[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nekünk vannak gyerekeink és nem érzem, hogy giga szívás lenne, sőt. Pénzügyileg ma már nem gond, főleg, hogy ami idáig bosszantott (papíron jó br. Bér, amiből fele marad), már javították. A cégeknek sem rossz. Bölcsik elég jók ma már. Tény, hogy kötelezettség a gyermekvállalás, de a videóban lévő individualista talán nem is baj ha nem szaporodik :) Szabadidő is megoldható (akár kettesben, akár egyedül).

Bölcsi = 3-4* túljelentkezés. Kollégák több mint fe nem tud visszajönni ovodáig!
pénzügyileg = Hát amikor 200-500netto helyett kapsz 130/27et az nem túl pozitiv anyagilag. Vagy igen?
cégnek = Nálunk spec ~0 táppénz helyett lett évi 20-40 nap táppénz. Kollegina idén tavaly 3hónapot volt tpn. Kiszámíthatatlan. Két gyerekes mellé fel kell venni egy harmadikat. Mi ez ha nem rossz?
Szabadidőről meg nem tudok mit írni. Nekem napi 8h helyett van mondjuk napi 1h. Kettesbe akkor vagyunk hvén ha alszanak.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Bokrost ne szidja? Viccelsz? Mi az érdeme? Költségvetési stabilitást célozta, de az egy bites balos gondolkodók csak megszorítás árán képesek rövid időre ezt elérni. Ráadásul példátlan és gyors elszegényedést okozott (nyugdíj és bérek csökkenése, felpörgő infláció, fizetős felsőoktatás, stb). A gdp növekedés majdnem recesszióba ment át és most jön a lényeg...a privatizációt felgyorsította. Nagy ötlet, hiszen belső tőkeletörés után ki is tudott szakítani?! Minden épkézláb közgazdász ma már azt tartja jónak (és mivel a mi bőrünkre megy, én is), ha a forráshiányt belső piacról oldja meg döntően az állam (lásd, Japán), és a belső fogyasztást sarkalja. Utóbbihoz kellenek magyar vállalatok, üzletek, termékek...bár tudom, h ez csípi a kozmopolita-bal-lib oldal szemét. Azt is írhatnám, hogy az nekik nem fáj ha külföldi gazdagodik, na de ha magyar akkor "lámpavasra" vele :(


Szerintem egy dologról elfelejtkeztél, 1990-1994 közötti MDF kormány vezette be a sokkterápiát. Pusztuljon a sok veszteséges vállalat. Én jól emlékszem a koromnál fogva erre az időre. Az a 4 év igen betett a magyar vállalatoknak. Undorító dolog, mindig ballibet és kommunistát fújni, de egyesek nem tudnak jobbat. Ha legatyásodik az ország, akkor onnan lehet pénzt elvenni, ahol van. Ez pedig akkor a lakosság volt. Ne feledd, MO nem tudott egyszerűen átállni a nyugati relációra, eléggé megbicsaklott a gazdaság...Igen szar helyzet volt, tele volt (van?) az ország a gazdasági maffiózókkal. Elég csak az olajozásra gondolni. Abból kb. 1000 milliárd forint kára volt az országnak. Az se Bokros alatt kezdődött. Sőt azt hiszem akkoriban álltak bíróság előtt a kecskeméti maffiaper olajozói.

