[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Tudod, ennek nem az a pikantériája, hogy az "újságban" azt állították, hogy ott bujkált, majd kiderült, hogy nem hanem hogy te miután másokat minősítgettél nagy arccal, hogy pl a 444-ről, hoz híreket, te idelinkeled népszavát ? :D:D:D:D

Ne légy finnyás, a pártod telesírta a magyar nyilvánosságot a Népszabadság megdöglése miatt, az Alfahír meg sorban hozta a felháborodott cikkeket.

A meg nagy arcozás olyan tőled, mintha Gyurcsány vádolna mást hazudozással.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
gratulálok, hogy be tudtad mutatni azt, hogy a nagy számok törvénye alapján el is lehet veszíteni pár pert :D És tök vicces, hogy úgy érzed, hogy ezzel most ellensúlyoztál, 30 győzelmet, csak az elmúlt 5 hónapból. Plusz te ezek után még ezekből tájékozódsz.

A "nagy számok alapján elbukott perekről" viszont a jobbikos pártsajtó úgy lapít, mint szar a fűben. Kiegyensúlyozottság, aha :D :D :D :D :D Az Alfahír konkrétan egy vicclap szintjét sem üti meg.
30 győzelmet :D Milyen ügyekben? Olyanokban, mint amit említettem. Súlytalan, ötöd rangú ügyekben, amely ügyeknek a nagy része ráadásul igaz is, csak hitelt érdemlően nem mindig tudják a kormánypárti lapok bizonyítani a bíróság előtt. Kulcsár Gergely is most ezzel próbálkozik a kiskorúval való közösülésével kapcsolatos perben, mert roppant kínos ez az országot keresztekkel telepakoló, valójában álszent, érzelmileg analfabéta vadparaszt ösztönlények bandájának. Még a pártelnök is lekúrta Zagyva nőjét. Igen, Vona. Az alelnök meg bokorban szopató, egyébként családos ember. Sokat elmond az ország szellemi és morális állapotáról, hogy a Volnereknek, Zagyváknak, Szilágyiknak, szélhámos MLM ügynököknek egyáltalán van szavazója.

És hogy a legújabb alakítás se maradjon ki: Ózdon a piacnál kiállítottak nemrég a helyi jobbikosok egy Mészáros Lőrincet ábrázoló egész alakos kartonlapot azzal a céllal, hogy aki akarja, leköpködje. (Nagy sikerük nem volt.) Te meg büszke lehetsz magadra, hogy ilyen minőségű alakokat népszerűsítesz.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Ez csak a szokásos fideszes enyves kéz:

Többkerül a vizes vébé megnyitójának 120 perce, mint a Sziget nagyszínpadának egy hete

https://444.hu/2017/07/06/tobbe-ker...-amennyibol-a-sziget-nagyszinpadanak-egy-hete

Tévedsz. Ez csak a konkrétumokkal alá nem támasztott ellenzéki vádaskodások egyike. Ez a cikk semmit nem bizonyít, csak sejtet, és az almát veti össze a körtével.

Apropó! Mivel szerettek állandóan a rendezési költségek megugrásán rugózni, ezért érdemesnek tartom betenni a Guardian cikkét a londoni olimpia költségeinek megugrásáról. https://www.theguardian.com/commentisfree/2012/apr/04/price-of-london-olympics
Ebből kiderül, hogy az eredeti tervekben 2,4 milliárd fontos összköltséggel számoltak, a végösszeg a közlekedési fejlesztéseket is beleszámítva 10-szeres lett: 24 milliárd font.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
A "nagy számok alapján elbukott perekről" viszont a jobbikos pártsajtó úgy lapít, mint szar a fűben. Kiegyensúlyozottság, aha :D :D :D :D :D Az Alfahír konkrétan egy vicclap szintjét sem üti meg.
30 győzelmet :D Milyen ügyekben? Olyanokban, mint amit említettem. Súlytalan, ötöd rangú ügyekben, amely ügyeknek a nagy része ráadásul igaz is, csak hitelt érdemlően nem mindig tudják a kormánypárti lapok bizonyítani a bíróság előtt. Kulcsár Gergely is most ezzel próbálkozik a kiskorúval való közösülésével kapcsolatos perben, mert roppant kínos ez az országot keresztekkel telepakoló, valójában álszent, érzelmileg analfabéta vadparaszt ösztönlények bandájának. Még a pártelnök is lekúrta Zagyva nőjét. Igen, Vona. Az alelnök meg bokorban szopató, egyébként családos ember. Sokat elmond az ország szellemi és morális állapotáról, hogy a Volnereknek, Zagyváknak, Szilágyiknak, szélhámos MLM ügynököknek egyáltalán van szavazója.

