[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Há mé nem xbox-on tolod?
Hat mert PS4 melle biztosan nem veszek meg azt is, no meg PC-n biztosan sokkal szebb 5K-ban. :p
A kisebbik nonstop nyuz a Switch miatt (exclusive Pokemon, Mario etc), de semmi kedvem a 600-800 meglevo jatekhalom (PC, PS4, Wii) melle ujabb platformon elkezdeni vasarolgatni. En meg eleve nemigen jatszom, plane nem konzolon, max veluk jatszom.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs
T

Törölt tag 1711

Guest
Hat mert PS4 melle biztosan nem veszek meg azt is, no meg PC-n biztosan sokkal szebb 5K-ban. :p
A kisebbik nonstop nyuz a Switch miatt (exclusive Pokemon, Mario etc), de semmi kedvem a 600-800 meglevo jatekhalom (PC, PS4, Wii) melle ujabb platformon elkezdeni vasarolgatni. En meg eleve nemigen jatszom, plane nem konzolon, max veluk jatszom.


Kicsinek bőven jó egy "klasszik" 2DS, direkt gyerekeknek találták ki akik hajlamosak leejteni stb. veszel bele egy csereakkut és R4 kártyát fillérekért aliexpress-en és tud tolni egy halom Nintendo játékot több generációra visszamenőleg, de vannak hamísitott kártyák is pár dollárért.
Nintendo_2DS_35826997_35826996_14.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs and kamm
K

kamm

Guest
Kicsinek bőven jó egy "klasszik" 2DS, direkt gyerekeknek találták ki akik hajlamosak leejteni stb. veszel bele egy csereakkut és R4 kártyát fillérekért aliexpress-en és tud tolni egy halom Nintendo játékot több generációra visszamenőleg, de vannak hamísitott kártyák is pár dollárért.
Nintendo_2DS_35826997_35826996_14.jpg
Ja, ez jo otlet, mostanaban o is emlegeti, hogy vegyek neki egy eredeti GameBoyt, de egy ahhoz hasonlo cheap masolatot mar kapott ket eve karacsonyra, mostanaban azt nyuzza...
Szoval a Nintendokbol a 2DS a legjobb szerinted 10-11 korul? Biztosan hordana suliba is, de vennek hozza egy tokot... gondolom a Switch Litera nincsenek ilyen allexpresses okossagok, ugye?
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 004
10 787
113

Boomershooter, egész jó. 4/5 nem Ashes Afterglow vagy Hedon Bloodrite, de tisztes iparosmunka. A zene kicsit gyengus, a mapok szép nagyok és complexek (aki játszott a Lost Civilizationnel, na annál egy kicsit egyszerűbb)

Apropró ha már Doomos cuccok. Tudom nem annyira fekszik az itteni közönségnek, de belinkelem az idei "agyam ledobja az ékszíjat" pályát. Bármit mondani róla spoiler. Az is hogy vannak spoilerek. Az egyetlen kérdés hogy hány Cacowardot fog nyeri.

Én ezt várom már nagyon!
Boltgun
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

Törölt tag 1711

Guest
Ja, ez jo otlet, mostanaban o is emlegeti, hogy vegyek neki egy eredeti GameBoyt, de egy ahhoz hasonlo cheap masolatot mar kapott ket eve karacsonyra, mostanaban azt nyuzza...
Szoval a Nintendokbol a 2DS a legjobb szerinted 10-11 korul? Biztosan hordana suliba is, de vennek hozza egy tokot... gondolom a Switch Litera nincsenek ilyen allexpresses okossagok, ugye?
Nincs:
  • If you have a Switch that came in a red box, a Switch Lite or an OLED Switch, then it's a Mariko model.
    Mariko cannot use the RCM vulnerability. However you can use an SX Core, SX Lite, or a HWFLYmodchip to hack your Switch.
    • Please be aware that SX Core and SX Lite modchips are extremely hard to find due to being discontinued and require to be soldered onto the motherboard.
    • HWFLY modchips are easier to find , however they are extremely expensive, ranging from 86$ ~ $250 and also require to be soldered onto the motherboard.


