[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
Linkeld a hsz-t, de ha nem sikerült linkelni, akkor hazudtál és viselni fogod következményeit. Kurvára elegem van abból, hogy folyamatosan olyan dolgokat adnak a számba egyesek, amit soha nem mondtam. Ez már túl van az irritáló szinten.
Roni:
Az embereket nem az fogja érdekelni hogy azért nőtt a fizu mert jól megy az EU-nak ! Hanem az hogy melyik Párt alatt nőtt a fizu stb és arra teszi az X-et
Minálunk az 1500 lakosú falunkban 700 fidesz szavazat jött össze ! Tudod miért?
Ez számomra csak arra bizonyíték, amit már sokszor leírtam. Az, hogy az emberek nagy része gyök2. Ennyi. Lehet úgy is élni, csak akkor nem kellene a nem létező észt osztani...

Roninál a vidéki emberek voltak a mondat alanyai, akiket te legyök2-ztél.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Közvetett adókkal operál a kormány.Mint végzett közgazdász,elmagyaráznád nékünk,egyszerű halandóknak,hogy az miértis nem jelenik meg a bérlapon?És miért is a bérbőlélőket érinti hátrányossabban?Közben kikereshated azt is,hogy hányféle különadó van,ami nem jelenik meg a bérlapodon.De mindjárt hozzáveheted az illetéki kört is
Ehhez nem kell közgazdász diploma. Általános iskola 1 osztály olvasás és asszem 6. a százalék számítás.
mszpszdsz alatt úgy számoltuk a nettót, hogy 52% a liberálbolsevikoké és 48% ami a bérlapról a zsebbe vándorol.
Most direkt megnéztem a legfrissebb fizetési papírom. 66,5% ment a számlámra. Sima bérből, semmi extra adókedvezmény.
52% vs 33,5% elvonás.

Az ÁFA 2%-al nagyobb mint az mszpszdsz alatt ráadásul lassan a laposTV és az ájfón kivétel mindennek kedvezményes ÁFÁja van.
Csomó dolog illetékmentes lett.Különadó? Hát, az autóra fizetek évente 12 000 ft adót, de azt az mszpnek is kellett. Ezen kívül semmi.
Mesélj, te mit fizetsz még?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
OKÉ!!! És kitől várod ezt, hogyan kellene ezt megoldani, MI MIT TEGYÜNK EZ ÜGYBEN?!!! Jöhet az "újratervezés" ...
Gondolkozzunk,vitázzunk,érveljünk,és valahogy ki fog kristályosodjon a megoldás.Hacsak a tizede igaz annak,amit itt némeik ember állit magárol,terjedni fog.Nem létezik,hogy mindenki csak szemellenzővel jár.Én azt mondom,hogy az átkosbol ittmaradt intézményrendszer az ország bajainak az alapja.Szerintem a francia félelnöki,kétkamarás rendszer mintájára kéne reformálni az állami intézményrendszert.De szerintem szinte minden közösségi rendszerünk reformra szorul.Gyakorlatilag újrakéne nyitni a 89es kerekasztaltárgyalásokat.És ha elég sokan beszélnek róla,tán még közügy is lesz belőle
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ehhez nem kell közgazdász diploma. Általános iskola 1 osztály olvasás és asszem 6. a százalék számítás.
mszpszdsz alatt úgy számoltuk a nettót, hogy 52% a liberálbolsevikoké és 48% ami a bérlapról a zsebbe vándorol.
Most direkt megnéztem a legfrissebb fizetési papírom. 66,5% ment a számlámra. Sima bérből, semmi extra adókedvezmény.
52% vs 33,5% elvonás.