És hogy a legújabb alakítás se maradjon ki: Ózdon a piacnál kiállítottak nemrég a helyi jobbikosok egy Mészáros Lőrincet ábrázoló egész alakos kartonlapot azzal a céllal, hogy aki akarja, leköpködje. (Nagy sikerük nem volt.) Te meg büszke lehetsz magadra, hogy ilyen minőségű alakokat népszerűsítesz.

Remélem kint vagy az ellentüntetők között a prideon, és nem csak mint valami gégekeresztény fideszes osztod itt az észt :D És helyetted, meg az ilyenek mint te megint az "áljobboldaliak" próbálnak tenni valamit. :D
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
Tévedsz. Ez csak a konkrétumokkal alá nem támasztott ellenzéki vádaskodások egyike. Ez a cikk semmit nem bizonyít, csak sejtet, és az almát veti össze a körtével.

Apropó! Mivel szerettek állandóan a rendezési költségek megugrásán rugózni, ezért érdemesnek tartom betenni a Guardian cikkét a londoni olimpia költségeinek megugrásáról. https://www.theguardian.com/commentisfree/2012/apr/04/price-of-london-olympics
Ebből kiderül, hogy az eredeti tervekben 2,4 milliárd fontos összköltséggel számoltak, a végösszeg a közlekedési fejlesztéseket is beleszámítva 10-szeres lett: 24 milliárd font.

Hát a Reggeli Showban a Rádió 1-en egyik nap már 200 milliárdot mondtak. Majd ősszel kiszámolják, mennyi is lett. Közlekedésfejlesztés nem volt túl sok a vizes vbhez kapcsolódóan. Ami volt, annak is jó része a már szükséges felújítási munka volt. Na jó, a hajókikötők talán még bele jöhetnek.

A linkelt cikk is csak azt bizonyítja, hogy nem lett volna most jó ötlet olimpiát rendezni. Londonban, ahol szerintem nagy részben megvolt a szükséges infrastruktúra - és a tervezett költségek azt bizonyítják, hogy ők is ezt gondolták - is szépen elszállt a költségvetés, akkor mi mennyiből tudtuk volna megcsinálni.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Remélem kint vagy az ellentüntetők között a prideon, és nem csak mint valami gégekeresztény fideszes osztod itt az észt :D És helyetted, meg az ilyenek mint te megint az "áljobboldaliak" próbálnak tenni valamit. :D

A kérdéshez annyit: ugye, tudod, melyik kormány hozott olyan alkotmányt, amelyikben világosan szerepel, hogy házasságot egy férfi és egy nő köthet, kizárva ezzel a buziházasságot? Gondolom, ezzel tisztában vagy.
Ami pedig a fideszesek minősítését illeti, megint sikerült rúgnod egy öngólt. :D Inkább olvasd el ezt a cikket, illetve a benne levő felmérést, amely pártok szerinti bontásban hozza a szavazók szimpátiáját a buzik gyermekvállalásával kapcsolatban. Ebből világosan kiderül, mindhárom grafikon alátámasztja, hogy a fideszes tábor konzervatívabb álláspontot képvisel a kérdésben, mint a jobbikosok.
https://mno.hu/belfold/polgarjogot-...&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201707
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 724
113
Londonban, ahol szerintem nagy részben megvolt a szükséges infrastruktúra - és a tervezett költségek azt bizonyítják, hogy ők is ezt gondolták - is szépen elszállt a költségvetés, akkor mi mennyiből tudtuk volna megcsinálni.