Lehet kártya se kell, én 2 hete törtem fel a PS Vitámat egy ilyen guide-dal, kissé macera, cserébe azóta futtat mindent :)

 
K

kamm

Guest
Nincs:
  • If you have a Switch that came in a red box, a Switch Lite or an OLED Switch, then it's a Mariko model.
    Mariko cannot use the RCM vulnerability. However you can use an SX Core, SX Lite, or a HWFLYmodchip to hack your Switch.
    • Please be aware that SX Core and SX Lite modchips are extremely hard to find due to being discontinued and require to be soldered onto the motherboard.
    • HWFLY modchips are easier to find , however they are extremely expensive, ranging from 86$ ~ $250 and also require to be soldered onto the motherboard.


Lehet kártya se kell, én 2 hete törtem fel a PS Vitámat egy ilyen guide-dal, kissé macera, cserébe azóta futtat mindent :)

Ertem, thx.

Renewed 2DS $180 korul van Amazonon, renewed 3DS XL meg $260 - kisse aggodom a szeme miatt, nem lenne jobb a nagyobb kijelzos 3DS XL...? Ha igen, ahhoz van ilyen allexpresszes okossag?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ertem, thx.

Renewed 2DS $180 korul van Amazonon, renewed 3DS XL meg $260 - kisse aggodom a szeme miatt, nem lenne jobb a nagyobb kijelzos 3DS XL...? Ha igen, ahhoz van ilyen allexpresszes okossag?

Működik mindegyikkel, de elég gyenge a zsanérjuk, bár egy 10 éves már talán tud vigyázni rá.
3DS felesleges, New 2DS XL (new rész fontos, picit erősebb hardver és nagyobb felbontású kijelző) ugyanaz csak a 3d effekt nélkül (amit amúgy is mindenki kikapcsol mivel tényleg szétcseszi a szemét).

Ha R4 kártyát veszel nagyon nézz utána milyen verzió, én anno 2 hétig szoptam a bios kereséssel hozzá...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Működik mindegyikkel, de elég gyenge a zsanérjuk, bár egy 10 éves már talán tud vigyázni rá.
3DS felesleges, New 2DS XL (new rész fontos, picit erősebb hardver és nagyobb felbontású kijelző) ugyanaz csak a 3d effekt nélkül (amit amúgy is mindenki kikapcsol mivel tényleg szétcseszi a szemét).

Ha R4 kártyát veszel nagyon nézz utána milyen verzió, én anno 2 hétig szoptam a bios kereséssel hozzá...
Nem akarom elrontani a bulit, de ha a szopódást el akarjátok kerülni, ott a Switch. Működik, supportált, vannak cserélhető/eladható kártyás játékok, meg van rá hivatalos GB/GBA/N64/NES/SNES emulátor - tény, hogy nem az összes, ezekre valaha kiadott játékkal, de így is vannak jók a katalógusban. Nem utolsósorban a parental control is jól meg lett oldva.

És most jött ki az Advance Wars remake, ami igazán remek lett!
Amolyan belépőszintű stratégia, kb a Panzer Generalok léptékében, csak cuki-muki grafikával. De meglepően komplex.

De ott van a komplett first party (Nintendo által kiadott) játékfelhozatal, egytől-egyig remek darabok. A legyergyább Mario játékba is több igényesség szorult, mint sok AAA játékba.
 
K

kamm

Guest
Működik mindegyikkel, de elég gyenge a zsanérjuk, bár egy 10 éves már talán tud vigyázni rá.
3DS felesleges, New 2DS XL (new rész fontos, picit erősebb hardver és nagyobb felbontású kijelző) ugyanaz csak a 3d effekt nélkül (amit amúgy is mindenki kikapcsol mivel tényleg szétcseszi a szemét).
Az tenyleg jol nez ki... de, anyamnesirass, $450-500 egy olyan... WTF??? :eek:
Hat ennyit biztosan nem koltok ilyesmire, plane nem adok a kezebe. :D

Ha R4 kártyát veszel nagyon nézz utána milyen verzió, én anno 2 hétig szoptam a bios kereséssel hozzá...

