[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Volt már elég diplomás gyilkos kis hazánkban, lesz is még. Az iskola nem számít, csak a pszichologiai alkalmasság. De az sem 100%-os, egy kellően intelligens ember átlát a kérdések közt, így hát kitölthetsz te 500,600,800 kérdést is az sem biztos, lásd időről időre vannak megkattant fegyveres testületi dolgozók is akik bizony önmagukra vagy másra veszélyesek lehetnek. Pedig ezeket a sztorikat még el is hallgatják, hacsak nem lesz belőle tényleg tragédia, és sokkal több idegi alapon leszerelés van mint gondolnád. Na meg ugye a kivédhetetlen véletlen faktor, amikor elsül, mert balfax voltál, ilyen olyan ok miatt, vagy ne adj isten ugye a gyerek kilesi hogy hol az a kulcs. A tárolás szabályaira meg egy dolog hogy mit ír a törvény, az a fegyver birtokosán múlik. Nekem pl évekig az ágyam alá beszórva az egyenruhával, betárazva. Ha annyira fegyvert akarsz tegyél le egy vadászvizsgát, és keress egy pumpás sörétest. De ha az van hogy bejön amitől tartasz, hogy betámadnak otthon, amire 0,00000000001% az esély átlagemberként, akkor mennyi idő míg betárazol? Szekrénykulcs megkeres, szekrény kinyit, lőszer kivesz, aztán a fegyverszekrény kulcs megkeres, szekrény kinyit, fegyver kivesz, tárazgatsz, izé tökölés a stressz miatt... Ez hány perc? 4-5? Több? És addig a támadó mit csinál? Kávét főz? Hát nem egyszerűbb leakasztani a falról a dísz láncos buzogányt, netán szigonyt?