"Ha nem veszi fel a kormány az IMF hitelt, akkor Magyarországnak lőttek, jön az államcsőd." (Róna Péter 2011)
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
"Ha nem veszi fel a kormány az IMF hitelt, akkor Magyarországnak lőttek, jön az államcsőd." (Róna Péter 2011)

Most, hogy megvolt a propaganda-válaszod, érdemben tudsz valamit hozzáfűzni ahhoz a hozzászólásomhoz? Nem kéne ezt nyomatni, mert úgy jársz, mint az egyszeri Fidelitas-tag a nemzeti1 kamerája előtt :D
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Hát a Reggeli Showban a Rádió 1-en egyik nap már 200 milliárdot mondtak. Majd ősszel kiszámolják, mennyi is lett. Közlekedésfejlesztés nem volt túl sok a vizes vbhez kapcsolódóan. Ami volt, annak is jó része a már szükséges felújítási munka volt. Na jó, a hajókikötők talán még bele jöhetnek.

A linkelt cikk is csak azt bizonyítja, hogy nem lett volna most jó ötlet olimpiát rendezni. Londonban, ahol szerintem nagy részben megvolt a szükséges infrastruktúra - és a tervezett költségek azt bizonyítják, hogy ők is ezt gondolták - is szépen elszállt a költségvetés, akkor mi mennyiből tudtuk volna megcsinálni.

Hát én majdnem naponta sétálok végig a Margit-szigeten. Azt azért csontra felújították. Utakat, csatornázást, egyéb közműveket, közvilágítást, létesítményeket, a Palatinust és a Hajós uszodát, és jelentős parképítés is volt/van még folyamatban. A pesti oldalon a Margit-hídtól a Dagályig felújították az útpályát (Vizafogó, Népfürdő, rakpart) és csináltak egy teljesen új sétányt, meg kerékpárutat. A Dagály környékén viszonylag sok mindenhez hozzányúltak magán a Dagályon kívül is (pl: Forgách utcai bekötő. Felújították az Árpád-híd útpályáját és a Róbert Károly körutat. Felújították az 1-es villamos pályáját. Csináltak/nak gátat, kikötőket, buszfordulót. A budai oldalon is hozzányúltak a Komjádihoz. Csináltak parkolót. Hidat a patakra. Felépítették az egész Dagály komplexumot és az összes ideiglenes létesítményt (a Parlamenttel szemben, a Lánchídnál, a Városligetben). Ha jól olvastam, akkor az ideiglenes medencéket később máshová beépítik, mint ahogy az ideiglenes ugrótorony és lelátók szerkezetét is felhasználják. Nem tudom, hogy a Balatonon mit csinálnak, de itt Budapesten igencsak bőséggel van infrastruktúra építés, fejlesztés, felújítás a VB miatt, ami hosszú távon használható lesz.

Meg aztán az a 200 milliárd is messze áll a valóságtól. Mint ahogy az eredetileg tervezett 31 milliárd is csak a Dagályra vonatkozott és nem minden létező kapcsolódó beruházás össze költségére, amelyek ráadásul VB nélkül is szükségesek lettek volna. A kapcsolódó beruházásokkal együtt már 2016 májusban is 90 milliárd Ft feletti összegről volt szó. Most pedig úgy 120-130 milliárdnál járhatunk, ha minden kapcsolódó költséget beleszámolunk. Mert azért pusztán a vizes létesítmények és az esemény megrendezése messze nem kerül ennyibe. A Dagály például az eredetileg tervezett 31 milliárd helyett 43 milliárdba kerül. Van költségtúllépés, de közel sem azok a teljesen elvadult számok, mint amikkel a sajtóban egyesek dobálóznak.

Megy a sajtóban a hangulatkeltés ezerrel. Érdemes ezt annak értékelni, ami. A választási kampány részének.

Mellesleg nem csak egy vizes VB-re készülnek a beruházásokkal hanem csak idén volt egy LEN vízilabda bajnokok ligája, lesz egy VB és augusztusban lesz egy úszó "masters" VB Illene a költségeket megosztani a rendezvények közt. Ez csak idén és csak olyan nemzetközi verseny, ami a Duna Arénában kerül megrendezésre. De az infrastruktúrát ugyanúgy használták és fogják használni például a Red Bull-ra, Sziget Fesztiválra, vagy a Judo VB-re érkezők is.

Én például örülők annak, amit megcsináltak/nak, mert a közelben lakom és személy szerint is élvezhetem. Nem csak a záróünnepségig, hanem utána is. Annak is örülök, hogy az egyik helyszín háttere a Parlament, palotasor, a másiké a Vajdahunyad vára, Hősök tere, Városliget, a harmadiké a Füredi Tagore sétány és általában a Balaton, a megnyitóé a Lánchíd, Vár, Várkert Bazár lesz. Nekem tetszik, hogy megpróbálják ilyen módon is eladni Budapestet, a Balaton, Magyarországot a turistáknak. Várhatóan nagyon szép képeket tudnak majd mutatni és nem egy-két egyen fazonú uszodabelső lesz amit az érdeklődők Magyarországból látnak a TV-ben.