Az ÁFA 2%-al nagyobb mint az mszpszdsz alatt ráadásul lassan a laposTV és az ájfón kivétel mindennek kedvezményes ÁFÁja van.
Csomó dolog illetékmentes lett.Különadó? Hát, az autóra fizetek évente 12 000 ft adót, de azt az mszpnek is kellett. Ezen kívül semmi.
Mesélj, te mit fizetsz még?
Hát én nem ugy vettem észre.hogy csak a lapos TVnek lenne 27% az ÁFÁja....Bankadó,chips-adó meg hasonló apróságok,amit mind a fogyasztó fizeti....Különben ott tévedsz,hogy a szocikat kivánnám vissza.Fletót meg 1ccellába zárnám Viktorkával.Mert egy jol működő igazságszolgáltatási rendszer már mindkettőt elitélte volna.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nem specifikáltam vidéket. Pont. Ne lepődj meg azon, ami következni fog...
Roni specifikálta, nem te. Te csak arra válaszoltál. Szövegkohézió.
Amúgy semmivel sem jobb, hogy egy fél ország lakosságát gyök2zöd le.

Mellesleg jellemző. Elfogynak az érvek, jön a fenyegetőzés. Tudod mit, mész a trolltartóba és leszarom mit írsz.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Figyelj...

közvetlen környékem:

ott a stadion, részben kölcsönből, évtizedekig nyögni fogja a város.... közben azért óbégat a helyi sajtó, jajmilesz, az aranylábú gyerekek csúsznak le a harmadosztályba...
ELIOS miatt tényleg setét minden, valódi megtérülési idő (félmilliárdos kölcsön) több évtized, de mint kiderült még tíz év a lámpatestek élettartama...

Most éppen csakazértis kajak-kenu pályát akrnak, olyan helyre, ahova az országos szövetség elnöke hogy egyszerűen alkalmatlan rá, szélén persze lesz Makovecz -kápolna...
stb stb

A legfontosabb kulturális esemény itt a pálinka és mangalicafesztivál....

Fiatalok lépnek le, átlag alkalmazotti keresett 140 000 Ft,

A "nép viszont megválasztja az eddig potentátot, több mint 60 százalékkal....

Van még kérdés?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and szpg9
M

molnibalage

Guest
Roni specifikálta, nem te. Te csak arra válaszoltál. Szövegkohézió.
Amúgy semmivel sem jobb, hogy egy fél ország lakosságát gyök2zöd le.

Mellesleg jellemző. Elfogynak az érvek, jön a fenyegetőzés. Tudod mit, mész a trolltartóba és leszarom mit írsz.
Ha kötekszel és nem tudsz szöveget sem értelmezni az nem az én hibám...
Ja, és nem vagyok Roni...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 749
113
Gondolkozzunk,vitázzunk,érveljünk,és valahogy ki fog kristályosodjon a megoldás.Hacsak a tizede igaz annak,amit itt némeik ember állit magárol,terjedni fog.Nem létezik,hogy mindenki csak szemellenzővel jár.Én azt mondom,hogy az átkosbol ittmaradt intézményrendszer az ország bajainak az alapja.Szerintem a francia félelnöki,kétkamarás rendszer mintájára kéne reformálni az állami intézményrendszert.De szerintem szinte minden közösségi rendszerünk reformra szorul.Gyakorlatilag újrakéne nyitni a 89es kerekasztaltárgyalásokat.És ha elég sokan beszélnek róla,tán még közügy is lesz belőle

Na még az kéne! Ez nem érdeke senkinek, aki jelenleg a politikában/parlamentben van/ebből a zavarosból él.
Meg hát lássuk be, az ország morális/politikai érettsége nincs azon a szinten, hogy itt bármi is közügy legyen, az a nép amelyik - elnézést a szóhasználatért, de - beszopja mind a kormánypropagandát, mind még életben tartja a jelenlegi baloldali pártokat, meg kiakad az arab számok tervezett bevezetésétől...szóval az - sajnos, de - ne politizáljon.

