[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Azok meg kapnak szociális támogatást, stb... Integráció, ne röhögtess, lassan ki sem merek gyalog mozdulni ott, ahol lakom, mert mindig megvágnak ilyenkor egy ezressel.. Lebzselnek, piálnak, gombáktól behalóznak, úgy járnak-kelnek. Úgy 20-22 éve még ki volt írva a helységnév tábla alá (de komolyan, még a TV Híradó is foglalkozott vele), szabályos, fényvisszaverős kiegészítő táblán, hogy "cigánymentes övezet" de mára már megváltozott minden... A Rendőrség meg nem a fehéreknél, hanem náluk rendszeres vendég.. Lopnak, a szomszédba is 3-szor betörtek. Nekem csak a verseny és a hétköznapi kerékpárom lopták el... Nem is vettem helyette biciklit.. Minek..
Adok en el neked kutyat tossa inut fel ev mulva /aki nem sajnalja a kutyatol a kajat azt nem lopjak meg/ elmondom azt is hogy tanitsd be hogy bedobott etelt ne egyen.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A szocpol kb. a csokkal helyettesíthető be, bár azért a 3 gyerek után max igénybe vehető asszem 3.2 M nem tudom hogy hogyan áll arányban a mai 10+10 misihez. Fogjuk rá hogy kb. azonos. A nagy különbség az adójóváírás mostani rendszere, amit fenn leírtam hogy miért tartom jónak, és a régi családi pótlék a semmire sok gyerek után is növekvő megoldása közt van. Ott szaporítottuk meg igazán a léhűtő réteget, az egyértelmű hiba volt.


Hidd el, volt akkora infláció itt, hogy a két rendszer (a CSOK-ra gondolok), kvázi behelyettesíthető..Sőt akkor volt (most nem tudom van-e?) előtakarékosság állami támogatás is a szocpolon felül. Azt mindenkire megköthetted, magadra, feleségedre, csecsemő gyerekekre, és az állam minden hónapban, mindenkinek kiegészítette a lakáscélú megtakarításait. Hát azt sem a kisebbség vette igénybe.. Ösztönzött a lakáscélú takarékoskodásra, rendesen. Szerintem az összegszerűségben a szoc. pol-lal vetekedett...De már kinőttem mind a lakásvásárlásból, mind pedig a gyerekvállalásból, ezért csak a régi dolgokat vetném össze a maiakkal.. Miért van az, hogy erre a rendszerre nem emlékeztek? Túl fiatalok lennétek, akiket a jelen szédít és a múlt meg nem érint.. Elhiszitek, amit állítanak róla minden kritika nélkül?? Nem tudom...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Semki nem modta hogy a csaladi othonteremtes uj dologvagy spamyol viasz de attol egy nagyon jo doog es az is hogy ujra van.
Csaladi adokedvezmennyel pont a romak kerultek hatramyba hogy ne szuljon 5-6 gyereket ha erre ra jon meg a kedvezmemy a noknek a gyerekek utan plane.. A romaknal egyebkent a legnagyobb problema az az hogy konnyen elvanak 5 gyerekbol mimd az 5 mas apatol valo. Az esetek tulnyomo tobbsegeben. Megoldas a kukfoldre segites es a telepeik felszamolasa /igen ha kell banki uton/

Ezzel egyetértek, az a baj hogy hazajönnek.
Én úgy látom, hogy érdemben nem igazán befolyásolja azt a bizonyos réteget a támogatás, sajnos ki kell mondani, hogy a problémás csoportok a primitív ösztönlény szintjén vannak, kb törzsi szinten.


Kapnak elég szociális támogatást ahhoz, hogy megéljenek. Látom magam körül a történéseket. A sok gyerek egyenlő sok szociális támogatással. Újratermelt (bővítetten) nyomor...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Adok en el neked kutyat tossa inut fel ev mulva /aki nem sajnalja a kutyatol a kajat azt nem lopjak meg/ elmondom azt is hogy tanitsd be hogy bedobott etelt ne egyen.


