[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
"Kezdjük ott, hogy ma már lényegében csak passzív házak épülhetnek."

Értem mit szeretnél mondani ,de abszolút nem erről van szó.....ilyen nem létezik.Nagyon jól hőszigetelt házak vannak és csinálunk is,de passzív ház nagyon nagyon kevés van....papíron annál több. Szegediesen mondva PAPARSZTVAKÍTÁS!!!:D:D:D

"A falak nem betonból hanem téglából vagy Ytongból vannak.".....Könnyűszerkezetes?...Tavaly csináltam 20-t a környékünkön....Nagyon szeretik....na az tényleg kenterbe veri az összes falrendszert.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
deze75

Papíron ami megfelel a mostani (2018-as) normáknak, az már elvileg passzív ház a szigetelését tekintve. Az, hogy ebből ki mit tud megvalósítani az más kérdés, de az viszont tény, hogy a mai házaknak iszonyatosan jó a hőszigetelése.

".Könnyűszerkezetes?"

Nem, én itt a külső falazatra gondoltam. Amennyire én látom ma már nem készül külső fal betonból. A teherviselő elemeket megpróbálják a külső falon belülre tenni (pl. vasbeton tartó oszlop) hiszen a beton nagyon jól vezeti a hőt. Nem jó ha hőhidas az épület.
A könnyű szerkezet egyébként nem rossz megoldás, főleg ha valamilyen acél (pl. zártszelvény) vázzal van kombinálva. Önmagában a fa váz szerintem kevés.
Amennyire én tudom egy ilyen ház élettartalma kb. 50-60 év ha karban van tartva.
Ezzel szemben egy vasbeton vázas tégla ház akár 2-300 évet is simán kibír minimális karbantartás mellet is.
Itt a kérdés az, hogy mennyi időre érdemes házat építeni.

UI:
Amúgy egyszer elgondolkodtam azon, hogy milyen lenne az "ideális" családi ház. Nekem az jött ki, hogy egy szintes, elektromos padlófűtéses/plafon hűtéses, belső vasbeton vázas, monolit vasbetonfödémes lapos tetős (enyhe dőléssel) , üveg/zárt szigetelt műanyag oldalfalas épület lenne, belső gipszkarton válaszfalakkal.
Szerintem ez relatív olcsó, időt álló, könnyen fejleszthető és a belső tere igény szerint könnyen átalakítható, illetve a belső vezetékezése (víz, villany) is nagyon könnyen kiépíthető.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Kurfürst

Én nem tudom milyen mai építésű házakról beszélsz....
Kezdjük ott, hogy ma már lényegében csak passzív házak épülhetnek.
A falak nem betonból hanem téglából vagy Ytongból vannak. A 30 cm-s Ytongnak olyan hőszigetelése van , hogy szerintem lazán kenderbe veri a régi bérházak 1 méter vastag falait.
A beton födémeken mindenhol lépés álló polisztirol van, legalább 10 cm vastagságban. Így nem hallhatod elvileg, hogy mi van fölötted.
A tető födémeken nem ritka a 30-40 cm-s hőszigetelés sem.
A válasz falak azért érdekes kérdés mert elvileg a lakások között hangszigetelt válaszfal szokott lenni, itt előfordul, hogy ez kimarad. De egy tégla vagy ytong válaszfal nagyságrendekkel jobb, mint egy panel beton válaszfalai.
El sem tudom képzelni milyen házakról/lakásokról írsz ide....
Germanisztán:

- Szar ablakok, mert műemlék
- Recsegōs szar, csúszós lépcsō, mert műemlék
- Gipszkarton minden
- Betonfödémen semmi hangszigetelés, önterülō ajzatbeton vagy kiegyenlítō ismeretlen
- atomtré tetōszigetelés
- gagyi bejárati ajtók

Mindez poton 1200EUR/hó. Mo-n a lakás sokkal jobb volt - 200ezer/hó közösköltséggel együtt. Itt (D) elképesztō, hogy milyen putrikat adnak ki. A lakásbérlet egy kész tortúra. 3 havi bérpapír, munkaszerzōdés, útlevélmásolat, hiteltörténet (SCHUFA: minden tranzakciódat lekérdeznek, amivel szerzōdésed van, majd kiértékelik, hogy mennyire vagy jó fizetési morállal bíró egyed..), plusz gyakori a 3:1 arány, vagyis a nettód legyen legalább háromszorosa a bérletárnak.

