[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 077
113
Cégges hitel kapcsán olyasmit tanítottak, h olyan hitelt vegyél fel, ami 1 éves nettó bevételnél nem több, vagy ha több, akkor azt "hamar" vissza termeled a fejlesztéssel.
Magánszférában is jó lenne ez a megközelítés...Usa lakói mesélhetnének mennyire volt "buli" 2008, ahhoz képest itthon szerencsére nem kerültek tömegek utcára.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 283
113
Nem tudom, hogy milyen törvényi keretek és lehetőségek vannak erre. Ha valaki ehhez ért, akkor kérem kommentelje be. Vagy most akkor ne legyen az embereknek szabad akarata...?

A hitelpiac egy baromi szigorúan szabályozott piac, felügyeleti szervekkel, elvileg nem az megy, hogy a bank azt csinál ami jólesik neki.

PSZÁF és az MNB feladata lett volna, hogy értékelje a pénzügyi és hitelkonstruckiós kockázatot és azt hogy a lakosság tömegével adósodik el devizában, ami az egesz országot baromi kiszolgáltatottabbá teszi a nemzetközi pénzügyi folyamatokkal szemben. Az volt a dolguk, hogy ezt elemezzék, szabályozzák, csak kb. b*sztak rá, ahogy egyébként mindenre.

Naívság azt hinni, hogy ezt a polgárok alakítják, amikor annyira bonyolult az egesz pénzügyi konstrukció, hogy át se látja a pénzügyi kockázatot, ráadásul a bank persze minden kockázatot áthárít, miközben minden infó nála van, a másiknál meg annyi, hogy a gyorstalpalós hitelügynök szajkózza neki, hohy ez most egy baromi jó hitel.

Próbálj most felvenni egy ész nélküli hitelt, olyan keményen le van szabályozva, hogy kb esélytelen. Törlesztési és fedezeti oldalon kőkemény százalékok vannak amit nem léphetsz túl, egyszerűen nem kaphatsz a vagyoni helyzetekhez ésszerűtlen hitelt (mellesleg ez szerintem baromi sokat segített a fizetesek fehéredésén is).

Lehet mondani bármit, de az MNB most nagyon komolyan veszi a hitelpiacot.
 
M

molnibalage

Guest
A hitelpiac egy baromi szigorúan szabályozott piac, felügyeleti szervekkel, elvileg nem az megy, hogy a bank azt csinál ami jólesik neki.

PSZÁF és az MNB feladata lett volna, hogy értékelje a pénzügyi és hitelkonstruckiós kockázatot és azt hogy a lakosság tömegével adósodik el devizában, ami az egesz országot baromi kiszolgáltatottabbá teszi a nemzetközi pénzügyi folyamatokkal szemben. Az volt a dolguk, hogy ezt elemezzék, szabályozzák, csak kb. b*sztak rá, ahogy egyébként mindenre.

Naívság azt hinni, hogy ezt a polgárok alakítják, amikor annyira bonyolult az egesz pénzügyi konstrukció, hogy át se látja a pénzügyi kockázatot, ráadásul a bank persze minden kockázatot áthárít, miközben minden infó nála van, a másiknál meg annyi, hogy a gyorstalpalós hitelügynök szajkózza neki, hohy ez most egy baromi jó hitel.

Próbálj most felvenni egy ész nélküli hitelt, olyan keményen le van szabályozva, hogy kb esélytelen. Törlesztési és fedezeti oldalon kőkemény százalékok vannak amit nem léphetsz túl, egyszerűen nem kaphatsz a vagyoni helyzetekhez ésszerűtlen hitelt (mellesleg ez szerintem baromi sokat segített a fizetesek fehéredésén is).

Lehet mondani bármit, de az MNB most nagyon komolyan veszi a hitelpiacot.
A felügyeleti szervben volt bármiféle felelősség felvetése utólag vezetői vagy bármilyen szinten...? Mert anno megkérdeztem, hogy miféle felügyeleti szerv - nem csak itthon, a jenkiknél is - ahol hosszú évek alatt szart sem csináltak és hagyják, hogy ennyire elfajuljon a helyzet...? Érdekes módon műszaki vonalon hogyan nincsenek ekkora hibák? Nem dőlnek összes sorozatban épületek, hidag vagy ilyesmik és nem robbanak fel ipari létesítmények sem...

Mondjuk ugyanez volt a kérdésem, amikro a VEKE ingyért megcsinálta az éjszakai közlekedés új menetrendjét, aminek vége az lett, hogy ugyanabból a pénzből 3-szoros kapacitás jött ki. Mi a túrót csináltak a BKV-nál dolgozók...?

A szerződés elolvasása senkinek nem tilos. Te aláírnál olyat, ahol minden kockázatot rád hárít és persze látod azt, hogy 10 év alatt a Ft/tetszőleges valuta aránya képes volt sokat mozogni? Én ennél a pontnál felállok - ha egyáltalán belevágok - és közlöm, hogy szórakozzanak mással.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Hoppá!
A világ 15 leginkább globalizált országa:

chartoftheday_3882_the_worlds_most_globalised_countrie_n.jpg
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Úgy olvasom itt a fórumon, hogy néhány ember egyedül akar házat venni :)
200 ugye a havi nettó 120 lenne a hitel, ergo nem sok pénze marad ezért szar az ország....o_O
Régen is párok vettek házat, jó esetben szülői segítséggel, nem véletlenül....
Ha csak neked és a párodnak is 150 a nettója akkor a kettő együtt már 300. Ha 120 a törlesztő akkor is marad 180 atok, ami fejenként 90 ezer. Az már nem kevés, miközben aki ma 150 et kap nettóban az az alsóbb rétegekhez tartozik hazánkban. És így is tud egy kisebb házat venni ha akar.
Egy dolgot ne akarjatok jelenleg, BP.-n lakást venni. Irreális áruk van. Egy ugyan olyan lakás, jobb környéken, 20 km-el arrébb fele annyi.

Ezt írtam én is ide régebben.
Meg azt is írtam, hogy egyrészt pont az sok szingli elégedetlenkedő okozza az áremelkedést. Lassan már ciki a család, meg az összeköltözés, inkább a magam ura vagyok, egyedül élek. Na így viszont jóval több lakásra is van szükség.
Gondolkozzatok már kicsit. Pest lakossága az utóbbi évtizedekben inkább csökkent, mégis egyre nagyobb a kereslet a lakásokra. Ez egyrészt a turizmus miatt van, másrészt viszont amiatt van, hogy amíg korábban ha kirepült egy fiú és egy lány a családi fészekből, hamarosan összeköltöztek egy lakásba, ma meg az van, hogy külön-külön lakásban élnek akár évtizedekig is.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Ezt írtam én is ide régebben.
Meg azt is írtam, hogy egyrészt pont az sok szingli elégedetlenkedő okozza az áremelkedést. Lassan már ciki a család, meg az összeköltözés, inkább a magam ura vagyok, egyedül élek. Na így viszont jóval több lakásra is van szükség.
Gondolkozzatok már kicsit. Pest lakossága az utóbbi évtizedekben inkább csökkent, mégis egyre nagyobb a kereslet a lakásokra. Ez egyrészt a turizmus miatt van, másrészt viszont amiatt van, hogy amíg korábban ha kirepült egy fiú és egy lány a családi fészekből, hamarosan összeköltöztek egy lakásba, ma meg az van, hogy külön-külön lakásban élnek akár évtizedekig is.
Megint vicces elméletgyártás nyakontva sztereotíp marhaságokkal. Lássuk sorban...
  • A pesti lakásállomány egy része totálisan lepuszult ezért van igény újra. Gondolom vidékről osztod az észt, hogy mi van itt fent. Mert én látom, hogy minek a helyére mit húznak fel minőségben és lakásszámban is. Gondolom te is szívesen költöznél komfort nélküli 80-100 éves szemmléelt szerint épült épületbe a 8/9/akárháy-kerben. Oh, wait. Sanszosan nem. Az új lakás viszont nem ingyen van. Olyan lakásokat akarnak egyesek aranyáron kiadni, amibe kutyámat nem tette volna, ha lenne...
  • A "szingli" része az írásodnak simán egyszerre ostoba és bőszítő. Tudod az ember már azelőtt szeretne önálló élelet, hogy párt találna. Az önálló kecó nélküli pártalálás kb. mission impossible, mert valahogy a másik félnek vannak igényei, meg a 18+ életmóndak is vannak infrastrukturális vonatkozásai, hogy finoman fogalmazzak. Venni nem tudsz pályakezdőként, ha család nem vág hozzád súlyos millákat, marad a bérlés.
Szingli elégedetlenkdő? A kutya 5 lábát meg dugd fel ezt a mejegyzésedet oda, ahol a Nap nem süt...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
A difi az, hogy én semmit sem tehettem a lopás ellen, ellenben téged senki nem kényszerített hitelfelvételre.

(Az valutamozgások aránypár számítása meg általános iskolai ismereteket kíván meg. Fel nem fogom, hogy ki volt az a sok ember, aki bízott abban, hogy évtizedes léptékben stabil marad a valuták árfolyama egymáshoz képest..)
Milyen lopásról van szó?Hogyan vették el azt a magánnyugdíj megtakarításodat, amit te a netto béredből utalgattál saját magadnak egy erre a célra szolgáló pénztárba?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyiket sem akarom, de ezt eldöntik helyettem. Hans/József pénzt ígér a zsebembōl Abdulnak/Rikkárdónak, hogy a hatalomba kerülhessen és lophasson. Hogy miért tartom rossz ötletnek, lásd fent...

Házas ember vagyok, nem vagyok egyedül. Ami bassza a csōröm az nem párkapcsolati irány, hanem általános tendencia. Mibe is öli a pénz a "művelt Nyugat"? Segélyek, nyugdíj. A német kutatási alap összesen 4milliárd. Ehhez hozzájönnek az autógyárak, összesen 5 milliárd. A cégek a saját nyereségbōl valamit. Tisztán tudományos K+F a 5,7 milliárd (a teljes oktatási pénzmag 17 milliárd volt 2017-ben). Ebbōl a pénzmagból mennek a kutatások (a Wendelstein7-tōl a legutolsó általános iskoláig). Mennyi pénz megy a migrációra meg segélyekre!?

A német ipar alapozta meg a mai indokolatlan és nem megérdemelt jólétet sokaknak, de az ipar utánpótlás nélkül életképtelen. Manapság több a genderfaszság, mint a természettudomány. Magyaország sem jobb, ott vannak a nemzetközi összevetések. Így maradnak a segélyhez szoktatott tömegek, meg az elvonások, illetve "családösztönzés", csak hogy maradj. Ha meg hirtelen most lett "biztonságosabb" a nagycsalád igénye, akkor ez dupla öngól az évek óta tartó gazdasági "dübörgésnek"...

Nem is olyan régen írtam, hogy aki régen skin volt, az ma családos - úgyhogy elvek ide-vagy-oda, ment az x.

Minden generáció megköti a maga kis paktumát...

A segélyes-kutatós résszel teljesen egyetértek. Segélyt csak annak adni, aki ténylegesen nem tud dolgozni. Pl. hiányzik a lába-keze vagy súlyos értelmi fogyatékos.
Egyébként láttam első világháború idejéből plakátokat amiken felhívták az emberek figyelmét, hogy a lenyomorodott embereket hagyják visszailleszkedni a társadalomba, tudjanak dolgozni. Szóval akkoriban még volt szándék arra, hogy még ellőtt lábbal is bejárjon az ember dolgozni. Ma meg már olyan betegségek miatt is nyugdíjt kap, amivel még simán dolgozhatna rengeteg területen. Pl. egy mozgássérült irodában simán dolgozhat.

Nem Rikárdónak adják a csokot, hanem csak azoknak, akik dolgoznak. Közmunkaprogram nem számít annak, azért nem jár csok. A családi adókedvezményt is csak az tudja ígénybe venni, akinek van bejelentett jövedelme. Ez szerintem eléggé kiszűri azokat a naplopókat, akik csak a pénzért szülnének.
Ennél jobban nem tudsz szűrni. Csak ha úgy adnád oda a pénzt, hogy majd 30 év múlva ha felnőttek a gyerekeid és ők nem dolgoznak, akkor elveszem a nyugdíjad.
Egyébként azt emlegetik már, hogy ezt akarja behozni az új kormány. A gyerekeid fizetése is hatással legyen a nyugdíjadra. Ha ezt meglépik, akkor nagyon is érdekedben fog állni, hogy minél jobb embert nevelj a gyerekeidből.
 