Bocsi, de elmondom. Nekem volt egy nagyon jól beidomított ebem gyerekként. kiváló munkakutya volt. Csak hát anyámék takarították utána a kutyaszart. Hát én inkább ettől menekülnék. Kamera, és biztonsági rendszerre ruháztam inkább be, mint ebre... Meg igazán nincs is időm vele foglalkozni. (A HTKA elveszi előle az időmet..Persze ez csak vicc volt..) Azt meg tapasztalatból tudom, egy kutya mennyi törődést igényel...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Vamn elotakarekosagi lakasra es babakotveny is es az allam mar 20 eve tamogatja a paici szereplos modelleket is mint a fundaamenta /nekem is es testvereimnek is volt 600e befizetesre 200 e allami tamogatas meg 140 e kamat jott ki a vegen netto.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Hat igen innet is atszik hogy biztonsagi rendszer iyemn oyn modern ide vagy oda meg mindig a kutya a legjobb biztonsagi rendszer
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Semki nem modta hogy a csaladi othonteremtes uj dologvagy spamyol viasz de attol egy nagyon jo doog es az is hogy ujra van.
Csaladi adokedvezmennyel pont a romak kerultek hatramyba hogy ne szuljon 5-6 gyereket ha erre ra jon meg a kedvezmemy a noknek a gyerekek utan plane.. A romaknal egyebkent a legnagyobb problema az az hogy konnyen elvanak 5 gyerekbol mimd az 5 mas apatol valo. Az esetek tulnyomo tobbsegeben. Megoldas a kukfoldre segites es a telepeik felszamolasa /igen ha kell banki uton/

Ott a fenti riport. De már romáéknál se divat az 5-6, már náluk is jóval 3 alatt jár az fr. És a harmadik is rendszeresen azért mert még a közmunkást bért is durván megdobja kb duplázza, meg kb minden ingyen gyereknek.

De nem romázni kéne. Orbán ezt jól látja demográfiailag utolsó utáni percben vagyunk. 20éve kellett volna nekiesni de ha nem akkor 8 és ma az utolsó utáni percben vagyunk és ha rá lehet venni a magyar családokat arra, hogy bevállaljanak +1 de inkább 2 gyereket akkor azt meg kell lépni. És ez fontosabb mint a stadion mint a szívügy hadsereg/oktatás/egészségügy.... mint kb bármi. Az utolsó népes szülésképes ratkó anya generációnak van ~5éve. Ha ők kifutnak a demográfiai halálspirál már lényegében nem megállítható. (Ezért se értem ezt a 18-30 éves korig támogatást. Nagyon szűk réteg. Ha elérhető, hogy a 30-45éves rétegnél szülessen gyerek akkor arra is szükség van és nem csak a 18-30 köztire.)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ott a fenti riport. De már romáéknál se divat az 5-6, már náluk is jóval 3 alatt jár az fr. És a harmadik is rendszeresen azért mert még a közmunkást bért is durván megdobja kb duplázza, meg kb minden ingyen gyereknek.

De nem romázni kéne. Orbán ezt jól látja demográfiailag utolsó utáni percben vagyunk. 20éve kellett volna nekiesni de ha nem akkor 8 és ma az utolsó utáni percben vagyunk és ha rá lehet venni a magyar családokat arra, hogy bevállaljanak +1 de inkább 2 gyereket akkor azt meg kell lépni. És ez fontosabb mint a stadion mint a szívügy hadsereg/oktatás/egészségügy.... mint kb bármi. Az utolsó népes szülésképes ratkó anya generációnak van ~5éve. Ha ők kifutnak a demográfiai halálspirál már lényegében nem megállítható. (Ezért se értem ezt a 18-30 éves korig támogatást. Nagyon szűk réteg. Ha elérhető, hogy a 30-45éves rétegnél szülessen gyerek akkor arra is szükség van és nem csak a 18-30 köztire.)


