[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

kolka

Member
2014. április 12.
82
2
8
Mert akkor épp elkezdett zuhanni a népszerűségük, és rátaláltak erre a témára.

Nem beálltak egy népszavazásba, hanem lenyúlták egy ellenfél ötletét - amit előtte elkaszáltak - és azt pancser módon és megkésve csinálták meg.

Sok mindenben egyetértek, de ez az egy teljesen lényegtelen, egyetlen politikai csoportosulást sem érdekel, mi van két évvel a választások előtt, hiszen a Fideszt demokratikus úton nem lehet megbuktatni. (A 2006 tüntetéseket idézve tüntetnek, tüntetnek majd hazamennek / vagy szétverik őket és erre az emberek még emlékeznek).
Régebben olvastam egy kutatást (sajnos már nem emlékszem, hogy hol), hogy a választok az utolsó háromnegyed évet nézik a szavazási szempontból (termesztésen a bizonytalan választók nem a hithű pártkatonák), hiszen ha az utolsó félévben elkezdenek jobban élni akkor elhiszik, hogy minden sínen van.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Eggyel korábban meg írod:


Ez csak az én értelmezésemben üti egymást??? Vagy Vona a saját maga tette volna ki "fölösleges kockázatnak" az országot?

Nem, nem üti, mert a Jobbik még tavaly ősszel - közel egy éve - kezdeményezett népszavazást, amit akár már idén év elején - a kölni ficki-ficki itán - meg lehetett volna rendezni.

2015. november: A Jobbik javasolja, hogy legyen népszavazás a kötelező kvóta ellen. Kósa Lajos fideszes képviselő a belügyi bizottság elnökeként lesöpri a javaslatot, mondván nemzetközi szerződést érintő ügyekről alkotmányellenes népszavazást tartani. A Jobbik ekkor az alkotmány módosítását javasolja, de a kormánypárti többség nem veszi napirendre ezt sem.


http://444.hu/2016/10/02/nepszavazas-van-egy-zagyva-kerdesrol

Szóval a Fidesz egy képmutató szélkakas társaság.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Az MKP politikusa nekiment Orbán Viktornak

Csáky Pál szerint “a referendum Orbán Viktor kormányának egójáról szól, hogy növelje a súlyát az Unióval való tárgyalásokon. Hogy elmondhassák: ez nem a mi vagy a kormányunk véleménye, hanem az emberek akarata.”

http://www.korkep.sk/cikkek/politika/2016/10/02/az-mkp-politikusa-nekiment-orban-viktornak

Igen, így van! Deklaráltan ez volt a cél. Egyeseknek csak most esett le. Gratula.
Csak tudnám, mi ezzel a baj????



Erről beszéltem. Megvolt a lehetőség, hogy ez eddig elért eredményeinket megerősítsük nemzetközi szinten. De a sok gyökkettő miatt, akiknek fontosabb volt, hogy ma úgy bújhassanak ágyba, hogy "De jól kib@sztam a fidesszel és Orbánnal", megint sikerült magunkra borítani a fekáliás vödröt. Így kell ezt csinálni hölgyek, urak.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Igen, így van! Deklaráltan ez volt a cél. Egyeseknek csak most esett le. Gratula.
Csak tudnám, mi ezzel a baj????




Erről beszéltem. Megvolt a lehetőség, hogy ez eddig elért eredményeinket megerősítsük nemzetközi szinten. De a sok gyökkettő miatt, akiknek fontosabb volt, hogy ma úgy bújhassanak ágyba, hogy "De jól kib@sztam a fidesszel és Orbánnal", megint sikerült magunkra borítani a fekáliás vödröt. Így kell ezt csinálni hölgyek, urak.

Azért gondolom, hogy nem így van, mert az eredményeket figyelve a fidesz szavazóbázisa is passzívabb volt. És ezt a 40? %-ot sem csak ők hozták.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Azért gondolom, hogy nem így van, mert az eredményeket figyelve a fidesz szavazóbázisa is passzívabb volt. És ezt a 40? %-ot sem csak ők hozták.

Szerintem ezt a népszavazást lehetett volna egy szép eredménnyel is zárni, ha mindenki csak a kérdésre koncentrált volna. Mondom, egy egy szerű "igen" vagy agy "nem" .Ennyi. Se fidesz, se mszp, se jobbik. Csak a válasz. Olyan nehéz lett volna ez?
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Szerintem ezt a népszavazást lehetett volna egy szép eredménnyel is zárni, ha mindenki csak a kérdésre koncentrált volna. Mondom, egy egy szerű "igen" vagy agy "nem" .Ennyi. Se fidesz, se mszp, se jobbik. Csak a válasz. Olyan nehéz lett volna ez?

Akik elmentek, így is kezelték. A többit meg nem érdekli semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Még a holnapi napot se várta meg a táncoslábú.

