[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 4082

Guest
Üdv mindenkinek!
Azon gondilkodtam, hogy valakiknek van-e kedve közös valheimhez. Ha lenne pár ember, akkor utana nézek mi merre és mennyi. Bevallo most is tagja vagyok egy ilyen szervernek, de az ottaniak túl komolyan veszik hozzám képest. Viszont ha lenne pár ember aki hozzám hasonlóan néha be be lép, és erre nem sajnál akár havi 500 Királyi Magyar Arany Forintot, akkkor érdemesnek látom arra, hogy csak a viking ha valakit érdekel szóljon
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Yakuza: Like a Dragon.

Első Yakuza játék, de van egy sanda gyanúm, hogy nagyon nem az utolsó.
Kellően humoros, félig-meddig realisztikus világban játszódó jrpg amiben egy yakuza verőemberrel kell megm... wc pumpát vásárolni nevelőapánknak, felsegíteni a részeg öreglányt aki szeretné ha leápolná valaki, elkísérni a főnök tolókocsis fiát randira...


Egyetlen fura dolog amibe belefutottam, hogy kegyetlen lassan futott. Mintha 10fps-sel ment volna, miközben GPU 100%-on pörgött.
De nem szaggatott hanem szimplán minden qva lassú volt.
Levettem medium-ra, de így is ugyanaz, pedig CP '77 stabil 60fps volt high-on.

Aztán neten rákeresve kiderült, hogy a drága készítők fél év alatt nem javították ki azt a hatalmas bugot, ami miatt nem jelzi a Windows felé, hogy ő nagy teljesítményű szoftver egy registry kulccsal, így automatikusan az integrált gpu-n fut notebook-okon, nem a dedikálton...
Hibát kijavítva, rögtön stabil 60fps Ultra-n ~40% gpu terheléssel...
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest
T

Törölt tag 1711

Guest
T

Törölt tag 1711

Guest
Ohhh, Ultima! :) Richard Garriot aka Lord British, a MMORPG genre atyja (o talalta ki a nevet is.) :cool:
U no say :)

ZfcE9Es.png
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
T

Törölt tag 1711

Guest
Elindult PC-n és ios-es szutykokon is a gamepass stream-es része, 2 apró bökkenővel:

Böngészőben futtatós móka, ráadásul PC-n nálam csak Edge-ben futott.
Xbox kontroller-t támogat csak, Halo elején pl. hiába lehet kiválasztani, hogy kontroller vagy egér+bill, csak a kontrollerre reagál.


Xbox.com/play

Lakótelepi telekomos nettel (jó öreg rézdrót) használhatatlan.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Iron Harvest

Scythe társasjáték világán alapuló steampunk mechás rts, alternatív 1920-ban, amikor az átköltött lengyel, orosz és német birodalom egy véres háború lezárása után 3 hónappal ismét egymásnak esik...

Amikor utána néztem mindenhol azt írták, hogy egy tesco gazdaságos Company of Heroes.
Mivel az én ízlésemnek már a CoH is egy tesco gazdaságos rts volt ezért nem vártam tőle sokat.

Pár napja bekerült a gamepass-ba, felraktam, elindítottam...

Pontosan olyan volt amilyennek leírták, úgyhogy harmadik küldetés kb. felénél kiléptem és uninstall.
Kipipálva, jöhet a következő.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Iron Harvest

Scythe társasjáték világán alapuló steampunk mechás rts, alternatív 1920-ban, amikor az átköltött lengyel, orosz és német birodalom egy véres háború lezárása után 3 hónappal ismét egymásnak esik...

Amikor utána néztem mindenhol azt írták, hogy egy tesco gazdaságos Company of Heroes.
Mivel az én ízlésemnek már a CoH is egy tesco gazdaságos rts volt ezért nem vártam tőle sokat.

Pár napja bekerült a gamepass-ba, felraktam, elindítottam...

Pontosan olyan volt amilyennek leírták, úgyhogy harmadik küldetés kb. felénél kiléptem és uninstall.
Kipipálva, jöhet a következő.

Pedig ha szereted az RTS-eket, akkor a maga módján szórakoztató, a világa meg legalább egy picit egyedi, ami manapság nagy szó.

A tipikus RTS problémáktól persze szenved, mely szerint egy idő után verseny-kattingatós bajnokság lesz, és mivel korlátozva van az egységek száma, így menetrend szerint fog jönni egy olyan támadás, amire nem tudsz megfelelően felkészülni, és adott esetben mire visszaérsz a bázisodra, már földig is rombolták.

Nem egy StarCraft 2, de aki szereti az RTS-eket, azoknak azért érdemes ránézni egyszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
Pedig ha szereted az RTS-eket, akkor a maga módján szórakoztató, a világa meg legalább egy picit egyedi, ami manapság nagy szó.

A tipikus RTS problémáktól persze szenved, mely szerint egy idő után verseny-kattingatós bajnokság lesz, és mivel korlátozva van az egységek száma, így menetrend szerint fog jönni egy olyan támadás, amire nem tudsz megfelelően felkészülni, és adott esetben mire visszaérsz a bázisodra, már földig is rombolták.

Nem egy StarCraft 2, de aki szereti az RTS-eket, azoknak azért érdemes ránézni egyszer.
Az én szememben az összes bázisépítgetős RTS klikkelőbajnokság. Nem tudsz mindenre is figyelni.
A WG-bn nincs bázisépítés, de ha egy 4v4-ben kiesik csak egy ember és megkapod egységeit és szétoszlik az income iszonyatosan nehéz játszani, mert nem tudsz mindenre is figyelni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Pedig ha szereted az RTS-eket, akkor a maga módján szórakoztató, a világa meg legalább egy picit egyedi, ami manapság nagy szó.

A tipikus RTS problémáktól persze szenved, mely szerint egy idő után verseny-kattingatós bajnokság lesz, és mivel korlátozva van az egységek száma, így menetrend szerint fog jönni egy olyan támadás, amire nem tudsz megfelelően felkészülni, és adott esetben mire visszaérsz a bázisodra, már földig is rombolták.

Nem egy StarCraft 2, de aki szereti az RTS-eket, azoknak azért érdemes ránézni egyszer.

Nálam a csúcs a Men of War volt German Soldier mod-dal.
Csak sajnos már se időn se energiám nincs rá.