[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Nem, mert 83-ban születtél!!! Cirka 2005-2006-ban léptél a pályakezdőként a munkaerőpiacra 2008 után jelentősen visszaestek a KÖTELEZŐ MAGÁNNYUGDÍJ pénztári megtakarítások. o_O
Ez még mindig hogyan jön ahhoz, hogy ment az vetítés, hogy magánszámlád lesz, oda megy a befizetés? Lófaszt megy oda barátom, merthogy az még mindig nincs. Sőt, már át is nevezték így lényegében arra költik, amire akarják...
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 953
113
Ez még mindig hogyan jön ahhoz, hogy ment az vetítés, hogy magánszámlád lesz, oda megy a befizetés? Lófaszt megy oda barátom, merthogy az még mindig nincs. Sőt, már át is nevezték így lényegében arra költik, amire akarják...
Itt még mindig az jön , hogy mit is akarsz visszakövetelni? Nem kell a terelés!
 
M

molnibalage

Guest
Itt még mindig az jön , hogy mit is akarsz visszakövetelni? Nem kell a terelés!
Apafej, emlékeim szerint a KMNYP befizetés örökölhető is volt. Tehát lehet, hogy nem közvetlenül kezelted, de lényegében személyhez volt közve a befizetés, ami rádásul jövedelemarányos volt. Az az egyének saját megtakarítása volt, amiből csakis ők vagy az örökös volt kifizethető. Ezt szépen ellopták. Helyett meg van lófasz a seggembe...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and szpg9

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 953
113
Apafej, emlékeim szerint a KMNYP befizetés örökölhető is volt. Tehát lehet, hogy nem közvetlenül kezelted, de lényegében személyhez volt közve a befizetés, ami rádásul jövedelemarányos volt. Az az egyének saját megtakarítása volt, amiből csakis ők vagy az örökös volt kifizethető. Ezt szépen ellopták. Helyett meg van lófasz a seggembe...
Max ezt örökölted! "Helyett meg van lófasz a seggembe..".:) Még mindig várom mennyi volt a pályakezdőkénti megtakarításod 1-2-3 év után!
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 953
113
Talán, ha nem más magánéletében turkálnál irrelevánsan, az segítene. Persze neked ez eszedbe se jutott. Ahová a topik tart megint, nem kár érte.
Talán a korod miatt van, nem vagy elég elővigyázatos , de ha te magad osztasz meg magadról adatokat és információkat és azt én/vagy más felhasználja/ezzel cáfolja a te állításaidat az nem más magánéletében turkálás!
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
T

Törölt tag 008

Guest
Ó persze. Én meg továbbra is várom az értesítést a nyugdíjmagánszámlámról...
Olyan soha nem lesz. Egyszerű az oka. A jelenlegi rendszert csak akkor lehet saját számlás megtakarítási rendszerre cserélni, ha 2-3 generáció bevállalja, hogy dupla járulékot fizet.
A jelenlegi nyugdíjas generáció nyugdíját a jelenlegi aktív keresők fizetik. Ha a mostani keresőké saját számlára megy, akkor a jelenlegi nyugdíjasok éhen halnak.
Meg lehetne tenni, hogy csak írjuk a saját számlát, és amikor az adott ember nyugdíjba megy akkor annyit kap amennyit összegyűjtött, a probléma csak az, hogy elnézve a jelenlegi demográfiai és "emberállomány" adatokat egyszerűen nem lesz annyi befizetés a jövőben.
Norvégia megtudja ezt oldani az olajpénzekből, de nekünk IMF hitel kellene majd a nyugdíjak kifizetéséhez. Gondolom nem kell magyaráznom az mihez vezetne.

Szóval amíg nem jön:
- Valami brutális felfedezés, hogy Magyarorszég alatt olyan kincs van, ami 100 évre elegendő és baromi nagy haszonnal el lehet adni
- Valami olyan ipari forradalom, hogy az embereknek már nem is kell dolgozni és csak úgy ingyen el tudja az állam látni őket
- valami háború vagy járvány ami a nyugdíjas lakosság 90%-át kiirtja

Addíg nem lesz saját nyugdíjszámlád. Ez egy be nem teljesedő igéret marad. Tedd Medgyessy 50%-os fizetésemelés igérete mellé. :(
 
T

Törölt tag 008

Guest
Apafej, emlékeim szerint a KMNYP befizetés örökölhető is volt. ....
Akinek megmaradt a MANYUPja annak még most is örökölhető. Ez a vicc. Ha te nyugdíjba mész, nem kaphatod meg, de ha meghalsz az örökösöd megkapja, leadózza és boldogan elkölti, amit te összeszedtél.
 