Lehet minden létező dolgon fanyalogni, amit építenek és mindenben a rosszat keresni (ha nincs akkor belemagyarázni), de most legalább épül valami. Az államháztartás és tágabb értelemben az ország azzal együtt áll egész jól anyagilag, hogy a költségvetés kifizeti a VB költségét. Ha azokra hallgatnánk akik csak fikázni tudnak, akkor itt semmi nem mozdulna előre. És nekem budapestiként jól jön hogy az állam fizeti a számlát, de Budapest a fő haszonélvező. Úgy a megépített, felújított infrastruktúra, mint a beruházás és látogatók GDP növelő hatása, valamint a jövőben, a most közvetítendő képek hatására jelentkező idegenforgalmi többlet bevétel tekintetében is.

Az olimpiával is ugyanez lett volna a helyzet. Az állam fizette volna és Budapest lett volna a legnagyobb haszonélvezője. Úgyhogy jó nagy öntökönszúrást követtek el, akik közreműködtek a megfúrásában.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Amúgy mi kerül egy tornyon ennyibe???

http://index.hu/gazdasag/2017/07/08/nyolcszor_annyiert_epitettunk_ugrotornyot_mint_az_oroszok/

Tényleg nem értek hozzá azért kérdezem.
Azt tudom, hogy egy családi házat olyan 30 millióból fel lehet építeni.

Egyébként az külön tetszett, hogy este a híradóban azt nyilatkozta egy illetékes, hogy ha rossz idő lenne azokon a napokon amikor a műugró számokat rendeznék, akkor azokat az előtte való napokon rendezik meg.
"Délután ünnepség az udvaron, eső estén az ünnepséget délelőtt tartjuk meg a tornateremben!"
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nagyon jó a kérdésed, szerintem is ez a fő kérdés velük kapcsolatban. Most szerintem még nehéz választ adni erre. Mindenesetre vannak arra utaló jelek, hogy a Jobbik van az egész szervezkedés mögött, mert belátták, hogy az eredeti irányvonalat képviselő réteg szemében megbuktak, de még mindig jobbnak látják, ha valamilyen szinten egy általuk létrehozott szervezettel kontrollálni tudják ezt a réteget: akképpen, hogy nem jön létre egy kifejezetten Vona ellenes mozgalom, vagy az ilyen kezdeményezések elől elszívják az embereket. Erre utal, hogy a jobbikos vezetőkkel a teljes pálfordulás, a liberális fordulat után is jó kapcsolatot ápoló Tyirityán is ott van a szervezkedésnél. És ezért előbb-utóbb szakadást jósolok. OMZ, mint afféle szent őrült, meg az Identitesz szerintem komolyan gondolja azt, amit képvisel, a Betyársereg viszont Vona semelyik minősíthetetlen húzása ellen nem szólalt fel.
@closed society
Inkább itt legyen kitárgyalva a téma.

Tyirityán és az Identiteszes srác is higgadtabb, taktikusabb annál mint ahogy (ezek szerint) gondolod, és annál is ahogyan magukat beállítják. Attól, hogy valamivel szembefordulnak, még lehetnek ott embereik vagy "fedésben" vagy csak beszélő viszonyban. Nem látszódik a Jobbik befolyása ebben az új csapatban, visszafelé annál inkább. Idővel egyértelműbb lesz. Pár évtized és az is kiderül, kik voltak az elhárítás emberei a mai széljobbos vezetők közül :)
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
@closed society
Inkább itt legyen kitárgyalva a téma.