Úgy általában véve, ami körül vesz minket, az nem a jó és a rossz harca, hanem minden oldal kormányzása alatt voltak jó és rossz dolgok. Csak el kellene ismerni... Specko az embereknek fájt ugyan, de az országnak akkor nem volt más választása. Akkor az nem az a helyzet volt, hogy a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad... Évekkel utána, már lehetett előre haladni. Pld. az első FIDESZ kormány jótéteményeit is meg kellett alapozni. Láthatod, mi lesz akkor, ha a fájdalmas döntéseket halogatják csak: MH.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Bölcsi = 3-4* túljelentkezés. Kollégák több mint fe nem tud visszajönni ovodáig!
pénzügyileg = Hát amikor 200-500netto helyett kapsz 130/27et az nem túl pozitiv anyagilag. Vagy igen?
cégnek = Nálunk spec ~0 táppénz helyett lett évi 20-40 nap táppénz. Kollegina idén tavaly 3hónapot volt tpn. Kiszámíthatatlan. Két gyerekes mellé fel kell venni egy harmadikat. Mi ez ha nem rossz?
Szabadidőről meg nem tudok mit írni. Nekem napi 8h helyett van mondjuk napi 1h. Kettesbe akkor vagyunk hvén ha alszanak.
Ez biztosan területfüggő is, hogy hol milyen a bölcsi helyzete, ezt én belátom, nálunk gond nincsen.
Az adó viszont nem területfüggő, jelenleg 3 gyerekkel majdnem, és szó szerint majdnem a bruttom viszem haza nettoban. Ez régen kb. Gyurcsány idejében a 60% volt, nem 95%. Aki azt mondja hogy most rosszabb anyagi szempontból a gyermekvállalás mint egy rendszerrel ezelőtt, az vagy feketén keresi a betevőt, vagy hazudik.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Bokros (és az MNB vezetése) konkrétan végrehajtotta az IMF diktátumait. Csak szólok. Így nemzetárulást követett el.
Privatizálták az energiaszolgáltatókat, és egy rakás még jól működő vállalatot, amelynek bevételéből - visszakeresheted - "visszafizettek államadósságot" ami tulajdonképpen egy fiktív összeg, amit nem fogyasztottunk el, csak számokban létezett, de be akarták hajtani ezért "kellett magánosítani" az értékes cégeket ennek következtében 2x kerestek rajtunk, MERT volt egy komprádor vezetése az országnak aki ezt végre is hajtotta. A mai helyzetet lehet erre analógiaként mondani, ha "neadjisten" az lmp-momentum, xy- gyurcsány-féle ellenzék/kupleráj nyert volna, már most gépelnék a privatizációs szerződéseket a minisztériumokban, ezt úgy hidd el.
Továbbá:
IMF-ukáz volt a nyugdíjbiztosítás egy részének magánosítása is, HAVI 20 milliárd forint az ÁLLAM pénzéből - nem tiédból - ahogy szokták volt mondani, ezt szüntették meg - dolgoztam multibiztosítónál, ismertem a pénzügyi fejeseket is tehát tudom mikre mentek el ezek a pénzek - nem a te nyugdíjad értékének megőrzésére abban is biztos lehetsz - ezeknek a pénzeknek a hozadékát szépen elvitték innen, meg felélték, mint a huzat, osztalék, költség stb címen. Jó ha azt visszakaptad volna amit befizettél, és nem azon az értéken amin nyugdíjba mész. Ez egy pénzszivattyú volt semmi más.
Kivéreztette a családtámogatásokat, a szociális rendszert, meg lehet nézni a demográfiai mutatókat. Bokrosnak és Surányinak a legsötétebb fegyház zárkájában lenne a helye, úgy hogy rájuk rohadjon a műanyag lakat.
Az ostoba és manipulálható, naív mdf-eseknek - szemben a ravasz posztkommunistákkal (lsd fletó) - szintén nagyon nagy saruk van az ügyben, a mai gazdasági szituáció javarészt az ő bénaságuk következtében állt elő. Hasonlítsd össze a korabeli lengyel, csehszlovák gazdaságpolitikával és azt a mai eredményekkel. Ki mit ért el és hol tart.