Netán szigonypuskát?
szigony-e1367081998532.jpg

Az iskola nem csodaszer, de alapból kizárja azokat, akik értelmileg gyengén állnak. A gyerek ne lesse ki, hogy hol a kulcs, tegyél kódosat vagy újjlenyomatosat, akkor nem is kell keresd ha baj van. Töltött fegyvert meg ne fordíts más fele, hacsak le nem akarod lőni, és minden fegyvert kezelj töltöttként. Ha ez megvan, akkor elkerűlheted a baleseteket. Én is voltam lőtéren, oktató kiveszi a fegyvert, megnézi töltve van-e, üres, ideadja, és akkor még mindig az a rész jött, hogy én is megnéztem, hogy tényleg üres-e. Elég kis esélye volt annak, hogy ezután lábonlövöm magam vele. Vannak bizonyos szabályok ennél, azokat szigorúan be kell tartani, aki erre nem képes hanyagság vagy más okból, annak nem kell.
Több szempontból sem akarok vadászfegyvert, elsősorban vadásztársulat tagja kell legyek hozza, az meghívásos, sok baszódás, rengeteg pénz, rakás alkoholista, állatra nem akarok lőni, vadászbulikon meg csoda, hogy nem lövik le egymást (hallottam egy-két történetet).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
Az iskola nem csodaszer, de alapból kizárja azokat, akik értelmileg gyengén állnak. A gyerek ne lesse ki, hogy hol a kulcs, tegyél kódosat vagy újjlenyomatosat, akkor nem is kell keresd ha baj van. Töltött fegyvert meg ne fordíts más fele, hacsak le nem akarod lőni, és minden fegyvert kezelj töltöttként. Ha ez megvan, akkor elkerűlheted a baleseteket. Én is voltam lőtéren, oktató kiveszi a fegyvert, megnézi töltve van-e, üres, ideadja, és akkor még mindig az a rész jött, hogy én is megnéztem, hogy tényleg üres-e. Elég kis esélye volt annak, hogy ezután lábonlövöm magam vele. Vannak bizonyos szabályok ennél, azokat szigorúan be kell tartani, aki erre nem képes hanyagság vagy más okból, annak nem kell.
Több szempontból sem akarok vadászfegyvert, elsősorban vadásztársulat tagja kell legyek hozza, az meghívásos, sok baszódás, rengeteg pénz, rakás alkoholista, állatra nem akarok lőni, vadászbulikon meg csoda, hogy nem lövik le egymást (hallottam egy-két történetet).
Én se lennék tag sehol, meg vadász se pont azok miatt amit leírtál. Viszont úgy tudom nem kell tagnak lenned hogy fegyvered legyen. Régebben jártam hajtani, elég rég már, akkoriban puncsolni kellett nagyon a tagságért, meg hogy a vadász aki nem tag kiülhessen a lesre egy társaság területén, pl hajtottak ezek a személyek is. De macerás nagyon ez igaz, még akkor is ha valaki nem tag. Talán kamarai tagság is van, na meg a fegyver műszaki két évente. De már elég rég nem közösködök velük, így kopik az emlékezetem, és az új szabályokat se ismerem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Én se lennék tag sehol, meg vadász se pont azok miatt amit leírtál. Viszont úgy tudom nem kell tagnak lenned hogy fegyvered legyen. Régebben jártam hajtani, elég rég már, akkoriban puncsolni kellett nagyon a tagságért, meg hogy a vadász aki nem tag kiülhessen a lesre egy társaság területén, pl hajtottak ezek a személyek is. De macerás nagyon ez igaz, még akkor is ha valaki nem tag. Talán kamarai tagság is van, na meg a fegyver műszaki két évente. De már elég rég nem közösködök velük, így kopik az emlékezetem, és az új szabályokat se ismerem.
Nálunk meghívásos, tag kell legyél, és tudok valakit, aki frissen kerűlt be, de kb 5000 euronál tartott és még nem jutott el addig, hogy egyet lőjjön a saját fegyverével. Ez egy Remington 700-as 500 euro kürűli kezdőárát figyelembe véve erősen túlárazott procedúrát feltételez, de ha duplája a fegyver és meg egy annyi az optika, akkoris a többi nagyon sokba kerűl.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 283
113
Javíts ki ha tévedek, de én ugy tudom most a vadász fegyvertartási a legegyszerűbb. Vadász vizsga (két kiló, eh), talán egyszeri orvosi meg egy Vadászjegy az évre (az talán egy tizes) + tárolás feltételei és meg is vagy. Persze csak puskára, sörétesre.

Tagság nem kell de a konkrét vadászat anélkül már nehézkes.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Kettő darab mintás csoportból akarsz végtelenbe mutató statisztikai következtetéseket levonni?


Unjátok már meg ezt a hülyeséget! Mégis hogy alakuljon ki a kultúrája, ha jóformán semmilyen téren nem engedélyezett, vagy ha eljárod az útját akkor rengeteg idő, pénz, adminisztráció, baszakodás, kötekedés mire megszerzed. A végén már meg is utálod mire eljárod az útját. Ezzel hogy akarsz kultúrát teremteni neki?


Akkor elmagyarázom ha nem érted még az érettségiddel sem. Nagy általánosságban véve Kolompár Ájfónnyócat ki kell zárni, mert mentálisan nincs abban a helyzetben, hogy fegyvert tudjon kezelni biztonságosan és szabályszerűen, hanem inkább kirabol vele egy boltot vagy valami leszámolásnál használná. Azt meg nem tudod beleírni a jogszabályba, hogy azért nem lehet fegyvere mert cigány és családi vonásként hülyeségre használná, így beleírod, hogy kell érettségi hozza egyik kizáró feltételként. S mikor jön, hogy neki csak 6 osztálya van ( két első s négy második) akkor szétteszed a potenciálisan veszélyes egyed előtt a kezed és elmondod, hogy a törvény szerint nem lehet, ott írja, hogy érettségi IS kell hozza.
Ez pont olyan, mint az őszi vagy tavaszi vásár a városban vagy a virágkiállítás. Kérnek 3 lej belépőt (200 Ft). Nem pénz, bemész, szétnézel, ha nem veszel semmit sem vesztettél semmit, de a purdékat kinntartod ezzel a módszerrel, így nem lepik el a helyet és b*sszák össze az egészet.