Szerinte azzal, hogy érvénytelen lett a népszavazás, vitathatatlan győzelmet arattak a kormány és a Fidesz felett, és erre 10 éve vártak. Gyurcsány Ferenc szerint Orbán Viktornak ma este le kellene mondania.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Ha van annyi eszük, hogy kiegyeznek a Jobbikkal és ezt most nem basszák el, akkor sokkal komolyabb adu lenne a kezükben. Mondjuk így is 98,2% a nemek aránya a jelenlegi feldolgozottságnál.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Ez tetszik, és illik a helyzethez:

törökgáborelemez
10 órája ·
"Akkor is, ha érvényes, és akkor is, ha nem" - mondja a miniszterelnök, aki a korábbi magabiztos nyilatkozatok után az utolsó napokban megváltoztatta a részvétellel kapcsolatos kommunikációját. A fiammal szoktunk így játszani, bármi is történt, mindig ő nyert, de aztán szerencsére kinőtte.



Még a holnapi napot se várta meg a táncoslábú.

Szerinte azzal, hogy érvénytelen lett a népszavazás, vitathatatlan győzelmet arattak a kormány és a Fidesz felett, és erre 10 éve vártak. Gyurcsány Ferenc szerint Orbán Viktornak ma este le kellene mondania.

Miért várta volna?

A Fidesz egy szükségtelen csatába ment bele, amin nem csak ők, de az ügypofont kapott.

törökgáborelemez
6 órája ·
Kaptam pár csúnya levelet, többen nem értik, hogy az (esetleg, illetve most már valószínűleg) érvénytelen népszavazás miért lenne kudarc. Nos, akkor a következő lépéseket javaslom:
1) Képzeljük el egy pillanatra, hogy ennek a népszavazásnak tényleg az volt a célja, ami a plakátokon szerepel, azaz erős üzenetet szerettünk volna Brüsszelbe küldeni.
2) Gondoljuk el, hogy mondjuk egy Bulgáriában megtartott népszavazásról, amely érvénytelen és eredménytelen lett, mi a "hír", mi az egymondatos értelmezés Magyarországon.
Ennyi.
Természetesen a képet árnyalja, ha a népszavazásnak belpolitikai céljai voltak, mert akkor az érvénytelenség csak nehezíti, de nem akadályozza meg teljesen a siker kommunikációját. Ez viszont már egy másik történet.


***
Low turnout will nullify Hungarian vote on refugees, initial results suggest

Prime minister Viktor Orbán appears to have failed to convince requisite 50% of voters to cast ballot in referendum on admission of refugees

https://www.theguardian.com/world/2...ill-not-take-place-suggest-first-poll-results
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Ha van annyi eszük, hogy kiegyeznek a Jobbikkal és ezt most nem basszák el, akkor sokkal komolyabb adu lenne a kezükben. Mondjuk így is 98,2% a nemek aránya a jelenlegi feldolgozottságnál.

Tökmindegy, közjogilag érvénytelen, szóval most már nem lehet hivatkozni az elsöprő itthoni támogatottságra. Ha nem népszavaztatnak, és csak szimplán a közvélemény-kutatásokra hivatkoznak, most jobb lenne a helyzet.

Kíváncsi vagyok a belpolitikai következményekre. A 2006-os önkoris választások óta ez a fidesz első hivatalos botlása. Ezzel oda lehet az "úgyis ők nyernek" érzése, és vérszemet kaphatnak a kormánnyal elégedetlenek - akik eddig is többen voltak, mint a kormányt támogatók)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
A jobbik meg elmehet szerintem a jó k.... anyukájába, Gabival az élen:
"
Vona: Azok döntöttek, akik otthon maradtak
Vona Gábor, a Jobbik elnöke lemondásra szólította fel Orbán Viktor miniszterelnököt. Azt mondta: a népszavazás sikertelensége Orbán Viktornak üzent, és nem Brüsszelnek. "Azok döntöttek, akik otthon maradtak, vagy érvénytelenül szavaztak, mert a kvótát egyébként elutasítók lényeges része sem szavazott" – mondta Vona. A Jobbik elnöke mindenkinek megköszönte a részvételt, aki nemmel szavazott. Megjegyezte, hogy a sikertelenség nem az ország felelőssége, hanem Orbán Viktoré, aki ezzel „feltámasztotta” az EU haldokló kvótajavaslatát."
http://www.origo.hu/itthon/percrolpercre/20161002-kvotareferendum-hirek-szavazas.html

Én meg őt szólítom fel lemondásra, mert szemen köpték saját magukat, mint "nemzeti párt"
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
A jobbik meg elmehet szerintem a jó k.... anyukájába, Gabival az élen:
"
Vona: Azok döntöttek, akik otthon maradtak
Vona Gábor, a Jobbik elnöke lemondásra szólította fel Orbán Viktor miniszterelnököt. Azt mondta: a népszavazás sikertelensége Orbán Viktornak üzent, és nem Brüsszelnek. "Azok döntöttek, akik otthon maradtak, vagy érvénytelenül szavaztak, mert a kvótát egyébként elutasítók lényeges része sem szavazott" – mondta Vona. A Jobbik elnöke mindenkinek megköszönte a részvételt, aki nemmel szavazott. Megjegyezte, hogy a sikertelenség nem az ország felelőssége, hanem Orbán Viktoré, aki ezzel „feltámasztotta” az EU haldokló kvótajavaslatát."
http://www.origo.hu/itthon/percrolpercre/20161002-kvotareferendum-hirek-szavazas.html

Én meg őt szólítom fel lemondásra, mert szemen köpték saját magukat, mint "nemzeti párt"

Miért is?

