[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 137
2 490
113
Megy a Steam Next, sok demoval. Úgy néz ki hogy továbbra is a Stardew szerű life-sim (nem mindig farmolós), roguelite/metroidvania és a kolónia/falu builder a sláger. Bár volt néhány jónak kinéző egyéb cucc is. Beyond Sunset (vaporware Doom) és Selaco (FEAR, horror nélkül).
Bírom a GzDoom total conversionöket, na...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Daggerfall Unity engine-es felújítása ingyenes gog-on, pont meg akartam venni az eredetit néhány tegnapi videó után, de így is jó :D

 
  • Tetszik
Reactions: cirqle
T

Törölt tag 1711

Guest
Yakuza: Like a Dragon.

Első Yakuza játék, de van egy sanda gyanúm, hogy nagyon nem az utolsó.
Kellően humoros, félig-meddig realisztikus világban játszódó jrpg amiben egy yakuza verőemberrel kell megm... wc pumpát vásárolni nevelőapánknak, felsegíteni a részeg öreglányt aki szeretné ha leápolná valaki, elkísérni a főnök tolókocsis fiát randira...


Egyetlen fura dolog amibe belefutottam, hogy kegyetlen lassan futott. Mintha 10fps-sel ment volna, miközben GPU 100%-on pörgött.
De nem szaggatott hanem szimplán minden qva lassú volt.
Levettem medium-ra, de így is ugyanaz, pedig CP '77 stabil 60fps volt high-on.

Aztán neten rákeresve kiderült, hogy a drága készítők fél év alatt nem javították ki azt a hatalmas bugot, ami miatt nem jelzi a Windows felé, hogy ő nagy teljesítményű szoftver egy registry kulccsal, így automatikusan az integrált gpu-n fut notebook-okon, nem a dedikálton...
Hibát kijavítva, rögtön stabil 60fps Ultra-n ~40% gpu terheléssel...

Eltelt kereken egy év és lassan a végére érek.

Kipörgettem a reboot-ot (Yakuza: Like a Dragon)

Majd elkezdtem a klasszikus Kiryu eposzt
Yakuza 0, Kiwami 1, Kiwami 2, 3, 4, 5, most pörög a 6. rész.

Megvettem dobozosan a klasszikus 1-2-t PS2-re, PS Vita-ra rátákoltam a PSP spin off rajongói angolosított változatait (Black Leopard: Like a Dragon New Chapter 1-2).

És még ott van a Judgment és Lost Judgment, ami a klasszikus verekedős játékmenet továbbvitele új főszereplővel (akinek hangja/arca összebalhézott a Sega-val, így a széria valszeg véget is ért).

Azt kell mondjam megérte, főleg az epikus történet, amiben néha egy későbbi részben szembesülnie kellett a főszereplőnek múltbéli döntéseinek következményeivel (játékokban 38 év telik el, ahogy a naív verőlegényből egy kiégett, csak nyugalomra vágyó idősödő karakter lesz).

 
T

Törölt tag 1711

Guest
No warez, nincs kedvem vírustenyészetté tenni a gépet.
Igazából nem a pénz a probléma, hanem az idő amit ráfordíthatnék :cool:

27 perc után refund lett a vége, olyan erős Dawn of War 2 utánérzése volt, hogy nálam 5€-nál nem ér többet.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Ha jól látom, elkezdték "beönteni" a piacra a felszámolt Coin-bányákból a videó-kártyákat.
Természetesen szinte minr tuning-mentes, és nem ex-bányász kártya, de egyre több bányász-teljesítményűnek vélt eladó kártyát látok.

Jól látok?

U.i: Jól eladtam a 750 Ti-met a karácsony előtti őrületben, 1-2 hónap múlva 1080(Ti ?)-t veszek a --kicsit/alig-- "megtolt" árából!
A Doom/ET nosztalgiámimat, bőven tudom tolni vele.

...vagy utolsó asztali gépes beruházásomként --a mobilos gépekből jövő új hw-generáció előtt-- egy 1660(Ti)?

.