[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Megjegyezném hogy a gyökér összeesküvés elméleteket annak kellene igazolnia, aki az ilyen gyökér összeesküvés elméletekben hisz... és nem fordítva. Miután a két agitprop cikkre válaszul a rendőrség elég egyértelműen megmondta, hogy biza nem az ő járművük volt, a fóliasapisokon a világ szeme, hogy bizonyítsa, mégis. Sok szerencsét.

Nnnnaaaa akkor fussunk neki. 2db eset , mindkettő személyes. Mindkettő a 8sz uton a már említett fehér Audi...
- Veszprém felé tartva, a volt Inotai alukohótól vagy 500 méterre, ahol a 110-rő + köztes tábla nélkül 70-re maximalizálják a tempót. Mielőtt felértem a dombra a tábla előtt, előzésbe kezdtem, a szélső sávban pár kallódó kamion miatt. Már majdnem elkerültem a flottát, de látótávolságban jött a tábla, és el kellett kezdenem lassítani, viszont a szélső sávban a 80-ról lassító kamionok szép lassan majdnem beértek, már biztonságosan nem tudtam kisorolni eléjü), hogy ne legyek útban. S láss csodát, mögöttem (ahogy lassultam) 6-8 méterre fehér Audi , aki egyre közelebb jött ahogy csökkent a sebességem. Hogy tudd, ez már így szabálytalan, s ha attól tartottam volna hogy belém száll, picit gyorsítanom kellett volna. Erre te?
- Veszprémből jöttem szintén 8-as út, a Balatonfűzfői csomópont után. Ahogy Balatonfűzfő felől Székesfehérvár irányába kanyarodsz rá a 8-asra, van egy gyorsító sáv, aminek a közepén már kint van a 110-es tábla, tehát a becsatlakozáshoz nagyjából el kell kezdened tolni. Látkép, a gyorsító sáv utolsó 1/4-edénél elöl villogó lámpával a a megénekelt fehér Audi, mögötte a gyorshajtó delikvens. Hogy ezzel mi is a gubancom? Nos 3 apró tétel. Amennyiben a szabályokat betratja a rendőr, akkor a kiszedett delikvenst el kellett volna vinnie a 3-4 km-re található Hajmáskéri lehajtóig, ahol is kihajtva úgy és annyit macerálja, amennyire neki jól esik mert így szabályos (autóútról beszélünk standard 110-es megengedett tempóval, ráadásul aszfaltozott leállósáv nélkül). Amennyiben mégis megállítja az autóúton, akkor a villogó rendőrautónak kellet volna hátul állnia, hogy jelezze a többi közlekedőnek hogy intézkedik. DE! (3) Ugye ez egy gyorsító sáv végén, ahol a becsatlakozó már azt figyeli elsősorban, és nem a büntit kapó és osztó verdákat. Erre te?
Összefoglalva az a gondom ezzel az egésszel, hogy van egy jó cél, mert tényleg hihetetlen sok gyorshajtó és pökhendi autós futkos az utjainkon. DE! Mivel tudható hogy minden kapitányságon van kiadott cél érték a bírságolásokra, s a rendőrök is emberből vannak (van köztük értelmes és korrekt, meg van más alap habitusu is), ez az esetek nem kevés %-ban ez abszolút nem tölti be a visszatartó célzatú jelenlétet, hanem kikényszerített, vagy szabálytalanul végrehajtott basztatás lesz.
Amennyiben pedig agitprop oldalnak tekinted a zindexet, akkor minek olvasod? megkímélnéd magadat egy csomó bosszúságtól.....
Tisztelettel: Csaba
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
ahol a 110-rő + köztes tábla nélkül 70-re maximalizálják a tempót.
Leggyakrabban 90-rol 50-re csokken a megengedett sebesseg (a telepulesek hataranal) es ott sincs koztes tabla. Ne tegyunk mar ugy mintha szokatlan lenne egy ekkora lassitas!
Amennyiben pedig agitprop oldalnak tekinted a zindexet, akkor minek olvasod? megkímélnéd magadat egy csomó bosszúságtól.....
Az a Zach Daniel futott ra erre az aknara, akinek a szokasos kritikakat tartalmazo cikkeibol magasan felfele kilogott korabban egy, eppen a kozlekedesi hatosag ellenorzeseirol szolo irasa:
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/10/29/lesavaztak_az_autojat_a_csalok/
Ciki. :oops:

Pedig idovel lathatoan javul o is. Lassan beno a feje lagya vagy csak a rutin... Nem tudom, de ez most melle ment. :rolleyes:
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Leggyakrabban 90-rol 50-re csokken a megengedett sebesseg (a telepulesek hataranal) es ott sincs koztes tabla. Ne tegyunk mar ugy mintha szokatlan lenne egy ekkora lassitas!

