[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Enlisted viszont vígan vitte stabil 60 fps-el, ami nekem boven elég, a monitor ugysem tud tobbet. 4k is mentm az szerintem mar cpu limites volt, ha visszavettem a talaj reszletessegből azzal sem volt gond, de inkabb maradtam a stabil 2k-nal.

Az enlisted eleg jol optimalizalt szoval nem hinnem hogy barmi massal nagy gond lenne 2k-ban.

Na azt egyetlen nap után töröltem mikor kijött a beta, még egy olyan pay2win cuccot nem láttam pc-n, mint az enlisted.

Néhány napja rákerestem vannak-e cikkek róla és azokban is kivétel nélkül lehúzták, hogy p2w, 6/10.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
Na azt egyetlen nap után töröltem mikor kijött a beta, még egy olyan pay2win cuccot nem láttam pc-n, mint az enlisted.

Abban mi a pay to win? :D Teljesen skill alapú az egész.. max. a fejlődési ütemet (2x xp) határozza meg a premium acc, ami meg teljesen vállalható (kb. 10 EUR / hó).

Néhány napja rákerestem vannak-e cikkek róla és azokban is kivétel nélkül lehúzták, hogy p2w, 6/10.

Mi viszont remekül szórakozunk vele.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Damn, mar latom, mit kapnak a gyerekek karacsonyra: https://www.steamdeck.com/en/?snr=1_4_4__118

Mondjuk azert az pimasz, hogy ha eMMC helyett villamgyors NVMe storaget akarsz, akkor mar $529-nel indul... na mindegy, egyet lefoglalok $5-ert holnap. :D

Harmatgyenge hardver, még gyengébb akkumulátor, van már jó pár ilyen a piacon.
Kb. Steammachine 2.0, megy ez is a kukába megjelenés után 2 hónappal.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu
T

Törölt tag 1711

Guest
Harmatgyenge hardver, még gyengébb akkumulátor, van már jó pár ilyen a piacon.
Kb. Steammachine 2.0, megy ez is a kukába megjelenés után 2 hónappal.

Most nézem, tényleg steammachine 2.0, ugyanúgy linux alapú gányolás, kínai gyártók legalább windows-zal adják a sajátjukat.

It's a new version of SteamOS, built with Steam Deck in mind and optimized for a handheld gaming experience. It comes with Proton, a compatibility layer that makes it possible to run your games without any porting work needed from developers.
 
K

kamm

Guest
Harmatgyenge hardver, még gyengébb akkumulátor, van már jó pár ilyen a piacon.
Kb. Steammachine 2.0, megy ez is a kukába megjelenés után 2 hónappal.

Nekem a lenyeg, hogy Steam rajta van, a gyerekeknek ilyen szempontbol idealis es nem kell ujra megvennem a sokszaz steames licenszembol semmit egy masik platformra, erted. Szerintem amugy az alapgep arban esni fog, mert az uj Switch OLED le fogja tolni.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nekem a lenyeg, hogy Steam rajta van, a gyerekeknek ilyen szempontbol idealis es nem kell ujra megvennem a sokszaz steames licenszembol semmit egy masik platformra, erted. Szerintem amugy az alapgep arban esni fog, mert az uj Switch OLED le fogja tolni.


 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Jaja, tudom, van egy csomo kinai cucc is, azert sem vettem meg semmit, mozog a piac, messze van meg az evvege. :)
A PS4-en korlatozva van, mihez fernek hozza, az nalam van a nappaliban.
Viszont ezt cipelnek az anyjukhoz is, azaz ha (feltetelezem) a Steam megoldja a parental controlt, akkor meguszom a Nintendot ti. a Switch egyreszt mobilnak is jo, masreszt nem lenne hozza eroszakos jatek - az ex sosem venne hozza semmit, ahhoz tulzottan spur -, viszont ugyanezen okbol vehetnek hozza megint egy marek jatekot.)
Meglatjuk, alakul ez meg telig... :cool:
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem a lenyeg, hogy Steam rajta van, a gyerekeknek ilyen szempontbol idealis es nem kell ujra megvennem a sokszaz steames licenszembol semmit egy masik platformra, erted. Szerintem amugy az alapgep arban esni fog, mert az uj Switch OLED le fogja tolni.

