[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Most te mit terelsz az orszag tobsege talan az alfoldi tanyavilagba el???? Hu!?? Ne terelj.. Mashol azthiszed nem elnek hasonlo korulmenyek kozott emberek? Bpn is kapsz petroleumlampat ott is azzal vilagitanak??! De ha mar vilagitas a danok a szuper nyugat gyertyazik hiresek rolla nem nem romantikabol spor9lasbol es nem csak a lakossag 1% a aki tanyasi hanem a java....... Most komolyan 1% se el kozmunelkuli tanyan maon es te ezt vetited az egesz orszagra.... /gyertya amugy szazsor olcsobb mint a petroleum budos lampa/ hidd el en furodtem lavorba es vilagitottam gyertyaval.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Most dontsd el milliokat keresel vagy azt vagod hogy el az orszag alja mert a ketto weggyutt nem fog menni./amugy a maganyos tanyan eloknek leht tobb a bevetele mint egy gyari melosnak ha nem nyugdijas az illeto akkor meg sokat sporol/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Szerintem te eletedbe nem gyuljtottal petroleum lampat zart terbe hogy ilyeneket modasz valami filmbe lattad biztos /a petroleum lampa mindig is kulteri vilagitasra szolgalt/
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Most te mit terelsz az orszag tobsege talan az alfoldi tanyavilagba el???? Hu!?? Ne terelj.. Mashol azthiszed nem elnek hasonlo korulmenyek kozott emberek? Bpn is kapsz petroleumlampat ott is azzal vilagitanak??! De ha mar vilagitas a danok a szuper nyugat gyertyazik hiresek rolla nem nem romantikabol spor9lasbol es nem csak a lakossag 1% a aki tanyasi hanem a java....... Most komolyan 1% se el kozmunelkuli tanyan maon es te ezt vetited az egesz orszagra.... /gyertya amugy szazsor olcsobb mint a petroleum budos lampa/ hidd el en furodtem lavorba es vilagitottam gyertyaval.


Nem terelek. Nem a %-okat és a súlyt képzem. (Egyébként ma 300 e ember él MO-n külterületen.) Az egésszel arra mutattam rá, hogy nem túl perspektivikus ez a XXI. sz-ban. Másfelé jártunk, de én pld. Ausztriában még nem találkoztam spórolós emberrel.. Általában akikkel találkoztam, igen sokat, meggondolatlanul költenek (mindenre, az élelmiszertől, a ruhaféléken át a műszaki cikkekig).
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerintem te eletedbe nem gyuljtottal petroleum lampat zart terbe hogy ilyeneket modasz valami filmbe lattad biztos /a petroleum lampa mindig is kulteri vilagitasra szolgalt/


Persze hogy nem gyújtottam petrólámpát. De azért szobai modellek is voltak..pld. fajansz tartályfoglalattal, üveg fényvető búrával, le és felhúzható kivitelben... Tele van velük, minden antik apró oldal...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Most dontsd el milliokat keresel vagy azt vagod hogy el az orszag alja mert a ketto weggyutt nem fog menni./amugy a maganyos tanyan eloknek leht tobb a bevetele mint egy gyari melosnak ha nem nyugdijas az illeto akkor meg sokat sporol/