Tyirityán és az Identiteszes srác is higgadtabb, taktikusabb annál mint ahogy (ezek szerint) gondolod, és annál is ahogyan magukat beállítják. Attól, hogy valamivel szembefordulnak, még lehetnek ott embereik vagy "fedésben" vagy csak beszélő viszonyban. Nem látszódik a Jobbik befolyása ebben az új csapatban, visszafelé annál inkább. Idővel egyértelműbb lesz. Pár évtized és az is kiderül, kik voltak az elhárítás emberei a mai széljobbos vezetők közül :)

Igazad van, jobb itt tárgyalni. A kapcsolatok, viszonyok félig-meddig való ismerete alapján állítottam fel az elméletemet, lehet hogy tévesen. Egyébként Tyirityánékról írtam, mint akit kapocsnak feltételezek, az Identiteszről nem. László Balázs őszintének tűnik, és mögöttük tényleg senki nem áll.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
ismerete alapján állítottam fel az elméletemet, lehet hogy tévesen.
Én sem merek semmit nagy mellénnyel kijelenteni félre ne értsd. Szereztem offline információkat tűzközeli forrásból, erre próbálok építeni ameddig nem sikerül újra elérni.
László Balázs őszintének tűnik, és mögöttük tényleg senki nem áll.
Az pedig még érdekesebb, hogy az Identitesz (róluk itt írtunk részletesen) egy Dowsonhoz köthető Teréz körúti lakásba költözött.
http://index.hu/belfold/2017/05/24/...rfit_mert_nemzetbiztonsagi_kockazatot_jelent/

Nem akarok ezzel pálcát törni a fejük fölött, de az Identitesznek semmi szüksége nem volt arra az irodára, cserébe elkötelezték magukat (egy lakás bérlése Bp-en nem lenne meg (teszem azt) ötezer forintos tagdíjakból). Az angolszász konzervatív jobb térnyerése van olyan veszélyes mint az anfiták-csak másképp.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Én sem merek semmit nagy mellénnyel kijelenteni félre ne értsd. Szereztem offline információkat tűzközeli forrásból, erre próbálok építeni ameddig nem sikerül újra elérni.

Az pedig még érdekesebb, hogy az Identitesz (róluk itt írtunk részletesen) egy Dowsonhoz köthető Teréz körúti lakásba költözött.
http://index.hu/belfold/2017/05/24/...rfit_mert_nemzetbiztonsagi_kockazatot_jelent/

Nem akarok ezzel pálcát törni a fejük fölött, de az Identitesznek semmi szüksége nem volt arra az irodára, cserébe elkötelezték magukat (egy lakás bérlése Bp-en nem lenne meg (teszem azt) ötezer forintos tagdíjakból). Az angolszász konzervatív jobb térnyerése van olyan veszélyes mint az anfiták-csak másképp.

Amit írsz, az alapján tévedtem az Identitisszel kapcsolatban. :) Egyébként ebbe a gondolatmenetbe bekapcsolódva érdekességként megjegyzem, hogy az érpataki modell logója is tartalmazza a templomosok vörös keresztjét, az érpataki modell és a Knights Templar International (Dowsonék) logója pedig majdnem teljesen egyezik. Ezáltal pedig megvan mind a három, a RIA-t alkotó szervezet kapcsolata Dowsonékhoz.
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
Hát én majdnem naponta sétálok végig a Margit-szigeten. Azt azért csontra felújították. Utakat, csatornázást, egyéb közműveket, közvilágítást, létesítményeket, a Palatinust és a Hajós uszodát, és jelentős parképítés is volt/van még folyamatban. A pesti oldalon a Margit-hídtól a Dagályig felújították az útpályát (Vizafogó, Népfürdő, rakpart) és csináltak egy teljesen új sétányt, meg kerékpárutat. A Dagály környékén viszonylag sok mindenhez hozzányúltak magán a Dagályon kívül is (pl: Forgách utcai bekötő. Felújították az Árpád-híd útpályáját és a Róbert Károly körutat. Felújították az 1-es villamos pályáját. Csináltak/nak gátat, kikötőket, buszfordulót. A budai oldalon is hozzányúltak a Komjádihoz. Csináltak parkolót. Hidat a patakra. Felépítették az egész Dagály komplexumot és az összes ideiglenes létesítményt (a Parlamenttel szemben, a Lánchídnál, a Városligetben). Ha jól olvastam, akkor az ideiglenes medencéket később máshová beépítik, mint ahogy az ideiglenes ugrótorony és lelátók szerkezetét is felhasználják. Nem tudom, hogy a Balatonon mit csinálnak, de itt Budapesten igencsak bőséggel van infrastruktúra építés, fejlesztés, felújítás a VB miatt, ami hosszú távon használható lesz.

