[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
A nulla, meg az hogy valami a nullához konvergál, az tulajdonképpen egy és ugyanaz... De, volt régen szoc. pol. támogatás. Nem tudom, miért nem emlékszel rá. Meg támogatott előtakarékosság lakásra. Én ezeket 95-ben vettem fel 2 gyerekre, úgy hogy meg sem voltak... Ne kábítsál azzal, hogy régen nem volt semmi. Csak legfeljebb nem tudsz róla... Arányaiban mit jelentett ez akkor nem emlékszem, de legalább akkora segítség biztos volt, mint ma...

Tehat nem akarod erteni. De legalabb beismerned.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
  • Nem nekem kell tanulni, hanem a politkai paletta többi szereplőjének.
  • A választási rendszer sajátosságait meg említettem már. Egy kétfordulós választáson egészen más lenne a végeredmény, ne véletlen számolták fel narancsos cimboráid.
Hány éve is várom a nyugdíj magánszámlámat amit ígértek hozzád hasonló vastag arcbőrűek? Kérlek mást fárassz a propagandáddal.

Ezek után van pofád leírni az arrogancia szót, amiko kvázi politizálni jársz csak ide, HT téma kapcsán egy kommentre, de annyira sem emlékszem.

De te is tanulhatsz, mert elhiheted, hogy a zsigerből mindent lemocskolás is rengeteg emberből váltott ki ellenérzést, mert maga tapasztalta, hogy a támadások alaptalanok.
A választási rendszer egyfordulóssá tétele tisztább viszonyokat teremtett: most már a létező egyetlen forduló előtt fel kell vállalni, hogy ki kivel van, nincs lehetőség sunyiskodásra, annak lebegtetésére, hogy az adott párt kivel kormányozna.

Nem tudom, hány éve várod, számomra huszad rangú kérdés. A propagandistázás meg továbbra is röhejes. Nálam ezzel nem fogsz célt érni. Ti valahogy úgy képzelitek, a saját szörnyű, belterjes világotokból kiindulva, hogy aki kormánypárti, a kormánnyal ért egyet, azt hirdeti, az propagandista. Az viszont, aki agyatlanul mindent lehúz, még a józan ésszel nehezen vitathatóan pozitív intézkedéseket is lefitymálja, az meg az objektív, független kisokos. Dehogy propagandista. :D Azért nem ártana néha a tükörbe nézni... Tudod, milyen nevetséges ez az önhittség kívülről nézve? Amúgy én rólad nem gondolom, hogy fizetett vagy, még ha legalább olyan (negatív) propagandát folytatsz is itt, mint bárki más, pusztán beragadtál egy hihetetlenül belterjes közegbe, ahonnan ki sem látsz. Meg a sértettségből táplálkozó, és a bukták sorozata által táplált kicsinyesség, ezek nagyon látszanak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst and zeal
M

molnibalage

Guest
Ti valahogy úgy képzelitek, a saját szörnyű, belterjes világotokból kiindulva, hogy aki kormánypárti, a kormánnyal ért egyet, azt hirdeti, az propagandista.
Ez különösen vicces megjegyzés annak fényében, hogy valamelyik lelkes hívő fogalmazott úgy, mint Rákosi, hogy "aki nincs velünk, az ellenünk van. Arra nem emlékszem, hogy ki volt és most nincs erőm visszkeresni a kersővel.

Amúgy én rólad nem gondolom, hogy fizetett vagy, még ha legalább olyan (negatív) propagandát folytatsz is itt, mint bárki más, pusztán beragadtál egy hihetetlenül belterjes közegbe, ahonnan ki sem látsz.
Ez is vicces megjegyzés, mert bele sem gondolsz abba, hogy a sok gyök2 narancsos szavazó is pont a saját belterjes közegében tapicskol ám... Ahonnan az propaganda jön vissza, semmi más. Persze én nem féldekással kezdő és végző melós baráti körrel rendelkezem...
... hanem olyanokkal is, akik évekkel ezelőtt leléptek innen, bár nem feltétlen csak az elmúlt nyolc év miatt, de részben amiatt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Azok meg kapnak szociális támogatást, stb... Integráció, ne röhögtess, lassan ki sem merek gyalog mozdulni ott, ahol lakom, mert mindig megvágnak ilyenkor egy ezressel.. Lebzselnek, piálnak, gombáktól behalóznak, úgy járnak-kelnek. Úgy 20-22 éve még ki volt írva a helységnév tábla alá (de komolyan, még a TV Híradó is foglalkozott vele), szabályos, fényvisszaverős kiegészítő táblán, hogy "cigánymentes övezet" de mára már megváltozott minden... A Rendőrség meg nem a fehéreknél, hanem náluk rendszeres vendég.. Lopnak, a szomszédba is 3-szor betörtek. Nekem csak a verseny és a hétköznapi kerékpárom lopták el... Nem is vettem helyette biciklit.. Minek..
Várjál már, nem te vagy az aki milliókat kereső bennfentes körökben mozgó mérnök vagy? Miért éldegélsz akkor Tiszaburán?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Ott a fenti riport. De már romáéknál se divat az 5-6, már náluk is jóval 3 alatt jár az fr. És a harmadik is rendszeresen azért mert még a közmunkást bért is durván megdobja kb duplázza, meg kb minden ingyen gyereknek.