Persze Európa aljának itt is kedveznek, mert ha szegény munkanélküli vagy, akkor 1 évre a bérleti díj 60%-át átveszik, illetve, ha szociálisan indokolt. Ez a rendszer szüli azokat az anomáliákat, hogy a szociális lakások elōtt tömegével állnak az X6-os BMW-k...

A lakásokat persze folyamatosan újítják - kívülrōl. Ez megint egy pénzmosoda, mivel a felújítási költségeket rátolják a bérlōkre - plusz a tulaj az ilyen költségeket meg leírja az adójából (magánszemélyként évi 4500EUR, így gyakori, hogy egy ilyen felújítás 2 évig fut...)

Vicces, amikor jön a napelemes okosság. Ezt megint rádhúzzák, ha bérlō vagy. A tulajnak érdeke, mert így drágábban adhatja ki a lakást plusz trükközhet a közösköltséggel. Furcsa módon aki magánszemélyként lakik, nem akar napelemet. A bérlōk hülyék, a tulajdonosok meg nyomják, hogy legyen. Nálunk is ezt akarták, lett volna havi 150Eur mínusz nálam (jah, fizessem én a tulaj értéknövelō beruházását..), úgyhogy műszakilag sikerült torpedózni, meg elōtte lelépni. Gusztustalan, amit itt művelnek
 
M

molnibalage

Guest
Mert akkor nem fagytak meg az Emberek HA CSAK 15 Celsius volt a lakhangyiban!Most meg min. 25fok mert a francia csiricsálé bulldog mögfázik.Igy SZÖGEDiesen.
Az ilyen embereket sem értem. Nálam 20 fok van a lakásban. Nyáron elviselem a 23-24-et. Télen halálfelesleges több.
Tavasszal kifejezetten szeretem, ha hűvös, akkor kicsit felöltözök, de a frissebb levegő iránti vágyam erős, hogy végre ki lehet nyitni az ablakot.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
"Kezdjük ott, hogy ma már lényegében csak passzív házak épülhetnek."

Értem mit szeretnél mondani ,de abszolút nem erről van szó.....ilyen nem létezik.Nagyon jól hőszigetelt házak vannak és csinálunk is,de passzív ház nagyon nagyon kevés van....papíron annál több. Szegediesen mondva PAPARSZTVAKÍTÁS!!!:D:D:D

"A falak nem betonból hanem téglából vagy Ytongból vannak.".....Könnyűszerkezetes?...Tavaly csináltam 20-t a környékünkön....Nagyon szeretik....na az tényleg kenterbe veri az összes falrendszert.
A passzív ház terminológiát rosszul használt flip7, de a többi része igaz. A mezei vastag betonfal fényévekre van a modern falszerkezetektől, amit még szigetelnek is...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Annak akit érdekel:
"
(1) A tagállamok biztosítják, hogy:

a)

2020. december 31-ig valamennyi új épület közel nulla energiaigényű épület legyen; és

b)

2018. december 31. után a hatóságok által használt vagy tulajdonukban levő új épületek közel nulla energiaigényű épületek legyenek.

A tagállamok nemzeti terveket készítenek a közel nulla energiaigényű épületek számának növelésére. Ezek a nemzeti tervek tartalmazhatnak az épületfajta szerint differenciált célokat is.

(2) A tagállamok továbbá – a közszektor útmutató példáját követve – szakpolitikákat dolgoznak ki, és intézkedéseket hoznak – mint például célok meghatározása – az épületek átalakításának ösztönzése érdekében, amelyeket közel nulla energiaigényű épületekké újítanak fel, és erről tájékoztatják a Bizottságot az (1) bekezdésben említett nemzeti terveikben.

