[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Attól hogy éretségim van még nem vagyok sötét,eddig is értettem amit irtál.
Megpróbálom elmagyarázni lassaban a tapasztalatot,hátha úgy te is feltudod fogni.
Elöször is nem én vontam le következtetést,hanem TE.TE kötötted iskolához (érettségi,diploma) de az idősebb fegyverzetisek közül csak kevesen rendelkeztek ezekkel (bármelyikkel) és mégis tudnak normálisan bánni a fegyverrel.Leirtuk már elötte,hogy bizony az utobbi időkben pont diplomás vagy éppen egyetemista volt elővéve tervezett fegyveres támadás miatt,vagy ugye végre is hajtotta.Mi ebből a tanulság?Az,hogy az iskola (gimnázium,főiskola,egyetem) egyáltalán nem fogja megszűrni ezeket,csak a NORMÁLISAN végrehajtott,ellenőrzött PSZICHÓ.Látszik hogy nem vezettél lövészetet tiszteknek,mert különben felfognád a lényegét annak amire próbálok célozni,miközben te csak beleböfögsz valakibe,miközben láthatóan annyi közöd van a dolgokhoz,mint nyuszikának a zongorához.Amikor az AK-tárba beletárazza a Luger lőszert..vagy beledobálja 43M-et a tárakba és csodálkozik,hogy nem lő a fegyver..De vannak még jópáran,akik mesélhetnének még cudarabb dolgokat is.És a nagyrészük diplomás.Akkor hol van itt a szűrőhatás????A dzsipókkal kapcsolatban igazad van,ott tényleg lenne.De aki közülük akar fegyvert,az megoldja máshogy.
A fegyverkultúra meg nem ott kezdődik hogy fegyvert tartasz.Kiskortól kell nevelni a gyerekeket,hogy ne "féljék" a fegyvert,hanem megtanulják használni.De hozzátartozik a folyamatos lővészetre járás,az állandó képzés,hogy a fegyvert biztonságosan TUDD használni,amiből adódik,hogy MERED is használni.A fegyvertartók nagyrésze egy baseball ütő ellen elvérezne,és ez mind a képzetlenségből fakad.Meg ugy e itt van még az "Inkább leadtam a fegyverem,mert csak a felesleges gond van vele... ".
Fegyver kultúráról beszéltek,de ahhoz az alapok sincsenek meg,még sokszor a hivatásosoknál sem.Lőtérre most is járhatsz,jársz?Nem,mert minek,nem lehet saját fegyverem mert a rohadékok nem engedik...jaaa,de hogy ugy könnyebben megkapnád?!?Jaaaa,ugye az kutyát macskát nem érdekli...mert bezzeg nyugaton...De amikor általános iskolában légpuskával lövetnének a gyerekekkel,akkor anyuka meg apuka leveri a hisztit,mert nem akarnak militaristát nevelni a gyerekből...Ja,meg elmegy a kedved a macerától?Hát sajnálom,erre nem tudok mit irni....a hiba az ön készülékében van.Évről évre egyre több "civil" fegyveres képzés van amire mehetsz.Még fegyvert is adnak,igaz,pénzbe kerül.De attól még vannak ilyenek,és mehetsz is.És egyre többen mennek is,élnek a lehetőségekkel.Nekik meg is lesz a lehetőségük.Igaz hogy nem önvédelmi hanem sport célra,de akkor is több mint a semmi.A vadászokat meg inkább hagyjuk,mert ott meg tényleg vadász leszel ha van pénzed....
Az arányok mások az iskolazottsag szerint. Te fogtal egy mentálisan instabil iskolazott embert. En egyszer szoltam heven egy kgst indiannak, hogy nem kene verni egy not. Egybol pattogni akart meg bunyozni egy rendőrőrs mellett 30 meterre. Atlag erettsegizett vagy diplomas embertol full bebaszva sem. Ez a nagy difi.