De nem romázni kéne. Orbán ezt jól látja demográfiailag utolsó utáni percben vagyunk. 20éve kellett volna nekiesni de ha nem akkor 8 és ma az utolsó utáni percben vagyunk és ha rá lehet venni a magyar családokat arra, hogy bevállaljanak +1 de inkább 2 gyereket akkor azt meg kell lépni. És ez fontosabb mint a stadion mint a szívügy hadsereg/oktatás/egészségügy.... mint kb bármi. Az utolsó népes szülésképes ratkó anya generációnak van ~5éve. Ha ők kifutnak a demográfiai halálspirál már lényegében nem megállítható. (Ezért se értem ezt a 18-30 éves korig támogatást. Nagyon szűk réteg. Ha elérhető, hogy a 30-45éves rétegnél szülessen gyerek akkor arra is szükség van és nem csak a 18-30 köztire.)
Ezzel egyet értek. Ma ezt kell a kulcs kérdésnek venni idehaza, hogy ne fogyjunk el. A jelenlegi családtámogatási rendszer minden problémáját az országnak nem fogja megoldani egy csapásra, de eddig én ettől jobbat nem láttam, és láttam már párat.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Várjál már, nem te vagy az aki milliókat kereső bennfentes körökben mozgó mérnök vagy? Miért éldegélsz akkor Tiszaburán?


A röhej az, hogy a Dunántúlon élek...Szép helyen lakom, de sajna az elmúlt 15 év alatt megváltozott a társadalmi környezet itt... Nem előnyére... De ezek szerint lakhatnék ott is, ahol írtad, nem nagyon számítana ebből a szempontból...

Ui.: miért, szerinted hol kellene laknom???
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
A röhej az, hogy a Dunántúlon élek...Szép helyen lakom, de sajna az elmúlt 15 év alatt megváltozott a társadalmi környezet itt... Nem előnyére... De ezek szerint lakhatnék ott is, ahol írtad, nem nagyon számítana ebből a szempontból...

Ui.: miért, szerinted hol kellene laknom???
Gondolom Sorosmagyaróváron?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Csak ennyit a választások tisztaságáról és a választók akaratáról. A mágikus kéz belenyúlt..ebbe is...

https://index.hu/belfold/2018/05/01/kuria_valasztas_ujraszamlalas/
És te milyen következtetést vontál le a cikkből? Az elnyert mandátumok sorsát nem befolyásolta. Ráadásul ki is vizsgálták mindkét esetet. A demokrácia intézménye nem működik jól? Vagy a te szájízed szerint az a demokrácia ha az ellenzék nyer (ha-ha)? Esetleg jött bárminemű szemrehányás az Eu-tól mely a választás tisztaságát firtatta volna? Ja és 14, illetve 122 szavazat? Ha az eltérés 1400 vagy 12200 lenne akkor azt mondom huha, itt valami nem stimmel. De ilyen számoknál. Szánalmas a vergődésed!!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
És te milyen következtetést vontál le a cikkből? Az elnyert mandátumok sorsát nem befolyásolta. Ráadásul ki is vizsgálták mindkét esetet. A demokrácia intézménye nem működik jól? Vagy a te szájízed szerint az a demokrácia ha az ellenzék nyer (ha-ha)? Esetleg jött bárminemű szemrehányás az Eu-tól mely a választás tisztaságát firtatta volna? Ja és 14, illetve 122 szavazat? Ha az eltérés 1400 vagy 12200 lenne akkor azt mondom huha, itt valami nem stimmel. De ilyen számoknál. Szánalmas a vergődésed!!!
Hát minimum érdekes, igen. Ott van a cikkben, nem oszt nem szoroz, ki is lett vizsgálva. Nem értem én sem a választások tisztaságát firtató kommenteket innentől. Aki tud valamiről, az ne itt ossza az észt, tegyen feljelentést, vizsgáltassa ki, vagy hallgasson örökre.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hát minimum érdekes, igen. Ott van a cikkben, nem oszt nem szoroz, ki is lett vizsgálva. Nem értem én sem a választások tisztaságát firtató kommenteket innentől. Aki tud valamiről, az ne itt ossza az észt, tegyen feljelentést, vizsgáltassa ki, vagy hallgasson örökre.