(3) A nemzeti tervek többek között a következő elemeket tartalmazzák:

a)

a közel nulla energiaigényű épületek fogalommeghatározása tagállami alkalmazásának gyakorlati részletei, amelyek tükrözik a nemzeti, regionális és helyi feltételeket, és számszerű mutatót tartalmaznak a kWh/m2/év egységben kifejezett primerenergia-fogyasztásra vonatkozóan. A primerenergia-fogyasztás meghatározásához felhasznált, a primerenergiával kapcsolatos tényezők alapulhatnak a nemzeti, regionális és helyei átlagértékeken, és figyelembe vehetik a vonatkozó európai szabványokat is;

b)

időközi célok az új épületek energiahatékonyságának 2015-ig történő javítására vonatkozóan, az (1) bekezdés végrehajtásának előkészítésére tekintettel;

c)

információ a közel nulla energiaigényű épületek kivitelezését ösztönző, az (1) és (2) bekezdéssel összefüggésben elfogadott szakpolitikákról és pénzügyi vagy egyéb intézkedésekről, beleértve a 2009/28/EK irányelv 13. cikkének (4) bekezdése és ezen irányelv 6. és 7. cikke kontextusában a megújuló forrásból származó energia új és jelentős felújítás alatt álló, meglévő épületekben való felhasználására vonatkozó nemzeti követelmények és intézkedések részleteit is."

Forrás:
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/HTML/?uri=CELEX:32010L0031&from=EN

Az új lakások/házak ára nem kis részben ezért olyan magas.
Csok nélkül lényegében nem lehetne őket eladni. Önmagában kb. 30%-os drágulást okoz az építésben a szabvány szigorítása.
Csak egy példa: A régebbi de szigorú szabályok szerint egy nagyon vastag téglafal vagy ytongfal önmagában megfelelt. Most legalább 10 cm-s dryvit rendszer kell rá aminek teljes nettó négyzetméter költsége legalább 12.000 Ft.
De az ablakoknál is a jó minőségű egy kamrás (két üveges) helyet ma már jó minőségű 2 kamrás ablak kell.
Födém szigetelésnél 20 cm helyet már inkább 40 cm, és ha kicsit is normális vagy, akkor kőzetgyapotból van, mert az elvileg 1100 fokig tűzálló. Csak rohadt drága.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal
R

rejsz felügyelő

Guest
E szerint Európa előtt járunk, a franciákat ütjük a rengeteg fekete vendégjátékosukkal együtt. Egonak jó, amúgy nem tudom komolyan venni ezt a kis statisztikát sem. Nagy pénzt mernék tenni rá, hogy nem Romániában készült mellékesen :p
Én sem veszem komolyan, legutóbb mikor láttam ezt a képet tisztán emlékszem hogy 14 valamennyi volt Magyarországnál, szal' poénnak jó és a románokat cukkolni. :p

Vagy a legfusztráltabb férfiak magyarországon vannak.
Az egy főre eső városi terepjárók számát is mellé írhatnák. :DD
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
https://m.portfolio.hu/gazdasag/mer...sulyosabb-problemajat-oldanak-meg.286886.html

Ez évek. Tavaly januárban jöttünk ki, akkor már rengeteg építkezés ment, ezek mára sincsenek készen, pedig nem nagy ügy, 12 lakásos, 3 emeletes ház, a fele gipszkarton. Ez megint egy látszatintézkedés. Most fogják újratárgyalni a telekadót is, mivel nagyrészt 1980-as évek leképezése. Jelenleg 2,5Eur/nm/év. Ehhez fognak hozzányúlni. Ezt lakás után is fizeted, alapterület alapján. Túl sokaknak érdek, hogy ez így menjen, meg utána kiket költöztetnek be!?

