzatainak gyűlése 2/3többséggel visszahivhatná a köldöttet.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
@beta

"Vidéken az emberek nagyrészt csak kormánypropagandával találkoznak. Idős falusi emberek nem lógnak a neten úgy mint te. 7-8 M csatornán, az utcán a plakátokon, szórólapokon, összes megyei lapban, rádióban mind a kormány hazugságaival találkoznak. Aztán a végén sokan el is hiszik sajnos."

És mi akadályozza meg őket abban hogy elkapcsolják a tvt vagy eltekerjék a rádiót?

Miért kapcsolnák el? Megszokták azt a csatornát, ott van a sportesemény, nem gondolják, hogy hazudik a TV. Főleg, hogy ugyanaz van a rádióban, a plakátokon, az újságban stb. És végül tényleg elhiszik azt amit hallanak, mindegy mekkora sületlenség.

Ha az öregek ennyire hiszékenyek akkor mi a helyzet a sokkal manipulálhatóbb (és saját bevallásod szerint is egy ótvar oktatási rendszerben felnövő) fiatalokkal?

A fiatalok érzelmileg sokkal őszintébbek tudnak lenni, ezért Orbán őket nehezebben tudja manipulálni. Orbánon látszik hogy hazudik és ezt a fiatalok nagy része látja. A középkorúak, idősebbek vakok a manipulációra.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
170 mrd többletforrás az nyilván pénzkivonást jelent.

Előtte volt ennél jóval nagyobb pénzkivonás. Egy részét visszaadták. Nemes tett...

Ezt hívják úgy hogy nem a valóság ismerete, más néven csonthülyeség.
Ezer példával tudnám megcáfolni.

Dehogy tudnád... A médiapiac nagy részének felvásárlása tény, nincs lehetőség mit cáfolni.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
Itt csak a szavazatelosztásról volt szó. Más országok szavazati rendszerében, hogyan oszlottak volna el a mandátumok ilyen eredmények mellett.

Persze. Csak a kormánypropaganda állítja be előszeretettel ezt úgy, mintha a mai magyar rendszer demokratikus lenne, hiszen máshol jobban győzött volna a Fidesz. Holott pont az ellenkezője az igaz, ha az egész politikai berendezkedést nézzük.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarországi_erőművek_listája

Legalább ezt a wikis oldalt megnézhetted volna. 7581 MW a beépített kapacitás Paks 1-el együtt, viszont ezek nagy része már 50-60 éves teljesen kiöregedett és szennyező erőmű. Ezeket hamarosan bezárják, mint ahogy Paks 1 is kiöregedik.
Maradunk tehát a néhány földgázerőművel, ami a töredékét termeli meg a fogyasztásunknak, de azt legalább jó drágán.

8,6GW volt 2017 elején a teljes beépített kapacitás. Természetesen mint mindent, az erőműveket is időnként cserélni kell.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
nálunk a kb 350 lakásból kb 25 járatja a vas népet, a többi újság még talán ennyi db számban se szerepel. Nálam valami 130 csatorna jön be, de ritkán nézek tv-t, nem érdekel. Keresztanyamnal ugyanez a csomag van, 70 éves, faternal ugyanez, ő 63. Az aposomeknal városon valami 25 csatorna van, mégis az Mszp-re szavaztak.

Az emberek nem minden csatornát néznek azonos ideig... az M1 és társai sokaknál dominál.

Mondtam is neki hogy akkor adja csak vissza becsületesen az Erzsébet pályázaton nyert nyaralást, meg a gazkedvezmenyt. :)

Az egyéni és a közösségi szempontokat keverni hülyeség.

Szerintem egyszeruen csak nem akarnak kísérletezgetni az emberek. Nagyjából megvannak jól, békében, nincs szükségük egy Gulyás Marci felé miniszterelnökre, meg a többi felnotasra.

Kísérleteznek velük így is. Kísérletezés az is, amikor alulfinanszírozott EÜ-t üzemeltet az ország és nézzük, hogy mi történik...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
Paks2 a legjobb példa a magyar politikai rendszer eszementségéhez.A Bajnai kormány alat lett kiválasztva az orosz erőmű.Akkor ellenzékböl az Orbánék kiabáltak ellene.Most forditott a helyzet.Amit az erőművet illeti,azzal nincs baj.Amit nem tudunk,ott van a baj lehetősége.Az üzleti konstrukció van titkositva.Ami baj.Ha olyan jó üzlet,minek van titkositva?

Úgy tudom korábban csak arról volt döntés, hogy az állam pénzt költ az atomerőmű-fejlesztés vizsgálatára. Paks 2-ről ténylegesen Orbán döntött.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
Az embereket nem az fogja érdekelni hogy azért nőtt a fizu mert jól megy az EU-nak ! Hanem az hogy melyik Párt alatt nőtt a fizu stb és arra teszi az X-et

Sajnos sok igazság van ebben. Ráadásul Orbán imád más tollával ékeskedni. Saját eredményeként adta el a Bokros-csomag hatását, a válság elmúltát, a lenyúlt megtakarítások hatását stb.
 
Status
Not open for further replies.