Az a Zach Daniel futott ra erre az aknara, akinek a szokasos kritikakat tartalmazo cikkeibol magasan felfele kilogott korabban egy, eppen a kozlekedesi hatosag ellenorzeseirol szolo irasa:
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/10/29/lesavaztak_az_autojat_a_csalok/
Ciki. :oops:

Pedig idovel lathatoan javul o is. Lassan beno a feje lagya vagy csak a rutin... Nem tudom, de ez most melle ment. :rolleyes:

Kedves Zeal! Remélem tanultál fizikát, mert a 90-ről 50-re és a 110-ről 70-re nem ugyan az a szitu. Kulcsszó, mozgási energia, s mintha valami négyzetes emelkedésről is lehetne hallani meg esetleg a féktávolság nem egyenes arányú növekedéséről....
A zindex. Itt konkrét cikkre írtak vissza, ehez meg mintha nem szóltál volna érdemben

Neked is (önnek is) Tisztelettel: Csaba
ui, esetleg amit írtam, arra lenne érdemi reflexió? (csak hogy maradnánk a témánál)
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kedves Zeal! Remélem tanultál fizikát, mert a 90-ről 50-re és a 110-ről 70-re nem ugyan az a szitu. Kulcsszó, mozgási energia, s mintha valami négyzetes emelkedésről is lehetne hallani meg esetleg a féktávolság nem egyenes arányú növekedéséről....
Folosleges dramatizalni. Nem jelent satufeket, csak hagyod kigurulni az autot, (mikozben gyonyorkodsz a villogo kek fenyben furdo tajban. :))
ui, esetleg amit írtam, arra lenne érdemi reflexió? (csak hogy maradnánk a témánál)
Lusta voltam utana nezni, de kesobb lehet telefonalok egyet ez ugyben:
"Mivel tudható hogy minden kapitányságon van kiadott cél érték a bírságolásokra,"
Te ezt az infot honnan szedted? Nekem ez varosi legendanak tunik. Abban persze igazad van, hogy jogos elvaras lenne, ha a kozponti koltsegvetesbe mennenek a buntetesek es nem lenne muszaj buntetniuk a rendoroknek.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Összefoglalva az a gondom ezzel az egésszel, hogy van egy jó cél, mert tényleg hihetetlen sok gyorshajtó és pökhendi autós futkos az utjainkon. DE! Mivel tudható hogy minden kapitányságon van kiadott cél érték a bírságolásokra, s a rendőrök is emberből vannak (van köztük értelmes és korrekt, meg van más alap habitusu is), ez az esetek nem kevés %-ban ez abszolút nem tölti be a visszatartó célzatú jelenlétet, hanem kikényszerített, vagy szabálytalanul végrehajtott basztatás lesz.
Amennyiben pedig agitprop oldalnak tekinted a zindexet, akkor minek olvasod? megkímélnéd magadat egy csomó bosszúságtól.....
Tisztelettel: Csaba
Hülyeségeket beszélsz. Nincs semmilyen kiadott cél, hogy mennyi bírságnak kell lenni. Már csak azért sem, mert van hogy a kocsik küldésről-küldésre mennek, valódi közterületi ellenőrzés nélkül. Annyiban van igazad, hogy beszámoltatáskor furcsán néz ki, hogy 12 órán át kint volt valaki napközben URH kocsival, és nem látott egyetlen olyan közlekedési szabálysértést sem amiben intézkedni kellett volna és tudott is volna benne eljárni.
De olyan amit te sugallsz, hogy x hónapban be kell termelni y birságot, nincs. Eleve ami bírságot ki bír osztani egy utcai rendőr az filléres tétel a trafipaxokhoz képest, felesleges is lenne erőlködni birságokkal. És nem, a trafikkal sem kell erőlködni. A trafis helyek 99%-a olyan hely, hogy már a Rákóczi szabadságharc alatt onnan mértek a hajdúk és mégis belefutnak rengetegen. Nem kell elbújni, nem kell sunnyogni. Kényelmesen leparkol a rendőr a 100 éves helyre, aztán sorban futnak be a kedves gyorshajtók. Nem kell itt kint felejtett táblákkal trükközni, nem is szoktak. Egyszerűen azért mert nincs arra energia hogy minden nap átirogassák az útvonalterveket, meg hogy hol mennyi ideig kell várni, és szükség sincs rá. Arra sincs energia és szándék hogy keresgessék hol lehet leparkolni normálisan a trafival, meg hogy hol lehet a lézert végig vezetni a kocsisoron. Egyszerűen nem értitek hogy működik napi szinten egy rendvédelmi szerv, egy szervezet aminek 24 órában kell működnie. Itt páran azt hiszik hogy úgy megy hogy hasára üt valaki és akkor majd másképp megy a napi járőr/trafi/mérés/álló ellenőrzés mint előző nap-héten-hónapban-évben.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Hülyeségeket beszélsz. Nincs semmilyen kiadott cél, hogy mennyi bírságnak kell lenni. Már csak azért sem, mert van hogy a kocsik küldésről-küldésre mennek, valódi közterületi ellenőrzés nélkül. Annyiban van igazad, hogy beszámoltatáskor furcsán néz ki, hogy 12 órán át kint volt valaki napközben URH kocsival, és nem látott egyetlen olyan közlekedési szabálysértést sem amiben intézkedni kellett volna és tudott is volna benne eljárni.
De olyan amit te sugallsz, hogy x hónapban be kell termelni y birságot, nincs. Eleve ami bírságot ki bír osztani egy utcai rendőr az filléres tétel a trafipaxokhoz képest, felesleges is lenne erőlködni birságokkal. És nem, a trafikkal sem kell erőlködni. A trafis helyek 99%-a olyan hely, hogy már a Rákóczi szabadságharc alatt onnan mértek a hajdúk és mégis belefutnak rengetegen. Nem kell elbújni, nem kell sunnyogni. Kényelmesen leparkol a rendőr a 100 éves helyre, aztán sorban futnak be a kedves gyorshajtók. Nem kell itt kint felejtett táblákkal trükközni, nem is szoktak. Egyszerűen azért mert nincs arra energia hogy minden nap átirogassák az útvonalterveket, meg hogy hol mennyi ideig kell várni, és szükség sincs rá. Arra sincs energia és szándék hogy keresgessék hol lehet leparkolni normálisan a trafival, meg hogy hol lehet a lézert végig vezetni a kocsisoron. Egyszerűen nem értitek hogy működik napi szinten egy rendvédelmi szerv, egy szervezet aminek 24 órában kell működnie. Itt páran azt hiszik hogy úgy megy hogy hasára üt valaki és akkor majd másképp megy a napi járőr/trafi/mérés/álló ellenőrzés mint előző nap-héten-hónapban-évben.