Mondjuk más kérdés, hogy egy 80-90 négyzetméteres, újépítésű itt olyan 380-440ezer EUR, amit általában 15-20 év alatt ki is lehet csengetni. Havi 1400EUR meg a futamidō végén 200ezer. Nem egy házaspárt ismerek, ahol így csinálják. Kettō lakást vesznek az elején, elsō a saját, a második bérlemény, majd amikor ezek kimentek, akkor még kettōt. Ekkor 55 évesek. Ez a 2 lakáshitel már 10 éves csak (mivel a fizetésük is jócskán nōtt...) majd 65 évesen elmennek nyugdíjba. 3 lakás hozza a pénzt plusz nyugdíjak (állami, magán, munkáltatói). És ehhez a rendszerhez nagyon komoly érdekek fűzōdnek...

Sokan úgy nyomják, hogy éves bónuszt félre rakják és abból elkezdenek egy lakást fizetni, abból ott a maradvány-érték a végére. Ami undorító, az a közös költség. Fizetsz évi 3000-et, az 20 év alatt 60ezer
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Annak akit érdekel:
"
(1) A tagállamok biztosítják, hogy:

a)

2020. december 31-ig valamennyi új épület közel nulla energiaigényű épület legyen; és

b)

2018. december 31. után a hatóságok által használt vagy tulajdonukban levő új épületek közel nulla energiaigényű épületek legyenek.

A tagállamok nemzeti terveket készítenek a közel nulla energiaigényű épületek számának növelésére. Ezek a nemzeti tervek tartalmazhatnak az épületfajta szerint differenciált célokat is.

(2) A tagállamok továbbá – a közszektor útmutató példáját követve – szakpolitikákat dolgoznak ki, és intézkedéseket hoznak – mint például célok meghatározása – az épületek átalakításának ösztönzése érdekében, amelyeket közel nulla energiaigényű épületekké újítanak fel, és erről tájékoztatják a Bizottságot az (1) bekezdésben említett nemzeti terveikben.

(3) A nemzeti tervek többek között a következő elemeket tartalmazzák:

a)

a közel nulla energiaigényű épületek fogalommeghatározása tagállami alkalmazásának gyakorlati részletei, amelyek tükrözik a nemzeti, regionális és helyi feltételeket, és számszerű mutatót tartalmaznak a kWh/m2/év egységben kifejezett primerenergia-fogyasztásra vonatkozóan. A primerenergia-fogyasztás meghatározásához felhasznált, a primerenergiával kapcsolatos tényezők alapulhatnak a nemzeti, regionális és helyei átlagértékeken, és figyelembe vehetik a vonatkozó európai szabványokat is;

b)

időközi célok az új épületek energiahatékonyságának 2015-ig történő javítására vonatkozóan, az (1) bekezdés végrehajtásának előkészítésére tekintettel;

c)

információ a közel nulla energiaigényű épületek kivitelezését ösztönző, az (1) és (2) bekezdéssel összefüggésben elfogadott szakpolitikákról és pénzügyi vagy egyéb intézkedésekről, beleértve a 2009/28/EK irányelv 13. cikkének (4) bekezdése és ezen irányelv 6. és 7. cikke kontextusában a megújuló forrásból származó energia új és jelentős felújítás alatt álló, meglévő épületekben való felhasználására vonatkozó nemzeti követelmények és intézkedések részleteit is."

Forrás:
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/HTML/?uri=CELEX:32010L0031&from=EN