Szerintem ebbol valamifele olcso, ~$150 koruli 2DS lesz, hacsak nem fogok ki egy XLt olcson, hasznaltan, valahol online... pl egy ilyet, csak lehetoleg nem a gettobol, mint ez: https://newyork.craigslist.org/brk/vgm/d/brooklyn-nintendo-2ds-xl-black/7608973615.html

Nyar elott ugysem veszek semmit, addig raerek nezelodni...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az tenyleg jol nez ki... de, anyamnesirass, $450-500 egy olyan... WTF??? :eek:
Hat ennyit biztosan nem koltok ilyesmire, plane nem adok a kezebe. :D



Szerintem ebbol valamifele olcso, ~$150 koruli 2DS lesz, hacsak nem fogok ki egy XLt olcson, hasznaltan, valahol online... pl egy ilyet, csak lehetoleg nem a gettobol, mint ez: https://newyork.craigslist.org/brk/vgm/d/brooklyn-nintendo-2ds-xl-black/7608973615.html

Nyar elott ugysem veszek semmit, addig raerek nezelodni...

Én még pont behúztam egy narancsot a legutolsó szériából, ma már aranyárban mérik.
Mondjuk PS Vita ára is szépen megy felfele ahogy pusztulnak el értő kezekben...
Itt mordorban 20-25000ft-ért ki lehet fogni klasszik 2DS-t (mivel senkinek se kell :D), én is azt nézegetem a gyereknek, elrakom míg egy picit idősebb lesz.


Nem akarom elrontani a bulit, de ha a szopódást el akarjátok kerülni, ott a Switch. Működik, supportált, vannak cserélhető/eladható kártyás játékok, meg van rá hivatalos GB/GBA/N64/NES/SNES emulátor - tény, hogy nem az összes, ezekre valaha kiadott játékkal, de így is vannak jók a katalógusban. Nem utolsósorban a parental control is jól meg lett oldva.

És most jött ki az Advance Wars remake, ami igazán remek lett!
Amolyan belépőszintű stratégia, kb a Panzer Generalok léptékében, csak cuki-muki grafikával. De meglepően komplex.

De ott van a komplett first party (Nintendo által kiadott) játékfelhozatal, egytől-egyig remek darabok. A legyergyább Mario játékba is több igényesség szorult, mint sok AAA játékba.

Első szériás Switch-em van (feltörhető), az utóbbi 1 évben talán háromszor volt bekapcsolva, lány Just Dance-ezett.
Mióta mobilon is van Gamepass azon Yakuzázok inkább.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Kijöttek a 2023-as patchek a Shrapnel Steel Panthers játékaihoz (WinSPMBT és WinSPWW2):

Release notes rövidítve:
The 2023 patch updates any version of winSPMBT version 10 and up to version 17. winSPMBT version 17.0 includes:

2 New Scenarios (there are now 534 scenarios included with winSPMBTv17)
35 Revised/Updated Scenarios
295 New or Revised OOB Photos
192 New or Revised Vehicle/Aircraft Icons
93 Updated OOB Files
40 New or Revised Icon Files
101 New or Revised Text Files
Observers with GPS are only charged 2 time units to shift out of LOS fires, not 3 time units.

All Nations can now lay mines again but Nations that signed the Ottawa Treaty will only generate Anti-vehicle mines.

Unit class 125 is now "Drone" and is a separate clone of light helicopter to separate RPAS type drones from helicopter formations.

Size 0 Drones cannot be targeted by SAMS with warhead > 8.


The 2023 patch updates any version of winSPWW2 version 9 and up to version 16. winSPWW2 version 16.0 has:

2 New Scenarios (there are now 875 scenarios included with winSPWW2v16)
265 Updated Scenario Files
2 Updated Campaigns
42 Revised/Updated Scenarios
66 New or Revised OOB Photos
36 Updated OOB Files
11 New or Updated Graphic SHP Files
23 New or Revised Vehicle/Aircraft Icons
116 New or Revised Encyclopaedia/Help Text File
2 New or Revised sound Files

And BOTH Games have the following updates:

There are new special hotkeys that allow adjustments while the AI turn is active making it possible to interrupt the AI when it is playing a turn to make adjustments to what the player sees happening.


...

Tehát apróbb fixek, kiegészítések, új szcenáriók (az MBT így 534, míg a WW2 875 szcenáriót ad, kb a világ végéig elég ez :) ).
Az MBT kapott új ukrán szcenáriót is (már az előző patchbe is pakoltak párat).
 
  • Imádom
Reactions: endre

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 128
2 465
113
Voltak valakik akik megunták hogy a Red Alert 2 óta nem volt Command and Conquer játék: