[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A felügyeleti szervben volt bármiféle felelősség felvetése utólag vezetői vagy bármilyen szinten...? Mert anno megkérdeztem, hogy miféle felügyeleti szerv - nem csak itthon, a jenkiknél is - ahol hosszú évek alatt szart sem csináltak és hagyják, hogy ennyire elfajuljon a helyzet...? Érdekes módon műszaki vonalon hogyan nincsenek ekkora hibák? Nem dőlnek összes sorozatban épületek, hidag vagy ilyesmik és nem robbanak fel ipari létesítmények sem...

Ha jószándékú akarok lenni, akkor azt mondom, hogy a közgazdaság nem annyira egzakt tudomány, mint a matematika. Nem tudod teljes bizonyossággal előre "megjósolni", hogy egy-egy tetted évekkel vagy évtizedekkel később milyen változásokat hoz. Rendkívül sok dolog hatással van rá. Ezért van az, hogy nem tudják a szegény országok csak úgy lemásolni a gazdag országok receptjét, mert ami egy országban működött egy adott időpontban szinte biztosan nem fog egy másikban másik időpontban.

Ha viszont rosszmájú akarok lenni, akkor azt mondom, hogy szándékosan csinálták, mert ők is nyertek rajta.
Valamelyik a kettő közül.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ezeket a bornítt hülyeséget honnan veszed? Tudod kiknek adják ki? Jellemzően itt dolgozó külföldienek, akinke a cége kifizeti. Tudom, mert német BOSCH-os röpis is kapott ilyen lakást a Ráday utcában. Ketten laktak 130 nm-en...

Na és én mit mondtam, sokan pont azt szeretik és megfizetik keményen.

Én soha nem költöznék nagy belmagasságú régi lakásba, mert borzalmasan az egész alapvető kialakítása. Ha galériázással jössz, akkor elröhögöm magam...
Egyébként ezekből a szarokból dózeroltak le a környékemen kb. 10-12 tömböt egy év alatt. Hála az égnek. Én nem tartozo azok közé, akik az 1000 lerobbant tömb városában sírnak azért, mert Nagykörúttól kifelé eltűnnek ezek a szarok...


Én meg semmilyen társasházba nem költöznék ismét, se régibe, se újba. Pedig én még jó szomszédokat fogtam ki, amikor ilyenekben laktam.

Értem, db, db. Az, hogy mekkora lakás, azt meg leszarod...

Egy kétszobás lakás sem területben, sem árban nem kétszerese egy egyszobásnak. Arról nem is beszélve, hogy sok egyedülálló is kétszobást bérel, mert jönnek a látogatók.

Biztos teljesen véletlen, hogy a CSOK bejelentés és bevetés után kb. 25%+kal insta fentebb shiftelt a lakás és lakbér ár is. Ja, meg velük a szolgáltatások ára is az építőiparban...

Biztos véletlen, hogy a lakás és albérletárak azután nőttek meg, hogy kilábaltunk a válságból és meredeken emelkedik a foglalkoztatás és a fizetések.
 
M

molnibalage

Guest
Na és én mit mondtam, sokan pont azt szeretik és megfizetik keményen.
Hát te lehet, hogy ismersz ilyen ember. Én nem mondtam, hogy a németek szerettték. Csak nekik ez is ingyen volt, mert 2011/12-ben a német BOSCH számára a havi 150k HUF bérleti díj nem tétel...

Én meg semmilyen társasházba nem költöznék ismét, se régibe, se újba. Pedig én még jó szomszédokat fogtam ki, amikor ilyenekben laktam.
Öööö azok a nagy belmagasságú szarok a régi idők társasháza. Epic a beszólásod ennek fényében...