Attól hogy éretségim van még nem vagyok sötét,eddig is értettem amit irtál.
Megpróbálom elmagyarázni lassaban a tapasztalatot,hátha úgy te is feltudod fogni.
Elöször is nem én vontam le következtetést,hanem TE.TE kötötted iskolához (érettségi,diploma) de az idősebb fegyverzetisek közül csak kevesen rendelkeztek ezekkel (bármelyikkel) és mégis tudnak normálisan bánni a fegyverrel.Leirtuk már elötte,hogy bizony az utobbi időkben pont diplomás vagy éppen egyetemista volt elővéve tervezett fegyveres támadás miatt,vagy ugye végre is hajtotta.Mi ebből a tanulság?Az,hogy az iskola (gimnázium,főiskola,egyetem) egyáltalán nem fogja megszűrni ezeket,csak a NORMÁLISAN végrehajtott,ellenőrzött PSZICHÓ.Látszik hogy nem vezettél lövészetet tiszteknek,mert különben felfognád a lényegét annak amire próbálok célozni,miközben te csak beleböfögsz valakibe,miközben láthatóan annyi közöd van a dolgokhoz,mint nyuszikának a zongorához.Amikor az AK-tárba beletárazza a Luger lőszert..vagy beledobálja 43M-et a tárakba és csodálkozik,hogy nem lő a fegyver..De vannak még jópáran,akik mesélhetnének még cudarabb dolgokat is.És a nagyrészük diplomás.Akkor hol van itt a szűrőhatás????A dzsipókkal kapcsolatban igazad van,ott tényleg lenne.De aki közülük akar fegyvert,az megoldja máshogy.
A fegyverkultúra meg nem ott kezdődik hogy fegyvert tartasz.Kiskortól kell nevelni a gyerekeket,hogy ne "féljék" a fegyvert,hanem megtanulják használni.De hozzátartozik a folyamatos lővészetre járás,az állandó képzés,hogy a fegyvert biztonságosan TUDD használni,amiből adódik,hogy MERED is használni.A fegyvertartók nagyrésze egy baseball ütő ellen elvérezne,és ez mind a képzetlenségből fakad.Meg ugy e itt van még az "Inkább leadtam a fegyverem,mert csak a felesleges gond van vele... ".
Fegyver kultúráról beszéltek,de ahhoz az alapok sincsenek meg,még sokszor a hivatásosoknál sem.Lőtérre most is járhatsz,jársz?Nem,mert minek,nem lehet saját fegyverem mert a rohadékok nem engedik...jaaa,de hogy ugy könnyebben megkapnád?!?Jaaaa,ugye az kutyát macskát nem érdekli...mert bezzeg nyugaton...De amikor általános iskolában légpuskával lövetnének a gyerekekkel,akkor anyuka meg apuka leveri a hisztit,mert nem akarnak militaristát nevelni a gyerekből...Ja,meg elmegy a kedved a macerától?Hát sajnálom,erre nem tudok mit irni....a hiba az ön készülékében van.Évről évre egyre több "civil" fegyveres képzés van amire mehetsz.Még fegyvert is adnak,igaz,pénzbe kerül.De attól még vannak ilyenek,és mehetsz is.És egyre többen mennek is,élnek a lehetőségekkel.Nekik meg is lesz a lehetőségük.Igaz hogy nem önvédelmi hanem sport célra,de akkor is több mint a semmi.A vadászokat meg inkább hagyjuk,mert ott meg tényleg vadász leszel ha van pénzed....
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Röviden tömören ennyi :

