[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 175
15 850
113
Ja értem, az EU hibája, hogy egy ország adócsalókkal van tele. Neked segít valaki vagy magadtól vagy ennyire rövidnadrág...? Az EU előtt is menő volt az ÁFA csalás itthon.

Azt ugye vágod, hogy ez a határokon átnyúló ÁFa csalósdi nem magyar találmány, nemzetközileg csinálják. De pl. Luxemburg - ahonnan Junker is jött- maga is tulajdonképpen adócsalásra építi a gazdaságát.

Mindkét említett gyakorlatot az EU legitimálja.
 
M

molnibalage

Guest
Azt ugye vágod, hogy ez a határokon átnyúló ÁFa csalósdi nem magyar találmány, nemzetközileg csinálják. De pl. Luxemburg - ahonnan Junker is jött- maga is tulajdonképpen adócsalásra építi a gazdaságát.

Mindkét említett gyakorlatot az EU legitimálja.
Emiatt felmerült a ÁFA eltörlése is, de az úgysem fog megtörténni.
Nem molni, nem érted és nem is magyarázom mert a pökhendi stílusoddal úgysem lenne rá értelmes reakciód és nem is értesz hozza, az összefüggéseket meg vagy nem látod vagy nem vagy hajlandó elismerni hogy mi minek az okozója. Mondom, áramlástan, összefoglaló, esetleg CEU tűntetés, ezek közűl ne mozdulj ki, főleg ne a pénzügyek, adóügyek irányába, mert annyi közöd van hozza, mint Kim Dzsong Unnak a demokráciához.
És még én vagyok a pökhendi. Epic...

Ez kb. olyan, minthogy a rendőrség hibája, hogy van gyilkosság, mert a BTK bünteti a gyilkosságot...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
És még én vagyok a pökhendi. Epic...

Ez kb. olyan, minthogy a rendőrség hibája, hogy van gyilkosság, mert a BTK bünteti a gyilkosságot...
Igen, te vagy a pökhendi. Egyfolytában személyeskedsz, de ha valaki neked ezt felrója vagy veled csinálja akkor mint egy kisgyerek úgy viselkedsz. És nem, nem olyan, de nem megyek bele mert nem látsz összefüggéseket így mintha a falnak beszélnék. Áramlástan - összefoglaló - CEU tűntetés, ezen agyalj ne olyan dolgokon amihez nem értesz, pl pénzügyek, adóügyek, adócsalás, ÁFA-csalás, ezekhez egyáltalán nem értesz.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, te vagy a pökhendi. Egyfolytában személyeskedsz, de ha valaki neked ezt felrója vagy veled csinálja akkor mint egy kisgyerek úgy viselkedsz. És nem, nem olyan, de nem megyek bele mert nem látsz összefüggéseket így mintha a falnak beszélnék. Áramlástan - összefoglaló - CEU tűntetés, ezen agyalj ne olyan dolgokon amihez nem értesz, pl pénzügyek, adóügyek, adócsalás, ÁFA-csalás, ezekhez egyáltalán nem értesz.
Akkor ezzel a lendülettel kérjelek meg, hogy a technikai topikokban legfeljebb csak kérdezz...? :confused:
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Költsük inkább német, francia vagy spanyol termékekre? Attól aztán jobb lesz nekünk. Az építőipar az egyetlen szektor, ahol itthon tudjuk tartani a fejlesztési pénzeinket, mert itt magyar vállalkozóknk tudjuk adni, akik magyar alapanyagokból termelnek. Az összes többi lehetőség esetében az úniós közbeszerzési szabályok alapján döntően a hiperfejlett úniós tagállamokhoz folynának vissza ezek a pénzek.

Az EU kényszerít minket arra, hogy kvázi piramisokat építsünk Magyarországon ha nem akarunk hozzájárulni az úniós fejlesztési pénzekből és a magyar adóbevételekből a legfejlettebb EU-s területek további fejlődéséhez.

.
Tedd hozzá az olaszt is, és KIJELENTŐ MÓDBAN, mert azokra költjük. Elég nagy országjárók vagyunk a feleségemmel, és az EU-táblákkal büszkén jelzett beruházásoknál tökéletesen látható (ha valaki figyel rá) - sok helyen ott is van reklámként egy-egy cégjelzéses kocka, késztermék - az olasz csempe/kerámia, francia/olasz/spanyol díszburkolóanyag, francia vagy német feliratos dísz-csatornafedél, díszes "kovácsolt" kerítés, kapu, stb. Szóval ezek az urak piacot vettek nálunk, és azért privatizáltak és aztán zártak be sok céget, hogy ők maradjanak a piacon, és ezt támogatják az EU-pályázatok. Lehet "szabadon választani" a beszállítók közül, csak itthonit nehéz mert azokat megvették és felszámolták azok, akik állítólag a piaci szabadverseny hívei. Én dolgoztam hosszú éveket nem is egy multinál, így elmondhatom hogy ezek a cégek mindent elkövetnek hogy a verseny ne a piacon dőljön el hanem a háttérben sunyiskodnak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Tedd hozzá az olaszt is, és KIJELENTŐ MÓDBAN, mert azokra költjük. Elég nagy országjárók vagyunk a feleségemmel, és az EU-táblákkal büszkén jelzett beruházásoknál tökéletesen látható (ha valaki figyel rá) - sok helyen ott is van reklámként egy-egy cégjelzéses kocka, késztermék - az olasz csempe/kerámia, francia/olasz/spanyol díszburkolóanyag, francia vagy német feliratos dísz-csatornafedél, díszes "kovácsolt" kerítés, kapu, stb. Szóval ezek az urak piacot vettek nálunk, és azért privatizáltak és aztán zártak be sok céget, hogy ők maradjanak a piacon, és ezt támogatják az EU-pályázatok. Lehet "szabadon választani" a beszállítók közül, csak itthonit nehéz mert azokat megvették és felszámolták azok, akik állítólag a piaci szabadverseny hívei. Én dolgoztam hosszú éveket nem is egy multinál, így elmondhatom hogy ezek a cégek mindent elkövetnek hogy a verseny ne a piacon dőljön el hanem a háttérben sunyiskodnak.
Emellett a saját törvényi környezetünk is úgy van kitalálva, hogy nehogy az induló magyar üzlet messzire jusson. Ami engem érint (nem ipari cég, csak élelmiszer-előállítás egyszemélyes tevékenységben) konkrétan földrajzilag köt meg így nem tudom még hogyan érem el a fizetőképes Budapestet...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 175
15 850
113
Emiatt felmerült a ÁFA eltörlése is, de az úgysem fog megtörténni.

