[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Itt egy tüntiző, aki ki akarta fütyülni Viktort, hát rajtavesztett. :)

http://hvg.hu/itthon/20170722_Felka...rlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg
Az biztos, hogy provokáció, de a reakciók is megütnek egy szintet.
Gerinces a fickó, aki hátulról hajánál fogva leránt egy nőt.
Meg a többi is, aki csak áll, mint egy zombi. Típikus pártprolik.
Viktor istent nem lehet bántani...szóval se...

Ez a helyzet jól példázza a hazai közéleti viszonyokat.
Egyik tábor se különb.
Csak polgárháborút ne robbantson ki senki. Mi alaposabbak lennénk, mint az arabok. Kiírtanánk magunkat.

Szánalmas bárki, aki egy fé.eg politkus miatt idáig elmegy.
A provokátor, de az agymosott slepp is.

Nem értik, hogy csak eszközök, ők mennek először a kés alá, ha baj van.
Idióták ennyi.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nulla torvenysertes?
Tuntentni lehet, de a rendzavaras nem alapjog. Kerjen engedelyt egy tuntetes helyszinere es majd ott bekesen mondhatja a magaet.
Egyetértek veled, viszont ezt a munkát végezzék el a rendőrök (esetleg a rendezvényt biztosító örző-védők), mert ha más csinálja az ugyebár önbíráskodás.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Az se biztos, higy nem megrendezett.
Mindkét félnek jó!!!
Zavarosban lehet a legkönnyebben halászni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Melyik mobilban nincs ma kamera? Ne fárasszál már...
Meg mi az, hogy provokáció? Oh, wait, tehát előre tudták, hogy a F fanok között úgyis lesznek olyan gyökerek, akik törvényt sértenek. A szemetek...

Komolyan mondom, hogy üvölteni tudnék a tömény hülység ilyesfajta megnyilvánulásához.
Csak ismételni tudom magam. Kurva nagy baj van a fejekben...

Azok akik elmennek egy pártrendezvényre részben a legfőbb hívők közé tartoznak... Másik része fizetést kap és busszal viszik őket. Innentől egyértelmű, hogy proli söpredékkel és agyhalott kisnyugdíjassal van tele.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Egyetértek veled, viszont ezt a munkát végezzék el a rendőrök (esetleg a rendezvényt biztosító örző-védők), mert ha más csinálja az ugyebár önbíráskodás.
A kocsmaros is kiteszi a szurom, ha hulye vagyok. :)
Szerintem nem kell minden aprosagert rendort hivni, csak a kritikus helyzetekhez. Megkapta a holgy amiert jott, lehet feltenni a face-re a fotokat, minden megy tovabb a maga rendje szerint.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Azok akik elmennek egy pártrendezvényre részben a legfőbb hívők közé tartoznak... Másik része fizetést kap és busszal viszik őket. Innentől egyértelmű, hogy proli söpredékkel és agyhalott kisnyugdíjassal van tele.
Voltam fideszes rendezvenyen. A tomeg szelen musort csinalo jobiikosokon kivul en igazabol csak atlagos embereket, csaladokat lattam. De persze az is lehet, fizetnek nekem azert, hogy ezt irjam. :)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
M

molnibalage

Guest
Egyetértek veled, viszont ezt a munkát végezzék el a rendőrök (esetleg a rendezvényt biztosító örző-védők), mert ha más csinálja az ugyebár önbíráskodás.
Ami tövénybe ütközik és Tomcatet ezért (is) akarják leülteni. Tehát ne érts vele egyet, mert kurvára nem 0 törvénysértés. A videón olyan dolgok vannak, amiért halmazatban simán letöltendőt kéne adni. Csoportosan elkövetett garázdaság, testi sértés és egybek vannak. Számomra sokkoló, hogy van olyan ember itt aki ezen mosolyogni volt képes.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Egyetértek veled, viszont ezt a munkát végezzék el a rendőrök (esetleg a rendezvényt biztosító örző-védők), mert ha más csinálja az ugyebár önbíráskodás.

Látom nem vagy tisztában azzal, hogy a jogban mit takar az önbíráskodás. Ez esetleg sima testi sértés.

Ami tövénybe ütközik és Tomcatet ezért (is) akarják leülteni. Tehát ne érts vele egyet, mert kurvára nem 0 törvénysértés. A videón olyan dolgok vannak, amiért halmazatban simán letöltendőt kéne adni. Csoportosan elkövetett garázdaság, testi sértés és egybek vannak. Számomra sokkoló, hogy van olyan ember itt aki ezen mosolyogni volt képes.

Tomcat-et azért akarják lesittelni, mert sokakat zavar, hogy aktív módon üldözi a bűnözőket, méghozzá sikeresen, ezzel bizonyítva, hogy így is lehet.

Na most ugye ez jelenleg romániában van, nem ismerem az ottani tényállást.