Az új lakások/házak ára nem kis részben ezért olyan magas.
Csok nélkül lényegében nem lehetne őket eladni. Önmagában kb. 30%-os drágulást okoz az építésben a szabvány szigorítása.
Csak egy példa: A régebbi de szigorú szabályok szerint egy nagyon vastag téglafal vagy ytongfal önmagában megfelelt. Most legalább 10 cm-s dryvit rendszer kell rá aminek teljes nettó négyzetméter költsége legalább 12.000 Ft.
De az ablakoknál is a jó minőségű egy kamrás (két üveges) helyet ma már jó minőségű 2 kamrás ablak kell.
Födém szigetelésnél 20 cm helyet már inkább 40 cm, és ha kicsit is normális vagy, akkor kőzetgyapotból van, mert az elvileg 1100 fokig tűzálló. Csak rohadt drága.
Csak arra leszek kíváncsi hogy 25-40 év múlva azzal a rengeteg hungarocellel meg gyapottal mihez fogunk kezdeni mikor cserélni ,vagy bontani fognak egy épületet. Pláne a hungarocell nagyon faxa azzal a sok kis apró golyócskával. Most az azbeszt a közellenség meg a régi palatetők elhelyezése-bontása. Akkor majd (képzeljétek el ezt globálisan mikor már így is sírnak hogy tele az óceán műanyaggal, meg ugye égetni se szabad) ez lesz a sláger. De sebaj, most még hűűű de naggyon vigyázunk a kis bolygónkra ha 15 helyett 20 cm lesz az előírás, meg öt év múlva már lehet hogy 30. Persze nem fagytunk meg akkor se mikor nulla volt a ház falán, meg sima ablakok voltak csak évszázadokig.
 
M

molnibalage

Guest
Csak arra leszek kíváncsi hogy 25-40 év múlva azzal a rengeteg hungarocellel meg gyapottal mihez fogunk kezdeni mikor cserélni ,vagy bontani fognak egy épületet. Pláne a hungarocell nagyon faxa azzal a sok kis apró golyócskával. Most az azbeszt a közellenség meg a régi palatetők elhelyezése-bontása. Akkor majd (képzeljétek el ezt globálisan mikor már így is sírnak hogy tele az óceán műanyaggal, meg ugye égetni se szabad) ez lesz a sláger. De sebaj, most még hűűű de naggyon vigyázunk a kis bolygónkra ha 15 helyett 20 cm lesz az előírás, meg öt év múlva már lehet hogy 30. Persze nem fagytunk meg akkor se mikor nulla volt a ház falán, meg sima ablakok voltak csak évszázadokig.
Ezen aggodalmak hol vannak a PV erőművek és szélkerekeknél...?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 081
113
Szélkeréknél ott az infrahang, nap-hőerőmű lokális konvekció, napelemek nem megtérülése...vannak azért gondok még ezekkel.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
antigonosz

http://szigatech.hu/eps-80-polisztirol-szigeteles-hasznos-tudnivalok/

A polisztirol elég a francba, főleg az új divat a "grafit poros". Attól én el is tanácsolok mindenkit. Ezeket nem kell hova rakni, mert könnyen elégnek. Van bennünk égést gátló adalék, de , hogy őszinte legyek nem sokat segít rajta....
Az üveggyapot az üvegből van, elvileg újra beolvasztható.
A kőzet gyapot elvileg örök életű , szóval azt meg nem kell 40 év múlva se leszedni. A baj inkább akkor van ha nem tekercsbe hanem kemény lapba van nyomva valamilyen ragasztóval (sztem epoxy) Akkor kicsit más a helyzet, de ilyet is elég ritkán használnak.
Az emberek inkább könnyen éghető dolgokat pakolnak a házaikra :D
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Ki gondolta volna :) :p

https://www.portfolio.hu/gazdasag/merkel-szovetsegese-figyelmeztette-orbant.4.286942.html
Orbán Viktor magyar miniszterelnök az európai jobbközép pártokkal való kapcsolat válságát kockáztatja azzal, ha a polgári szabadságjogokat sértő törvényeket hoz - figyelmeztetett Andreas Nick, a CDU parlamenti tagja a Reutersnek adott interjújában. Angela Merkel szövetségesének szavai egybecsengnek azokkal a tegnapi értesülésekkel, miszerint a CEU Budapesten maradását lehetővé tevő megállapodás megkötése, és a Stop Soros törvénycsomag Velencei Bizottság ajánlásához igazítása az a két feltétel, amelyek teljesítése esetén a német konzervatív CDU kormánypárt szerint továbbra is az Európai Néppárt tagja maradhat a Fidesz.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Ki gondolta volna :) :p

