[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
.... népírtás by Thanos).....
OFF: Már a film alatt sem értettem, hogy az a szimpi gyerek hogy lett "főgonosz". Volt ott pár sokkal idegesítőbb alak. Én Thanosra szavazok.
ON: Persze elfér egymás mellett a kétféle termelés főleg Magyarországon. De tényleg valami szimpla jelölést ki lehetne találni, hogy megkülönböztessük a termesztési módot.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 059
113
silurusglanis

Sajnos én sem értek hozzá. De azon se csodálkoznék ha a tápoldat össze tételét lehetne úgy változtatni, hogy "háztájibb" íze legyen az adott növénynek.
Csak feltételezem, hogy a talajból felszívott szennyező anyagok határozzák meg az ízvilágot.

Fennek

Szerintem is érdemes lenne jelölni, hogy adott termék hogyan készült.
Off: Thanosz megoldása valójában nem az. Ha kiirtanám ma Afrika lakosságának az 50%-át, 20 éven belül ugyan ennyien lennének vagy még többen.
De egy tartós születés szabályozással tartósan be lehet állítani a népességet egy adott szintre. (Szerintem)
Off vége
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
papajoe

Az így termelt növények kevésbé ízletesek , mint a talajban termeltek, de:
1. Sokkal kevesebb a selejt
2. Elvileg nem kell őket permetezni
3. A külső szennyeződésektől is sokkal jobban mentes
4. E mellet a város közepén is meg lehet termelni, így nem kell 100+ km-et szállítani.
5. Elvileg 1 hektárnyi ilyen termelő egység legalább 30 hektárnyi hagyományos (értsd trágyázott, permetezett) jól termő egységet tud kiváltani.

Mindennek van előnye és hátránya is. Ennek a módszernek szerintem több előnye van, mint hátránya.
Sajnos ma már ipari módszerekkel termelnek állatokat is, az szerintem sokkal problematikusabb , mint növényeket így termelni.

@fip7 Nincs ezzel gond, csak akkor az így termelt paradicsom szerű gumót ne nevezzük paradicsomnak, mert nem olyan az íze. :(

Az íz olyan, amilyen. Majd fűszerezed és lesz vele valami, meg úgysem csak azt eszed hanem valamivel eszed legtöbbször. Viszont a probléma a vitamin- meg ásványtartalommal van inkább, hogy eszed, de nem kapsz belőle semmit, max skorbutot. Pár éve valaki egy boizöldség-vásárról jövet mesélte, hogy milyen arányban csökkentek X évvel ezelőtthöz képest a vitaminok a zöldségben és gyümölcsben. Biztos megvolt a marketing része is a dolognak, mert másként tízszeres áron a nyüves almát nem vennéd meg, de az ipari termesztett cucc valamivel csak le van maradva az otthon- kertbe termesztetthez képest.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 059
113
joker

Mivel én önmagában nem eszem zöldet és gyümölcsöt is csak ritkán így az íz "hiánya" engem se nagyon zavar.
Mivel tápoldatban teremnek így gondolom van bennük ásványi anyag is.
Viszont a földben termelt, "kényszer érett" zöldségekben lehet, hogy nagy hiány van ezekből.
De nem ismerem mélyebben a témát, mert mi csak "háztáji" jellegű termeléssel foglalkoztunk. Nem vagyok tisztában a nagyipari eljárásokkal.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 546
113
Amúgy nem igazán értem miért kell minden nap húst enni, mondjuk csirkemellet pl (mert a többi részét már lassan bűnös dolog lesz megenni mert csak a csirkemell az egészséges ugye :D ) salátával. Ismerek olyat akinél egész héten ez a menü. A nyolcvanas években se ettünk minden nap húst, ki lehet tehát bírni nélküle, én speciel jól elvagyok a mákos tésztával is. :) Csak az olyan kajákat már nem minden háziasszony tudja elkészíteni, bár lassan már semmit se készítenek. :)
 
