Karrar MBT (Irán)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
Irán és az "új" Karrar tank, ami a helyi t-90-en, ebben a fekete színben, azzal a szögletes csőburkolattal elég badass kinézete van :D

C6suKA5XAAEeW9b-696x464.jpg

C6suIxKWYAEdWgM-696x464.jpg

C6suHIrWkAAi7Nk-1-696x464.jpg


pár ilyennek szintén örülnék néhány segíly centauro és iveco vbtp mellett :D :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 999
113
Akkor ezért nem kellett nekik a T-90? De nem értem ha a terveket átadták akkor miért akarták a tankot is eladni az oroszok. Amúgy eléggé arabosra sikerült, jobban jártak volna egy egyszerű licenszbe gyártással vagy vásárlással.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 275
16 028
113
Már írtam a T90 topikba, de ennek a cuccnak a páncélteste - legalábbis az eleje - olyan, mint az új vonalas kínai harkocsiké. A torony és a futógörgők T-90 szerűek, de pl. a lánctalp maga szintén olyan, mint a kínaiaké - lejt, a hátulja lejjebb van.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 275
16 028
113
Most elbizonytalanodtam, mert máshova másik képet linkeltek:

Vagy a szög csapott be. Azt hittem, hogy összvért csináltak, de jobban megnézve, lehet, hogy nektek van igazatok.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Az alapján amit eddig lehet tudni róla kedvenc tankos oldalam a legjobb oldalam meglepően jónak, sőt az egyik legjobb T-72 tovább fejlesztésnek tartja a Karrart.
http://below-the-turret-ring.blogspot.co.uk/
Érdekes amit ír, miszerint van rá esély hogy egy Fotona nevű Szlovén cég által fejlesztett tűzvezető rendszer került a tankba.
837787_379.jpg


837277_558.jpg


Elég potens jószágnak tűnik. Lehet hogy a páncélos részben megérné neki külön topicot nyitni...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Úgy néz ki belül mintha nem lenne új a gép.
Nem csak ezért, de szerintem ez nem több egy nagyon jól sikerült modernizációs kitnél, T-72 alapjárművön.
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
amúgy annak a szögletes csőburkolatnak védelmi szerepe nem lehet? ezen a t90ms képen látszik, hogy felemelt löveggel semmi sem védi a cső nyakát, az iráni megoldásnál viszont ott az a "toldat"

901-1024x683.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 356
68 697
113
Szerintem az alja nem új, az egy T-72 alváz. Az első sárvédő van új és valami régi típusú(talán kínai?) is, és nekem a futógörgő is gyanús, mert úgy látom több a küllő mint a T-90-en és a késői T-72-n. Kb a 80-as évekbeli lengyel T-72 futógörgőkre hajaz. Ráadásul a vezető előtti rész az laposabb mint a T-90-en, szóval csak valami koppintás az a hasonlóság. Ha lesz időm jobban ránézek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 356
68 697
113
Jaja, az bizony egy régi T-72 lesz a futógörgő alapján, van Iránnak más típusú futógörgővel szerelt T-72-ese is. Vagy az lehet még hogy a protó miatt pofoztak helyre egy régi alvázat. Bár szerintem ez egy tuning lesz nem T-90 licensz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 356
68 697
113
1395122214144958910253533.jpg

Ezen kétféle futógörgő van, de az eleje az olyan kínaias tényleg, mint a Vt-4-é.
Azt a sokküllős kereket a lengyeleken kívül a csehek és a kínaiak is alkalmazzák mai napig.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 568
5 282
113
A T90 klónhoz hozzászólva itt egy videó a mutatja az új típus tornyát főleg a videó végén a lövegbeszerelés és utánna lévő részen. Nekem úgy tűnik ez egy teljesen más lemez, hegesztett torony. A gyártósra új a beszerelés szállító ládákból történik a löveg tövénél lévő 4 szögletes rész nem látható csak a kiállított filmezett példányon. a hegesztett tornyot a zulfigár nevű tankjukon is csiszolgatták, tapasztalatot szereztek.Még egy érdekesség A taras légvédelmi rakéta, a konténeres az s200 rendszer része, Azonnal bevethető mozgékony. lehet hogy később máskép lesz de most igy van. hadgyakorlaton is együtt indítják őket a videókon.