M

molnibalage

Guest
Talán a korod miatt van, nem vagy elég elővigyázatos , de ha te magad osztasz meg magadról adatokat és információkat és azt én/vagy más felhasználja/ezzel cáfolja a te állításaidat az nem más magánéletében turkálás!
Te kérdezted egymás után a személyes dolgokat és ezek után még húzod az ívet az elővigyátosságról...?
He? Mivan? Tessék...?
:eek::eek::eek::eek:
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Max ezt örökölted! "Helyett meg van lófasz a seggembe..".:) Még mindig várom mennyi volt a pályakezdőkénti megtakarításod 1-2-3 év után!
kb semmi közöd sincs más pénzügy befizetéseihez.....
mint ahogy mi sem kérdezünk a megtakarításaidról.

Főleg úgy nem, hogy ezt hozod fel, (aka terelés) amikor nem tudsz választ adni egy kérdésre.

Egyébként hogy hol a magánnyugdíjpénztári megtakarításom, azt itt a fórumon is linkeltem:

semmire sem számíthatnak a volt tagok
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 953
113
Te kérdezted egymás után a személyes dolgokat és ezek után még húzod az írvet az elővigyátosságról...?
He? Mivan? Tessék...?
:eek::eek::eek::eek:
A kutya nem kíváncsi mennyi volt pontosan összegszerűen a befizetésed, csak rámutattam , hogy 1-2-3 év befizetés utáni 2008-as visszaesést követően mekkora vagyont buktál amit , akár még örökül is hagyhattál volna a leszármazottadnak( kinek is, hisz gyermektelen vagy) és amiért akkora palávert versz itt. Pont az általad megadott információk cáfolnak meg! Az adatokat amiből a véleményemet leszűrtem azt bezzeg nem cáfolod!
 
M

molnibalage

Guest
A kutya nem kíváncsi mennyi volt pontosan összegszerűen a befizetésed, csak rámutattam , hogy 1-2-3 év befizetés utáni 2008-as visszaesést követően mekkora vagyont buktál amit , akár még örökül is hagyhattál volna a leszármazottadnak( kinek is, hisz gyermektelen vagy) és amiért akkora palávert versz itt. Pont az általad megadott információk cáfolnak meg! Az adatokat amiből a véleményemet leszűrtem azt bezzeg nem cáfolod!
Látom nem fogod fel. Nem csak a személyes érintettség zavar...
  1. Hosszútávú tervezésnek alágvágtak.
  2. Bizalomvesztés.
  3. Ha engem zavart, akkor biztos mást is.
  4. Azt sem fogtad fel, hogy a kúrmány egy ordasnagyot hazudott és ez minden kérdésedtől független. Pont.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem emlékszem Raskóra, csak a Bajnai-Gordonra későbbről, bevallom, de puskáztam, így gondolom az alábbi link-ben szereplő lehet a szerepe: Ha más bűne is lenne, egészítsed ki...