  • Tetszik
Reactions: csakb and gergo55

Salabakter

New Member
2018. augusztus 4.
19
17
3
Sziasztok. Hogyan tartson el legenysegi allomanyu katona egy csaladot ma Magyarorszagon? MOst neztem meg a kezdo fizetest, valami 130 ezer netto..... nevetseges. Aki katona az hogyan csinalja? Most koltoznek haza , regi almom a sereg (voltam 1 evet soros, tizedeskent szereltem le), nincs erettsegim, csak szakmam, de folyekonyam beszelek angolul, tokeletesen egeszseges vagyok. Nincs ertelme bevonulni, hazaszeretetet nem lehet a krumpli melle a tanyerra tenni.... Tanacsot szeretnek kerni, masok hogyan latjak ezt?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Sziasztok. Hogyan tartson el legenysegi allomanyu katona egy csaladot ma Magyarorszagon? MOst neztem meg a kezdo fizetest, valami 130 ezer netto..... nevetseges. Aki katona az hogyan csinalja? Most koltoznek haza , regi almom a sereg (voltam 1 evet soros, tizedeskent szereltem le), nincs erettsegim, csak szakmam, de folyekonyam beszelek angolul, tokeletesen egeszseges vagyok. Nincs ertelme bevonulni, hazaszeretetet nem lehet a krumpli melle a tanyerra tenni.... Tanacsot szeretnek kerni, masok hogyan latjak ezt?
Rengetegen dolgoznak mellette, úgy lehet megélni ebből a fizetésből.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 874
113
Koszonom... tehat nem a honvedsegen mulik a dolog, ok tesznek ra.... szomoru vagyok, semmi sem valtozott 10 ev alatt.
Ha annyira érdekel inkább a tartalékos szolgálatott ajánlom. Ha a munkahelyeden meg tudod oldani hogy havonta 2-3 napra vagy két havonta negyed évente 5 napra lelépj akkor nyugodtan jelentkezzél. Sőt talán így jobban is jársz. Egy két év alatt ha kicsit is de már lesz némi rálátásod hogy érdemes e átjelentkezni szerződésesnek. Én mindenesetre a tartalékosságot ajánlom. Utána majd egy két év alatt kialakul.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Oooo most látom hazámföldjéröl esett szó, Szentesről. Amiről beszéltek, amiből kinő a növény, azt paplannak hívják. Ez egy élettelen szervetlen vacak ami olyan mintha tápanyag nélküli földbe ültenénk. Sőt igazábol még attól is élettelenebb. De ne higgyük hogy ez itt a technológiai fejlődésünk csúcsa. Több terem rajta, mert a műtrágyát koncentráltabban lehet adagolni. De gondoljunk már bele: ez egy egy az egyben műtrágyán felnevelt növény..... persze megtanultuk biológián hogy van az a x számú (5-6 talán, már nem emlékszem pontosan) elem és molekula (pl. vas) ami kötelező a növényeknek, mert ha egyet is kihagyunk nem lesz olyan amilynnek kéne lennie. Csak azt felejtették el hogy ez csak a növény "váza". Ezektöl néz ki úgy ahogy ki kéne néznie, lesz olyasmi illata, és hasonló íze. De egy növény rengetg mindent velszív a talajból ami ott van, ezért van hogy ugyanabból a vetőmagból, ugyanazzal a kezeléssel nem olyan lesz a növény nálam, meg a szomszéd faluban. Felének Szentesen, ami fóliázásról és üvegházazásról híres város, termelők több mint fele paplant használ. A poén az, hogy nagyon sokan bio zöldségként adják terményüket. Egy teljesen tápszeren felnőtt, és vegyszerezett növényt..... És ezt legálisan teszik, mert a jogszabályok meghatározzák mi a bio, és nehogy azt higgyük, hogy kritérium a földben termelés vagy a vegyszerek teljes kizárása. Csak azért mondom hogy óvatosan vegyük a fasza magyar bio paradicsomot ;)
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Sziasztok. Hogyan tartson el legenysegi allomanyu katona egy csaladot ma Magyarorszagon? MOst neztem meg a kezdo fizetest, valami 130 ezer netto..... nevetseges. Aki katona az hogyan csinalja? Most koltoznek haza , regi almom a sereg (voltam 1 evet soros, tizedeskent szereltem le), nincs erettsegim, csak szakmam, de folyekonyam beszelek angolul, tokeletesen egeszseges vagyok. Nincs ertelme bevonulni, hazaszeretetet nem lehet a krumpli melle a tanyerra tenni.... Tanacsot szeretnek kerni, masok hogyan latjak ezt?
Hát a honvédségről annyit hogy legénységi állományban nem fogod hülyére keresni magad, régebben lehetett pénzt szerezni a honvédséggel, a rengeteg külszolgálat miatt, de már ez sincs. Határ védelem sincs(az se volt rossz pénz). És mivel egyre kevesebb az ember egyre több a szopatás. Ha fegyveres testülethez akarsz menni inkább ajánlom a határvadászokat, nem rossz a fizu, nem is kell széthajtani magad tudtommal. De még a rendőröknél is jobb egy fokkal a fizu, és kevesebb a felelősség, igaz ez inkább tisztekre igaz.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 687
113
Messzire kerülje mindenki a Rendőrséget (határvadászok, etc), tízszer annyi szopatás, mint a seregben, a darab szar mégiscsak valaki hozzád képest, leginkább a feletteseid szemében, a világ leghitványabb felszerelése (ERGY) és teljes reménytelenség!
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Messzire kerülje mindenki a Rendőrséget (határvadászok, etc), tízszer annyi szopatás, mint a seregben, a darab szar mégiscsak valaki hozzád képest, leginkább a feletteseid szemében, a világ leghitványabb felszerelése (ERGY) és teljes reménytelenség!
Hát két éve még Édesapám katona volt, ő volt a határon sokat rendőrökkel, azt mondta az elmondásuk alapján jobb, de azóta eltelt 2 év, Magyarországon utóbbi időben ennyi idő alatt sok minen tud romlani/lezülleni. :D
 
Status
Not open for further replies.