Én azért tovább tamáskodnék abban a bírságolási ügyben, ami kitűzött.....
Szóval faterom rendőr tiszt volt (nyugdijba alezredesként ment), s ő azért megsúgta, hogy természetesen nyíltan nincs kiadva hogy bírságolni kell, de van egy teljesítendő vagy elvárt havi szint, amit illene valahogy betartani. Ez az adott megyén múlik (múlt mindig is) hogy mennyire alapon tartják be, s mennyire lihegik túl. S amikor az adott főnök rosszallását fejezi ki (persze szigorúan szóban nyom nélkül), hogy kicsit kevés, akkor te beosztott rendőrként mit fogsz tenni? Az a másik kérdés hogy az adott épp ilyen elfogó trafis autót hajtó rendőr mennyire normális és korrekt, tehát a paraszt gyorshajtókra utazik kizárólag, minden szabályt betratva, vagy épp olyan van a szolgálatban aki mondjuk valami kisebbrendűségi komplexusát gyógyitja az állampolgár basztatásával.
Mivel a családban volt rendőr, soha nem mondom vagy mondtam ki hogy a rendőrök egytől egyik parasztok és frusztrálta, mert ez
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Folosleges dramatizalni. Nem jelent satufeket, csak hagyod kigurulni az autot, (mikozben gyonyorkodsz a villogo kek fenyben furdo tajban. :))