Meg aztán az a 200 milliárd is messze áll a valóságtól. Mint ahogy az eredetileg tervezett 31 milliárd is csak a Dagályra vonatkozott és nem minden létező kapcsolódó beruházás össze költségére, amelyek ráadásul VB nélkül is szükségesek lettek volna. A kapcsolódó beruházásokkal együtt már 2016 májusban is 90 milliárd Ft feletti összegről volt szó. Most pedig úgy 120-130 milliárdnál járhatunk, ha minden kapcsolódó költséget beleszámolunk. Mert azért pusztán a vizes létesítmények és az esemény megrendezése messze nem kerül ennyibe. A Dagály például az eredetileg tervezett 31 milliárd helyett 43 milliárdba kerül. Van költségtúllépés, de közel sem azok a teljesen elvadult számok, mint amikkel a sajtóban egyesek dobálóznak.

Megy a sajtóban a hangulatkeltés ezerrel. Érdemes ezt annak értékelni, ami. A választási kampány részének.

Mellesleg nem csak egy vizes VB-re készülnek a beruházásokkal hanem csak idén volt egy LEN vízilabda bajnokok ligája, lesz egy VB és augusztusban lesz egy úszó "masters" VB Illene a költségeket megosztani a rendezvények közt. Ez csak idén és csak olyan nemzetközi verseny, ami a Duna Arénában kerül megrendezésre. De az infrastruktúrát ugyanúgy használták és fogják használni például a Red Bull-ra, Sziget Fesztiválra, vagy a Judo VB-re érkezők is.

Én például örülők annak, amit megcsináltak/nak, mert a közelben lakom és személy szerint is élvezhetem. Nem csak a záróünnepségig, hanem utána is. Annak is örülök, hogy az egyik helyszín háttere a Parlament, palotasor, a másiké a Vajdahunyad vára, Hősök tere, Városliget, a harmadiké a Füredi Tagore sétány és általában a Balaton, a megnyitóé a Lánchíd, Vár, Várkert Bazár lesz. Nekem tetszik, hogy megpróbálják ilyen módon is eladni Budapestet, a Balaton, Magyarországot a turistáknak. Várhatóan nagyon szép képeket tudnak majd mutatni és nem egy-két egyen fazonú uszodabelső lesz amit az érdeklődők Magyarországból látnak a TV-ben.

Lehet minden létező dolgon fanyalogni, amit építenek és mindenben a rosszat keresni (ha nincs akkor belemagyarázni), de most legalább épül valami. Az államháztartás és tágabb értelemben az ország azzal együtt áll egész jól anyagilag, hogy a költségvetés kifizeti a VB költségét. Ha azokra hallgatnánk akik csak fikázni tudnak, akkor itt semmi nem mozdulna előre. És nekem budapestiként jól jön hogy az állam fizeti a számlát, de Budapest a fő haszonélvező. Úgy a megépített, felújított infrastruktúra, mint a beruházás és látogatók GDP növelő hatása, valamint a jövőben, a most közvetítendő képek hatására jelentkező idegenforgalmi többlet bevétel tekintetében is.

Az olimpiával is ugyanez lett volna a helyzet. Az állam fizette volna és Budapest lett volna a legnagyobb haszonélvezője. Úgyhogy jó nagy öntökönszúrást követtek el, akik közreműködtek a megfúrásában.

A szigetet ugyan évi 2-3 alkalommal látogatom, de ott tényleg nagy fejlesztés lett, azt elfogadom. A sétány az, amire nem tudok mit mondani, nem használom és nem is fogom - szimplán amiatt, mert arra amúgy sem járok. A kerékpárútról molni tud esetleg beszámolni, mert ő nagy kerékpáros tudtommal. Az összes közlekedésfejlesztés szükséges lett volna az úszó-vb nélkül is. A patakon átívelő híd az, ami a becsült 200 millió helyett már 450 körülibe kerül? El fog készülni kezdésre vagy az is csak utána, mint a Bibó kollégium? A Dagályról annyit, hogy köze nincs a látványtervekhez - ezt mondjuk be is vallották, hogy hazudtak róla - szerintem csúnya, bár nekem az eredeti képek sem tetszettek. Az ideiglenes létesítmények azok tetszenek, bár a daru az ugrótorony mögött megmarad a vb idejére sajnos, az rontja majd a szép összképet. A ligeti uszodában én is leúsznám a szokásos kilométereimet párszor. A Balatonon idén nettó szívás van a vb miatt (a többit az idő eldönti), de elkészülnek addigra a beruházásokkal (még a parkolóval is). A 29-es vasútvonal tessék-lássék módon való villamosítása meg kútba dőlt, ugyanúgy szívnak majd a dízelüzemmel, ahogy eddig. Meg azokon a vasútvonalakon, amiket nyárra leállítottak, hogy legyen a Balatonra vonat. Mondjuk azzal a villamosítási tervvel is csak fekáliának adtak volna egy pofont. Mondjuk közlekedésileg a buszoztatás is szép téma, a jelenlegi helyzetből kihozták eddig a maximumot és próbálják is.

