[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Csak én nem akarok (inkább vennék egy normálisabb autót a megtakarításból), teljes rokonság ezzel a "ház érték" szintű baromsággal terhel...
Haverom is most keresgél, 6 millió készpénzzel akar nekiállni a vásárlásnak, meg van győződve, hogy amit most vesz az jövőre úgyis többet fog érni.


Most ne is, ki fog pukkadni az ingatlanlufi. Sajnos az emberekbe egyszerűen annyira mélyen van beleivódva az ingatlannal kapcsolatos tévhit, hogy az hihetetlen.

Én egy kicsit szkeptikusabb vagyok.....
Annyi látszik, hogy a kamatok (hitel) már csak záros határidőig fognak ilyen alacsonyan maradni, utána jön az infláció és a részletek összegének a növekedése. Erre biztosan fognak bedőlni olyan polgárok, akik épp a limitre vállaltak, ami azt jelenti hogy lakások fognak megjelenni +-ban az ingatlan piacon, ami meg ár csökkenéshez vezet. Valószinüleg nem akkora lesz a perec, mint 2008 után, de a piac ciklikussága miatt nehezen elképzelhető hogy nem lesz. Esetleg az lehet a segítség, hogy a mai igényeket a majszterek már nem bírják megépíteni, és esetleg a piac ad vevőket a kikerülő túlvállalt hitelű lakásokra.
Személy szerint egy kisember számára nem tartom a leg megfelelőbb érték megőrző beruházásnak a lakás vételt, de csak akkor ha egy darabot veszel és ki van centizve hozzá a teherviselő képességed. Amennyiben nagy játékos lennél, s van még + ban tőkéd hogy a piacc hullámzását ki tudod várni, majd emelkedés közben adsz el, az egy más pálya......
Autó. Erre azt mondom, hogy élethelyzet, igény, de az autóvétel az nem érték megőrző beruházás. Volt egy elég fullos 2004-es VW Passat kombim (2,5 dízel kivül fekete és chrom pakett, belül meg bézs alcantara), ami majdnem 10 évig volt nálam. Minden egyes évében 300 000 HUF -ot buktam csak az érték vesztésén, ami alig kevesebb mint a teljes éves fentartási és javítási költsége, pedig semmi nem tervezett üzem zavara nem volt. Autóban csak a veterán autó az érték tartó. 500-as Fityó (az Olasz mini csoda 50-60-as évekből OT-s renszámmal simán 2 misi felett..... Nnna ez egy jó beruházás, de erre meg költeni kell és csak hobbi szinten használni....
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Autóba sosem raknék pénzt, kivéve, ha nem valami brutális régiség.

Az autóddal ha nem tudsz pénzt keresni, akkor pénztemetō. Ha a hét 168 órájából 160-át áll a ház elōtt és a pénzedet viszi, az szívás. Gondolj bele, ha csak az értékcsökkenést veszem 5 évre, akkor a mai 6 millió lesz legfeljebb 2 millió. Ha pénzedbōl állampapírt veszel, az adók után kb. 8,4 milliód lesz. Az autóhoz nem számoltam a járulékos költségeket, sem az esetleges kiadásokat..

Autóból a legolcsóbb minimális, vagy tényleg nélkülözhetō, akkor felesleges. Ne azért vedd, hogy a szomszédnál jobb autód legyen.

5 év alatt laza 10 milliós "kár", de te tudod.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 854
57 855
113
Ooorky

Ha van gyerek vagy tervben akkor én a CSOK-ot megpróbálnám. Annak elég jók a kondíciói.
Ha e mellé banki hitel is kellene, akkor csak forint alapút és lejáratig fix kamatozásút. De én ennek összegét minimalizálnám ahogy csak lehet.
Ha pedig veszel akkor új építésű legyen (passzív ház szabványnak megfelelő), és inkább ház, mint lakás. Bár ugye nem tudom hol laksz/ hol akarsz lakni.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Autó. Erre azt mondom, hogy élethelyzet, igény, de az autóvétel az nem érték megőrző beruházás. Volt egy elég fullos 2004-es VW Passat kombim (2,5 dízel kivül fekete és chrom pakett, belül meg bézs alcantara), ami majdnem 10 évig volt nálam. Minden egyes évében 300 000 HUF -ot buktam csak az érték vesztésén, ami alig kevesebb mint a teljes éves fentartási és javítási költsége, pedig semmi nem tervezett üzem zavara nem volt. Autóban csak a veterán autó az érték tartó. 500-as Fityó (az Olasz mini csoda 50-60-as évekből OT-s renszámmal simán 2 misi felett..... Nnna ez egy jó beruházás, de erre meg költeni kell és csak hobbi szinten használni....

Autóba én sem, nem vok autóbuzi, nekem az egy használati tárgy. Nem beruházásra kell, hanem mert muszály.
Valóban kicsi az esély hogy a 2008 ashoz hasonló mértékű bedőlés legyen, de a kicentizett bevállalt hitelek idején elég szép munkát tud egy kisebb visszaesés is csinálni.
Személyes tapasztalat ingatlannal kapcsolatban, apósék vidéki vársi háza, patináns utca, szépen rendbentartott kertesház belváros közel.
Nahh ennek ugrott az értéke kapásból vagy 20% ot ha nem többet amikor a szomszédba beköltöztek a dakoták. (a szomszéd válása során ki...szából, csakhogy a volt nejének betegyen)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Autóba sosem raknék pénzt, kivéve, ha nem valami brutális régiség.

Az autóddal ha nem tudsz pénzt keresni, akkor pénztemetō. Ha a hét 168 órájából 160-át áll a ház elōtt és a pénzedet viszi, az szívás. Gondolj bele, ha csak az értékcsökkenést veszem 5 évre, akkor a mai 6 millió lesz legfeljebb 2 millió. Ha pénzedbōl állampapírt veszel, az adók után kb. 8,4 milliód lesz. Az autóhoz nem számoltam a járulékos költségeket, sem az esetleges kiadásokat..

Autóból a legolcsóbb minimális, vagy tényleg nélkülözhetō, akkor felesleges. Ne azért vedd, hogy a szomszédnál jobb autód legyen.

Évi 20k-t vezettem, mielőtt egy balesetben engem hoztak ki bűnösként és roncsként el kellett adnom (igen új BMW-s volt a másik).

Szal igény lenne rá. Normális alatt meg kb. azt értettem, hogy most készletkisöprés miatt 3,2 millió egy vadonatúj Lada Vesta...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Van néhány érdekes hozzászólás odaát. Én már csak azért se tudom elítélni őket, mert ok nem nélkül nem költöztetnek ki senkit/foglalnak le semmit.

Volt kolléga is bakter fizetésből + GYES-ből élt és képes volt lecserélni a 3 éves KIA-t (amire ráment ~6 évnyi megtakarításuk) egy vadonatújra hitelből, mert megtetszett neki az eleje... Utána meg köcsög bank elviszi a pénzét.

Pfff... szerintem egész korrekt mérnöki fizetésből egy 11 éves használt kocsit vettem. A megtakarításomból szigorúan véve semmi nem ment rá, erre volt egy céltartalékom. Hitelt autóra fel nem veszek, ha nem termelési eszköz, vagy már nincs mire költsem a pénzem...
 
D

danielblack

Guest
Én is sokat agyalok ezen a mai ingatlanhelyzeten. Kész vicc az egész... Közbe amúgy autókkal is foglalkozom. Debreceni példával élve, kimész kocsival a város szélére, veszel két millióért egy kis telket, rádobsz egy kis könnyű szerkezetes házat, vagy mobilházat/konténerházat, és kijöttél 5 millióból. A portád, meg gyönyörű kertesház, szabad élet stb... Jelenleg panelba lakok és elegem van belőle.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Pfff... szerintem egész korrekt mérnöki fizetésből egy 11 éves használt kocsit vettem. A megtakarításomból szigorúan véve semmi nem ment rá, erre volt egy céltartalékom. Hitelt autóra fel nem veszek, ha nem termelési eszköz, vagy már nincs mire költsem a pénzem...