Azzal egyetértek nagyjából, amit írtál, de azzal nem, amit írsz, hogy nem kellene cigányozni (a KSH is így ír róla). Néven kell nevezni ezt a problémát is. Mert eddig nem kezelték ezt a kérdést, legalábbis közpénzből pártpolitikára kihasználták ezt a réteget... A saját véleményem az, hogy a rendszerváltás is betett mindenkinek, meg a gyerekvállalási kedvnek is...Én sem vállaltam a két gyereket a káoszban, pedig 23 voltam a rendszerváltáskor. Akkor vállaltam 2 gyereket (de ismerőseim többsége csak egyet), amikor láttam, rendeződik a sorsom és így a két fiam 1997-ben és 2000-ben született csak meg...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
ez kicsit olyan, mintha a 2 vh-s topicban nem lehetne írni a csendes-óc
Szörnyű az hogy milyen morál lett uralkodóvá Európában. Ez bizony az általános jóléti feeling.
Akkor se szülök, ha van pénz mert az kényelmetlen, büdös mint ahogy a Yoko Ono kinézetű csaj mondta.
A másik ostoba, aki még egyetemista is (!) hát azért nem akarok gyereket mert Orbán van és nem volt kormányváltás .... (b+)
Katasztrófális.
Mit szóltak volna ha Bokros visszakerül a pénzügyi vezetésbe ?
Ehhez képest jönnek majd a más szokásokkal rendelkezők és szépen kiebrudalnak minket is, pont a mi értékrendünk meg humanizmusunk alapján.
Ez az igazi tét, nem Orbán vagy akárki.
Az a gáz ezt ezek az interjúalanyok se tudják felfogni.
A múlt héten voltam egy nyugat-németországi kisvárosban, és ahogy megérkeztem az első emberek: két babakocsit toló fejkendős nő. A főutcán kebabosok, sisa-bár.
Az építkezéseken viszont kik dolgoznak: magyar, román, lengyel.
Te szültél már?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Egy kis kieg 3 . gyereknel mat nem tudja kihasznalni a csaladi adokedvezmenyt kozmunkaskent. /es mivel 1 kozmumkas van a csaladba masnak nem jar segely se ez is uj dolog tehhat ra vannak kenyszeritve hogy kozmunka mellett is az egyik szulo rendszeresen dolgozzon/
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szörnyű az hogy milyen morál lett uralkodóvá Európában. Ez bizony az általános jóléti feeling.
Akkor se szülök, ha van pénz mert az kényelmetlen, büdös mint ahogy a Yoko Ono kinézetű csaj mondta.
A másik ostoba, aki még egyetemista is (!) hát azért nem akarok gyereket mert Orbán van és nem volt kormányváltás .... (b+)
Katasztrófális.
Mit szóltak volna ha Bokros visszakerül a pénzügyi vezetésbe ?
Ehhez képest jönnek majd a más szokásokkal rendelkezők és szépen kiebrudalnak minket is, pont a mi értékrendünk meg humanizmusunk alapján.
Ez az igazi tét, nem Orbán vagy akárki.
Az a gáz ezt ezek az interjúalanyok se tudják felfogni.
A múlt héten voltam egy nyugat-németországi kisvárosban, és ahogy megérkeztem az első emberek: két babakocsit toló fejkendős nő. A főutcán kebabosok, sisa-bár.
Az építkezéseken viszont kik dolgoznak: magyar, román, lengyel.


Igazán mókás, amit írsz, mert nekem nem kell elmenni NO-ba, hogy ezzel a feeling-gel találkozzam. Elég kimennem az utcára itt, ahol lakom. Csak tessék a fejkendős migránst behelyettesíteni tarhálós, színes rongyokba burkolt, sötét bőőrű itthoni kisebbségbe behelyettesíteni. A probléma már a spájzomban van. De inkább szeretném, hogy az oroszok legyenek ott... Sajnos lassan-lassan már mások vannak.. (persze az utolsó mondat vicc volt...)
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Egy kis kieg 3 . gyereknel mat nem tudja kihasznalni a csaladi adokedvezmenyt kozmunkaskent. /es mivel 1 kozmumkas van a csaladba masnak nem jar segely se ez is uj dolog tehhat ra vannak kenyszeritve hogy kozmunka mellett is az egyik szulo rendszeresen dolgozzon/


Akkor meg nem tudom miből élnek, (talán a fényből??), meg mitől mákonyosak állandóan, de tény, egy sem halt még éhen. Igaz, mindig kínálnak eladásra gombát, de nem ennék abból, hanem csak azt készítem el, amit én vagy a barátaim szednek..
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Lehet hogy több, de ez akkor is egy nagy nulla... Igazából egy bejárati ajtó ára..

De unalmas már ez. Az indulatból lehúzása azon területen hozott intézkedéseknek is, amelyekkel valóban érezhető segítséget nyújtott/nyújt a kormány. A többiek már felsoroltak 5-6 komoly intézkedést, én hozzáteszem még, hogy a diákhitel törlesztés kapcsán is nagyon komoly segítséget nyújtanak a gyermeket vállalóknak: "a diákhitellel rendelkező nők esetében 2018. január 1-jétől az első gyermek születésénél három évre felfüggesztik a tartozás törlesztését, a második gyereknél a felfüggesztés mellett a tartozás felét is elengedik, míg a harmadik gyerek esetében teljes mértékben elengedik a tartozást."