Nem az az érdekes, hogy egy-egy szavazókörnek mi lett az eredménye és az mennyire befolyásolja a végeredményt..Hanem az a tény, hogy tényleg volt csalás. Bíróság is kimondta. Ezt azért nem kellett volna sem megcsinálni, sem eszébe jutni annak, aki csinálta... Ha ezt a jogtalanságot megcsinálod a hatalomért, akkor a hatalom fontosabb, mint a demokrácia. Ezt eddig is tudtuk, csak hát ki is derült... Én itt befejeztem ezt a témát...
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Nem az az érdekes, hogy egy-egy szavazókörnek mi lett az eredménye és az mennyire befolyásolja a végeredményt..Hanem az a tény, hogy tényleg volt csalás. Bíróság is kimondta. Ezt azért nem kellett volna sem megcsinálni, sem eszébe jutni annak, aki csinálta... Ha ezt a jogtalanságot megcsinálod a hatalomért, akkor a hatalom fontosabb, mint a demokrácia. Ezt eddig is tudtuk, csak hát ki is derült... Én itt befejeztem ezt a témát...
Kisebb nagyobb visszaélések szinte mindig voltak minden választáson, pro és kontra mindenhol és mindenkor. Ez amit itt most über problémának próbálsz beállítani, vagy rendszerszintű visszaélésnek, na ez nem az. Nem osztott nem szorzott, nem egy rendszer szintű leleplezés.
Ez így egy büdös nagy semmi, az a helyzet, nem ezért nyert és vesztett senki.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
És tényleg van képed 1,8 milliós különbségnél 158 szavazat miatt sírni, és vádaskodni. Hogyan is szokott az ilyenre művelt fórumtársunk reagálni? EPIC :D

Tényleg, te melyik bolygón élsz?


Nem sírok, csak egy másik bolygón élnék szívem szerint. Ha két körben megtehették, megtehették bármelyikben, csak nem derül ki.. De én tényleg be akarom fejezni ezt a témát!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
És tényleg van képed 1,8 milliós különbségnél 158 szavazat miatt sírni, és vádaskodni. Hogyan is szokott az ilyenre művelt fórumtársunk reagálni? EPIC :D

Tényleg, te melyik bolygón élsz?
Ott ahol a bennfentes sztármérnököknek a cigányok úgy ellopják mindenét, hogy már inkább nem is vesz másik bicajt, mert minek. Bár kutyát meg nem tart, mert sok vele a gond, törődni kell vele, meg amúgy is van kamera, és biztonsági rendszer.
Hát, hát...
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ott ahol a bennfentes sztármérnököknek a cigányok úgy ellopják mindenét, hogy már inkább nem is vesz másik bicajt, mert minek. Bár kutyát meg nem tart, mert sok vele a gond, törődni kell vele, meg amúgy is van kamera, és biztonsági rendszer.
Hát, hát...


Hát igen, az élet olyan mint egy hagyma, több koncentrikus héja van...Egy élet több, lehet nem túl szimpi darabkája. Csak hát ezek így igazak. Legalább bevallom a gyengeségeket is...Mi ebben a baj?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ebben nem fogunk egyet érteni. De ha haragszol Gyurcsányra, hogy ítéled meg az Antall kormány intézkedéseit???
KI MONDTA hogy Antall helyesen cselekedett ??? Idézd már vissza légyszíves.
Antall egy naív könyvtárigazgató volt aki tévesen bízott meg az akkor még pártállami elitben.
A vörösök már sokkal hamarabb tudták, (így a későbbi mszp felsővezetés is)hogy kb, 87-re összedől az egész, mielőtt Antall regnálni kezdett.
A vagyonok kimentése ügyében pedig elkezdték az intézkedéseket foganatosítan0 párton belüli. Az mdf kormány pedig ott állt 90-re kopasz seggel.
Egyébként egy mdf-es Raskó nevű államtitkárnak szintén a tömlöcben volna a helye, nem tudom emlékszel-e, mi tapadt a kis kezéhez ?
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Nem sírok, csak egy másik bolygón élnék szívem szerint. Ha két körben megtehették, megtehették bármelyikben, csak nem derül ki.. De én tényleg be akarom fejezni ezt a témát!

Betettem a szavazatszámláló bizottsági delegáltak számát. Több volt az ellenzék által delegált, mint a Fidesz által delegált.
http://portal.valasztas.hu/delegaltak2
 
Status
Not open for further replies.