[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Keresheted, saját tapasztalatról beszélek. Soha nem adósodtam el úgy, hogy bármi problémám lett volna belőle, nem kellett megmenteni. A szüleim alkalmazottak, nem ezüstkanállal a kezemben születtem én sem. Volt amikor kis lakásban éltünk, autóm sosem volt, sokat fehér homokos tengerparton sem voltam, olyan is volt hogy volt másodállásom, meg tanultam nyelvet, jártam főiskolára már gyerek mellett. Megoldottuk. Nincs itt semmi kandi kamera, kis lemondás, meg erőfeszítés, és egy boldog NAGY család.
A környezetemben látok ám még ilyet, vagy ehhez hasonlót.
Ezt hívják egyelemes mintának. Hányszor is mondtam már ezt? Mondjam az én tapasztalatomat? Tudod, ez is egyelemes, de pont ellentétes...

A volt egyetemi oktatóm is felvette a lakáshitelt és nem sikerült kijönni belőle. A vége válás lett és külföldre kellett mennie, mert a hazai lehetőségek is annyira beszűkültek. Aztán kint is és más, nem az eredeti szakterületén dolgozik.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9
T

Törölt tag 1711

Guest
Persze lehet, nem rossz az sem ha el tudod sütni valami használt lakás vásárlásnál, vagy felújításnál, de a mai ingatlan árak mellett ez azért a lófasz esti fényben kategória, azt lássuk be :p

Több hónapnyi hiteltörlesztést úszott meg vele... Több, mint amit a jóságos szociknál kapott volna.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Keresheted, saját tapasztalatról beszélek. Soha nem adósodtam el úgy, hogy bármi problémám lett volna belőle, nem kellett megmenteni. A szüleim alkalmazottak, nem ezüstkanállal a kezemben születtem én sem. Volt amikor kis lakásban éltünk, autóm sosem volt, sokat fehér homokos tengerparton sem voltam, olyan is volt hogy volt másodállásom, meg tanultam nyelvet, jártam főiskolára már gyerek mellett. Megoldottuk. Nincs itt semmi kandi kamera, kis lemondás, meg erőfeszítés, és egy boldog NAGY család.
A környezetemben látok ám még ilyet, vagy ehhez hasonlót.


Mikor jártál főiskolára. A rendszerváltás előtt, vagy utána?
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Lehet hogy több, de ez akkor is egy nagy nulla... Igazából egy bejárati ajtó ára..

Meg mindig nem erted vagy nem akarod erteni?

Egyik oldalon van egy nagy budos nulla a masikon pedig ez. Nem is kerdes melyik a jobb.

En meg emlexem a konvergencia programra 2006ban meg az abban bevezetett BANKADORA, amit persze azonnal tovabb is terheltek rank. Bankos haverom megsugta micsoda rohangalas volt nehogy egyszerre jelentsek be a bankok az emeleseket, mert akkor mindenkinek leesett volna. Es akkor az eletszinvinal emelesere szant, korlatlanul szort svajci frank alapu hitelekrol nem is beszeltunk.

https://mno.hu/velemeny/elfogadhatatlan-konvergenciaprogram-493710

Hja es 4 azaz negy napot kapott ra a tsiztelt ellenzek hohy reagaljon.

Nem veletlenul mondom ami ma itt tortenik mind megtortent kicsiben korabban.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
https://index.hu/video/2018/05/01/miert_nem_szulnek_a_magyar_lanyok/
Ez is tanulságos kis video.
Vonja le mindenki magában a szükséges következtetéseket.
Például hogy hol tart ma az ország, és lesz-e jövőnk ....


Ne félj, van még MO-n elég sok ember, akik bevállalják a 3-4-5-6 gyereket lazán. Jobb lesz tölük a statisztika.. No meg a mélyszegénységben élőket, választások előtt lehet motíválni 10 eFt-os utalvánnyal, meg Húsvét előtti nyúlpénzzel.. Lásd az alábbi linket.

https://index.hu/video/2018/04/20/faj_borsod_fidesz_99_szazalek/

Ha már nem élsz mélyszegénységben, ennyivel nem igazán tudnak már megvenni. Lásd az alábbi linket.


https://index.hu/belfold/2018/04/20/jobbik_borsod_valasztas_het_riport/


Mivel egyetértek a fentebb leírtakkal, ezért nem vonok le konzekvenciát!