Nem ő vitte bele az országot ebbe a helyzetbe. Sőt, már több hónapja figyelmeztette Orbánt, hogy mit kockáztat. Nem használt.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Tökmindegy, közjogilag érvénytelen, szóval most már nem lehet hivatkozni az elsöprő itthoni támogatottságra. Ha nem népszavaztatnak, és csak szimplán a közvélemény-kutatásokra hivatkoznak, most jobb lenne a helyzet.

Kíváncsi vagyok a belpolitikai következményekre. A 2006-os önkoris választások óta ez a fidesz első hivatalos botlása. Ezzel oda lehet az "úgyis ők nyernek" érzése, és vérszemet kaphatnak a kormánnyal elégedetlenek - akik eddig is többen voltak, mint a kormányt támogatók)
Szerintem a két évet még lazán kihúzzák, az arányok őket igazolták, ebből kell kihozzák amit tudnak. A népszavazás eredménye alapján nem hozhatnak semmilyen törvényt, mert érvénytelen lett, azontúl meg olyan törvényt hoznak amilyent csak akarnak, mert ők vannak kormányon. Sokkal szebb lett volna ez a 98% egy érvényes népszavazással, de ez van, ettől még vetozhatnak Brüsszelben.

Közben ma volt egy másik migránsos népszavazás is a franciáknál egy kisvárosban, kiváncsi vagyok abból mi lett.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
A jobbik meg elmehet szerintem a jó k.... anyukájába, Gabival az élen:
"
Vona: Azok döntöttek, akik otthon maradtak
Vona Gábor, a Jobbik elnöke lemondásra szólította fel Orbán Viktor miniszterelnököt. Azt mondta: a népszavazás sikertelensége Orbán Viktornak üzent, és nem Brüsszelnek. "Azok döntöttek, akik otthon maradtak, vagy érvénytelenül szavaztak, mert a kvótát egyébként elutasítók lényeges része sem szavazott" – mondta Vona. A Jobbik elnöke mindenkinek megköszönte a részvételt, aki nemmel szavazott. Megjegyezte, hogy a sikertelenség nem az ország felelőssége, hanem Orbán Viktoré, aki ezzel „feltámasztotta” az EU haldokló kvótajavaslatát."
http://www.origo.hu/itthon/percrolpercre/20161002-kvotareferendum-hirek-szavazas.html

Én meg őt szólítom fel lemondásra, mert szemen köpték saját magukat, mint "nemzeti párt"
Az anyja p***ja Vonának is, beállt a többi közé a bal oldalon. Neki is egyre gerinctelenebb húzásai vannak, pedig pár éve még nem folyt össze ennyire a többi politikussal.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Szerintem a két évet még lazán kihúzzák, az arányok őket igazolták, ebből kell kihozzák amit tudnak. A népszavazás eredménye alapján nem hozhatnak semmilyen törvényt, mert érvénytelen lett, azontúl meg olyan törvényt hoznak amilyent csak akarnak, mert ők vannak kormányon. Sokkal szebb lett volna ez a 98% egy érvényes népszavazással, de ez van, ettől még vetozhatnak Brüsszelben.

Közben ma volt egy másik migránsos népszavazás is a franciáknál egy kisvárosban, kiváncsi vagyok abból mi lett.

Reggel az olvastam valahol a Facebookon,hogy elmarad.Remélem álhír.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Orbán szvsz már elmeorvosi eset lehet:

Nagy lehet a csalódás, hogy érvénytelen lett a kvótanépszavazás, mert a miniszterelnök késő esti sajtótájékoztatóján, a Fidesz eredményváró központjába delegált és regisztrált újságírók az előre közölt szabályok szerint nem vehetnek részt,

azaz nem kérdezhetnek, csak a kivetítőn nézhetik Orbánt a Bálnában.



Orbán Viktor sajtótájékoztatóján csak az operatőrök és a technikusok lehetnek jelen.


http://444.hu/2016/10/02/ime-a-ner-...or-sajtotajekoztatojan-nem-lehetnek-ujsagirok


Szerintem a két évet még lazán kihúzzák, az arányok őket igazolták, ebből kell kihozzák amit tudnak. A népszavazás eredménye alapján nem hozhatnak semmilyen törvényt, mert érvénytelen lett, azontúl meg olyan törvényt hoznak amilyent csak akarnak, mert ők vannak kormányon. Sokkal szebb lett volna ez a 98% egy érvényes népszavazással, de ez van, ettől még vetozhatnak Brüsszelben.

Közben ma volt egy másik migránsos népszavazás is a franciáknál egy kisvárosban, kiváncsi vagyok abból mi lett.

A franciát nem tartották meg, mert a bíróság megtiltotta.

Persze hogy kihúzzák, Fletóék is kihúzták.
 
Status
Not open for further replies.