M

molnibalage

Guest
A gyerekeid fizetése is hatással legyen a nyugdíjadra.
Htá ennél nagyobb állatságot keveset hallottam.
  • Már eleve vicces az, ha a gyerek külföldön dolgozik, akkor ki fogja ezt az adatot kiadni... Alig várom azt, amikor majd a magyar állam kérdeget egy külföldi céget, hogy XY-nak mennyi a bére...
  • Ha nincs szerencséje és balesetben/gyilkosság áldozata lesz/betegségben stb. meghal, akkor csudaszép a helyzet, mert a halott utódom keresete 0. Ok, erre lehet kivételt alkotni, de akkor most megint milyen rendszer lesz ennek a vége?
  • Aki mondjuk gyerektelen biológiai okokból és nem akar örökbefogadni, de viszont mondjuk átlaghoz képest 2-szeres keresettel soksorosz befizető, akkor meg őt bünteti a rendszer? Milyen alapon?
  • Az emberek szelleim képességei nem azonosak. Tehát tök jö, hogy lényegében valamennyire genetikai alapon bütetsz, ha valaki bármilyen pech miatt nem viszi annyira az életben, mint amennyire lehetéges lenne.
Egészen csudálatos féldiktatórikus marhaságokat képesek egyesek kitalálni..
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Hoppá!
A világ 15 leginkább globalizált országa:

chartoftheday_3882_the_worlds_most_globalised_countrie_n.jpg
A 15-bōl
- 8 az euroövezet tagja,
- 3 a bankszektorból él,
- az egyik világpiaci tényezō (meg NAFTA tag)
- az egyik lassan rádöbben arra, hogy több az ingyenélō, mint a melōs
- az egyik megtartotta az iparát és inkább az úniós integráció tagja akar lenni
- az egyik meg a különutás hintapolitikával az olcsójánosokra alapozott összeszerō-üzem modellt nyomja 2018...

Tényleg
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Megint vicces elméletgyártás nyakontva sztereotíp marhaságokkal. Lássuk sorban...
  • A pesti lakásállomány egy része totálisan lepuszult ezért van igény újra. Gondolom vidékről osztod az észt, hogy mi van itt fent. Mert én látom, hogy minek a helyére mit húznak fel minőségben és lakásszámban is. Gondolom te is szívesen költöznél komfort nélküli 80-100 éves szemmléelt szerint épült épületbe a 8/9/akárháy-kerben. Oh, wait. Sanszosan nem. Az új lakás viszont nem ingyen van. Olyan lakásokat akarnak egyesek aranyáron kiadni, amibe kutyámat nem tette volna, ha lenne...
  • A "szingli" része az írásodnak simán egyszerre ostoba és bőszítő. Tudod az ember már azelőtt szeretne önálló élelet, hogy párt találna. Az önálló kecó nélküli pártalálás kb. mission impossible, mert valahogy a másik félnek vannak igényei, meg a 18+ életmóndak is vannak infrastrukturális vonatkozásai, hogy finoman fogalmazzak. Venni nem tudsz pályakezdőként, ha család nem vág hozzád súlyos millákat, marad a bérlés.
Szingli elégedetlenkdő? A kutya 5 lábát meg dugd fel ezt a mejegyzésedet oda, ahol a Nap nem süt...

Laktam Pesten is egy évet, meg megyeszékhelyen is tizenakárhányat,és mostanság is sokat járok Pesten, szóval nem csak úgy osztom az észt vidékről.
Csak szólok, hogy azokat a komfort nélküli 100 éve épült lakásokat ha rendbe teszik, akkor jóval drágábban adják ki, mint az újjakat, mert tudod, annak a háznak története van, meg stílusa, meg nagy belmagassága, ami sokaknak tetszik.

Szingli rész miért lenne ostobaság? Ha 100000 férfi és 100000 nő külön-külön él, akkor 200000 lakásra lesz ígény, ha együtt élnek, akkor 100000-re.
Olvass utána, sokkal nagyobb arányban és sokkal hosszabb ideig szinglik ma az emberek, mint régebben, továbbá azt is megnézheted, hogy mennyi a válások száma. Na a válás is pont azt eredményezi, hogy az egyik fél új lakásba költözik.
Nem azt írtam, hogy ne éljen önálló életet, én is albérletben éltem már gimis koromtól kezdve. Csak azt írtam, hogy ez a társadalmi jelenség is jócskán hozzájárul a lakáskereslet növekedéséhez.
Jobban hozzájárul, mint a te általad írottak, amikor azt próbálod bebizonyítani, hogy a lakásépítésre adott CSOK nyomja fel az albérletek árát. Jah, "logikus", minél több ember jut saját lakáshoz, annál nagyobb lesz a kereslet a bérletek iránt.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hogyan tovább? Ezek a problémákat sokan látjuk, szerinted mi lehet, vagy hol találhatjuk meg a megoldást?
Én ezt a teljes fejlett nyugaton látom amit fentebb vázoltál, nem csak a németeknél, vagy idehaza.
Kína? Az sem fenékig tejfel.
Japán?
Ausztrália?
Melyik modell az optimális?