Majd köttök Nemzeti Megállapodást a kisebbségi (cigány) nőkkel, azok úgyis szülnek...Lesz itt papíron annyi magyar, hogy csuhaj. Aztán majd azokat is el kell tartani, mert tanulni és dolgozni azt közülük kevesen fognak...Némi demográfiai adat link alább.

http://demografia.hu/kiadvanyokonline/index.php/demografia/article/viewFile/615/427

Ha ehhez a kérdéshez nem nyúlunk, ennek az országnak ugyanúgy vége (Soros meg a migránsok nélkül), mint FRO-nak. Akiket a propagandánk szerint megesznek a négerek meg az arabok. Minket meg a saját sötétbőrű kisebbségünk fog megenni.. Ez most miben, mitől lesz jobb???
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Meg mindig nem erted vagy nem akarod erteni?

Egyik oldalon van egy nagy budos nulla a masikon pedig ez. Nem is kerdes melyik a jobb.

En meg emlexem a konvergencia programra 2006ban meg az abban bevezetett BANKADORA, amit persze azonnal tovabb is terheltek rank. Bankos haverom megsugta micsoda rohangalas volt nehogy egyszerre jelentsek be a bankok az emeleseket, mert akkor mindenkinek leesett volna. Es akkor az eletszinvinal emelesere szant, korlatlanul szort svajci frank alapu hitelekrol nem is beszeltunk.

https://mno.hu/velemeny/elfogadhatatlan-konvergenciaprogram-493710

Hja es 4 azaz negy napot kapott ra a tsiztelt ellenzek hohy reagaljon.

Nem veletlenul mondom ami ma itt tortenik mind megtortent kicsiben korabban.


A nulla, meg az hogy valami a nullához konvergál, az tulajdonképpen egy és ugyanaz... De, volt régen szoc. pol. támogatás. Nem tudom, miért nem emlékszel rá. Meg támogatott előtakarékosság lakásra. Én ezeket 95-ben vettem fel 2 gyerekre, úgy hogy meg sem voltak... Ne kábítsál azzal, hogy régen nem volt semmi. Csak legfeljebb nem tudsz róla... Arányaiban mit jelentett ez akkor nem emlékszem, de legalább akkora segítség biztos volt, mint ma...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Mindkét szülő közt szét lehet osztani, akár még a TB-re, mindenféle járulékra is. Jelen helyzetben aki nem feketén dolgozik, és megvan a két keresős családmodell, nincs válás, tragikus szülőhalál, ott az esetek nagyon nagy százalékában ki lehet használni bőven a gyermekek után járó mindenféle állami kedvezményt.
Én értem hogy hova szeretné kitolni sok ember ezt a vitát, de annyi minden mással is támadhatnátok a jelenlegi vezetést, ez pont zsákutca, a családtámogatási modelljuk messze az egyik legjobb dolog azok közül amit eddig csináltak, és a rendszerváltás óta még csak megközelíteni sem tudta egyik másik kormány sem. MA nagyon korrekt a családtámogatási rendszer, mióta az eszemet tudom, ilyen jó még nem volt, s ezek tények.
Én elvált szülőként egy lukas garast nem kapok ezekből, de egyet kell értenem Zsoltival: ez eddig a legjobb megoldás. Ha meg nem akarsz feketén dolgozni, de dolgozz úgy, ha egy lukas bakancsnál több az eszed akkor elég sok lehetőség vár manapság Magyarországon. (ui. rühellem a FIDESZT, de ebben pont nem kellene őket rugdosni, van elég felület rá amit mutat)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Lehet hogy több, de ez akkor is egy nagy nulla... Igazából egy bejárati ajtó ára..