Es igen, van olyan embernek us fegyvere ma bizonyosan itthon vafadzfegyvet cimen, akinek a kezebe csuzlit sem adnék.
 
M

molnibalage

Guest
Mai divatos szitokszó! Amikor mar nem tudnak mit kitalalni bedobjak hogy NER!
O persze... Mondja az, aki emlékeim szerint a liberalis szot használja igy. Meg, ha nem is te voltál, akkor is ez divat ma.

A liberalista meglozelites az, ami lehetove teszi azt, hogy te es mások is itt kommentelhetnek, akik szitokszokent használják.

A NER mögött sajnos ténylegesen balfasz es arcpirito dolgok huzodnak meg. Es hadd nem soroljam fel, hogy mik ezek, mert elrohognem magam.

Nem kis kulonbseg...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Az arányok mások az iskolazottsag szerint. Te fogtal egy mentálisan instabil iskolazott embert. En egyszer szoltam heven egy kgst indiannak, hogy nem kene verni egy not. Egybol pattogni akart meg bunyozni egy rendőrőrs mellett 30 meterre. Atlag erettsegizett vagy diplomas embertol full bebaszva sem. Ez a nagy difi.

Es igen, van olyan embernek us fegyvere ma bizonyosan itthon vafadzfegyvet cimen, akinek a kezebe csuzlit sem adnék.

A kgst indiánt még nem hallottam,de kimondottan tetszik.:D
Oké,nem mondom hogy nincs igazad.
Ahogy Joker-ében,a te hozzászolásodban is látom az igazat.Van egy bizonyos rétege a társadalomnak,ami teljes mértékben menthetetlen,és az esetleges fegyvertartási lehetőségtél el kell különíteni teljesen.Erre például nagyon jó lenne az iskolázottság,hiszen ezeknek a nagyrésze max az általánost ha kijárta.Mondom,ez feltételes.
Azt azonban látni kell,hogy egyre inkább társadalmi elvárás (már ha nevezhetem ennek) a felsőfokú végzetség,és az ezzel rendelkezők száma évről évre növekszik.Ebből kiindulva évről évre egyre több az esélye,hogy ezzel együtt jönnek a hülyék is.Most is vannak hülyék közöttük szép szzámmal.Kihangsúlyoznám,hogy ez nem a felsőfokú végzetséggel rendelkezők ellen írom,ez egyszerű tapasztalat.
Viszont a példádra reagálnék,egy kicsit kifordítanám ha nem haragszol. Mitől veszélyesebb a társadalomra az aki meg akar verni 1 embert, mint az, aki mondjuk vegyésztanulóként megtanul bombát készíteni és felakar robbantani mondjuk 10-et,vagy a kampuszon lelőni 10-et? Az iskola ilyenformában nem jó szűrő,erre csak a pszichó alkalmas.Mindkét csoportban vannak hülyék és normálisok,és csak a normális szűrés vezethet el oda társadalmilag,hogy egy közuti afférnál az egyik autó soförje az autóból kihajolva ne lövöldözze a másik sofőrt egy gázriasztóval...
 
M

molnibalage

Guest
A kgst indiánt még nem hallottam,de kimondottan tetszik.:D
Oké,nem mondom hogy nincs igazad.
Ahogy Joker-ében,a te hozzászolásodban is látom az igazat.Van egy bizonyos rétege a társadalomnak,ami teljes mértékben menthetetlen,és az esetleges fegyvertartási lehetőségtél el kell különíteni teljesen.Erre például nagyon jó lenne az iskolázottság,hiszen ezeknek a nagyrésze max az általánost ha kijárta.Mondom,ez feltételes.
Azt azonban látni kell,hogy egyre inkább társadalmi elvárás (már ha nevezhetem ennek) a felsőfokú végzetség,és az ezzel rendelkezők száma évről évre növekszik.Ebből kiindulva évről évre egyre több az esélye,hogy ezzel együtt jönnek a hülyék is.Most is vannak hülyék közöttük szép szzámmal.Kihangsúlyoznám,hogy ez nem a felsőfokú végzetséggel rendelkezők ellen írom,ez egyszerű tapasztalat.
Viszont a példádra reagálnék,egy kicsit kifordítanám ha nem haragszol. Mitől veszélyesebb a társadalomra az aki meg akar verni 1 embert, mint az, aki mondjbűntettesztanulóként megtanul bombát készíteni és felakar robbantani mondjuk 10-et,vagy a kampuszon lelőni 10-et? Az iskola ilyenformában nem jó szűrő,erre csak a pszichó alkalmas.Mindkét csoportban vannak hülyék és normálisok,és csak a normális szűrés vezethet el oda társadalmilag,hogy egy közuti afférnál az egyik autó soförje az autóból kihajolva ne lövöldözze a másik sofőrt egy gázriasztóval...
Mutass a tortenelem soran egy olyan pszihopatat aki csak bomvagyartas miatt tanul egyetemen. Ma a net koraban az nem talal bomvaepitesi tanacsot, aki nem akar....

Ezzel szemben az alzluskolazott emberek atlagosan bizony agresszívabbak es nem képesek tetteik kovetkezmenyet felmérni (lasd lakashitel) es sokkal magasabb a hirtelenen felindulasbol eljovetett bűntett aranya. A jenkiknel sem diplomas banda leszamolasok vannak, de javits ki, ha tévednék....
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy konkrét önvédelmi céllal nem nagyon lehet fegyvert szerezni. De a vadász fegyverekhez csak pénz kell, a sportfegyverekhez is csak idő a pénz mellé. Sorban alakulnak a taktikai lövészklubbok, kimondottan azzal a céllal, hogy pisztolyokat is lehessen otthon tartani. Még tavaly is nagy sláger volt a Szlovákiából filléres áron beszerezhető Vz58-as, meg Skorpio és a m24-es butított verziói. Mikor még én is akartam venni, akkor Dunaszerdahelyről 150 euroért lehetett volna venni Vz58-as 4 db 30-as tárral. Csak hát ehez sportklub kell, stb. Ahol én lakom, már tele van minden ilyen sportklub, nem is nagyon tudnak embereket felvenni.

A másik gond, hogy sok helyen nincs normális lőtér, mert nincs fegyvere az embereknek, nem éri meg fenntartani. De ez nyilván változik, mert ha azt a 200 lőteret kialakítják, akkor oda beférnek a sportlövők is, ha kényelmesen, normálisan el tudnak járni, akkor lesznek még többen, vásárolnak fegyvert is előbb-utóbb. Meglátjuk mi lesz, de azért azt tudni kell elég sok fegyver van kint törvényesen is ma Magyarországon és még sincs naponta lövöldözés, meg baleset.

Én azt látom, hogy az a tény hogy drága hozzájutni lőfegyverhez törvényesen és könnyű az engedélyt elveszteni, mindenkit józanságra sarkall. Ha már belevert az ember egy csomó pénzt, akkor megbecsüli a fegyvertartási engedélyt. Voltam kint vadászoknál is fegyverellenőrzésen. Némelyiknél több éves fizetésem van fegyverben. Egy véletlenül ott maradt idegen lőszerért visszük az összes fegyvert, a tartási és a vadászengedély egész életre ugrott és még a fegyvereket is soká kapja vissza. Ez is józanságra sarkallja az embereket.

Ez az iskolai végzettséghez kötés meg egyebek nem szükséges. Nyilván 8 általános legyen meg, de sportfegyvernél is mire tartásit kap az ember, addigra kiderül hogy hülye-e. Rengeteg energiát kell beleölni abba hogy otthon is legyen fegyver. A vadászoknál ugyanez. Azért megtanulni az elméletit, ott sem könnyű. Képről benéz vizsgán egy védett madarat és máris bukta.

A másik meg, mikor még volt sorkatonaság, egész generációk kaptak fegyvert és lőszert. És mi történt? Páran szájukba vették őrségben a gépkarabély csövét és lenyomtak a saját torkukon egy tárat. Talán néhány bűncselekmény volt évtizedeken át, úgy hogy milliók kaptak alapkiképzést, meg volt a felügyeletük alatt fegyver. A munkásőrségnél is 100,000-es nagyságrendben voltak fegyverek. Nem emlékszem hogy halomra lőtték volna egymást az emberek. Csak hát itt is a liberálnáci sajtó éveken át mosta az emberek agyát,meg rémisztgette a népet a vadnyugattal. Lassan fordul a hajó a jó irányba.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Mégcsak régen sem volt.
http://egyperceskrimi.blog.hu/2015/12/29/szuletett_gyilkosok_bene_laszlo_es_donaszi_aladar
Donászi értelmiségi családban született, apja ügyész (!) katonai főiskolát (!) végzett és a katonai szolgálatot arra használta, hogy minden elérhető fegyvert megtanuljon használni.
És ezt a hajlamát senki nem szúrta ki ezen idő alatt, ráadásul egy szigorú rendszerben készült fel rá.

http://egyperceskrimi.blog.hu/2016/11/22/a_mori_meszarlas
Nagy László aki fiatalkora óta vonzódott a fegyverekhez, 1998-ban szerződéses katonaként szolgálatot teljesített az 1. Honvéd Tűzszerész és Aknakutató Zászlóaljnál, később börtönőrként dolgozott, nála szintén később ment el a szoftver.

Szóval ezt nagyon nehéz megjósolni hová alakul a személyiség.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem emlékszem hogy halomra lőtték volna egymást az emberek.
NEm mert az ilyen esetek kizárólagosan le voltak tiltva a sajtóban. Kérdezd a rendőröket, mennyi baleset, sérülés történt akkoriban. Hány részeg munkásőr keveredett galibába, de én saját szemmel láttam bírót a háza udvarán részegen lövöldözni, rendőrt, vadászt, egyéb elvtársat "nem kicsit" jogellenesen fegyvert használni.
Sajnos sok reflex benne él még az emberekben és sok idő fog eltelni, amíg éretté válik a polgár. Ha addig nem történik valami kataklizma.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Mutass a tortenelem soran egy olyan pszihopatat aki csak bomvagyartas miatt tanul egyetemen. Ma a net koraban az nem talal bomvaepitesi tanacsot, aki nem akar....

Ezzel szemben az alzluskolazott emberek atlagosan bizony agresszívabbak es nem képesek tetteik kovetkezmenyet felmérni (lasd lakashitel) es sokkal magasabb a hirtelenen felindulasbol eljovetett bűntett aranya. A jenkiknel sem diplomas banda leszamolasok vannak, de javits ki, ha tévednék....

Bocsáss meg,de azt hiszem félreértettél.Nem mondtam hogy azért tanult az egyetemen.Én csak egy példát hoztam,ennél jobban sajnos nem tudom itt leirni.
Ne haragudj,de szerintem most itt általánosítasz.Az 56 éves, 8 osztállyal meg egy egy szakmával rendelkező Kovács Kettő Zsolt esztergályos nem biztos hogy agresszivabb mint mondjuk te,pedig ő hozzád képest aluliskolázott. Viszont Kolompár Dzumandzsi 19 éves,többszörös bűnelkövető 6 osztállyal,már igen.De ugye utobbi abba a menthetelen rétegbe tartozik amiről ti is és én is beszélünk.
A jenkiknél lévő bandaleszámolásokról nem sokat tudok,de sejtésem szerint nem egyetemi szurkolói csoportokról beszélünk,viszont az amerikai társadalmat összehasonlítani a miénkkel,hiba lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Mégcsak régen sem volt.
http://egyperceskrimi.blog.hu/2015/12/29/szuletett_gyilkosok_bene_laszlo_es_donaszi_aladar
Donászi értelmiségi családban született, apja ügyész (!) katonai főiskolát (!) végzett és a katonai szolgálatot arra használta, hogy minden elérhető fegyvert megtanuljon használni.
És ezt a hajlamát senki nem szúrta ki ezen idő alatt, ráadásul egy szigorú rendszerben készült fel rá.

http://egyperceskrimi.blog.hu/2016/11/22/a_mori_meszarlas
Nagy László aki fiatalkora óta vonzódott a fegyverekhez, 1998-ban szerződéses katonaként szolgálatot teljesített az 1. Honvéd Tűzszerész és Aknakutató Zászlóaljnál, később börtönőrként dolgozott, nála szintén később ment el a szoftver.