Ebben nem fogunk egyet érteni. De ha haragszol Gyurcsányra, hogy ítéled meg az Antall kormány intézkedéseit???
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ez biztosan területfüggő is, hogy hol milyen a bölcsi helyzete, ezt én belátom, nálunk gond nincsen.
Az adó viszont nem területfüggő, jelenleg 3 gyerekkel majdnem, és szó szerint majdnem a bruttom viszem haza nettoban. Ez régen kb. Gyurcsány idejében a 60% volt, nem 95%. Aki azt mondja hogy most rosszabb anyagi szempontból a gyermekvállalás mint egy rendszerrel ezelőtt, az vagy feketén keresi a betevőt, vagy hazudik.

nem írtam sehol most rosszabb vagy jobb. Azt írtam itt pl: "Hát amikor 200-500netto helyett kapsz 130/27et az nem túl pozitiv anyagilag. Vagy igen?"
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
1989-tol 1992-ig a GDP 10%-kal esett vissza. Ennek oka a KGST összeroppanása, mely a magyar külkereskedelem mennyiségi visszaesését eredményezte, másrészt a termelés 20%-kal esett vissza. Majd 1999-ben elérte el újra az 1989. évi GDP szintjét.
Változások mentek végbe az országban.
GDP szerkezete megváltozott: modernebb lett, de hordozóinak, eloteremtoinek, haszonélvezoinek, a hatalmi tereknek a szerkezete is változott. GDP szerkezete 1990-ben:
Mezogazdaság: 13, 9%, Ipar: 39, 9%, Szolgáltatás: 46, 2%.
1997-re a mezogazdaság aránya a felére csökkent (6, 60%), az iparé (30, 60%) is kisebb lett, s a fo tényezo a szolgáltatási szektor (62, 80%) lett.
Átalakulás következménye a munkanélküliség robbanásszeru növekedése. A szocializmusban ún. rejtett munkanélküliség volt. Ennek következtében a munkahelyeken felesleg volt. Viszont a rendszerváltás után megnott a munkanélküliség.
Vállalatok, vállalkozások: rendszerváltáskor kb. 300 000 egyéni vállalkozó és mintegy 10 000 jogi személyiségu vállalat muködött. A rendszerváltás után (90-es évek vége) a vállalkozások száma 650-700 000 közötti volt.
Bankszektorban is történtek változások: 90’évek elején a bankszektor 2/3-a magyar tulajdonú, míg ez 90’es évek végén 1/3-ra csökken ez a szám. (2003 nyarán hirdették ki a Postabank privatizációját).
Külkereskedelmi változások is történtek. Míg a KGST a külkereskedelmi forgalom 65%-át foglalta el, addig ma már csak ez az arány 15% körüli. Ennek következtében az Európai Unió részesedése nott 20% alattiról 75% fölé. 1982-es fordulópont következtében a feldolgozott termékek elérik a 75-80%-ot, s csak 25% a nyersanyag. Egyre több anyagot használunk fel.
Magyarország és Írország 65%-os feldolgozóiparral rendelkezik, mely külföldi tulajdonban van. Népességünk: 0, 17%. GDP: 0, 2%. Külkereskedelem: 0, 4-0, 5%.
A világ vezeto triádja (Egyesült Államok, Európai Unió, Japán) adja a világ árfolyamon mért mintegy 30 000 millió dollár nagyságrendu GDP-jének több mint 2/3-át.
Magyarországon, az évszázadokon keresztül muködo megyerendszer mellett ún. statisztikai regionális felépítést is kialakítottak. Eszerint Magyarországot 7 régióra tagolták, melyek lényegesen eltérnek egymástól. Fejlettséget tekintve igen eltéro különbségek alakultak
 Néhány fontos makromutató:
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Bokros (és az MNB vezetése) konkrétan végrehajtotta az IMF diktátumait. Csak szólok. Így nemzetárulást követett el.
Privatizálták az energiaszolgáltatókat, és egy rakás még jól működő vállalatot, amelynek bevételéből - visszakeresheted - "visszafizettek államadósságot" ami tulajdonképpen egy fiktív összeg, amit nem fogyasztottunk el, csak számokban létezett, de be akarták hajtani ezért "kellett magánosítani" az értékes cégeket ennek következtében 2x kerestek rajtunk, MERT volt egy komprádor vezetése az országnak aki ezt végre is hajtotta. A mai helyzetet lehet erre analógiaként mondani, ha "neadjisten" az lmp-momentum, xy- gyurcsány-féle ellenzék/kupleráj nyert volna, már most gépelnék a privatizációs szerződéseket a minisztériumokban, ezt úgy hidd el.
Továbbá:
IMF-ukáz volt a nyugdíjbiztosítás egy részének magánosítása is, HAVI 20 milliárd forint az ÁLLAM pénzéből - nem tiédból - ahogy szokták volt mondani, ezt szüntették meg - dolgoztam multibiztosítónál, ismertem a pénzügyi fejeseket is tehát tudom mikre mentek el ezek a pénzek - nem a te nyugdíjad értékének megőrzésére abban is biztos lehetsz - ezeknek a pénzeknek a hozadékát szépen elvitték innen, meg felélték, mint a huzat, osztalék, költség stb címen. Jó ha azt visszakaptad volna amit befizettél, és nem azon az értéken amin nyugdíjba mész. Ez egy pénzszivattyú volt semmi más.
Kivéreztette a családtámogatásokat, a szociális rendszert, meg lehet nézni a demográfiai mutatókat. Bokrosnak és Surányinak a legsötétebb fegyház zárkájában lenne a helye, úgy hogy rájuk rohadjon a műanyag lakat.
Az ostoba és manipulálható, naív mdf-eseknek - szemben a ravasz posztkommunistákkal (lsd fletó) - szintén nagyon nagy saruk van az ügyben, a mai gazdasági szituáció javarészt az ő bénaságuk következtében állt elő. Hasonlítsd össze a korabeli lengyel, csehszlovák gazdaságpolitikával és azt a mai eredményekkel. Ki mit ért el és hol tart.