Sajtó: a 200 milliárd az már nekem is túlzásnak tűnt, de mégis csak Vajna rádiója mondta be, pedig ők nem éppen a fikázásban érdekeltek. Ezért is írtam, hogy majd kiszámolják az egész után. Nem hivatalos forrásból 51 milliárdot hallottam az arénára. A teljes vb-re nekem a 75 volt a határ (+10%), addig egy szót nem szóltam volna. Alles tudtommal 133-ban van eddig, a rádión kívül 140-et hallottam legnagyobb értékként. Magát az eseményt is vehetjük ugyanúgy a választási kampány részének. Üzenni kell valahogy mind belföldre, mind külföldre

Megértem, hogy fővárosiként örülsz, hogy nem a város kontójára épül valami, amit részint a vidékiek fizetnek, de nekik döntő részben a dicsőség jut vissza belőle. Ezt félig fővárosiként el kell utasítanom. Elhiszem, hogy neked tetszik ottani lakosként a sok fejlesztés. Helyedben én is örülnék, bár de a költségtúllépések zavarnának akkor is. Ne gondolj engem vb ellenesnek, engem a sok kapkodás, nagy költségtúllépések és a tervektől eltérő dolgok nem tetszenek. Nagyjából tudom, hogy mit lehetett volna kihozni az egészből. A lényeget sikerült. Ugyanúgy próbálok kijutni majd nézni az eseményt, ahogy mindenki. Ha a munka ne szól közbe, ezért sincs jegyem oda. Eredetileg dolgoztam volna a vb-vel kapcsolatban, csak a HR szerint nem volt elég emberük. Remélem, különben azon a téren nagy égés lesz, mert a sportolókkal, sajtósokkal foglalkoznak.

most legalább épül valami
(figyelem, trollkodás következik) Tudok olyan dolgot, ami sokaknak jól jött, kisrészben a főváros fizette, sokan meg is nézik, és nem lehet amiatt mondani, hogy semmi sem épült. Abban a formájában felesleges és nagy balhé van körülötte, jogosan és rohadt drága lett. És inkább költöttem volna a költségtúllépést másra ott is, azt meg normálisan építtettem volna meg. (trollkodás befejezve)

Az olimpiával is ugyanez lett volna a helyzet. Az állam fizette volna és Budapest lett volna a legnagyobb haszonélvezője.
Na igen, a fővárosnak lett volna jó, de csak részint fizették volna ők (kb. 40%-ban, tudtommal annyit ad a város a GDP-hez). Meg persze egy-két város még jól járt volna vele (ők közelebb álltak volna a befizetés-fejlesztés oldalon az optimumhoz). A többség meg fizethette volna és jutott volna neki a dicsőségérzet. Na ez szerintem már nem lett volna szép dolog a többséggel szemben.

Ez már a fővárosiaknak is sok volt. A fiataloknak meg bőven túlcsordult a pohár. A pénzek várhatóan ott is elszálltak volna + a csúszások. Mellette a déli területek tömegközlekedését elcseszték volna elég erősen (Csepel, Pesterzsébet, Soroksár és az agglomeráció kapcsolódó területei), amiből a vasútvonal áthelyezését 80 milliárdért csak meg akarják csinálni feleslegesen. Amit akarnak, ahhoz nem kéne odébb pakolni.
Neked lehet hogy öntökönszúrás, de hosszú távon szerintem inkább az az érdek, hogy ne egy részt fejlesszenek, hanem a teljes országot. Persze ezzel jórészt magam ellen is beszélek, de szerintem ez a helyes. Máshova jobban kell a pénz. Például az egész oldal témájához.
 
Status
Not open for further replies.