Ezt a hsz-ed nem értem tisztán... Énszerintem az lenne a jó, ha az "ország alja" (te fogalmaztál így) számára a minta nem a tanyasi létforma lenne, még romantikus álmokban sem...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
De ki momdta hogy a tanyasi letforma legen barki alma? Elnek tanyan emberek. Kulfoldon gondolod nem elnek tanyakon emberek? Ausztriat emlitetted na az pont az eggyik legjobb pekda a tanyasi letre. Nem tudom mi a bajod a kulterulettel en is eltem aott a tanyaim is kulteruleti imgatlanok mind. Megsugom nem csak szegeny emrek elnek kint en mar igaz nem de a szolohegyen ahol a tanyaim vannak fel tucat csaladot tudok akiknek szeritem tobb a penze mint nekem. De a szomszedos pusztan is pl van egy csibetelep tulajdonos nem kis tenyeszto tobb tizezres allomanmyal 1 hatalmas acelcsrnokkal es 3 hosszu teglaepitesu neveldevel. De itt a szomszedutcba is az eggyik srac akivel muveltetni szoktam ha takarmanyozasra jut a fold is 130 ha gazdalkodik a kulterulet elejen van egy borasz csaad 30 ha!!! Szolovel van egy mehesz tobbszaz kasa van nemtudom menmyi de meg regi cirkuszoskocsibol is vannak vandorkas taroloi. A kulterulet masik vegen kutyatenyesztok laknak van vagy 30 kutyajuk /buldogok meg nagyobb testubol bullmasztiff/ na ok is tobb 10 milliot keresnek evente... Persze vannak szegenyek is de tuzelot nem vesz eggyik se kozmunkaznak es a kozmunkas geppel berbe kaszalnak az arokpart tisztitaskor is eladjak a fat nimcs ezzel semmi baj nem kell elegetni csak azert hogy senkie se legyen. Egyebkent napszamoznak orvvadasznak orvhalasznak birkat kecsket tartanak nemeik nyulat es baromfit is bongesznek. Igazabol kozmunkasok de tobb a beveteluk mimt aki a varosba dogozik annyi hogy lecsuszik neekik es nem a hazra forditjak de ez az o doguk senkinek semmi beleszoasa. Attol hogy kuterulet nem biztos hogy nyomor vannak ott nemetek hollandok angolok is egyebkent. Szerintem a szegenyeknek kulteruleten jobb az eletkorulmemyuk mint egy varosba. Kulteruleten mimden meg van.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
De ki momdta hogy a tanyasi letforma legen barki alma? Elnek tanyan emberek. Kulfoldon gondolod nem elnek tanyakon emberek? Ausztriat emlitetted na az pont az eggyik legjobb pekda a tanyasi letre. Nem tudom mi a bajod a kulterulettel en is eltem aott a tanyaim is kulteruleti imgatlanok mind. Megsugom nem csak szegeny emrek elnek kint en mar igaz nem de a szolohegyen ahol a tanyaim vannak fel tucat csaladot tudok akiknek szeritem tobb a penze mint nekem. De a szomszedos pusztan is pl van egy csibetelep tulajdonos nem kis tenyeszto tobb tizezres allomanmyal 1 hatalmas acelcsrnokkal es 3 hosszu teglaepitesu neveldevel. De itt a szomszedutcba is az eggyik srac akivel muveltetni szoktam ha takarmanyozasra jut a fold is 130 ha gazdalkodik a kulterulet elejen van egy borasz csaad 30 ha!!! Szolovel van egy mehesz tobbszaz kasa van nemtudom menmyi de meg regi cirkuszoskocsibol is vannak vandorkas taroloi. A kulterulet masik vegen kutyatenyesztok laknak van vagy 30 kutyajuk /buldogok meg nagyobb testubol bullmasztiff/ na ok is tobb 10 milliot keresnek evente... Persze vannak szegenyek is de tuzelot nem vesz eggyik se kozmunkaznak es a kozmunkas geppel berbe kaszalnak az arokpart tisztitaskor is eladjak a fat nimcs ezzel semmi baj nem kell elegetni csak azert hogy senkie se legyen. Egyebkent napszamoznak orvvadasznak orvhalasznak birkat kecsket tartanak nemeik nyulat es baromfit is bongesznek. Igazabol kozmunkasok de tobb a beveteluk mimt aki a varosba dogozik annyi hogy lecsuszik neekik es nem a hazra forditjak de ez az o doguk senkinek semmi beleszoasa. Attol hogy kuterulet nem biztos hogy nyomor vannak ott nemetek hollandok angolok is egyebkent. Szerintem a szegenyeknek kulteruleten jobb az eletkorulmemyuk mint egy varosba. Kulteruleten mimden meg van.



Mi az a minden, ami külterületen megvan?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
A fenti 30-130 ha-s birtokokat etc tanyasi életformának nevezni, kb mint Lagzi Lajcsit világhírű blues-zenésznek..
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 709
17 013
113
Mi az a minden, ami külterületen megvan?
Mi az ami nincs? Internet, tv, víz, villany, gáz, egyebek vannak. Színház tényleg nincs, de nem ripacskodó-pávagyerekek gyűjtőhelye, hanem dolgos magyaroké. Jelezném, hogy hóeséskor a megyeszékhelyen járhatatlan utak fogadtak, mert "traktoros Józsinak" hála a ledúrt földút után azt hittem ott sima ügy lesz.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mi az ami nincs? Internet, tv, víz, villany, gáz, egyebek vannak. Színház tényleg nincs, de nem ripacskodó-pávagyerekek gyűjtőhelye, hanem dolgos magyaroké. Jelezném, hogy hóeséskor a megyeszékhelyen járhatatlan utak fogadtak, mert "traktoros Józsinak" hála a ledúrt földút után azt hittem ott sima ügy lesz.