Biztos véletlen, hogy a lakás és albérletárak azután nőttek meg, hogy kilábaltunk a válságból és meredeken emelkedik a foglalkoztatás és a fizetések.
A lakásárak szépen lassan elemkedtek. A CSOK után kb. 2 hónap alatt mindenhol 25% instashift volt. 30 nm-es laksokat nem találatam annyiért, ami azelőtt még 45-50 nm és kétszobára jó volt. Gondolo neked nem kellett lakást keresgélned az emúlt időszakban. Nekem igen. 5 év alatt 3-szor költöztem. Elhiszed, hogy picit többet láttam gyakorlati úton?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 079
113
Gondolom használt lakásnál a maximális 2,75 misinél jelentősebb drágulás volt :) Felhívnám a figyelmet arra is, h minimális m2-t is előír a trv. A lakást 6,1 ért adtam el 3-4 éve, most 14-15 egy olyan... De tuti ez is a csok hibája, és "semmi" köze ehhez annak, hogy alacsonyak a hitelkamatok, nőnek a bérek (építőiparban főleg), alacsony a banki kamat (állampapírok, stb) hozama.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Gondolom használt lakásnál a maximális 2,75 misinél jelentősebb drágulás volt :) Felhívnám a figyelmet arra is, h minimális m2-t is előír a trv. A lakást 6,1 ért adtam el 3-4 éve, most 14-15 egy olyan... De tuti ez is a csok hibája, és "semmi" köze ehhez annak, hogy alacsonyak a hitelkamatok, nőnek a bérek (építőiparban főleg), alacsony a banki kamat (állampapírok, stb) hozama.
Így teljes a kép, igen. Egyszerűen a használt lakás árak elszállásában marginális jelentősége van a CSOK-nak, sokkal inkább a kereslet - kínálat szabadpiaci törvényszerűségei jelennek itt meg.
Az új az már más tészta, ott a 10+10 misi azért odabaszott tényleg az áraknak jelentősen.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 262
113
Ezt egyre többen gondolják így, főleg h megéri dolgozni.

Egyenlőre. De folyamatos a lemaradásunk a szomszédos országokétól és nem a gazdaságpolitika miatt nőnek a fizetések, hanem épp a munkaerőhiány miatt, a kedvező világgazdasági folyamatok miatt stb.

A segélyekből élőknél meg felénk már nem divat 8-10 purgyé, mert ha nem viszi suliba, ő meg nem megy közmunkára...ugrik sok minden.

A gyerekszám már 10-15 évvel ezelőtt is csökkent. Sőt, a rendszerváltás óta folyamatos a csökkenés.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
Hoppá!
A világ 15 leginkább globalizált országa:

chartoftheday_3882_the_worlds_most_globalised_countrie_n.jpg
Ez jó nekünk vagy rossz?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Még valami, amire büszkék lehetünk ;) :

17spinty271mdjpg.jpg
Gondolom megmérték frankón mindenkinek rendesen izgalmi állapotban, mert ha nem akkor élek a gyanúval hogy itt ott néha kicsit túlzott egy két önkéntes adatbevalló, s ez esetben ez a lista arra is jó lehet hogy melyik nép hajlamos a nagyot mondásra :p! Ha viszont ez valami orvosilag igazolt teszt eredménye(el nem tudom képzelni hogy hogy, mert halottakról pl. már izgalmi állapotban nem mond meg senki semmit, az meg furán venné ki magát, ha random behívnának az utcáról egy 5000 fős mintát, hogy állítsa fel hagy' mérje meg Jucika:D), akkor a románok még jobban utálhatnak minket ezek után :p!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
Eddig úgy gondoltam a meleggel van kapcsolatban. Mert az araboké nagy, a négereké még nagyobb, az eszkimóké meg azt hiszem tök pici.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Ezt a térképet már rengeteg különböző számmal láttam. :D Lényeg hogy ebben is Mordor előtt járunk.
E szerint Európa előtt járunk, a franciákat ütjük a rengeteg fekete vendégjátékosukkal együtt. Egonak jó, amúgy nem tudom komolyan venni ezt a kis statisztikát sem. Nagy pénzt mernék tenni rá, hogy nem Romániában készült mellékesen :p
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Még valami, amire büszkék lehetünk ;) :

17spinty271mdjpg.jpg
Ezek a kamaszságok mire jó? Ilyen adatokra alapozva afrikaiak a fasza gyerekek, és igen manapság a fő exportcikkük az éhező nincstelenek. A dolog másik vetülete, hogy az emberek ilyen számok miatt szoronganak ha férfi ha nő mert megfelelési kényszer stb

mert egy szilikon mentes fitnesz mondel leszálkásítva következőképpen néz ki:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Status
Not open for further replies.