Vagy úgy ahogy van szart nem ér az emberiség? Kicsit szerintem negatív vagy, ma meg kiváltképp.
Szerintem az lenne az ideális, ha a mindegyik modellből kivennénk a hasznos részt és elhagyni a rosszat.
Az európai segélyt mindenkinek megoldás sem jó, de az amerikai ha lebetegszel és nem tudsz dolgozni, akkor dögölj meg megoldás sem, de a japán halálradolgozzuk magunkat és kipusztulunk, de legalább a robotokat hátrahagyjuk lekapcsolni a villanyt sem jó.
 
T

Törölt tag 008

Guest
.... Pl. egy mozgássérült irodában simán dolgozhat......
Szerencsés ember vagy, nincs a környezetedben mozgássérült.

Vegyünk egy alap kerekesszékest.
Belvárosi irodaházba el akar menni dolgozni.
Közlekedés, csak autóval speciális parkolóhely kell, sima parkolóba nem tudja annyira kinyitni az ajtót, hogy kiszáljon. Esetleg egy segítő is kell, ha nem olyan autója van ami gépesített, vagy annyira mozgássérült, hogy nem tudja a kerekesszéket magának odateni.
Szuper, kint van, akkor menjünk be. Ha a ház előtt parkolt, akkor csak 1 járdasziget, ha messzebb akkor talán 2-3. Hopp az irodaházba 2-3 lépcsőfok visz föl. Rámpa van? Nincs, jelezni kéne bentre a portásnak, vagy kisérő kell.
Szuper, bent vagyunk. Elektromos forgókapu (én csak marhakarámnak becézem). Nem baj, jelzünk az őrnek, hogy nyissa ki az oldalajtót.
Lift, mondjuk van. Olcsóbb 4 emelettől kissebb irodaházakban nem mindig.
Elektromos ajtó. Csippant, húz, tekeri a széket, megakad a falban, teker...ahhh valaki jön, segít. Szuper bent vagyunk. Gördülés a HR irodába.

Mondjuk felvennének, de nincs mozgássérült mosdó, mert eddig nem volt rá igény, és amúgy is szeretnek a mosdóval spórolni az irodaházak, mert a kiadható helyből veszi el a területet.

Tűzriadó! A liftet nem lehet használni, talán le is kapcsol. A tűzzáró ajtók becsukódnak. Annak azért van súlya. Ha tele a kezed még egészséges ember is bajlódik vele, nemhogy ülve 1 kézzel, a másikkal meg a kocsit hajtod. A mozgássérült garantáltan meghal.

Vannak helyek, ahová fel tudják őket venni, de az alap mozgássérültnek a napi problémák (bevásárlás, ügyintézés, orvoshoz menni stb) is elég kihívást jelent.

Egyetlen normális megoldás az otthonról végezhető munka lenne, de az még itthon ritka és csak speciális szakmákban kivitelezhető. Pl egy webfejlesztő vagy programozó esetleg grafikus simán megoldja otthonról. Egy banki ügyintéző nehezen fogja.
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Szerintem az lenne az ideális, ha a mindegyik modellből kivennénk a hasznos részt és elhagyni a rosszat.
Az európai segélyt mindenkinek megoldás sem jó, de az amerikai ha lebetegszel és nem tudsz dolgozni, akkor dögölj meg megoldás sem, de a japán halálradolgozzuk magunkat és kipusztulunk, de legalább a robotokat hátrahagyjuk lekapcsolni a villanyt sem jó.
Nyilván, provokatív célzattal írtam a példáim.
Nincs tökéletes rendszer, legalább is én még nem találtam működő modellt. Hátha majd Ozzy...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Htá ennél nagyobb állatságot keveset hallottam.
  • Már eleve vicces az, ha a gyerek külföldön dolgozik, akkor ki fogja ezt az adatot kiadni... Alig várom azt, amikor majd a magyar állam kérdeget egy külföldi céget, hogy XY-nak mennyi a bére...
  • Ha nincs szerencséje és balesetben/gyilkosság áldozata lesz/betegségben stb. meghal, akkor csudaszép a helyzet, mert a halott utódom keresete 0. Ok, erre lehet kivételt alkotni, de akkor most megint milyen rendszer lesz ennek a vége?
  • Aki mondjuk gyerektelen biológiai okokból és nem akar örökbefogadni, de viszont mondjuk átlaghoz képest 2-szeres keresettel soksorosz befizető, akkor meg őt bünteti a rendszer? Milyen alapon?
  • Az emberek szelleim képességei nem azonosak. Tehát tök jö, hogy lényegében valamennyire genetikai alapon bütetsz, ha valaki bármilyen pech miatt nem viszi annyira az életben, mint amennyire lehetéges lenne.
Egészen csudálatos féldiktatórikus marhaságokat képesek egyesek kitalálni..