És még én vagyok a pökhendi. Epic...

Ez kb. olyan, minthogy a rendőrség hibája, hogy van gyilkosság, mert a BTK bünteti a gyilkosságot...

És az a nagyokos, akiben ez felmerült mit ajánlott volna helyette?
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Nem az a baj, hogy a fidesz pártirodán azt állítják, hogy a Soros okozta a II. VHB-t, a járványokat, az éhínséget, az özönvízt és az aszályt, hanem az a baj, hogy sok agyalágyult hülye ezt elhiszi....

De szerencsére van 1 gondolkodó többség, aki ma tüntetni megy a hazug állítások ellen...!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem az a baj, hogy a fidesz pártirodán azt állítják, hogy a Soros okozta a II. VHB-t, a járványokat, az éhínséget, az özönvízt és az aszályt, hanem az a baj, hogy sok agyalágyult hülye ezt elhiszi....
Én ugyan nem vagyok a Fidesz nagy támogatója (még kicsi se), de azért jó lenne ha a fenti "tájékoztatásodról" tudnál valami bizonyítékot mutatni, különben azt kell hinnem hogy ifjonti forrófejűséged eredménye mindössze. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Én ugyan nem vagyok a Fidesz nagy támogatója (még kicsi se), de azért jó lenne ha a fenti "tájékoztatásodról" tudnál valami bizonyítékot mutatni, különben azt kell hinnem hogy ifjonti forrófejűséged eredménye mindössze. :D
Ha a hazug kormánymédiából tájékozódsz, "megismerheted", a fő ellenségeket, a Sorost, Brüsszelt, a migráncsokat, a CEU-t. - és azt is, hogy ők a felelősek mindenért. Tehát a bibliai sorscsapásokért is...!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ha a hazug kormánymédiából tájékozódsz, "megismerheted", a fő ellenségeket, a Sorost, Brüsszelt, a migráncsokat, a CEU-t. - és azt is, hogy ők a felelősek mindenért. Tehát a bibliai sorscsapásokért is...!
Én nem onnan tájékozódom, azért kértem hogy idézz valami bizonyítékot "kissé" hihetetlen állításodra. Még mindig várok erre....
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Én nagyon sajnálom, hogy nem látod a nyilvánvaló bizonyítékokat. De ha eljössz a mai tüntetésre, talán megvilágosodsz...!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Azért mondjuk ne nagyon ajánlgasd a sorosista tüntetéseket magyaroknak, mert én már anno a netadós tüntetésen is csak az önuralmamnak hála nem vágtam pofán néhány komcsit, libsit és kékrongyos idiótát és ami fontosabb, azóta, hogy együtt ezekkel a mocskokkal megakadályoztuk a netadó bevezetését tudom, hogy kik azok a sorosisták és miért kell üldözni, tiltani és az országból kiszorítani őket!

Ha nem lettem volna ott anno a netadós tüntetéseken és nem láttam volna saját szememmel ezeket a külföldi ügynököket, akkor ma lehet egy mérsékelt véleményem lenne a CEU ügyében és nem fététlen értenék egyet az egyetem kiszorításával.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
T. blogen! Te nagyon el lehettél tévedve, mert én ott voltam a netadós tüntetésen, és nem láttam külföldi ügynököket - pl Mulder és Scully sem volt ott...! :D
Pedig nagy szükség lenne rájuk a kormány abnormális döntéseivel szemben!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Én nagyon sajnálom, hogy nem látod a nyilvánvaló bizonyítékokat. De ha eljössz a mai tüntetésre, talán megvilágosodsz...!
Mint mondottam volt, én nem kormánymédiából tájékozódom, gondosan titkolt szándékú tüntetés helyett (te se vagy hajlandó tájékoztatni, vagy nem is tudsz csak vakon mész tüntetni?!! :mad:) inkább színházba megyek. :)
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93

Kérdés, funkcionális analfabéta vagy-e, vagy csak pusztán egy EU népszerűsítő droid. Ez az a cikk, amely belinkelésének semmi értelme nem volt. Mert pont nem tért ki azokra a területekre, amikről beszélek: arra, hogy
1. a bejövő pénz mekkora része ment külföldi vállalatokhoz
2. mekkora vámbevételektől estünk el
3. a kvóták miatt mely iparágainkat kellett leépíteni, amelyek termeléskieséssel és munkanélküliség növekedésével jártak

Drábik nemrég elkezdett ezzel behatóan foglalkozni, majd megkeresem.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
Status
Not open for further replies.