Miért, dolgozni szerinted csak külterületen lehet?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Furt kut az mindenhol van anelkul nimcs semmi. Ahol nincs aram beveuzetve /5%\ van generazor vagy van szel es nap enegia a tehetoebbeknel. Gazt is lehet igemyelni nagy tartalyost de jon a gazos minden heten. Az utak itt tisztak ha nem mar megy a telefon a traktorosnak. Van internet muholdas vagy mobil /stick wagy mobilwifi/ kabel tv az nincs muholdas van. Ha nincs aram es nincs penz generatorra se /15 ezer +aksi/ a szodastol aki a gaazos is vehet suritett levegos hutot reszletre i akar a hutogazt a szodas hozza /neki megeri/ amugy nem rossz dolog. 30 ha szolo azert mar nem kis boraszat nem is fergeteges de nem kici /csak palinkabol jol megel/ de ott a bor plusz szoloatvetel /azert hogy legyen viszonyitasi alapod 30 ha /60 focipalya/ 130 ha mar boven mondhato tanyanak nem nagybirtok az biutos de 130 ha bol meg let elni egyebkent mar 3 ha bol jol lehet elni egy csaladnak ha foliaznak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
3 ha mar eprezni is megerne szerintem va dio gesztenye mogyoro. A kis fold is tud sok penzt hozni csak munkaigemyesebb. A gabona azert jo mert egy epreshez dinyeshez foliahoz kepest toredek a munka. Meggyezni is megeri 3 ha meg ugy barmilyen gyumolcsfat ultetni. 3 ha gyumolcsos mar nem rossz kezdesnek. Paprikazni ha jo a talaj meg van eleg locsoloviz kut vagy szabadviz... /a paprikanal a viz a legfontosabb es az dragit a sziatyuzas locsolo rendszerek ezert egy 3 ha sat mar talan megeri de inkabb 5 ha es az mar bizts jo megelhetes. 3 ha n lehet mar facanozni az is jo penz meg a pava. Egy jo kis vandormeheszetnek is othont adhat /fontos hogy vandor legyen/ halasto is megeri 3 ha n. Itt amugy 3 ha fold tartozik mimden eggyes tanyahoz /vegyesen erdo szollo szanto/ es 1200 ol zartkert es 800 olesek a portak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Ja es kifelejtettem a 110 oles kecskelegelot :D mindden haz elott elmegy az ut majd uttanna jon a 110 ol majd 4 m onkormamyzati ut 6 m vizugyes terulet es a patak... /sokaig nem tudtam megerteni minek kellett azt a kis darabot levagni a telekbol es azon vegigvinni az utat minden haz elott mikozbe a patak parton is van egy fodut. Azota mar tudom hogy hadiut./
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ja es kifelejtettem a 110 oles kecskelegelot :D mindden haz elott elmegy az ut majd uttanna jon a 110 ol majd 4 m onkormamyzati ut 6 m vizugyes terulet es a patak... /sokaig nem tudtam megerteni minek kellett azt a kis darabot levagni a telekbol es azon vegigvinni az utat minden haz elott mikozbe a patak parton is van egy fodut. Azota mar tudom hogy hadiut./

Köszi..
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 245
113
kb semmi közöd sincs más pénzügy befizetéseihez.....
mint ahogy mi sem kérdezünk a megtakarításaidról.

Ehhez képest kb. ötvenedszerre hallgatjuk hogy molni dzsít rettenetesen megkárosították a MANYUP pénztárával, úgy hogy a matek szerint úgy max 1 vagy 2 év befizetése volt rajta pályakezdőként. Ühüm. Komoly összeg lehetett, szerint eszpé vörösfenyő ajtója se jött volna ki belőle, de azért persze semmi közünk hozzá, de hallod elvették a MANYUP pénztáromat. Messziről sántít ez a kutya. Engem spec marhára nem érdekel az összeg de akkor legyünk már konzekvensek, és ne károgjunk folyton erről.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Nm
Megkerdeztem egyik gyerekori baratom ugyemlekeztem makot vetett tavaly /elott/ es 2,5 milla jott be neki hektaronkent belolle... Csak hogy lassuk hogy 1 ha is tud jo hasznot hozni akar viszonylag keves munkaval /evkozbe szinte semmi munka nincs a makkal hu de komoly locsolorendszert se igenyel sot egesz egyszeru barkaccsal is megoldhato/nem paprika na/. Nem egy palantas bevetel de nem rossz. Gyumolcsosrol is kb igy jon be evente /mikor tobb mikor kevesebb/ de a gyumolcs rizikosabb iden pl a barackos csak legelo lessz a birkaknak mert annyi llessz hogy szinte semmi. /sebaj kipihenik maguk a fak mig a loher dolgozza a nitrot nekik./
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 649
9 211
113
Bokrost ne szidja? Viccelsz? Mi az érdeme? Költségvetési stabilitást célozta, de az egy bites balos gondolkodók csak megszorítás árán képesek rövid időre ezt elérni. Ráadásul példátlan és gyors elszegényedést okozott (nyugdíj és bérek csökkenése, felpörgő infláció, fizetős felsőoktatás, stb). A gdp növekedés majdnem recesszióba ment át és most jön a lényeg...a privatizációt felgyorsította. Nagy ötlet, hiszen belső tőkeletörés után ki is tudott szakítani?! Minden épkézláb közgazdász ma már azt tartja jónak (és mivel a mi bőrünkre megy, én is), ha a forráshiányt belső piacról oldja meg döntően az állam (lásd, Japán), és a belső fogyasztást sarkalja. Utóbbihoz kellenek magyar vállalatok, üzletek, termékek...bár tudom, h ez csípi a kozmopolita-bal-lib oldal szemét. Azt is írhatnám, hogy az nekik nem fáj ha külföldi gazdagodik, na de ha magyar akkor "lámpavasra" vele :(

