[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 704
113
Ha jól értem, még kiadót is kéne szerezniük. Érdekes projekt amúgy, de nagyon “generikus” unreal engine kinézete van - egyelőre.
Egyébként az LA Noire jut az eszembe (a videóba hang nélkül néztem bele, szóval akár említhették is), de abban azért rengeteget számított a karakterek mimikája a nyomozós hangulathoz.
Egy ilyen pár fős projektként remélem össze tudják hozni a játékot. Reméljük kapnak majd kiadó segítséget is.
A belvárost tényleg elég részletesen próbálják megcsinálni. Ha jó lesz a sztori és a karatkerek, akkor a saját szintjén simán lehet belőle egy jó játék.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 066
16 269
113

Várós…

Kár hogy nem lesz multija, casualként el lehetne szórakozni a haverokkal.

Azért az elég szánalmas hogy a Creative Assembly a Total War szériával egy évtizede egy helyben toporog ès sok szempontból nem tudja megütni azt a szintet, amit itt megy egyetlen fejlesztő egyedül megcsinál…
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Várós…

Kár hogy nem lesz multija, casualként el lehetne szórakozni a haverokkal.

Azért az elég szánalmas hogy a Creative Assembly a Total War szériával egy évtizede egy helyben toporog ès sok szempontból nem tudja megütni azt a szintet, amit itt megy egyetlen fejlesztő egyedül megcsinál…

Pont nem rég pukkant ki, hogy befektetői nyomásra toporognak egy helyben (valójában sok helyen vissza is fejlődtek).

Mivel eléggé rétegjáték és előrejelzések szerint is stagnálás várható a vásárlói számokban ezért Sega addig akarja fejni amíg lehet évenkénti megjelenésekkel, DLC zuhataggal és történelmi vonal leépítésével (újrahasznosított cuccokból összedobott mini total war-ok).

Egyszerűen fejlesztők ma már nem tehetik meg azt, mint Empire-nél, hogy 2 évig fejlesztik a tengeri ütközeteket.


Bónuszkör:

Take charge of your people on Steam, GOG, and PC Game Pass on April 26th, 2024, with a console release date to be revealed at a later time. Manor Lords is a work in progress and is subject to change.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 597
113
Várós…

Kár hogy nem lesz multija, casualként el lehetne szórakozni a haverokkal.

Azért az elég szánalmas hogy a Creative Assembly a Total War szériával egy évtizede egy helyben toporog ès sok szempontból nem tudja megütni azt a szintet, amit itt megy egyetlen fejlesztő egyedül megcsinál…
Biztos, hogy nem lesz?

Amúgy, furcsa, de nekem pl. a Pharaoh, mondjuk a hozzá gyártott modokkal bejött. Ami nem tetszik benne, az a szinte továbbra is átláthatatlan térkép, de még alig van benne 21 órám.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 066
16 269
113
Pont nem rég pukkant ki, hogy befektetői nyomásra toporognak egy helyben (valójában sok helyen vissza is fejlődtek).

Mivel eléggé rétegjáték és előrejelzések szerint is stagnálás várható a vásárlói számokban ezért Sega addig akarja fejni amíg lehet évenkénti megjelenésekkel, DLC zuhataggal és történelmi vonal leépítésével (újrahasznosított cuccokból összedobott mini total war-ok).

Egyszerűen fejlesztők ma már nem tehetik meg azt, mint Empire-nél, hogy 2 évig fejlesztik a tengeri ütközeteket.

Annyira azért nem rétegjáték, a stratégiákkal persze kevesebben játszanak. De pl. a lassan 10 éves, és tényleg egészen grandiózus, de kezdetben elkapkodott Rome 2-vel mèg most is vagy 6000-en játszanak naponta, többen, mint a többivel, vagy pl. a most kijött COH3-al amivel alig 1700 játékos játszik (pedig alapvetően a multiról és az e-sportról szól).

De tény hogy elkurvultak. Régen minden TW cím hozott valami tök jó újdonságot (ostrom, tengeri ütközetek, kombinált tengeri-szárazföldi ütközetek, egyre változatosabb katonák, szinkronizált harc animációk stb), ehhez képest a WH széria hiába volt baromi jó, nettó visszafejlődés volt játékmechanikákban (az ostromok egy vicc, nincsenek formációk, hiányos animációk)

Szerintem biztos van egy történelmi TW fejlesztés alatt, a Warhammer licencet a fő csapat már lefejlesztette, befejezte, a kiegészítő jellegű cuccokat (Troy, Pharaoh) egy kisebb bulgár csapat csinálja ahogy írod, ‘újrahasznosított’, átcsomagolt contenttel, a fő angliai csapat közben új motoron és főcímen dolgozhat.

Biztos, hogy nem lesz?

A fejlesztő azt írta egy éve hogy biztosan nem, előbb a SP részére akar koncentrálni, később majd esetleg..
Amúgy, furcsa, de nekem pl. a Pharaoh, mondjuk a hozzá gyártott modokkal bejött. Ami nem tetszik benne, az a szinte továbbra is átláthatatlan térkép, de még alig van benne 21 órám.
[/QUOTE]

Azt még nem próbáltam, idő/kedv hiányában, majd egyszer. Az előzetesek alapján azonban nem sok újat látok benne, a Troy jó volt, de hamar rá lehetett unni.

Medieval 3 / Empire 2 vagy valami Renassaince TW kellene már, az utóbbi is tök jó lenne hiszen ugyanaz a középkor-újkor átmeneti korszak ami miatt a Shogun is legélvethetőbb a szériában, hiszen van komoly technikai fejlődés, nem +3% jellegű fejlesztések…
 
  • Tetszik
Reactions: sixtus and endre
T

Törölt tag 1711

Guest
Gamepass November

-Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name (felhő, konzol és PC) – November 9.


Elcsöppentem.
 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 015
14 833
113
Srácok....kérdés: 200 év után újra nekiálltam Heroes 3-azni. megvettem 2 db euróért a HOMM 3 Complet-et. Lehúztam hozzá a HD modot. Sajnos magyarítás nem műkszik rajta. Sem a Homm.hu-s, sem a magyarítások.hu-s. A Játék főkönyvtárába telepítettem, mert nincs semmi megadva. Valakinek ötlet hogyan tudnék hozzá működő magyarítást?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 597
113
Srácok....kérdés: 200 év után újra nekiálltam Heroes 3-azni. megvettem 2 db euróért a HOMM 3 Complet-et. Lehúztam hozzá a HD modot. Sajnos magyarítás nem műkszik rajta. Sem a Homm.hu-s, sem a magyarítások.hu-s. A Játék főkönyvtárába telepítettem, mert nincs semmi megadva. Valakinek ötlet hogyan tudnék hozzá működő magyarítást?
Szerintem a completehez a steames soha sem készült el, a IVtől felfele, meg mintha alapból lenne magyar.

Gépi van itt a gogoshoz, passz, hogy műkszik-e ...:
 
  • Imádom
Reactions: sixtus

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 015
14 833
113
Szerintem a completehez a steames soha sem készült el, a IVtől felfele, meg mintha alapból lenne magyar.

Gépi van itt a gogoshoz, passz, hogy műkszik-e ...:
Köszi...otthon kipróbálom
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Új Yakuza játék talán legfontosabb újítása.


Legszebb amikor utána kimegyek az utcára szétverni a járókelőket, mert pénzre van szükségem :-D
 
  • Tetszik
Reactions: endre