Ha a gyerek külföldön fog adózni, akkor szerintem úgy veszik majd, hogy nincs is gyereke.
Továbbá nem a gyerekeid befizetése fog csak számítani, hanem a saját befizetéseid is számítanak majd, mint ma is. Ozzy is fog kapni nyugdíjt, csak a kollégája többet fog kapni, ha annak van két gyereke akik szintén jól keresnek.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szerencsés ember vagy, nincs a környezetedben mozgássérült.

Vegyünk egy alap kerekesszékest.
Belvárosi irodaházba el akar menni dolgozni.
Közlekedés, csak autóval speciális parkolóhely kell, sima parkolóba nem tudja annyira kinyitni az ajtót, hogy kiszáljon. Esetleg egy segítő is kell, ha nem olyan autója van ami gépesített, vagy annyira mozgássérült, hogy nem tudja a kerekesszéket magának odateni.
Szuper, kint van, akkor menjünk be. Ha a ház előtt parkolt, akkor csak 1 járdasziget, ha messzebb akkor talán 2-3. Hopp az irodaházba 2-3 lépcsőfok visz föl. Rámpa van? Nincs, jelezni kéne bentre a portásnak, vagy kisérő kell.
Szuper, bent vagyunk. Elektromos forgókapu (én csak marhakarámnak becézem). Nem baj, jelzünk az őrnek, hogy nyissa ki az oldalajtót.
Lift, mondjuk van. Olcsóbb 4 emelettől kissebb irodaházakban nem mindig.
Elektromos ajtó. Csippant, húz, tekeri a széket, megakad a falban, teker...ahhh valaki jön, segít. Szuper bent vagyunk. Gördülés a HR irodába.

Mondjuk felvennének, de nincs mozgássérült mosdó, mert eddig nem volt rá igény, és amúgy is szeretnek a mosdóval spórolni az irodaházak, mert a kiadható helyből veszi el a területet.

Tűzriadó! A liftet nem lehet használni, talán le is kapcsol. A tűzzáró ajtók becsukódnak. Annak azért van súlya. Ha tele a kezed még egészséges ember is bajlódik vele, nemhogy ülve 1 kézzel, a másikkal meg a kocsit hajtod. A mozgássérült garantáltan meghal.

Vannak helyek, ahová fel tudják őket venni, de az alap mozgássérültnek a napi problémák (bevásárlás, ügyintézés, orvoshoz menni stb) is elég kihívást jelent.

Egyetlen normális megoldás az otthonról végezhető munka lenne, de az még itthon ritka és csak speciális szakmákban kivitelezhető. Pl egy webfejlesztő vagy programozó esetleg grafikus simán megoldja otthonról. Egy banki ügyintéző nehezen fogja.

Nem azt írtam, hogy a kerekes székesektől el kellene venni az ellátást. Sőt, őket emeltem ki, hogy nekik természetesen meg kellene hagyni. Csak írtam példát, hogy régebben még a hasonlóan sérültek is próbáltak dolgozni, ma meg nyugaton már kis túlzással a munkaundor miatt is megadják az ellátást.

Egyébként akadálymentesíteni kellene minél többmindent, márcsak a gyerekkocsis anyukák miatt is.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nyilván, provokatív célzattal írtam a példáim.
Nincs tökéletes rendszer, legalább is én még nem találtam működő modellt. Hátha majd Ozzy...

Ha választani kell, én még mindig azt mondom, hogy az európai a legjobb. Nem tökéletes ez sem, de a Földön még mindig ez a legjobb.