http://greenr.blog.hu/2012/11/15/agrarportre_az_internet_nem_felejt_rasko_gyorgy

Ja ez az.
Az ő áldásos közreműködésével verték szét az agráriumot.
Átalakítás, reorganizáció helyett, a feldolgozóipar is ezért lett kész.
Elég sok van a rovásán.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Nekem volt magannyugdijam daniaba ott kb 2 ev allatt jott ossze ehy havi nyugdij. Ithon is van honved itt tamogatas is jart hozza itt is kb ugyan ez az arany volt. Jo hogy x% kamat amikor y% az inflacio z% a szamlavezetes stb... A magannyugdijas rendszerbe az akkori szamlamon 60e ft volt valaszthattam vagy beadom vagy nem szamolja adott evet teljesnek a nyugdijpenztar /2-3 evem volt azthiszem az nekem tobbet ert mint 60 e ft/akkor kb ennyi volt a minimalber/ nem tarzom rossz dolognak a magannyugdij szamlat de csak igy magan formaba /minden honapba fizetek be 2-5000 ft ot/ melyik negyedevbe hogy. De az igazat megvallva erosen gondolkozom rajta hogy visszaveszem havi 1-2000 ft ra. Ugyanis nemigen bizok meg benne kitudja mi lessz 20 ev mulva annyi mimden tortenhet es bukik a penzem vagy elertektelenedik.
Visszaterve a dan rendszerre. Az se tisztan szamlajellegu az a nyugdijhozzajarulas egy resze az allamhoz vandorol nem vezetett szamlan lamdol (20-25%+5-10% amit az allam kezel majd tamogataskent befizeti a magannyugdij szamlara/ ez egy alap nyugdijra jogosit de csak ha 40 ev mumkaviszony es most 65 evet betoltott a szemely /jovore 67 ev lessz a myugdijkorhatar ugyan igy 40 munkaviszony /jobban mondva jarulek fizetes/ e melle jon 65-75% os kotelezo magamnyugdij penztari befizetes /ami szamlas rendszer/ ehhez jon pluszba a mar emlitett allam altal forgatott de adofizeto altal erre a celra befizetett 5-10%/ ez is 65 ev /67/ es 40 ev munkaviszomy utan igenyelheto. Ha valaki elobb igenyli vag felveszi bukta a kamat es az 5-10%/ tehat ott se fenwkig tejfel a remdszer pedig a vilag legjobbjakent szamontartott /plusz a magannyugdij utan adozik az ember /az allami utan nem/ En top danmarkos voltam /felvettem a penzt mert csak fogyott a szamlan myugdijat meg uhse kaptam volna onnan mert nem lenne meg a 40 befizetesem./ a problema hogy eg reszvenytozsden szereplo ceg annak minden elomyevel es hatranyaval eggyutt /dania torony magasan legnagobbja/ siman bebukhat emiatt 20-30-40 ev allatt felvasarolhatjak es bezarhatjak stb. Egyaltalan nem biztonsagos rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Ja es hozzateszem hogyha valaki hazas vagy elettarsi kapcsolatba el nyugdijas koraba a 20-25 % os allam fele befizetett nyudij /ami nincs szamlan vezetve / felezodik!! Ahogy akkor is ha nincsenek meg az evek nincs atlagszamitas hogy 39 vagy 5 evet dolgozott valaki /ez igy egy havi jovedelem 10% csupam!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Megjegyuem damiajtol sokan hasra vannak esve. Par cikket iro ujsagirok meg par hete daniaba elo bloggerek... Kozne meg nagyon nem az mint aminek latsuik. Pl erre ismertem kint egy magyar csajt o nagyon danbuzi volt. /itthon egy tehernelkuli ketszintes csaladihaz varta oket /orokseg/ kaposvaron... A csajnak egy szemeazzer volt vissza a dipkomaig a srac azthiszem gozgazas volt. A srac kint pezsmatelepen melozott!!! /undorito egy hely/ a csaj nyilvanos wc ket pucolt /allitolag tok higenikusak a danok ez is tok super volt neki/igaz ithon ha sajatja lett vona a nyilvanos wc se dolgozott volna benne/ folyton magyarorszagot szidta daniat iszenitette meg is mondtak nem jonnek haza /hazacskat vettek hitelre kint/ a dan eletszinvonalhoz kepest oyan szinten elnek mint ithon a putris cigok hozzankkepest. Onekik super mert ezt is azt is tud venni othon nem telt volna akkor /ifonra/ 3 d tv re/ami egy folosleges zsakutca/ stb... De majd a gyerekeikk ho latjak a dolgot kint a reteg alja azert dolgozik amit a migri ingyen kap /tehat egy szinvonalon el veuk/ ahelyett hogy itpthon elnek a kozeposztajbeli eletuket 3 d tv helyett plazmaval ifon helyett samsngal. Also osztaly heyett kozeposztalykent.... Sok a buta ember csak gondoltam leirom
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and zeal
Status
Not open for further replies.