[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
A bányász kártyával óvatosan, lehet olyan amit lehasználtak.

Kb. ezt tervezem/találtam ki: 1-2-3 hónap "gar-osan", gyári beállításokkal tesztelve, amennyit ki tudok csikarni/mer adni az eladó.
+ utána: kis alul-fesz', kis alul-freki, hátoldalon + hűtés! Összeadódva, ezekkel a megoldásokkal, egésszen jó tapasztalataim vannak.

VGA-tuningos múltamban meglepően jókat tudtam "húzni" a GPU-chip hátoldalának (elfelejtett)hűtésével, élettartam gondok nélkül, mások meg kb ugyanannyit csiholtak az egyoldalas --VGA-árat duplázó-- vízhűtéssel :D ...
Azóta a Brutál-CPU-tuningnál is csinálják a hátoldali hűtést, "csak" folyékony nitrogénnel... :hadonaszos:
...a szárazjég már a "kezdők" próbálkozása.

Kicsit még várok, hogy "eleget" essenek az árak --kb. 1 hónapot becsülök erre--, és "belecsapok a lecsóba" +majd "mesélek"...

.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya
M

molnibalage

Guest
Igen érdekesen kinéző Európa.

wLK7IWK.png



  • Eddig minden játék esetén állandó volt, hogy COMWTH szuperhatalom lett. Mikor a valóságban a lengyeleket ott szivatták szét, ahol csak érték. Érdekes no...
  • A FRA OP állapot is állapot. Csak akkor nem volt, amikor angolokkal orrbavertem őket.
  • Oszmánokat anno magyarokkal állítottam meg, nem jutottak el sehova. Még a Balkánt sem foglalták el. Csak FRA és a többi akkor is ez lett...
  • AUT nincs, durva. Magyarok meg túléltek. Na, ez elég egyedi lett. A HUN Russia és Scandi is olyan, hogy pislogok. :)
Majd a végén teszek be világtérképet is.
 
M

molnibalage

Guest
A Humble-n lehet valahol akció figyelést beállítani?
Egy vagyon lenne megvenni az teljes HoI 4-et, de ha egyszer lenne hasonló akció, mint a EU 4-nél, akkor lazán megvenném. 30 EUR-t megér a komplett csomag.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Minden rosszban van valami jó, beszakadtak a Coin-ok, lassan ráöntik a bányász-VGA-kat a piacra, íme ennek "következménye":

Szépen esnek a VGA árak, jövő hónapra tippelem a "gödör" alját, a nyári szabi után lehet, hogy élénkül annyit, hogy megáll az áresés.
A tavaly jól-eladott karácsonyi-áras 750Ti árából 4-szeres teljesítményt veszek kb. most vagy nem-nagyon kipótolva, kis szerencsével már egy 3060-ast.

Kedvelem amikor közel null-szaldós az ember hobby-ja, ennek ellenére mégis élvezhető! ;) + :D


.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
A Humble-n lehet valahol akció figyelést beállítani?
Egy vagyon lenne megvenni az teljes HoI 4-et, de ha egyszer lenne hasonló akció, mint a EU 4-nél, akkor lazán megvenném. 30 EUR-t megér a komplett csomag.
Belépsz, és a beállításoknál a 'Contact Preferences'-nél bekapcsolód, hogy küldjenek email.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
T

Törölt tag 1711

Guest
A Humble-n lehet valahol akció figyelést beállítani?
Egy vagyon lenne megvenni az teljes HoI 4-et, de ha egyszer lenne hasonló akció, mint a EU 4-nél, akkor lazán megvenném. 30 EUR-t megér a komplett csomag.

HOI4 az egyik fő bevételi forrásuk, nem rémlik, hogy lett volna érdemleges bundle belőle amire ne kellett volna legalább 50€-t még rákölteni.
De most van olyan opció, hogy 5€-ért 1 hónapra megkapod az összes DLC-t ha megvan az alapjáték, így ki lehet próbálni.

Na meg oda köll CPU power, nálam Ryzen 7 is sokszor szenved :-(



Bayonetta 3 családbarát mód:


 
M

molnibalage

Guest
HOI4 az egyik fő bevételi forrásuk, nem rémlik, hogy lett volna érdemleges bundle belőle amire ne kellett volna legalább 50€-t még rákölteni.
De most van olyan opció, hogy 5€-ért 1 hónapra megkapod az összes DLC-t ha megvan az alapjáték, így ki lehet próbálni.

Na meg oda köll CPU power, nálam Ryzen 7 is sokszor szenved :-(
Köszi, sanszosan ez lesz.
 
M

molnibalage

Guest
Fallout mod-ot mindenképp próbáld ki, mondjuk az igazi cpu gyilkos a legutóbbi update óta.
Nem szoktam játékokat moddolni már, mert az alap élmény is elég nekem, amit megálmodtak a tervezők egy ilyen komplex játéknál.
Az utolsó játék, amit moddoltam a Fallout NV volt, mert azért egy RPG esteén 10 évvel kiadás után tolva azért köll több téren is. Az EU4-nél egy pillanatig sem éreztem a tonnányi DLC után, hogy MOD kéne. Ha a HoI is ilyen komplex, amit biztosra veszek, akkor felesleges moddolni azt, amit eleve nem is értek és látom át, ergo nem érzem a difit sem. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem szoktam játékokat moddolni már, mert az alap élmény is elég nekem, amit megálmodtak a tervezők egy ilyen komplex játéknál.
Az utolsó játék, amit moddoltam a Fallout NV volt, mert azért egy RPG esteén 10 évvel kiadás után tolva azért köll több téren is. Az EU4-nél egy pillanatig sem éreztem a tonnányi DLC után, hogy MOD kéne. Ha a HoI is ilyen komplex, amit biztosra veszek, akkor felesleges moddolni azt, amit eleve nem is értek és látom át, ergo nem érzem a difit sem. :)

Itt maga a Fallout világ amit zseniálisan átad. Maga a mechanika ugyanaz(, csak mégsem).
Meg nincs jobb annál amikor a mexikói pankrátorokkal lezúzod Caesar légióit :D
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 137
2 490
113
Tudom hogy nem egészen a HTKA műfaja, de most volt a TennoCon. Warframe (egyik legfairebb F2P játék a piacon, kiborg ninjákkal kardozol meg lősz) bejelentések. Új kieg, mindjárt kettő is. Duviri Paradox - roguelite time loopos ízé-, illetve Veil Breaker ami nem sokat mond ha nem jutottál el a New War kieghez. Meg bejelentették a Soulframet ami nem tudom mi az isten akar lenni, első blikkre valami Sekiro/Ghost of Thusima.

 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0