Hogy is éneklik az István a királyban?
Kádárné Pehely!
(Vagy valami ilyesmi:D)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Na még az kéne! Ez nem érdeke senkinek, aki jelenleg a politikában/parlamentben van/ebből a zavarosból él.
Meg hát lássuk be, az ország morális/politikai érettsége nincs azon a szinten, hogy itt bármi is közügy legyen, az a nép amelyik - elnézést a szóhasználatért, de - beszopja mind a kormánypropagandát, mind még életben tartja a jelenlegi baloldali pártokat, meg kiakad az arab számok tervezett bevezetésétől...szóval az - sajnos, de - ne politizáljon.

Hogy is éneklik az István a királyban?
Kádárné Pehely!
(Vagy valami ilyesmi:D)
Talán segítene a műveltségi cenzus bevezetése?
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 749
113
Talán segítene a műveltségi cenzus bevezetése?
De ki vezetné be?
S miért lenne érdeke?
Sokkal könnyebb egy - na jó; max. két - szavas üzeneteket be és elfogadó választó polgárokkal üzemeltetni egy politikai rendszert.
Meg olyanokkal, akik elfelejtik akár pár nap alatt az eddigi nómenklatúrák erkölcsileg megkérdőjelezhető (mert jogilag azért nagyrészt bevédik magukat) tetteit.
Egy morálisan erős, tudatos társadalomban egy jelenlegi párt sem juthatna be a parlamentbe.
Utópia.
 
M

molnibalage

Guest
De ki vezetné be?
S miért lenne érdeke?
Sokkal könnyebb egy - na jó; max. két - szavas üzeneteket be és elfogadó választó polgárokkal üzemeltetni egy politikai rendszert.
Meg olyanokkal, akik elfelejtik akár pár nap alatt az eddigi nómenklatúrák erkölcsileg megkérdőjelezhető (mert jogilag azért nagyrészt bevédik magukat) tetteit.
Egy morálisan erős, tudatos társadalomban egy jelenlegi párt sem juthatna be a parlamentbe.
Utópia.
Belgiumnak anno valami 1,5 évig vagy 10 hónapig nem volt kormánya. Az ország ment tovább és az élet sem állt meg...

Nagyon érdekes kérdés az, hogy a mai tech szint mellett a közvetlenebb demokrácia felé miért is ne lehetne elmozudulni...
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
nem segíten,
Demokrácia nevű izé.

nem hülye embereket kell keingedni az iskolából, ennyi a megoldás.

U. ma jártunk egy többezer főt foglalkoztató cégnél.

Viccen kívül ápr-9én megindult ott egy leépítési hullám (környék aprófalvas, eddigi céges buszjáratokat racionalizálják, csomó helyre nem fog bemenni, aki onnan nem vállalja hogy bejut valahogy önerőből, attól közös megegyezéssel.... viszlát. Környéken panzióban már nem találsz szállást, meg is érkezett ukrán szerződésesek első csoportja, a ukrán-bolgár határ környékéről.

Átlagfizetés :_ 120 E alatt, több műszakban. Közben meg amikor bent jártunk épp arról beszélgetett pár dolgozó, jajajdejeó, nyertafidesz, amigránsok nemfogják elvenni a munkát!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Belgiumnak anno valami 1,5 évig vagy 10 hónapig nem volt kormánya. Az ország ment tovább és az élet sem állt meg...

Nagyon érdekes kérdés az, hogy a mai tech szint mellett a közvetlenebb demokrácia felé miért is ne lehetne elmozudulni...
ö... mit nehezebb szabotálni Moszkvából (Tel-Avivból, Washingtonból, Pekingből-nem kívánt törlendő): energiaelosztót, közüzemet vagy választási eredményt?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
Várjál már egy kicsit!

Miért lenne tilos bárki magyarságát megkérdőjelezni, ha többször is kijelenti az adott fórumita hogy:
1. Kényszerből van itt, mert több elbaszott párkapcsolat után "ittragadt" válásból adódó pereskedés tartja nálunk.
2. Bevallottan Izrael az etalon, ott töltött le fegyveres szolgálatot is, tehát minimum valami kötődése van másfelé is, aki olvassa az tudja, hogy akármikor Izraelt választaná helyettünk szíve szerint.
3. Minket viszont csak fikázni tud, legyen az MH, vagy az egész ország. Bármilyen témában azoknak a párjára áll, akik éppen elégedetlenek Mo.-al, néha csak magától böffent be valamit, ami akár komolyan, akár viccből minket állít pellengérre.
4. Kivétel nélkül minden olyan hírnek örül látványosan, ami nekünk rossz.

Szóval amikor egy egyébként bevallottan erről a fórumról már korábban más névvel örökre tiltott ember itt arcoskodik, nehogy már még én legyek a náci, mikor összerakom a kirakóst, és megkérdőjelezem hogy mi a kutyafülét csinál még itt ?!

Ő pont annyira Magyar, mint én zsidó, azzal a különbséggel hogy én nem beszélem a Jiddist, és nem baszok el rengeteg időt arra hogy egy izraeli fórumon baszogassam őket napi szinten, és generáljam a feszültséget miután örökre kitiltottak, egy másik nicknév mögé bújva.

Ha ezért a véleményemért kirekesztő és náci lennék a szemedben Beta, azzal is együtt fogok tudni élni...

Mások magyarságának megkérdőjelezésére nem nagyon lehet magyarázat. Orbán a hazaárulás minden lehetséges formáját elkövette már, nála hitványabb magyart nem fogsz találni, mégsem kérdőjeleződik meg a magyarsága. Sharid munkásságát annyira nem ismerem, de például az MH-ról vagy az országról manapság nehéz pozitív dolgot mondani, ezen nem kell meglepődni.

Az meg hogy Izrael, hát... Minden századik magyar ember a világon zsidó. Mivel a magyarok és a zsidók száma közel azonos, ezért ez fordítva is igaz. Izraelben is több százezerre tehető azok száma akik valamilyen magyar identitással rendelkeznek.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 749
113
Belgiumnak anno valami 1,5 évig vagy 10 hónapig nem volt kormánya. Az ország ment tovább és az élet sem állt meg...

Nagyon érdekes kérdés az, hogy a mai tech szint mellett a közvetlenebb demokrácia felé miért is ne lehetne elmozudulni...
Nekem - természetesen - nincs fészbukon, de attól még van rálátásom arra, ami ott megy.

A mai - hihetetlen nagy mennyiségű info/hírt, ráadásul gyorsan zúdító - világban csak egyre velősebb, magyarán populistább üzenetekkel lehet elérni az átlagpolgár ingerküszöbét.

Tényleg képzett, tényleg művelt rokonomnak (szándékosan nem szűkítem le pontosabbra az infót:D) hiába küldök linkeket politikai elemzésekről, az a válasz, hogy nem olvasta el, meg nem is fogja, mert hosszú.:confused:
Bezzeg az, hogy migráncs, azt érti...
(Múltkor nekem esett, hogy visszaküldtem e a nemzeti konzultációt, amire türelmesen próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez nem egy khm. kifinomult konzultációs forma, attól még a népszavazás is jobb valamivel. Reakció:
- Van egy szabad szobád a migránsok számára!? Igen!?, Igen!!??
S mondja ezt Borsod megyében, ahol olyan utcában lakok, ahol csak a helyi kisebbség gyermekei vonulnak iskolába, (az értelmesebb cigánygyerekek és a magyar gyerekek Miskolcra járnak be.)

Akkor mit vársz el kevésbé művelt/képzett emberektől, akiknek tényleg az jelenti a biztos fogódzót, ha egyszerű üzenetekkel világítják meg neki a világot?
S ez nem lenézés részemről, mi több, meg is értem: Az sem normális, hogy én napi több órát töltök a net előtt, hogy mennél több forrásból, lehető legárnyaltabban próbáljak tájékozódni a világról, benne a politikai folyamatokról.
 
Status
Not open for further replies.