Steammachine-okon is Steam volt, mégse működött rajta szinte semmi sem normálisan a linux miatt, az utóbbi idők Valve hardveres bukásainak egy újabb fejezete lesz ez is.
Gyakorlatilag egy Ryzen 3 5300U van benne Vega 8-cal, meg lehet nézni online mire elég. Jobban mondva mire lenne elég ha nem lenne leszabályozva 15W-ra.

Csak ezt a clickbait szemetet ne linkelnétek...


Btw
OrNUueW.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs and Cifu
K

kamm

Guest
Steammachine-okon is Steam volt, mégse működött rajta szinte semmi sem normálisan a linux miatt, az utóbbi idők Valve hardveres bukásainak egy újabb fejezete lesz ez is.
Gyakorlatilag egy Ryzen 3 5300U van benne Vega 8-cal, meg lehet nézni online mire elég. Jobban mondva mire lenne elég ha nem lenne leszabályozva 15W-ra.


Csak ezt a clickbait szemetet ne linkelnétek...


Btw
OrNUueW.jpg

En ehhez mar kicsit oreg vagyok, amugy lenne Gakken, Nintendo Game & Watch stb (Towering Rescue, Octopus stb, meg "ketfedelu" Donkey Kong is) LCD jatekoktol kezdve ZX Spectrumon at TV pingpongig mindenfele retro cucc a fenykepen... :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Steammachine-okon is Steam volt, mégse működött rajta szinte semmi sem normálisan a linux miatt, az utóbbi idők Valve hardveres bukásainak egy újabb fejezete lesz ez is.
Gyakorlatilag egy Ryzen 3 5300U van benne Vega 8-cal, meg lehet nézni online mire elég. Jobban mondva mire lenne elég ha nem lenne leszabályozva 15W-ra.


Csak ezt a clickbait szemetet ne linkelnétek...


Btw
OrNUueW.jpg

Annyit azért megjegyeznék, hogy a Valve a Protonnal azért legalább megpróbál kitörni a Windows alapú játékkötöttségből.

ProtonDB - Azért persze látható, hogy az, hogy a játékok kb. harmada továbbra se fut megfelelően, a nem dedikáltan támogatott multi játékok (mint PUGB, Apex Legends, Tom Clancy's Rainbow Six Siege, stb.) a gyengéi igazán. De legalább próbálkoznak...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Annyit azért megjegyeznék, hogy a Valve a Protonnal azért legalább megpróbál kitörni a Windows alapú játékkötöttségből.

ProtonDB - Azért persze látható, hogy az, hogy a játékok kb. harmada továbbra se fut megfelelően, a nem dedikáltan támogatott multi játékok (mint PUGB, Apex Legends, Tom Clancy's Rainbow Six Siege, stb.) a gyengéi igazán. De legalább próbálkoznak...

Az egész Gabe ökörsége, mert anno az MS saját Store-t mert integrálni a Windows-ba és beijedt, hogy kitúrják a piacról...
 
K

kamm

Guest
Az egész Gabe ökörsége, mert anno az MS saját Store-t mert integrálni a Windows-ba és beijedt, hogy kitúrják a piacról...
?
A Steam messze megelozte azt. En ~20 eve mar benne voltam a legelso tesztelokben (szerintem pusztan a jo savszelem miatt, amugy iszony bugos volt meg 1-2 evvel kesobb is, amikor elindult), az elsodleges cel az update distribution volt es csak a sajat jatekaikhoz.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
?
A Steam messze megelozte azt. En ~20 eve mar benne voltam a legelso tesztelokben (szerintem pusztan a jo savszelem miatt, amugy iszony bugos volt meg 1-2 evvel kesobb is, amikor elindult), az elsodleges cel az update distribution volt es csak a sajat jatekaikhoz.