Ez a helyes hozzá állás! Sok embernek nincs szinte semmilyen tartaléka stb. Így ha megszűnik az állása akkor nincs mihez nyúlni! Bár én azt veszem észtre hogy demográfia bomba lassan beüt! Rengeteg az 55+ munka vállaló fiatal kevés és azok is rosszul képzettek viszonylag.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 854
57 855
113
danielblack

Amúgy van a facebook-on egy vidéki ingatlanok nevű csoport. Szemre egész korrekt házakat is lehet már venni 5 millióért. Cserébe több 10 km-re van a megyeszékhelyektől. Mondjuk ez nekünk nagy táv, az USA-ban ezen meg csak röhögnének :)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
danielblack

Amúgy van a facebook-on egy vidéki ingatlanok nevű csoport. Szemre egész korrekt házakat is lehet már venni 5 millióért. Cserébe több 10 km-re van a megyeszékhelyektől. Mondjuk ez nekünk nagy táv, az USA-ban ezen meg csak röhögnének :)
10 km van és ? viszont nem 20 évre leszel adós a banknak és akkor az autó is indokolt :)
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Én is sokat agyalok ezen a mai ingatlanhelyzeten. Kész vicc az egész... Közbe amúgy autókkal is foglalkozom. Debreceni példával élve, kimész kocsival a város szélére, veszel két millióért egy kis telket, rádobsz egy kis könnyű szerkezetes házat, vagy mobilházat/konténerházat, és kijöttél 5 millióból. A portád, meg gyönyörű kertesház, szabad élet stb... Jelenleg panelba lakok és elegem van belőle.

"rádobsz egy kis könnyű szerkezetes házat, vagy mobilházat/konténerházat, és kijöttél 5 millióból."........kb 150 házat csináltam... 5 millióból tudod mi jön ki?....Még könnyűszerkezetesből is max 25 m2.......az mire jó?.. lakni biztos nem:rolleyes::rolleyes::cool::cool:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Tudod az Internetben az a csodálatos, hogy csak idézni kell...
Igen és az is csodálatos benne, hogy nemcsak az van benne amit te látni akarsz.

termelő beruházáshoz

Én is aláhúztam, mi a mondandó lényege. Nem csak beruházás - termelő beruházás.
Igen itt elírtam, nem beruházáshoz, a helyes kifejezés beruházásra. Magyarul a fogalom teljes kifejtésében értendő, közgazdasági értelemben, a kezdéshez, a cég, gazdasági társaság megalapításától kezdődően.
Tehát, amit írsz hogy x millió pályázat van eszközökre, igaz, DE, nem a kezdéstől. Működő társaságok pályázhatnak bizonyos eszközökre, töménytelen más feltétel teljesülése esetén.
A például pár nem megfelelőségi ok:
- mérlegfőösszeg
- alkalmazottak létszáma
- a társaság székhelye
- társasági forma
- tevékenységi, vállalkozói kör

A magyar pályázati rendszerből elolvastad a bevezető részt.
Ennél azért több van azokban, egy-egy anyag részletesen több tucatnyi oldalon tárgyalja a pályázóval szemben támasztott követelményrendszert.
Nem véletlenül vannak olyanok akik csak és kizárólagosan ezzel foglalkoznak, iszonyat sok idő, energia, maga az összeállítás, a csatolandó dokumentumok beszerzése, a feltételek értelmezése.
Nem beszélve az uniós relációban, ahol még a közösségi jogban (ami önmagában 40.000 oldal, volt amikor én tanultam, azóta lehet már a duplája) lefektetett passzusoknak IS klappolniuk kell.
Az aktuális pályázatok egy fontos jellemzője: a duális finanszírozás, az egyik részt a magyar állam adja, a másikat az unió. Amelynek az a következménye, hogy a feltételrendszer, az ellenőrzés, formailag, jogi traktusokban nem a hazai az irányadó teljességben, és így a megfelelőség az érvényesség kelléke.