https://www.portfolio.hu/gazdasag/merkel-szovetsegese-figyelmeztette-orbant.4.286942.html
Orbán Viktor magyar miniszterelnök az európai jobbközép pártokkal való kapcsolat válságát kockáztatja azzal, ha a polgári szabadságjogokat sértő törvényeket hoz - figyelmeztetett Andreas Nick, a CDU parlamenti tagja a Reutersnek adott interjújában. Angela Merkel szövetségesének szavai egybecsengnek azokkal a tegnapi értesülésekkel, miszerint a CEU Budapesten maradását lehetővé tevő megállapodás megkötése, és a Stop Soros törvénycsomag Velencei Bizottság ajánlásához igazítása az a két feltétel, amelyek teljesítése esetén a német konzervatív CDU kormánypárt szerint továbbra is az Európai Néppárt tagja maradhat a Fidesz.

Nem hinném, hogy a Néppártnak jót tenne a kilépésük. Vinnének magukkal jópár pártot, és a végén a Néppárt lenne a legkisebb csapat az EPben. Ha ez a cél, akkor hajrá!

Más.

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
antigonosz

http://szigatech.hu/eps-80-polisztirol-szigeteles-hasznos-tudnivalok/

A polisztirol elég a francba, főleg az új divat a "grafit poros". Attól én el is tanácsolok mindenkit. Ezeket nem kell hova rakni, mert könnyen elégnek. Van bennünk égést gátló adalék, de , hogy őszinte legyek nem sokat segít rajta....
Az üveggyapot az üvegből van, elvileg újra beolvasztható.
A kőzet gyapot elvileg örök életű , szóval azt meg nem kell 40 év múlva se leszedni. A baj inkább akkor van ha nem tekercsbe hanem kemény lapba van nyomva valamilyen ragasztóval (sztem epoxy) Akkor kicsit más a helyzet, de ilyet is elég ritkán használnak.
Az emberek inkább könnyen éghető dolgokat pakolnak a házaikra :D
Ok de hova vigyem elegetni. :) Mert a maradékot télen elnyomtam a kazanban de nem dicsért meg érte a szomszéd. Nem beszélve rola ahogy leszedem miszlikre mallik belőle x négyzetméter amit szabadon fúj a szél. Meg hogyan vigyek el egy házra vagy paneltombre való lebontott hungarocellt a hoeromube?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
antigonosz

http://szigatech.hu/eps-80-polisztirol-szigeteles-hasznos-tudnivalok/

A polisztirol elég a francba, főleg az új divat a "grafit poros". Attól én el is tanácsolok mindenkit. Ezeket nem kell hova rakni, mert könnyen elégnek. Van bennünk égést gátló adalék, de , hogy őszinte legyek nem sokat segít rajta....
Az üveggyapot az üvegből van, elvileg újra beolvasztható.
A kőzet gyapot elvileg örök életű , szóval azt meg nem kell 40 év múlva se leszedni. A baj inkább akkor van ha nem tekercsbe hanem kemény lapba van nyomva valamilyen ragasztóval (sztem epoxy) Akkor kicsit más a helyzet, de ilyet is elég ritkán használnak.
Az emberek inkább könnyen éghető dolgokat pakolnak a házaikra :D
Használnak kozetgyapotot külső homlokzati szigetelesre.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
antigonosz

" Meg hogyan vigyek el egy házra vagy paneltombre való lebontott hungarocellt a hoeromube?"

Préselve ;)
Az újabb fajták már "zárt cellásak", nem morzsolódnak annyira mint a régiek.
De nem vagyok olyan pozícióba , hogy ilyen lehetséges jövőbeni problémákat megoldjak vagy hatással legyek rájuk, csak simán okoskodok itt a fórumon :D
 
Status
Not open for further replies.