Nem a Steam, hanem a "linux forradalom", SteamOS, SteamMachine, SteamLink és most SteamDeck...
Mániákusan próbál szabadulni a Windows-tól Gabe mióta van abban is integrált Store + mellette konzolosítani a Steam-et, de eddig full bukás volt minden próbálkozás.
Mondjuk már 3 éve, hogy próbáltam SteamOS-en tolni játékokat, de egyrészt szarabbul futott, mint Win-en, másrészt natív portok sokszor szarabbul is néztek ki.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Nem a Steam, hanem a "linux forradalom", SteamOS, SteamMachine, SteamLink és most SteamDeck...
Mániákusan próbál szabadulni a Windows-tól Gabe mióta van abban is integrált Store + mellette konzolosítani a Steam-et, de eddig full bukás volt minden próbálkozás.
Mondjuk már 3 éve, hogy próbáltam SteamOS-en tolni játékokat, de egyrészt szarabbul futott, mint Win-en, másrészt natív portok sokszor szarabbul is néztek ki.

Az, hogy rosszabbul fut, egy dolog (a játékok jó részénél nem tétel, egyébként nVidia esetében minimális az eltérés), a lényeg, hogy Linuxon is játszhatsz.
A Windows előnye a felhasználók jó részénél a játékokban keresendők. Ha tudnál gond nélkül játszani Ubuntun például, akkor meggondolandó lenne, hogy miért is fizessen az ember a Windows-ért.
A SteamOS önmagában rossz irány volt szvsz, mert a játékfejlesztőknek Linuxra kellett portolniuk, ami az OpenGL állapota miatt problémás volt.
A SteamOS már kb. halott, vagy két éve nem jött ki frissebb verzió (még csak béta sem)...

Most a Protonra koncentrálnak (a SteamOS 3.0 már azzal jött ki), ami ugye a Wine folytatása a Valve pénzén, és ehhez képest azért annyira nem rossz...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az, hogy rosszabbul fut, egy dolog (a játékok jó részénél nem tétel, egyébként nVidia esetében minimális az eltérés), a lényeg, hogy Linuxon is játszhatsz.
A Windows előnye a felhasználók jó részénél a játékokban keresendők. Ha tudnál gond nélkül játszani Ubuntun például, akkor meggondolandó lenne, hogy miért is fizessen az ember a Windows-ért.
A SteamOS önmagában rossz irány volt szvsz, mert a játékfejlesztőknek Linuxra kellett portolniuk, ami az OpenGL állapota miatt problémás volt.
A SteamOS már kb. halott, vagy két éve nem jött ki frissebb verzió (még csak béta sem)...

Most a Protonra koncentrálnak (a SteamOS 3.0 már azzal jött ki), ami ugye a Wine folytatása a Valve pénzén, és ehhez képest azért annyira nem rossz...

De ez AMD, mindig is retekszar support-juk volt linux-ra.
Én másfél évig erőltettem a különféle linux-okat desktop-okon. Nem véletlenül minimális a támogatottsága.
Proton alatt végeredményben ugyanúgy opengl-lel futnak a játékok (kivéve amelyik vulkan api-t használ), csak a fordító még rápakol egy kis extra terhelést a CPU-ra...
Lehet rá windows-t is tákolni, csak akkor meg az energiagazdálkodása megy a levesbe.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A Dow2 egyszerűsített lett rengeteg szempontból, a 3 meg egy MOBA. Pont benne voltam magyar szinten mindben elég komolyan, tudom miről beszélek, a COH1-2, illetve az alap DOW1 a kiegjeivel mai napig etalon, mind.
Tudom, te voltál a tűzoltó ha jól emlékszem.
Meg urmy rémlik a necron-jaival :D
 
  • Vicces
Reactions: zsolti