A közgazdaságtanban ennél nagyobb szamárságot tán mondani se lehet. Tőkét akarsz teremteni a semmiből. Mintha a saját hajadnál fogva akarnád kihúzni magadat a gödörből.

Tőke úgy terem, ha alacsonyak az adók (és ebből következőleg a szociális ellátások is), exportra kell termelni, tanulni ás dolgozni és akkor felhalmozódik a tőke. Mindenki így csinálta. Japán is.

Előny ha vannak természeti kincsek (nálunk ugye ez nincs), előny ha külföldi tőke és tudás érkezik be az országba (ez nálunk megvolt) és óriási előny ha érkezik külföldi támogatást (Marschall-segély, EU-támogatás stb). Ez is van nálunk.

A rendszerváltás után nálunk túl erős szociális rendszer, túlméretezett állam épült ki/maradt meg, amik miatt nem lehetett alacsonyak az adók, nem lehetett hatékony állam stb. A Kádár-rendszerből örökölt munkamentalitás meg katasztrófa. Ezeken kellett volna változtatni. Ezért aki a rendszerváltás óta nem szorított meg, az rosszul csinálta. Az volt a szerencsénk, hogy az MSZP - minden hibája ellenére - képes volt megszorítani amikor már a szükség rávitte. Ezért nem mentünk csődbe. Sajnos az MSZP másra nem is volt képes mint tűzoltásra.

UI: Nem baj, ha nem értesz a gazdaság működéséhez, de az már szomorú jelenség, hogy az írásodra 11 lájkot kaptál. Az emberek egyszerűen érzelem alapján ítélnek meg mindent, fittyet hányva a valóságra.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
782
1 996
93
de én pld. Ausztriában még nem találkoztam spórolós emberrel.. Általában akikkel találkoztam, igen sokat, meggondolatlanul költenek (mindenre, az élelmiszertől, a ruhaféléken át a műszaki cikkekig).
Pedig elég sok xarrágó van ott is:)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 245
113
A rendszerváltás után nálunk túl erős szociális rendszer, túlméretezett állam épült ki/maradt meg, amik miatt nem lehetett alacsonyak az adók, nem lehetett hatékony állam stb. A Kádár-rendszerből örökölt munkamentalitás meg katasztrófa. Ezeken kellett volna változtatni. Ezért aki a rendszerváltás óta nem szorított meg, az rosszul csinálta. Az volt a szerencsénk, hogy az MSZP - minden hibája ellenére - képes volt megszorítani amikor már a szükség rávitte. Ezért nem mentünk csődbe. Sajnos az MSZP másra nem is volt képes mint tűzoltásra.

UI: Nem baj, ha nem értesz a gazdaság működéséhez, de az már szomorú jelenség, hogy az írásodra 11 lájkot kaptál. Az emberek egyszerűen érzelem alapján ítélnek meg mindent, fittyet hányva a valóságra.

Ha már a valóságról beszélünk, tegyük hozzá hogy a válság egyik alapja az volt, hogy a hetvenes évek végétől az MSZMP már csak felelőtlenül felvett hitelekből tudta fenntartani a gulyáskommunizmust. Onanntól kezdődött az ország masszív eladósodása, illetve hogy a gazdasági folyamatok végkifejletét ezzel el lehetett odázni, nem megoldani. Ezek után visszás, hogy “milyen bátor döntés” volt ugyanannak a pártelitnek levernie a saját korábbi faszságait a lakosságon, meg hogy de jó, meg lettünk mentve.
 
Status
Not open for further replies.