• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 029
113
Ha lekened zsírral meg némi kosz is ragad rá elég tűrhetően vízhatlanná tesz. Nekem 3 hónapig nem cseréltek anno gyakorlót Szombathelyen, lehúztam pár csellót is. A szó szoros értelmében retkes volt a gyakorlóm. Na arról pl már lepergett a víz. Tudod olyan retkes koszos mikor már olyan barnás fekete ragacsos állaga van. Kanálgéppel vakargattam a comb részéről emlékszem és a kés recéi meghagyták a mintájukat miután lekapartam némi réteget róla.:) A surranóba talpbetétnek kartondobozból vágott betétet tettünk, még az egyik szemetes konténerből rámoltuk az étkezde környékén. Nem volt rossz, mert melegebb volt,csak sajnos nem sokáig tartott mert a surranó átázik egy idő után a latyaktól. De pár napig jó volt. Állítólag ha lefested feketére (gondolom a szín mindegy a festék a lényeg) Neoluxal a surranó is vízhatlan lesz. De ezt nem próbáltam. Manapság meg már nincs surranó.

Miért nem mostad ki kézzel?Fűtés csak volt,hogy megszáradjon.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 513
113
Miért nem mostad ki kézzel?Fűtés csak volt,hogy megszáradjon.
Nem tudom, senki sem mosta ki soha. Vagy nem jutott eszünkbe, (de ezt kétlem mert egy egész század nem ilyen hülye és sokat bolygatott minket a téma tudom) vagy mivel tél volt, és csak ez az egy gyakorlónk volt, valamint a fűtés is olyan hullámzó volt (öntöttvas radiátor volt az ok, meg távhő azt hiszem, saját kazánokkal a laktanyában, jó nagyok voltak egyszer megnéztem) egy órát forró volt a radiátor kettőt hideg, majd megint forró aztán hideg. Szóval szerintem fostunk hogy nem szárad meg. Egy pesti gyerek a körletből külön szolgálat vezetői engedéllyel vagy hogyan hazavitte és kimosta otthon. Akkor csodálkoztunk rá hogy milyen az igazi színe.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Ha lekened zsírral meg némi kosz is ragad rá elég tűrhetően vízhatlanná tesz.
Asszem maradok a szilikonnál. Remélem hétvégén valamikor lesz időm a kísérletre. Max tönkreteszem a ponchómat, amitől amúgy sem vagyon túlságosan eltellve.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 513
113
Asszem maradok a szilikonnál. Remélem hétvégén valamikor lesz időm a kísérletre. Max tönkreteszem a ponchómat, amitől amúgy sem vagyon túlságosan eltellve.
Vannak a deichmannban a cipőkhöz ilyen vízlepergető sprék, nem tudom mennyit ér... Ruhára nem nagyon jó szerintem mert az lyukacsos, bár közvetlen eső előtt lefújva talán. De minek cipelne az ember sprét magával ha ott van ingyen a kosz.:)
Láttad a Vaskeresztet? Ott kérdezi Steiner az egyik társát miért nem fürdik már meg.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Az a baj a kosszal, hogy az igazán "jó minőségű"-nek idő kell. Hónapok keserves használata után rakódik csak le rá a kellő mennyiség és nyújt olyan minőséget ami már közelítene bármiféle minimális vízállósági elváráshoz. Üzletbe meg nem mehetek be és kérheteg 300 gramm koszt, azzal már szinte ugyanott lennék mint a vízhatlanító spréjjel.
Én meg türelmetlen vagyok. Néhány óra alatt le akarom rendezni az egészet.
A zsír biztos jó, csak nyáron ugyebár kiolvad és összepecsételi a ruhádat és gondolom elég hama párolog és veszíti el a vízállóságát.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Most láttam 2990-ért kirakatban impregnáló spray-t lehet kipróbálom egyik régi woodland-on...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 554
113
Impregnálni szerintem csak az eredetileg is esővédő funkciójú ruhákat,hátizsákokat, poncsókat, sátrakat esetleg bakancsokat érdemes. Én nem látom értelmét egy gyakorló leimpregnálásának, az úgyis átázik az anyaga miatt, ha meg bekenjük minden szarral még a levegőt sem fogja átereszteni és beleizzadsz belerohadsz. A gore-tex anyagú ruhákat érdemes, de ott is figyelni kell hogy direkt erre a célra kitalált "légáteresztő" anyagot használjunk. Bakancsnál ugyanez, egy idő után főleg ha nedves aljnövényzetben vagy magas fűben mászkálsz átázik. A decathlonban vannak nem rosse sprék és asszem láttam olyat is amit belekell mosni a ruhába az sem rossz. A spray egyszerű de például a hátizsák vállpántja vagy a fegyver szíja könnyen ledörzsöli a vízálló bevonatot.
A megoldás könnyen száradó felszerelést választani és váltás ruhát magadnál hordani.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 513
113
Impregnálni szerintem csak az eredetileg is esővédő funkciójú ruhákat,hátizsákokat, poncsókat, sátrakat esetleg bakancsokat érdemes. Én nem látom értelmét egy gyakorló leimpregnálásának, az úgyis átázik az anyaga miatt, ha meg bekenjük minden szarral még a levegőt sem fogja átereszteni és beleizzadsz belerohadsz. A gore-tex anyagú ruhákat érdemes, de ott is figyelni kell hogy direkt erre a célra kitalált "légáteresztő" anyagot használjunk. Bakancsnál ugyanez, egy idő után főleg ha nedves aljnövényzetben vagy magas fűben mászkálsz átázik. A decathlonban vannak nem rosse sprék és asszem láttam olyat is amit belekell mosni a ruhába az sem rossz. A spray egyszerű de például a hátizsák vállpántja vagy a fegyver szíja könnyen ledörzsöli a vízálló bevonatot.
A megoldás könnyen száradó felszerelést választani és váltás ruhát magadnál hordani.
Vagy esőkabátot. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Nos bekenten szilikonnal a poncsót, még szárad, de úgy érzem sikeres a kísérlet. Lehet kipróbálom a dolgot egy régebbi hátizsákon is.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
hmm...van itt egy ősrégi Northface hótaposó... ki kéne próbálni...

A szín nem változott?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 513
113
Pénteken Sopronban jártam, aztán ahogy sétálok befelé földhivatalhoz a Cézár pince sarkán olvasom hogy E házban született Kőszeghi Mártony Károly hadmérnök, a sűrített levegős légzőkészülék feltalálója, meghalt 1848-ban. Most volt időm utánakeresni és a gulyáságyút is ő találta fel.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kőszeghi-Mártony_Károly