Tudod, mindent le lehet húzni, de ne csodálkozz nagyon, ha 2022-ben a negyedik kétharmad jön.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
De unalmas már ez. Az indulatból lehúzása azon területen hozott intézkedéseknek is, amelyekkel valóban érezhető segítséget nyújtott/nyújt a kormány. A többiek már felsoroltak 5-6 komoly intézkedést, én hozzáteszem még, hogy a diákhitel törlesztés kapcsán is nagyon komoly segítséget nyújtanak a gyermeket vállalóknak: "a diákhitellel rendelkező nők esetében 2018. január 1-jétől az első gyermek születésénél három évre felfüggesztik a tartozás törlesztését, a második gyereknél a felfüggesztés mellett a tartozás felét is elengedik, míg a harmadik gyerek esetében teljes mértékben elengedik a tartozást."

Tudod, mindent le lehet húzni, de ne csodálkozz nagyon, ha 2022-ben a negyedik kétharmad jön.


Helyetted inkább az ORIGO-t olvasom. Az kevésbé vonalas...
 
M

molnibalage

Guest
Hehe, jópofa gyerek vagy te. Mindent lefikázol, érezhető, valós intézkedéseket is, és még te propagandistázol.
Vastag a bőr az arcodon, az biztos. Mondjuk, azért nem ártana észrevenni, mire jutottatok az arroganciátokkal.
Minden kommentednél azt a pillanatot várom, amikor nem origo/kormánypropaganda szerű... Amolyan kétlábon járó narancsos pravda...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 709
17 014
113
Ja értem. Ha én kiosztok egy kommentelőt, akkor troll vagyok. Ő mindenféle link, forrás és egybek nélkül lényegében mindenki kiosztott úgy, hogy hazaáruló, meg nem létező pénz és egyéb vicces kifejezésekkel dobálótt. Aha..

Mondjuk a te szoksásos "kozmopolita-bal-lib oldal szemét. " mantrád már lassan fel sem tűnik..
A stílust kifogásoltam. Azért egy Bokros csomi kapcsán ne hiányoljunk már forrást, mert pro és kontra tele a padlás vele. Nem mantráztam semmit, de a mára kiüresedett fogalmakat (baloldal lényegében nincs, a liberális meg sokkal inkább náci-jellegű) hagy említsem egyben. A szemet,mint testrészt írtam, de ne törődj ezzel...így "ütősebb" az idézet :)
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Minden kommentednél azt a pillanatot várom, amikor nem origo/kormánypropaganda szerű... Amolyan kétlábon járó narancsos pravda...

Jó várakozást. A rosszindulatú és valótlan állításokat tartalmazó támadásokra reagálni fogok. Amúgy röhej, mennyire képtelenek vagytok tanulni egy akkora buktából is, mint az április 8-ai.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hehe, jópofa gyerek vagy te. Mindent lefikázol, érezhető, valós intézkedéseket is, és még te propagandistázol.
Vastag a bőr az arcodon, az biztos. Mondjuk, azért nem ártana észrevenni, mire jutottatok az arroganciátokkal.


Azért mondhatnád, hogy ki és mi vagyok... Kíváncsi lennék, mire emlékezel a politikai beállítottságom felől.
 
M

molnibalage

Guest
Jó várakozást. A rosszindulatú és valótlan állításokat tartalmazó támadásokra reagálni fogok. Amúgy röhej, mennyire képtelenek vagytok tanulni egy akkora buktából is, mint az április 8-ai.
  • Nem nekem kell tanulni, hanem a politkai paletta többi szereplőjének.
  • A választási rendszer sajátosságait meg említettem már. Egy kétfordulós választáson egészen más lenne a végeredmény, ne véletlen számolták fel narancsos cimboráid.
Hány éve is várom a nyugdíj magánszámlámat amit ígértek hozzád hasonló vastag arcbőrűek? Kérlek mást fárassz a propagandáddal.

Ezek után van pofád leírni az arrogancia szót, amiko kvázi politizálni jársz csak ide, HT téma kapcsán egy kommentre, de annyira sem emlékszem.
 
Status
Not open for further replies.