Ozzynak meg üzenem, hogy legyen kicsit optimistább, mert hiába az egészséges életmód, a pesszimizmus is káros az egészségre. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Ha választani kell, én még mindig azt mondom, hogy az európai a legjobb. Nem tökéletes ez sem, de a Földön még mindig ez a legjobb.

Ozzynak meg üzenem, hogy legyen kicsit optimistább, mert hiába az egészséges életmód, a pesszimizmus is káros az egészségre. :)
Így igaz. Akkor egy rugóra járunk. Nem tökéletes a mi rendszerünk sem, de a beteg Ázsiai droid mentalitásnál, a full érzéketlen amennyi pénzed van annyit érsz USA hozzáállásnál még mindig szerencsésebb az EU szociális/társadalmi rendszer szerintem is. Nyilván igen komoly korrekcióra szorul a miénk is, főleg annak lenne ideje hogy ezeket a sötétzöld/neoliberális hülyéket elhajtsuk brüsszelből, akik le akarnak minket cserélni arabokra, négerekre.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7
M

molnibalage

Guest
Laktam Pesten is egy évet, meg megyeszékhelyen is tizenakárhányat,és mostanság is sokat járok Pesten, szóval nem csak úgy osztom az észt vidékről.
Csak szólok, hogy azokat a komfort nélküli 100 éve épült lakásokat ha rendbe teszik, akkor jóval drágábban adják ki, mint az újjakat, mert tudod, annak a háznak története van, meg stílusa, meg nagy belmagassága, ami sokaknak tetszik.
Ezeket a bornítt hülyeséget honnan veszed? Tudod kiknek adják ki? Jellemzően itt dolgozó külföldienek, akinke a cége kifizeti. Tudom, mert német BOSCH-os röpis is kapott ilyen lakást a Ráday utcában. Ketten laktak 130 nm-en...

Én soha nem költöznék nagy belmagasságú régi lakásba, mert borzalmasan az egész alapvető kialakítása. Ha galériázással jössz, akkor elröhögöm magam...
Egyébként ezekből a szarokból dózeroltak le a környékemen kb. 10-12 tömböt egy év alatt. Hála az égnek. Én nem tartozo azok közé, akik az 1000 lerobbant tömb városában sírnak azért, mert Nagykörúttól kifelé eltűnnek ezek a szarok...

Szingli rész miért lenne ostobaság? Ha 100000 férfi és 100000 nő külön-külön él, akkor 200000 lakásra lesz ígény, ha együtt élnek, akkor 100000-re.
Értem, db, db. Az, hogy mekkora lakás, azt meg leszarod...

Nem azt írtam, hogy ne éljen önálló életet, én is albérletben éltem már gimis koromtól kezdve. Csak azt írtam, hogy ez a társadalmi jelenség is jócskán hozzájárul a lakáskereslet növekedéséhez.
Meg az, hogy a fővárosi lakásállomány kurvaöreg. A panelépítési hullám óta a 2000-es évek közepén volt néhány kerületben rehab terület és ennyi. Szóval jó lenne néha azért körbenézni. Az, hogy van X db épület Y db lakás az nem jelenti azt, hogy az használható is. Kb. mintha az mondanád, hogy a sok hülye miért nem jár ma 30+ éves Skodával és miért legalább 10 éves használt Octaviát akar. Autó, autó,,,

Jobban hozzájárul, mint a te általad írottak, amikor azt próbálod bebizonyítani, hogy a lakásépítésre adott CSOK nyomja fel az albérletek árát.
Biztos teljesen véletlen, hogy a CSOK bejelentés és bevetés után kb. 25%+kal insta fentebb shiftelt a lakás és lakbér ár is. Ja, meg velük a szolgáltatások ára is az építőiparban...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Stop. Én a hitelfelvétel kockázatairól beszélek. 18 éves fejell is valahogy feltűntmár már éves léptékben a valuták mozgása. Na, akkor te és más mire alapozva vesznek fel és reménykednek abban, hogy 10-15 évig megmarad minden? Ez kb. szerencsejáték...

Ebben teljesen igazad van. Bármennyire is kedvezően kínálnak egy devizahitelt, soha nem lenne szabad felvenni, sőt, az államnak sem lenne szabad engedélyezni. 1-2 évre még elmegy (ha jól megy az ország szekere, annyi idő alatt csak nem rontanak el annyira mindent, hogy ne tudd fizetni), na de évtizedek. Tisztára lottó, kifizetsz egy halom pénzt és vagy lesz lakásod, vagy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Status
Not open for further replies.