Köszi hogy pofátlanul hazudozhattam.
Kellemes napot kívánok.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
M

molnibalage

Guest
Igen és az is csodálatos benne, hogy nemcsak az van benne amit te látni akarsz.

termelő beruházáshoz

Én is aláhúztam, mi a mondandó lényege. Nem csak beruházás - termelő beruházás.
Igen itt elírtam, nem beruházáshoz, a helyes kifejezés beruházásra. Magyarul a fogalom teljes kifejtésében értendő, közgazdasági értelemben, a kezdéshez, a cég, gazdasági társaság megalapításától kezdődően.
Tehát, amit írsz hogy x millió pályázat van eszközökre, igaz, DE, nem a kezdéstől. Működő társaságok pályázhatnak bizonyos eszközökre, töménytelen más feltétel teljesülése esetén.
A például pár nem megfelelőségi ok:
- mérlegfőösszeg
- alkalmazottak létszáma
- a társaság székhelye
- társasági forma
- tevékenységi, vállalkozói kör

A magyar pályázati rendszerből elolvastad a bevezető részt.
Ennél azért több van azokban, egy-egy anyag részletesen több tucatnyi oldalon tárgyalja a pályázóval szemben támasztott követelményrendszert.
Nem véletlenül vannak olyanok akik csak és kizárólagosan ezzel foglalkoznak, iszonyat sok idő, energia, maga az összeállítás, a csatolandó dokumentumok beszerzése, a feltételek értelmezése.
Nem beszélve az uniós relációban, ahol még a közösségi jogban (ami önmagában 40.000 oldal, volt amikor én tanultam, azóta lehet már a duplája) lefektetett passzusoknak IS klappolniuk kell.
Az aktuális pályázatok egy fontos jellemzője: a duális finanszírozás, az egyik részt a magyar állam adja, a másikat az unió. Amelynek az a következménye, hogy a feltételrendszer, az ellenőrzés, formailag, jogi traktusokban nem a hazai az irányadó teljességben, és így a megfelelőség az érvényesség kelléke.

Köszi hogy pofátlanul hazudozhattam.
Kellemes napot kívánok.
A pályázatoknak feltételei vannak. Sokaknak sikerült teljesíteni. Tehát nem igaz, amit állítottál. Ezek után még nekiállsz magyarázni a bizonyítványt...
És nem a bevezető részt, az eredményeket, mert a támogatott projekteket linkeltem, amik teljesítették a feltételeket.

Nem volt a komentedben "és", "ha" és egyebek. Idézem.
Azt ugye tudod hogy az eu termelő beruházáshoz nem ad támogatást ?
Szépen csak ide írtad, hogy nem ad és pont És ez nem igaz.

Szóval, de továbbra is igaz, hogy vagy hazudozol vagy csak simán nem tudtál egy gyorskeresést sem megcsinálni. Nem tudom, hogy melyik a szomorúbb a kettő közül.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
egy lényeges rész a cikk elejéről:
"miközben az amerikaiak is azt tanácsolták a szovjeteknek, hogy “minél gyorsabban rendezzék le” az egészet."



Ezen igazából nem szabad meglepődni, le voltak osztva a II. Vh. után a lapok, senkinek nem volt érdeke borítani a bilit, Jaltában el volt osztva Európa zsákmányként.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
D

danielblack

Guest
"rádobsz egy kis könnyű szerkezetes házat, vagy mobilházat/konténerházat, és kijöttél 5 millióból."........kb 150 házat csináltam... 5 millióból tudod mi jön ki?....Még könnyűszerkezetesből is max 25 m2.......az mire jó?.. lakni biztos nem:rolleyes::rolleyes::cool::cool:
Igen, minigarzon :D
 
Status
Not open for further replies.