15 éve vettem utóljára bejárati ajtót. Az akkori kb. árat felszoroztam a kb. inflációval. Nem ezüstözött, hanem vörösfenyő -hossztoldás nélküli- fa bejárati ajtóm van, acél belső szerkezettel, kazettás, höszigetelő üvegezéssel, 6 pontos zárral..
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Én elvált szülőként egy lukas garast nem kapok ezekből, de egyet kell értenem Zsoltival: ez eddig a legjobb megoldás. Ha meg nem akarsz feketén dolgozni, de dolgozz úgy, ha egy lukas bakancsnál több az eszed akkor elég sok lehetőség vár manapság Magyarországon. (ui. rühellem a FIDESZT, de ebben pont nem kellene őket rugdosni, van elég felület rá amit mutat)


Senki sem ezért rugdos senkit, hanem inkább a távlatok miatt. Egy 40 éves cigány nőnek már unokái (2-4) vannak, én 51 évesen ott vagyok, hogy a gyerekeim egyetemre járnak... Ez egy igazi demográfiai probléma...Régebben is volt lakáshoz jutási támogatás. Nem értem arról miért feledkeztek meg...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Én elvált szülőként egy lukas garast nem kapok ezekből, de egyet kell értenem Zsoltival: ez eddig a legjobb megoldás. Ha meg nem akarsz feketén dolgozni, de dolgozz úgy, ha egy lukas bakancsnál több az eszed akkor elég sok lehetőség vár manapság Magyarországon. (ui. rühellem a FIDESZT, de ebben pont nem kellene őket rugdosni, van elég felület rá amit mutat)
Pedig mondjuk elvált szülőként azért tényleg szivacs mindenhogy, nem csak morálisan nehéz, de anyagilag is. Annak örülök hogy azért van ezek szerint olyan aki látja, hogy a családtámogatás az tényleg ki van találva, szerintem tényleg rendszerváltás óta a legjobb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Senki sem ezért rugdos senkit, hanem inkább a távlatok miatt. Egy 40 éves cigány nőnek már unokái (2-4) vannak, én 51 évesen ott vagyok, hogy a gyerekeim egyetemre járnak... Ez egy igazi demográfiai probléma...Régebben is volt lakáshoz jutási támogatás. Nem értem arról miért feledkeztek meg...
Ezzel nem tudunk mit csinálni, integrálni kell valahogy ezeket a gyerekeket majd. Lehet hogy nem fog sikerülni. Szerintem az esély több rá, mint a franciáknak a marokkói, algír saját és az azóta mindenhonnan hozzájuk beáramló új állampolgáraikkal, mert azok még franciául se nagyon tudnak, ellenben jó nagy mértékben vallási fanatizálhatóak. Mi jobb helyzetben vagyunk, s a jelenlegi családtámogatás pont azért tetszik, mint rendszer, mert nem a nincstelen halmozottan hátrányosnak éri meg 5-re 6-ot szülni a semmire, hanem annak a rétegnek kedvez, azt hozza gyerekvállalás szempontjából helyzetbe, aki értéket teremt, és adózik.

Jelenleg ettől jobbat nem tudnék én magam sem kitalálni, az a helyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Én elvált szülőként egy lukas garast nem kapok ezekből, de egyet kell értenem Zsoltival: ez eddig a legjobb megoldás. Ha meg nem akarsz feketén dolgozni, de dolgozz úgy, ha egy lukas bakancsnál több az eszed akkor elég sok lehetőség vár manapság Magyarországon. (ui. rühellem a FIDESZT, de ebben pont nem kellene őket rugdosni, van elég felület rá amit mutat)