A cseh gazdaságpolitika eredményeiről korábban írtam, most nem mondom fel a leckét újra? De ha az MDF is felelős, akkor miért csak a ballibekre fújkálsz???
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ez biztosan területfüggő is, hogy hol milyen a bölcsi helyzete, ezt én belátom, nálunk gond nincsen.
Az adó viszont nem területfüggő, jelenleg 3 gyerekkel majdnem, és szó szerint majdnem a bruttom viszem haza nettoban. Ez régen kb. Gyurcsány idejében a 60% volt, nem 95%. Aki azt mondja hogy most rosszabb anyagi szempontból a gyermekvállalás mint egy rendszerrel ezelőtt, az vagy feketén keresi a betevőt, vagy hazudik.


Egy verzió kimaradt nálad, ami így hangzik: keres ahhoz fehéren eleget, hogy a gyerekkedvezmény, akár 2 gyereknél ne számítson... Vannak ilyenek is..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Kezdem azt érezni Molni, hogy amolyan mindenhez (is) értő vagy, esetleg (megint) bal lábbal keltél fel. Miért kell rögtön magas lóról cinikusan kommentelni? Nem, értem. Más is kibírja személyeskedés nélkül, sőt a legtöbbünk még azt is képes belátni ha bakizik. Elismerem, hogy értesz a haditechnikához. Béke :)
Ja értem. Ha én kiosztok egy kommentelőt, akkor troll vagyok. Ő mindenféle link, forrás és egybek nélkül lényegében mindenki kiosztott úgy, hogy hazaáruló, meg nem létező pénz és egyéb vicces kifejezésekkel dobálótt. Aha..

Mondjuk a te szoksásos "kozmopolita-bal-lib oldal szemét. " mantrád már lassan fel sem tűnik..
 