Magyarországon viszont úgy tűnik, hogy más rendezvényének megzavarása és plakátjainak megrongálása, letépkedése belefér a véleménynyilvánítás kereteibe.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ami tövénybe ütközik és Tomcatet ezért (is) akarják leülteni. Tehát ne érts vele egyet, mert kurvára nem 0 törvénysértés. A videón olyan dolgok vannak, amiért halmazatban simán letöltendőt kéne adni. Csoportosan elkövetett garázdaság, testi sértés és egybek vannak. Számomra sokkoló, hogy van olyan ember itt aki ezen mosolyogni volt képes.
Annyiban értettem vele egyet, hogy a lány megzavart egy rendezvényt. Ez eddi ok. A rendezvényt biztosítja valaki, de gondolom vannak a környéken rendőrök is. Szóval tessék nekik szólni. Jőjjenek ode, igazoltassák a rendzavarót, vezessék el, bírságoljanak, mittomén amit a törény előír.
Viszont hátulról lerántani egy lányt enyhén szólva gáz. Függetlenűl attól, hogy Orbánt vagy Gyurcsányt vagy bárkit fütyül ki.
A mások dolog, hogy itt konkrétan egy politikus kifütyöléséről van szó. Ilyesmi politikusokkal elő szokott fordúlni. Olyat is láttam, hogy tojással dobálták őket.
Szóval???
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Voltam fideszes rendezvenyen. A tomeg szelen musort csinalo jobiikosokon kivul en igazabol csak atlagos embereket, csaladokat lattam. De persze az is lehet, fizetnek nekem azert, hogy ezt irjam. :)

Amit én láttam, ott javarészt idős korukra meghülyült nyuggerek voltak, meg cigányok. Előbbiek közt bőven volt olyan, aki 27 éve még állampárti/KISZ vonalon nyomult. Még én is emlékszem rá gyerekkoromból, szóval tényleg nyomultak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Látom nem vagy tisztában azzal, hogy a jogban mit takar az önbíráskodás. Ez esetleg sima testi sértés.
Ez attól füg, hogy a lány fütyölését minek tekinted. Ha még belefér a szabad véleménnyilvánítás szabadságába akkor testi sértés, viszont ha rendzavarás akkor önbíráskodás.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Ez attól füg, hogy a lány fütyölését minek tekinted. Ha még belefér a szabad véleménnyilvánítás szabadságába akkor testi sértés, viszont ha rendzavarás akkor önbíráskodás.

Látom továbbra sem vagy tisztában az önbíráskodás tényállásával.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Jóóó. Magyarázd el már.

Megadtam az esélyt, hogy gugliiz, de nem éltél vele :)

Önbíráskodás legjellemzőbb példája, ha valakiből kivered a tartozását.

Vélt vagy valós tartozást. Hogy sikerül-e vagy sem, az másodlagos.

Az anyagi motiváció a kulcselem.

Ha valakit mondjuk összeversz mert korábban zaklatta a csajodat, az nem önbíráskodás, hanem a testi sértés valamilyen válfaja
Ha a zaklatásra azonnal reagálva bucizod meg, akkor ha nem aránytalanul durva a verés még elvileg meg is úszhatod.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Kis magyar életkép. Nagyon szar benyomást kelt.

Úgy van, mosd össze a provokátort azokkal az emberekkel, akik egy számukra fontos eseményen összegyűltek, hogy meghallgassák egy számukra fontos ember helyzetértékelését. Elképesztő.

Nyilván karba tett kézzel kellett volna végignézniük, hogy egy idomított kis geci tönkretegye ezer ember délelőttjét.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Magyarországon viszont úgy tűnik, hogy más rendezvényének megzavarása és plakátjainak megrongálása, letépkedése belefér a véleménynyilvánítás kereteibe.
Ez külföldön is részben így van. Mellesleg itthon rendőrségi biztosítással volt plakát tépkedés, mert a jog szerint is így van. Furcsa? Igen, az. Egyeseknek szokni kellene még ezt a szabadságot, meg megérteni, hogy ez mivel jár. Meg azt is, hogy hová vezet, ha ilyen félzsebdiktátor félékben belepistulnak egyes droidok...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Ez külföldön is részben így van. Mellesleg itthon rendőrségi biztosítással volt plakát tépkedés, mert a jog szerint is így van. Furcsa? Igen, az. Egyeseknek szokni kellene még ezt a szabadságot, meg megérteni, hogy ez mivel jár. Meg azt is, hogy hová vezet, ha ilyen félzsebdiktátor félékben belepistulnak egyes droidok...


Én nekem nem tetszik sem a sípolósdii, sem a rongálósdi. Ugyanis mindkét esetben egy másik fél kommunikációját tesszük lehetetlenné/zavarjuk meg, tehát korlátozzuk a beszélő vagy a plakát kirakójának szólásszabadságát.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Úgy van, mosd össze a provokátort azokkal az emberekkel, akik egy számukra fontos eseményen összegyűltek, hogy meghallgassák egy számukra fontos ember helyzetértékelését. Elképesztő.

Nyilván karba tett kézzel kellett volna végignézniük, hogy egy idomított kis geci tönkretegye ezer ember délelőttjét.

Gondolom amikor a helyi "polgári" körök füttyögtek szervezetten meg tépkedik szervezettek pl. a Jobbik plakéátokat az nem zavart.
 
Status
Not open for further replies.