Azt mondjad meg, mi ebben az olyan nagyon jó és újszerű? Leírtam néhány régebbi dolgot. Szerintem olyan nagy különbség nem volt a mostani és az általam felvett lakástámogatások között. A gyerekek utáni adókedvezmény tényleg jó dolog, senki sem köt bele. Csak az a gond vele, hogy 21 éves korig jár. Jobb lenne, ha addig járna, míg tanul valaki (mondjuk az első diploma megszerzéséig). Én is elváltam, és én veszem a 2 gyerek után -jogszerűen- igénybe.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Nem a 10 e ft os utalvamnyal vettek meg az embereket hanem a csaladi adokedvezmemmyel meg a csaladi othontermtesivel azzal hogy csokkentek a pitianer bunelkovetesek a harom csapasnak is hala /meg ha nem is igen van ra pl/ es az en hazam az en varrammal. Azzal hogy megelolegeztek az eus penzeket allamkasszabbol igy gyorsabba valt a pajazati penzhez valo jutas /ez az osszeg csorog vissza suzepen lassan a kasszaba ugy hogy a gazdasagi haszna egy ket eve mar realizalodott ez a jo befektetes/ svaci frannal kapcsoatba igen sokan racsesztek de megis jobban jartak mimtha nem tortent volna semmi /persze ki lehetett volna fizetni a teljes adossagukat stb de akkor en akinek nincs hitelem mit kaptam volna mas imgyen milliokat mert hulyeseget csinalt en meg mint nwetto befizeto semmit?/ baankado atharitas en epp ezert mentem takarekszovetkezetbe az ado rajuk is vonatkozik /ott de megse volt akkora haritas ezt ugy hivjak piaci verseny /meg is erosodtek a takarekok/nem csak ennek hala igaz de kozrejatszott/ nem vedeni akarom a kormanyt de egyszeruen nincs alternativa... /mert a jobbik sajnos nem az sajat magat hazudtoja meg nem csak a mutal kapcsoatba hanem mar a sajat programjaba aki ovasta a programjukat az tudja /en olvastam egy peldany van is valamelyik fiokba/egyik oldalon ezt iger 3 al arrebb meg pont az ellenkezojet vagy epp oyat ami megakadalyozza az elozot... Iger mimdent mindenkinek mindegy mi legyen az alatvedoknek erosebb allatbedemet es allatbaratabb allattenyesztest az allattenyesztoknek meg export piacot allomanybovulest egyszerubb szabajozast.... A zoldeknek zodenergiat es paks 2 fellulbiralatat ha szukseges leallitasat par oldallal arrebb paks 2 gazdasagi hasznanak teljes kiaknazasat igeretet a megepulesre es hogy az egesz orszag profital majd belolle. A csaladosoknak egyszer sajat hazhoz jutast iger allami tamogatassal majd az otthonteremtesi tamogatas eltorleset es berlakasok epiteset.... Na most sajat vagy ber?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Azt mondjad meg, mi ebben az olyan nagyon jó és újszerű? Leírtam néhány régebbi dolgot. Szerintem olyan nagy különbség nem volt a mostani és az általam felvett lakástámogatások között. A gyerekek utáni adókedvezmény tényleg jó dolog, senki sem köt bele. Csak az a gond vele, hogy 21 éves korig jár. Jobb lenne, ha addig járna, míg tanul valaki (mondjuk az első diploma megszerzéséig). Én is elváltam, és én veszem a 2 gyerek után -jogszerűen- igénybe.
A szocpol kb. a csokkal helyettesíthető be, bár azért a 3 gyerek után max igénybe vehető asszem 3.2 M nem tudom hogy hogyan áll arányban a mai 10+10 misihez. Fogjuk rá hogy kb. azonos. A nagy különbség az adójóváírás mostani rendszere, amit fenn leírtam hogy miért tartom jónak, és a régi családi pótlék a semmire sok gyerek után is növekvő megoldása közt van. Ott szaporítottuk meg igazán a léhűtő réteget, az egyértelmű hiba volt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ezzel nem tudunk mit csinálni, integrálni kell valahogy ezeket a gyerekeket majd. Lehet hogy nem fog sikerülni. Szerintem az esély több rá, mint a franciáknak a marokkói, algír saját és az azóta mindenhonnan hozzájuk beáramló új állampolgáraikkal, mert azok még franciául se nagyon tudnak, ellenben jó nagy mértékben vallási fanatizálhatóak. Mi jobb helyzetben vagyunk, s a jelenlegi családtámogatás pont azért tetszik, mint rendszer, mert nem a nincstelen halmozottan hátrányosnak éri meg 5-re 6-ot szülni a semmire, hanem annak a rétegnek kedvez, azt hozza gyerekvállalás szempontjából helyzetbe, aki értéket teremt, és adózik.