  • Tetszik
Reactions: Sharid and szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Kezdem azt érezni Molni, hogy amolyan mindenhez (is) értő vagy, esetleg (megint) bal lábbal keltél fel. Miért kell rögtön magas lóról cinikusan kommentelni? Nem, értem. Más is kibírja személyeskedés nélkül, sőt a legtöbbünk még azt is képes belátni ha bakizik. Elismerem, hogy értesz a haditechnikához. Béke :)


Szerintem senki sem ért mindenhez, de azért egy beszélgetős oldalon előadhatjuk a véleményünket, nézeteinket olyan dolgokkal kapcsolatosan, amiket a fórumtársak indítottak el. Ezt azért csak szabad? Aztán akit érdekel bekapcsolódik a vitába. Ahogy a hozzászólások némelyikét elnézem, azért lehet még a mai MO-t tökéletesíteni..
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Egy verzió kimaradt nálad, ami így hangzik: keres ahhoz fehéren eleget, hogy a gyerekkedvezmény, akár 2 gyereknél ne számítson... Vannak ilyenek is..
Mindkét szülő közt szét lehet osztani, akár még a TB-re, mindenféle járulékra is. Jelen helyzetben aki nem feketén dolgozik, és megvan a két keresős családmodell, nincs válás, tragikus szülőhalál, ott az esetek nagyon nagy százalékában ki lehet használni bőven a gyermekek után járó mindenféle állami kedvezményt.
Én értem hogy hova szeretné kitolni sok ember ezt a vitát, de annyi minden mással is támadhatnátok a jelenlegi vezetést, ez pont zsákutca, a családtámogatási modelljuk messze az egyik legjobb dolog azok közül amit eddig csináltak, és a rendszerváltás óta még csak megközelíteni sem tudta egyik másik kormány sem. MA nagyon korrekt a családtámogatási rendszer, mióta az eszemet tudom, ilyen jó még nem volt, s ezek tények.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 684
5 505
113
Ez biztosan területfüggő is, hogy hol milyen a bölcsi helyzete, ezt én belátom, nálunk gond nincsen.
Az adó viszont nem területfüggő, jelenleg 3 gyerekkel majdnem, és szó szerint majdnem a bruttom viszem haza nettoban. Ez régen kb. Gyurcsány idejében a 60% volt, nem 95%. Aki azt mondja hogy most rosszabb anyagi szempontból a gyermekvállalás mint egy rendszerrel ezelőtt, az vagy feketén keresi a betevőt, vagy hazudik.

igazad van, 3 gyereknél már jól hangzik a támogatás, de senki nem hárommal kezdi, egynél nem akkora a támogás, hogy bele merjenek vágni. Én pl 32 vagyok, és fogalmam sincs, hogyan, mikor tudnánk egy gyerekig eljutni, mert ha veszek sok x millióért lakást, akkor pl a törlesztő mellett nagyon nem marad forrás gyereknevelésre. (nem, csok-ot biztos nem játszom meg, felelőtlenség előre beígérni 3 gyereket)
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9 and zsolti

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mindkét szülő közt szét lehet osztani, akár még a TB-re, mindenféle járulékra is. Jelen helyzetben aki nem feketén dolgozik, és megvan a két keresős családmodell, nincs válás, tragikus szülőhalál, ott az esetek nagyon nagy százalékában ki lehet használni bőven a gyermekek után járó mindenféle állami kedvezményt.
Én értem hogy hova szeretné kitolni sok ember ezt a vitát, de annyi minden mással is támadhatnátok a jelenlegi vezetést, ez pont zsákutca, a családtámogatási modelljuk messze az egyik legjobb dolog azok közül amit eddig csináltak, és a rendszerváltás óta még csak megközelíteni sem tudta egyik másik kormány sem. MA nagyon korrekt a családtámogatási rendszer, mióta az eszemet tudom, ilyen jó még nem volt, s ezek tények.


