[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Most vettem észre, hogy a GamePass-t egy "családtaggal" meg lehet osztani, gondoltam feldobom ide vkit érdekelne-e a dolog.

Most hónap végéig be van fizetve, utána meg tolnánk felváltva vagy vmi (nekem még van 4 kódom, szal április végéig elvagyok egyedül is :p )

Ui.: Xbox One/Series vagy aktivált Windows 10 kell hozzá, meg egy MS account. Csak a biztonság kedvéért :)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 484
10 807
113
Nekem megvan, de ha már paradox grand strategy akkor inkább Vic2/Hoi4.
A Victoriat nem ismerem, a HOI4 meg egyelőre nem pálya, a paradox játékok túl bonyolultak és időigényes ahoz hogy egyszerre többel foglalkozzak. Létezik valamiféle magyar nyelvű "manual" az EU4 hez? A stellarissal kezdtem a paradox játékokat, jól meg is utáltam mert el van baszva szerintem, az EU4 viszont körökkel veri bonyolultságban. Nagyon komplex, kezdő játékos hülyét kap tőle
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A Victoriat nem ismerem, a HOI4 meg egyelőre nem pálya, a paradox játékok túl bonyolultak és időigényes ahoz hogy egyszerre többel foglalkozzak. Létezik valamiféle magyar nyelvű "manual" az EU4 hez? A stellarissal kezdtem a paradox játékokat, jól meg is utáltam mert el van baszva szerintem, az EU4 viszont körökkel veri bonyolultságban. Nagyon komplex, kezdő játékos hülyét kap tőle

Kezdőnek sztem Victoria 2 való, Poroszokkal főleg :D
Mivel elég régi és csak 2 dlc van hozzá nem is túl drága, főleg most:

Anno EU3-at "végigtoltam" az Orosz köztársasággal, 4 megvan, toltam egy kicsit, de nekem a korszak és maga a játék is unalmas a többihez képest.

Stellaris-t anno próbáltam, sztem legrosszabb játékuk, bár megjelenéskor az Imperator megelőzte, de azóta azt úgy-ahogy rendbe rakták, így már csak 2. legrosszabb :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hamarosan! :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hamarosan! :)

Jön GamePass-ba (mint az összes Paradox játék) :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 703
113
A Humankind nem lett rossz, de szokásosan csal a gép. Pontosabban csak úgy nyitja faxa kis random eventeket és olyan gyorsan kapja a csillagokat, hogy bárhogy igyekszem már csak a 3.nak választhatók új kultúrát. Viszont jók a kultúrák, az ötlet is hogy nem egy néppel nyomhatod végig. Szerintem kisebbek a legnagyobb térképek is, mint a civben, viszont gyönyörű az egész. Az Endless Space ötleteit jó ütemmel vették át. Vannak hülyeségek, de egész ehető lett a váltás. Van pár dolog ami idegesítő (város kiválasztás, vagy csak én bénázok, de több outpost beolvasztása után, egy nagyobb területű városnál egységre kattintás után ismét kijelölni a várost elég nyomorultul idegesítő).

Az outpost rendszer jó lett, a kerületek szintén jól kitaláltak, bár még rá kell érezni, hogy mi mellé mit érdemes lerakni.

Most azt mondom hogy jobban tetszik, mint anno a civ, de még új a dolog, így nem csoda. 600 kör a game max, de lehet utolsó ellenféliget is beállítani és legvégsőkig küzdeni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 703
113
Ezért nincs értelme semmilyen MI elleni "stratégiai" játéknak.
Időpazarlás. Szerintem.
Annyit csal, hogy míg nekem 5-10, neki 80-100as csillagot növelő eventeket dob, ha valamire rábukkansz a térképen. Legalábbis maga köré ilyeneket pakol le. Minden más neki is ugyanaz, csatában viszont okosan védekezik, támad. A csaták a civhez képest tényleg csaták.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Annyit csal, hogy míg nekem 5-10, neki 80-100as csillagot növelő eventeket dob, ha valamire rábukkansz a térképen. Legalábbis maga köré ilyeneket pakol le. Minden más neki is ugyanaz, csatában viszont okosan védekezik, támad. A csaták a civhez képest tényleg csaták.

1:1-ben átskin-ezett Endless Legends, csak a fantasy körítés nélkül.
Harcrendszer már abban is pocsék volt, sajnos maradt is.