Szóval ezt nagyon nehéz megjósolni hová alakul a személyiség

Nincs 100% os rendszer, mindig voltak és lesznek is ilyenek. Amúgy ők sem legálissal követték el amiket elkövettek.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
NEm mert az ilyen esetek kizárólagosan le voltak tiltva a sajtóban. Kérdezd a rendőröket, mennyi baleset, sérülés történt akkoriban. Hány részeg munkásőr keveredett galibába, de én saját szemmel láttam bírót a háza udvarán részegen lövöldözni, rendőrt, vadászt, egyéb elvtársat "nem kicsit" jogellenesen fegyvert használni.
Sajnos sok reflex benne él még az emberekben és sok idő fog eltelni, amíg éretté válik a polgár. Ha addig nem történik valami kataklizma.
20+ éve vagyok aktív rendőr, nagyjából látom hogy milyen bűncselekmények történnek jogszerűen tartott fegyverekkel. Gyakoriság szerint ezek:

1. Olyan lőszere van az egyénnek, amilyenre nincs engedélye. Messze ez a leggyakoribb. Oka: Vadászoknál fegyvercsere, drága lőszer legalább 1 dobozzal megmaradt, vagy vadászaton belekeveredett más lőszer is. Vagy szereti nézegetni őket, meg gyűjti. Sportolóknál, katonáknál, rendőröknél, egyéb fegyverhasználóknál ugyanez.
2. Párhuzamosan az 1-essel a tartási/tárolási/okmányozási szabályok megszegése. Pl: Odaadja másik sportlövőnek/vadásznak a fegyvert javításra, vagy tárolásra, de nem papírozzák le. Nem zárja el normálisan a fegyvert, ahoz más hozzáférhet, ilyesmi.
3. Engedély nélküli fegyvertartás: Általában: Papír nélküli Flóbertek, főalkatrészek. Régi puskacső, esetleg zárszerkezet hozzá, meg hasonlók.
4. Öngyilkosság az engedéllyel tartott/használt fegyverrel. (nem bűncselekmény, de beraktam a sorba)
5. Sérülés/halál okozása fegyverrel balesetből. Elsősorban vadászatokon fordul elő, sportlövészeknél sokkal ritkább már csak a statikus cél és az egyértelmű lőirány miatt is.
6. Engedéllyel tartott fegyverrel szándékos bűncselekmény elkövetése. Pl: Szerelemféltésből feleség vagy szerető lelövése, vagy más személyes konfliktusból eredő fegyverhasználat.
6+ : Szándékos bűncselekmény elkövetése az engedéllyel tartott lőfegyverrel, úgy hogy nincs személyes érintettsége a fegyvertartó személynek. Pl: Rablás, bérgyilkosság.( Ilyenről nem is hallottam mostanában, biztos hogy volt, de nincs kedvem az egész netet áttúrni.)
.

Az elkövetett bűncselekmények nagy részének minimális a társadalmi veszélyessége. A törvény betűjét megsértik ugyan, de kívülálló embereket nem érint a használó cselekménye. A lőfegyverrel elkövetett, más embereket is érintő, szándékos bűncselekmények majd 100%-át illegálisan tartott fegyverrel követik el. Engedéllyel tartott fegyver elvétele a tulajdonostól és azzal bcs elkövetése. Fegyverlopási szándékkal történő betörésről sem nagyon hallani, pedig nagyon sok vadásznak és jó pár sportlövőnek van otthon tárolója.