Lusta voltam utana nezni, de kesobb lehet telefonalok egyet ez ugyben:
"Mivel tudható hogy minden kapitányságon van kiadott cél érték a bírságolásokra,"
Te ezt az infot honnan szedted? Nekem ez varosi legendanak tunik. Abban persze igazad van, hogy jogos elvaras lenne, ha a kozponti koltsegvetesbe mennenek a buntetesek es nem lenne muszaj buntetniuk a rendoroknek.
Van elvárás, nekünk hatarorkent havi két bírság volt, pedig nem is az volt ugye a fo feladat. Ha jól tudom rendőröknek napi kettő az elvárás a parancsnok felől hogy meglegyen az eredményesség. Mert ugye azt lehúzza a felderítetlen bűnügy, így viszont egyensúlyba billen. De hallottam már korábban anyagi keretről is mikor kongott a kassza Gy Ferenciek alatt. A kapitanyoknak pedig kell az eredményesség mert akkor elégedett a megyén a tábornok, akkor jön a jutalom, a diszkard, az eloleptetes, egyszer talán tábornok is lesz még, vagy akár miniszter. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Bocsi, de véletlenül elnyomtam, folytatom....
Szóval válogatás nélkül egyetlen rendőrt sem óhajtok leparasztozni !!!!!
Ami példám van, szintén saját, és két szomszédos megye.
Komárom-Esztergom (konkrétan Tatbánya) és Fejér (konkrétan Fehérvár). 2006 tályékán eljutottam 13 bünti pontig, amikor 14 ponttól továbbképzés, 18 tól ugrott jogsi. A két város között közlekedtem, s írd és mond, az összes pontom Tatabányáról származott. A kedvenc helyük külterület, város táblától 200 méterre, vasúti átjáró, ami jól belátható keresztben (csak a fényképészt dugták el mindíg). Akkor érvényes szerint max sebesség ott 30, s ha csak 50 körül (kicsit alatta) átgurultál az már súlyos szabályszegés. Az egész város csak pénzgyüjtő helynek hívta ezt. Ugyan ekkor Fejér megye, 10 óra este, közúti ellenőrzés. Rendőr teljesen korrket megállít kéri a papirokat, majd szól hogy lejárt az orvosim (akkor még a jogsi elején és a hátulján különböztek a dátumok). Majd megbeszéltük, és a 8 hónapja lejárt orvosival meg egy ejnye-bejnyével tovább engedett, hogy Nagy úr ugye gyorsan rendezi a problémát. Még 1x, két szomszédos megye és teljesen más hozzáállás.....
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Van elvárás, nekünk hatarorkent havi két bírság volt, pedig nem is az volt ugye a fo feladat. Ha jól tudom rendőröknek napi kettő az elvárás a parancsnok felől hogy meglegyen az eredményesség. Mert ugye azt lehúzza a felderítetlen bűnügy, így viszont egyensúlyba billen. De hallottam már korábban anyagi keretről is mikor kongott a kassza Gy Ferenciek alatt. A kapitanyoknak pedig kell az eredményesség mert akkor elégedett a megyén a tábornok, akkor jön a jutalom, a diszkard, az eloleptetes, egyszer talán tábornok is lesz még, vagy akár miniszter. :)

Jézusom. 10 éve nincs határőrség, az hogy mi volt évtizedekkel ezelőtt nem jelenti azt hogy ma is úgy van. Kettő bírság az elvárás a "parancsnok" felöl. OK. Nincs kedvem meg időm megírni a Háború és békét, de csak röviden: Kurvára nem érdekel senkit a birságolás.Két dolog számít a megyei és a felső ORFK vezetésnek. 1. A bűnügyi statisztika a mérvadó, azon belül is hogy a "kiemelt" bűncselekmények felderítési mutatója jó legyen, a többi le van szarva. 2. Az adott kapitányságok jó viszonyban legyenek a helyi önkormányzatokkal és a polgármesterek elfogadják az éves beszámolókat, mert ma a politikus az Isten. +1 Ne legyen olyan ügy amit felkap a sajtó és ami miatt porondon van az adott kapitányság, ha pedig mégis, akkor rögtön legyen felelős akit fel lehet akasztani.