Jelenleg ettől jobbat nem tudnék én magam sem kitalálni, az a helyzet.


Azok meg kapnak szociális támogatást, stb... Integráció, ne röhögtess, lassan ki sem merek gyalog mozdulni ott, ahol lakom, mert mindig megvágnak ilyenkor egy ezressel.. Lebzselnek, piálnak, gombáktól behalóznak, úgy járnak-kelnek. Úgy 20-22 éve még ki volt írva a helységnév tábla alá (de komolyan, még a TV Híradó is foglalkozott vele), szabályos, fényvisszaverős kiegészítő táblán, hogy "cigánymentes övezet" de mára már megváltozott minden... A Rendőrség meg nem a fehéreknél, hanem náluk rendszeres vendég.. Lopnak, a szomszédba is 3-szor betörtek. Nekem csak a verseny és a hétköznapi kerékpárom lopták el... Nem is vettem helyette biciklit.. Minek..
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Semki nem modta hogy a csaladi othonteremtes uj dologvagy spamyol viasz de attol egy nagyon jo doog es az is hogy ujra van.
Csaladi adokedvezmennyel pont a romak kerultek hatramyba hogy ne szuljon 5-6 gyereket ha erre ra jon meg a kedvezmemy a noknek a gyerekek utan plane.. A romaknal egyebkent a legnagyobb problema az az hogy konnyen elvanak 5 gyerekbol mimd az 5 mas apatol valo. Az esetek tulnyomo tobbsegeben. Megoldas a kukfoldre segites es a telepeik felszamolasa /igen ha kell banki uton/
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
A nulla, meg az hogy valami a nullához konvergál, az tulajdonképpen egy és ugyanaz... De, volt régen szoc. pol. támogatás. Nem tudom, miért nem emlékszel rá. Meg támogatott előtakarékosság lakásra. Én ezeket 95-ben vettem fel 2 gyerekre, úgy hogy meg sem voltak... Ne kábítsál azzal, hogy régen nem volt semmi. Csak legfeljebb nem tudsz róla... Arányaiban mit jelentett ez akkor nem emlékszem, de legalább akkora segítség biztos volt, mint ma...

95ben három gyerkere 2.2misi volt a szoc pol. Abból akkor Pécs, Szfvár, Debrecen megyeszékheyen kijött egy ~60nmes panel, BPn vmivel kissebb. Nagy difi volt, hogy ez használtra is járt, persze jelenleg is van 3 gyerekre csok de az 2.6misi. Abból egy garázs se feltétlen jön ki.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and szpg9

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 209
113
Semki nem modta hogy a csaladi othonteremtes uj dologvagy spamyol viasz de attol egy nagyon jo doog es az is hogy ujra van.
Csaladi adokedvezmennyel pont a romak kerultek hatramyba hogy ne szuljon 5-6 gyereket ha erre ra jon meg a kedvezmemy a noknek a gyerekek utan plane.. A romaknal egyebkent a legnagyobb problema az az hogy konnyen elvanak 5 gyerekbol mimd az 5 mas apatol valo. Az esetek tulnyomo tobbsegeben. Megoldas a kukfoldre segites es a telepeik felszamolasa /igen ha kell banki uton/

Ezzel egyetértek, az a baj hogy hazajönnek.
Én úgy látom, hogy érdemben nem igazán befolyásolja azt a bizonyos réteget a támogatás, sajnos ki kell mondani, hogy a problémás csoportok a primitív ösztönlény szintjén vannak, kb törzsi szinten.
 
Status
Not open for further replies.