Egyszerűen túl van dimenzionálva a fegyvertartásból eredő veszély.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Egyszerűen túl van dimenzionálva a fegyvertartásból eredő veszély.
Az altalad leirtak a mostani szoros kontroll alatti helyzetet mutatjak. Vagyis viszonylag jol vizsgazott a szigoru a szabalyozas. :rolleyes:
A gazpisztolyoknal lazitottak a szabalyozason es ma boldog-boldogtalan azzal hadonaszik. Miert lenne ez maskepp az eles fegyverek tartasanak lazitasa eseten?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Az altalad leirtak a mostani szoros kontroll alatti helyzetet mutatjak. Vagyis viszonylag jol vizsgazott a szigoru a szabalyozas. :rolleyes:
A gazpisztolyoknal lazitottak a szabalyozason es ma boldog-boldogtalan azzal hadonaszik. Miert lenne ez maskepp az eles fegyverek tartasanak lazitasa eseten?

Gondolom a retorzió miatt
Gázpisztolyt bárki vehet aki elmúlt 18 éves, még a büntetett előéletűek is (bár viselésit nem kaphatnak, de ők azok akik ezt pont leszarják), ha lövöldözől vele az csak garázdaság és csak szabálysértés.
Ha lőfegyvert használsz az bűncselekmény, használattól függően 2-8,5-15, 10- életfogytiglan.
Ha ugyanolyan szabályokkal kaphatna valaki önvédelmi fegyvert mint most sport vagy vadászfegyvert, szerintem megoldás lehet.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113

Gázpisztolyt bárki vehet aki elmúlt 18 éves, még a büntetett előéletűek is (bár viselésit nem kaphatnak, de ők azok akik ezt pont leszarják),


Még 18 sem kell :)
Egy joghézag. Gáz-riasztó fegyvert bárki vehet szószerint.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
20+ éve vagyok aktív rendőr, nagyjából látom hogy milyen bűncselekmények történnek jogszerűen tartott fegyverekkel.
Én pedig 20 + jogászként látom a bűncselekményeket és azok emberi oldalát.
Persze a BTK szigorúan fogalmaz(ott) mindig is, és az is igaz hogy a társadalomra veszélyessége ezeknek a cselekményeknek sose volt kiemelkedő volumenű, de a jogszabály kodifikálásakor nem ezeket a szempontokat mérlegelik elsősorban, hanem a jelen állapotait és jövőbe mutató valamint lehetséges kockázatokat.
A jog feladata a társadalom védelme e tekintetben és indokolatlan veszélyforrások kiküszöbölése, ezáltal határvonalat kell húzni amin lehet a jogon belül "lavírozni"
A jogalkalmazóknak lehetőségük van arra hogy akár szabálysértési eljárás keretein belül folytassák le a vizsgálatot, persze ha belefér.
Az öngyilkosság bár nem bcs. de önmagában társadalomra veszélyes magatartás és ennek lehetőségnek a "kibővítése" aggályos, többek között mert a rábíró magatartás már igen.
A lőfegyverrel elkövetett bűncselekmények száma egyrészt azért jelentéktelen, mert a "fegyveresen, felfegyverkezve" történő elkövetés minősítő körülmény is, a büntetési tételt emeli és az alap se kicsi 2-8-as, továbbá a fegyverhez jutás nem egyszerű, mármint legálisan. A bűnelkövetők vagy hirtelen felindulásból, érzelmek hatása alatt cselekvők céljaihoz felhasználható eszköztárat szaporítani pedig nem túl bölcs dolog.
Tudok pár esetet a gyakorlaból amit (vadász)fegyverek megszerzése miatt követtek el és némelyek igen súlyos kimenetelűek voltak, életellenes cselekménnyel végződtek. Aláírom, nem kirívó számban, de azt gondolom a szintet nem kéne emelni. Ui. bárki lehet érintett.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed
Status
Not open for further replies.