[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
NFS Unbound végre egész vállalható, szerintem jól hozza az underground-ok hangulatát, Initial D fanként engem az animés effektek nem zavarnak, sőt.
Egyetlen dolog ami nem tetszik az a széthulló környezet, szalagkorlát atomjaira esik ha hozzáér az autó, ezt a baromságot nem kellett volna átvenni az ubisoft-tól...
Most kipörgetem belőle a gamepass-os 10 órát, aztán ha leakciózzák minimum 50%-kal behúzom (ha addig nem kerül be EA Play-be).
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 887
82 421
113
Jó lett! Aki szerette a Pirates c. játékot, annak szerintem be fog jönni. Elég bonyolult, elég összetett. Éjjel tettem bele pár órát, a tenger, a part remekül meg lett oldva. Talán a legértelmesebb tengerpart amit hasonló játékban láttam. Az ára se vészes. PC csak Epic Storeban.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 887
82 421
113
Ez egy jó kis bundle!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Anno az ADnD is ilyesmi volt. A DnD 3 nem is igaz, mi az, hogy nincs negatív AC...

Amúgy meg ki nem szarja le ezeket a licenceket, venni (vagy lopni) kell egy szabálykönyvet, és játszani, nem ilyen licenc olyan fanfiction stb... Copyrightold a fantáziánk, köcsög multi! Mi megvoltunk egy kézről kézre adott rongyos szabálykönyvvel meg négyzetrácsos füzetbe írt kalandmodullal.

Amerikában ChatGPT-vel íratnék akkor már.

Lel :D

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 887
82 421
113
Valaki próbálta a Hogwarts Legacyt? Lányom néz játékmenet videókat róla, fel van dobva, én is megnéztem párat, de 23k hufért gci unalmasnak és ismétlődőnek tűnik. De nem vagyok HP rajongó.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 655
113
Valaki próbálta a Hogwarts Legacyt? Lányom néz játékmenet videókat róla, fel van dobva, én is megnéztem párat, de 23k hufért gci unalmasnak és ismétlődőnek tűnik. De nem vagyok HP rajongó.
Meg lány sem. ;) Fiús apaként könnyen jár a pofám, de hogy a lányomnak soha nem tudnék ellent mondani, az igen valószínű. ;) :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 887
82 421
113
Meg lány sem. ;) Fiús apaként könnyen jár a pofám, de hogy a lányomnak soha nem tudnék ellent mondani, az igen valószínű. ;) :D
Ez nálunk szerencsére nem így megy. A fiam, ja, ő sosem tud dönteni, simán meg tudom győzni, hogy nem ezeket a robotokat keresi, de a lányom ..., na őt nem. Viszont, szerencsére többször bizonytalan pénzkiadás szinten sok mindenben, a dédnagyapjától örökölte, kereskedő volt, így kétszer meggondol minden kiadást, ezt is. Főleg, hogy minden videójáték 1/3át ő állja, nem a hülye szülei. :)
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Ez nálunk szerencsére nem így megy. A fiam, ja, ő sosem tud dönteni, simán meg tudom győzni, hogy nem ezeket a robotokat keresi, de a lányom ..., na őt nem. Viszont, szerencsére többször bizonytalan pénzkiadás szinten sok mindenben, a dédnagyapjától örökölte, kereskedő volt, így kétszer meggondol minden kiadást, ezt is. Főleg, hogy minden videójáték 1/3át ő állja, nem a hülye szülei. :)
Én előre látom, ahogy majd a gyereknek véletlenül pont mindig azokat a legokat, játékokat, videojátékokat, filmeket fogom megvenni, amivel apa is szépen el tudja magát foglalni egy-egy csöndes este. :)
Nyilván nem szabad teljesen ráerőltetni a gyerekre az érdeklődésünket egy az egyben, de terelgetni, az általunk fontosnak, jónak tartott dolgokat megmutatni viszont kötelessége az embernek.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Valaki próbálta a Hogwarts Legacyt? Lányom néz játékmenet videókat róla, fel van dobva, én is megnéztem párat, de 23k hufért gci unalmasnak és ismétlődőnek tűnik. De nem vagyok HP rajongó.

Egyszerű a döntés:

Ha plebbit vagy nem veszed meg, mert a nevén nem nevezett cis fehér nő transzfób.

Ha gigachad konzervatív vagy nem veszed meg, mert a készítők beleerőszakoltak egy tranyó diákot, hogy a plebbiteknek kedvezzenek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 897
113
Ez nálunk szerencsére nem így megy. A fiam, ja, ő sosem tud dönteni, simán meg tudom győzni, hogy nem ezeket a robotokat keresi, de a lányom ..., na őt nem. Viszont, szerencsére többször bizonytalan pénzkiadás szinten sok mindenben, a dédnagyapjától örökölte, kereskedő volt, így kétszer meggondol minden kiadást, ezt is. Főleg, hogy minden videójáték 1/3át ő állja, nem a hülye szülei. :)


"...nem a hülye szülei.:) " Ügyes, határozottan ügyes!!! :hadonaszos:

.
 
T

Törölt tag 1711

Guest

Betiltaná Ukrajna az Atomic Heartot, mert biztonsági kockázatnak tekinti​

Az orosz fejlesztőktől származó játékkal a digitális ügyekkel foglalkozó minisztérium szerint Oroszország felhasználói adatokat gyűjt.


Láttam Twitch-en 1-2 nagyobb steramernél. A játék maga hihetetlenül kidolgozott, meg a sztori is, de nekem nem jön be ez a csak robotokra lehet lőni dolog. Nekem kicsit steril, és élettelen.

Pont most telepítem, mivel bekerült Gamepass-ba (első hónap 300ft ha még nem volt előfizetésed, külön el lehet lőni GP for PC-re és GPU-ra is), eddig csak a memeket láttam, kedvencem, hogy a játék 1 robotjába több nőiesség szorult, mint a Sony összes női karakterébe együtt.
Vmiért nem Nintendohoz hasonlították :D

ZH4pkl0.jpg



Egyetlen problémám, hogy pár napja bekerült a Shadow Warrior 3 is, meg ott van még a Lost Judgment és a Yakuza Ishin! Xbox-on...