Nem támad senki senkit, csak kiegészítettem, amit írtál. De azt hiszem nem értettél meg. A családi kedvezmények is végesek, míg nincsen kereseti felső plafon. Van egy réteg, akiknek igazán mindegy, hogy van-e csalási adókedvezmény vagy nincs, mert ehhez elég sokat keresnek. Nem kell osztogatni, egy főnél is előállhat már ez a helyzet..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
igazad van, 3 gyereknél már jól hangzik a támogatás, de senki nem hárommal kezdi, egynél nem akkora a támogás, hogy bele merjenek vágni. Én pl 32 vagyok, és fogalmam sincs, hogyan, mikor tudnánk egy gyerekig eljutni, mert ha veszek sok x millióért lakást, akkor pl a törlesztő mellett nagyon nem marad forrás gyereknevelésre. (nem, csok-ot biztos nem játszom meg, felelőtlenség előre beígérni 3 gyereket)
Csokot én sem játszottam meg, lehet hogy nem is fogom, nem abban van az igazi okosság a családok számára, hanem a többiben, a szétosztható adójóváírásban, a kedvezményes étkeztetésben, ingyen táborokban, nagycsaládos igazolványban etc.

Ha gond az hogy hogyan tudnátok egy gyerekig eljutni, keress meg privátban, szívesen segítek, ez itt nem lenne helyénvaló :p!

Viccet félretéve értelek, de az a titok szerintem, hogy nem kell túlgondolni, de most frankón. Be kell vállalni a gyereket, aztán mindig megoldódik minden. Ez saját tapasztalat, meg az ismerősi körömben is ezt beszéltük, azok basznak rá mindig a legjobban, akik húzzák, halasztják, hogy még ez kell hogy meglegyen, meg az kell, aztán majd akkor ha ezt a pozíciót is elértem, meg az asszony is befutotta a karriert etc. Annak nagyjából 40 évesen időből való kifutás a vége, és kutyus, cicus, boldogtalan élet... Én ezt látom.

Bele kell vágni, nehéz lesz, nem sokat fogsz aludni, de az élet így teljes, és mindig megoldja az ember amit meg kell oldania, hogy fenntartsa a családját. A kis pulyák meg mikor ölelgetik a lábadat, hogy "apa szejetlek", akkor az megfizethetetlen.
 
M

molnibalage

Guest
Viccet félretéve értelek, de az a titok szerintem, hogy nem kell túlgondolni, de most frankón. Be kell vállalni a gyereket, aztán mindig megoldódik minden. .
Aha. Ez vezetett a felelőtlen hitelfelvételekhez és a más farkával csalánozáshoz, amikor más pénzéből mentették meg az embereket, mert "mindig megoldódik minden" alapon tolták, hogy "úgyis telik a 3 szobás lakásra és új autóra is".

Nekem nincs (még) gyerekem, de nem fenyegetett a kilakoltatás és nem más adófizetők pénze és állami beavatkozása miatt nem az utcán élek.

Elnézést, de keresem a kandi kamerát...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Aha. Ez vezetett a felelőtlen hitelfelvételekhez és a más farkával csalánozáshoz, amikor más pénzéből mentették meg az embereket, mert "mindig megoldódik minden" alapon tolták.

Elnézést, de keresem a kandi kamerát...
Keresheted, saját tapasztalatról beszélek. Soha nem adósodtam el úgy, hogy bármi problémám lett volna belőle, nem kellett megmenteni. A szüleim alkalmazottak, nem ezüstkanállal a kezemben születtem én sem. Volt amikor kis lakásban éltünk, autóm sosem volt, sokat fehér homokos tengerparton sem voltam, olyan is volt hogy volt másodállásom, meg tanultam nyelvet, jártam főiskolára már gyerek mellett. Megoldottuk. Nincs itt semmi kandi kamera, kis lemondás, meg erőfeszítés, és egy boldog NAGY család.
A környezetemben látok ám még ilyet, vagy ehhez hasonlót.
 
Status
Not open for further replies.