El sem tudjátok képzelni mennyire irgalmatlanul kevés energiát feccöl bele a rendőrség a birságolásokba az egyéb feladatokhoz mérten. A faszt sem érdekli a bírságolás. A határhoz legyen meg az ember, jó legyen a bűnügyi statisztika meg a sajtó és szevasz. Basszus, pl. egy 200 fős kapitányságon 5 közlekedési járőr van, az állomány 2,5%-a foglalkozik közlekedési birságokkal és trafival, míg pl bűnüggyel meg 40, vagyis az állomány 20%-a.

Jah, és akkor lehagytam a Védákat. Meg lehagytam a közlekedési felügyelet, akik 5-7 kilókat adnak a kamionosoknak büntiből. Kit érdekel hogy a rendőr odaver 1-1 10es csekket nagy átlagban? Mármint az országkasszát vagy úgy egyébként bármilyen vezetőt mit érdekli?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Jézusom. 10 éve nincs határőrség, az hogy mi volt évtizedekkel ezelőtt nem jelenti azt hogy ma is úgy van. Kettő bírság az elvárás a "parancsnok" felöl. OK. Nincs kedvem meg időm megírni a Háború és békét, de csak röviden: Kurvára nem érdekel senkit a birságolás.Két dolog számít a megyei és a felső ORFK vezetésnek. 1. A bűnügyi statisztika a mérvadó, azon belül is hogy a "kiemelt" bűncselekmények felderítési mutatója jó legyen, a többi le van szarva. 2. Az adott kapitányságok jó viszonyban legyenek a helyi önkormányzatokkal és a polgármesterek elfogadják az éves beszámolókat, mert ma a politikus az Isten. +1 Ne legyen olyan ügy amit felkap a sajtó és ami miatt porondon van az adott kapitányság, ha pedig mégis, akkor rögtön legyen felelős akit fel lehet akasztani.

El sem tudjátok képzelni mennyire irgalmatlanul kevés energiát feccöl bele a rendőrség a birságolásokba az egyéb feladatokhoz mérten. A faszt sem érdekli a bírságolás. A határhoz legyen meg az ember, jó legyen a bűnügyi statisztika meg a sajtó és szevasz. Basszus, pl. egy 200 fős kapitányságon 5 közlekedési járőr van, az állomány 2,5%-a foglalkozik közlekedési birságokkal és trafival, míg pl bűnüggyel meg 40, vagyis az állomány 20%-a.

Jah, és akkor lehagytam a Védákat. Meg lehagytam a közlekedési felügyelet, akik 5-7 kilókat adnak a kamionosoknak büntiből. Kit érdekel hogy a rendőr odaver 1-1 10es csekket nagy átlagban? Mármint az országkasszát vagy úgy egyébként bármilyen vezetőt mit érdekli?
Én csak azt írtam amit tapasztaltam, vagy a rendőröktől hallottam 2006-10 táján.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 257
113
De bénák. Mindenki tudja, hogy a zombikat fejbe kell lőni, mert csak az hatásos. :)
Amúgy ránézésre eléggé be volt drogozva, az ilyen semmit se érez. Az átlag betörő nem ilyen.

Hát itt jön elő a fegyver megállító erejének a kérdése - nem a semmiért népszerű az USAban inkább a 45ös kaliber.

Amúgy ha tényleg meg akarod állítani a betörőt jó akármilyen kaliber - csak egy kettes fúróval fúrd meg a lövedék magját, önts bele higanyt, aztán zárd le a fejet. Na ha ezzel meglövöd, a lövedék szétszáll a célpontban és csinál egy kézilabda méretű lyukat a mellkasába.
Mondjuk a zsaruknak nehezen fogod kimagyarázni, de a pofa holtbiztos padlót fog :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Hát itt jön elő a fegyver megállító erejének a kérdése - nem a semmiért népszerű az USAban inkább a 45ös kaliber.

Amúgy ha tényleg meg akarod állítani a betörőt jó akármilyen kaliber - csak egy kettes fúróval fúrd meg a lövedék magját, önts bele higanyt, aztán zárd le a fejet. Na ha ezzel meglövöd, a lövedék szétszáll a célpontban és csinál egy kézilabda méretű lyukat a mellkasába.
Mondjuk a zsaruknak nehezen fogod kimagyarázni, de a pofa holtbiztos padlót fog :D
Kb mindenhol tiltják a higanyos töltést, még az USA-ban is, ahol a hollow point is népszerű, és akkor a 9mm-es is jó, nem csak a .45-ös. Mondjuk a 9 mm FMJ is hogy ne állítsa meg a másikat, ahoz peched kell legyen. Nincs az a crack ami egy kiloccsantott agy vagy keresztűllőtt szív / gerinc után tovább hajtaná a másikat.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 569
113
Hát itt jön elő a fegyver megállító erejének a kérdése - nem a semmiért népszerű az USAban inkább a 45ös kaliber.