http://kapszli.hu/a-lofegyvertartasi-engedely-megszerzese/



Nem éppen friss.
Az orvosit 40 alatt 10 évre adják, utána 5é s 60 vagy 70 felett 2.
Műszakira akkor kell vinni fegyvert ha eladod vagy fődarabcsere van. Tagság nem kötelező már, lehetsz területes vagy területnélküli ún "bérkilövö" társaság tagja. Ha nincs akkor vagy meghívnak és úgy vadászol (kell akkor pár barát) vagy fizetővendégként területes társasághoz (kifizeted a lőtt vadat, kb mint amikor a kifogott halat elhozod durva hasonlattal)
Az engedély maga az orvosi kivételével nem jár le, életre szól. Tárolóhelyet nekem csak első alkalommal és amikor költöztem ellenőriztek, nem nagy szám. Kell egy normális szekrény falhoz rögzítve és kész (értéket tárolni sem utolsó).
Ma már kötelező a tanfolyam, ami kb 100 rugó+vizsgadíj felkészitő anyag stb, 15 az éves jegy ebbe benne van biztosítás és kamarai tagság.
Fegyvert meg néhány 10 ezertől a csillagos égig lehet venni. Ami húzósabba az a területes tagság, ha nincs földed főleg. Egy apróvadasba ha van éppen hely be lehet lépni néhány 100 ezer körül, de nagyvadasnál már 7 számjegyűek a beugrók.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Röviden tömören ennyi :

http://kapszli.hu/a-lofegyvertartasi-engedely-megszerzese/



Nem éppen friss.
Az orvosit 40 alatt 10 évre adják, utána 5é s 60 vagy 70 felett 2.
Műszakira akkor kell vinni fegyvert ha eladod vagy fődarabcsere van. Tagság nem kötelező már, lehetsz területes vagy területnélküli ún "bérkilövö" társaság tagja. Ha nincs akkor vagy meghívnak és úgy vadászol (kell akkor pár barát) vagy fizetővendégként területes társasághoz (kifizeted a lőtt vadat, kb mint amikor a kifogott halat elhozod durva hasonlattal)
Az engedély maga az orvosi kivételével nem jár le, életre szól. Tárolóhelyet nekem csak első alkalommal és amikor költöztem ellenőriztek, nem nagy szám. Kell egy normális szekrény falhoz rögzítve és kész (értéket tárolni sem utolsó).
Ma már kötelező a tanfolyam, ami kb 100 rugó+vizsgadíj felkészitő anyag stb, 15 az éves jegy ebbe benne van biztosítás és kamarai tagság.
Fegyvert meg néhány 10 ezertől a csillagos égig lehet venni. Ami húzósabba az a területes tagság, ha nincs földed főleg. Egy apróvadasba ha van éppen hely be lehet lépni néhány 100 ezer körül, de nagyvadasnál már 7 számjegyűek a beugrók.

A fegyverismereti vizsga is már 10 000 Ft.
A vadászvizsgán a gyakorlati részén meg kell lőni bizonyos köregységet, ill. el kell találni bizonyos számú korongot, különben bukta van.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 283
113
A köregység nem veszélyes (50 méterre puskával 3 lövésből 21 kör), a korong már keményebbnek tűnik (6/15), de lehet hogy nekem tűnik csak annak, mert korongra csak egyszer lőttem és nem könnyű.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
https://444.hu/2018/07/11/ot-ev-ala...-a-menesztett-roman-korrupcioellenes-fougyesz
Öt-tíz ilyen szépasszony kellene nekünk is, és sokkal jobbá válhatna itt nálunk az élet, letörné a kiskirályok szarvát. Ha lehet importálni, akkor én beszállok a költségekbe.
Polt meg menjen a búsba:
https://444.hu/2018/07/11/egyelore-nem-indit-nyomozast-az-elios-ugyben-az-ugyeszseg
Lassan húsz éve dolgozom tervezőként, mostanra mindent megdöntött a bürokrácia és a korrupció itthon. Brávó, NER!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
Hogyan nyalt vissza a fagyi jelen esetben?

Hát hogy ezt a módszert a Fidesz alkalmazza Miskolcon, hogy hekkelje a választást és ezért csinálta a KKP. A KKP persze nem tör győzelemre, de rámutat az aljasságra. Ráadásul pont a Dagi szülőfalujában :)
 
Status
Not open for further replies.