Amúgy ha tényleg meg akarod állítani a betörőt jó akármilyen kaliber - csak egy kettes fúróval fúrd meg a lövedék magját, önts bele higanyt, aztán zárd le a fejet. Na ha ezzel meglövöd, a lövedék szétszáll a célpontban és csinál egy kézilabda méretű lyukat a mellkasába.
Mondjuk a zsaruknak nehezen fogod kimagyarázni, de a pofa holtbiztos padlót fog :D

Gratulalok! Az aztan k*rva nagy okossag, hogy egy jogos onvedelembol sikerul sittre menni egy ilyen baromsag miatt...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem drogosok és nem szociopaták.
Az a faszi aki "párt" elnöknek mondja magát az a megnyilvánulásai alapján nem kis személyiségzavarral küzd.
Amúgy meg ismerek személyesen is kutyásokat, a zöme bezony füvész, van aki enyhén, de van aki profin űzi. Jártak még a kampányidőszakban is néha felénk, egy ilyen lepukkant szakállas alak kb 5 foggal, és egy értelmes mondatot alig tudott kinyögni.
Fiatalok, no problem, meg is értem a hozzáállásukat.
De ez nem az a hely amire ők gondoltak.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Hát itt jön elő a fegyver megállító erejének a kérdése - nem a semmiért népszerű az USAban inkább a 45ös kaliber.

Amúgy ha tényleg meg akarod állítani a betörőt jó akármilyen kaliber - csak egy kettes fúróval fúrd meg a lövedék magját, önts bele higanyt, aztán zárd le a fejet. Na ha ezzel meglövöd, a lövedék szétszáll a célpontban és csinál egy kézilabda méretű lyukat a mellkasába.
Mondjuk a zsaruknak nehezen fogod kimagyarázni, de a pofa holtbiztos padlót fog :D

Ezt itthon megcsinálnád,rád rohadna a műanyag lakat :D
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 081
113
Izrael, meg az usa iraki tapasztalatai (meglőtt ellenség agonizálása, stophatás) is a 45-öst hozta ki kívánatos másodfegyónak.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Ez igaz,de ha jól tudom,az Usa rendvédelmi szerveinél már elég régóta vacillálnak azon,hogy a tár befogadóképesség vagy a nagyobb stophatás a fontosabb.
De ez az usában már egy eléggé régóta tartó folyamat.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 257
113
Ezt itthon megcsinálnád,rád rohadna a műanyag lakat :D

Ezt mondom XD
Csak ha már itt fegyveres önvédelemről flashelnek páran - amivel jó eséllyel úgyis kinyírod a delikvenst - mert úgyis mellkason kell lőni, ha el is akarod találni - abba meg úgyis jó eséllyel beledöglik. Mesterem mondja, neki minden évben milyen kanosszát kell eljárnia a maroklőfegyverének engedélyeztetéséért/meghosszabításáért, holott TEKes, neki munkaeszköz. Fegyvert Mo.n iszonyat komolyan veszik, főleg ha használod. Szerintem nem alternatíva, mert ha használod is, életed végéig viszed a jogi következményeit.
-Ha önvédelem, akkor sokkoló. Normális, nem a piaci hulladék. Leterít bárkit, de nem lyukasztja ki. Jó még a (valódi) gázspré is. Ezek nem halálos eszközök, de megállítják a delikvenst.
-De ha már lőfegyveres ökörködés, amivel jó eséllyel életet fogsz elvenni, akkor abbol ki kell hozni a maxiumumot. Nem Mo.n (ez nem vadnyugat), de ha pl. Afrikában jársz (sok kolegám ment ki oda eslő munkára/időgyűjtés, CPLel már kapsz munkát arrafelé, csakhát fekete-Afrika...), ott kb. minden általam ismert személy így újítja fel a lövedékeit. De ott kell is golyós fegyver önvédelemre. Magyarországra meg nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv
Status
Not open for further replies.