Katonai parádék

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
Rehearsals of 2021 Victory Day Parade in Alabino (April 19th and 21st)

Rehearsal-19-21042021-015-X2.jpg

Rehearsal-19-21042021-018-X2.jpg

Rehearsal-19-21042021-079-X2.jpg

Rehearsal-19-21042021-080-X2.jpg

Rehearsal-19-21042021-061-X2.jpg

Rehearsal-19-21042021-066-X2.jpg


Rehearsal-19-21042021-097-X2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Most nem tudom, hogy sírjak-e, vagy röhögjek.
A Bundeswehrnek komolyan ez a díszegyenruhája?
Kifényesített rohambili? A fáklyás felvonulás a másik ami miatt előjön a maki meme a szemem elé.... :)
 
K

kamm

Guest
Most nem tudom, hogy sírjak-e, vagy röhögjek.
A Bundeswehrnek komolyan ez a díszegyenruhája?
Kifényesített rohambili? A fáklyás felvonulás a másik ami miatt előjön a maki meme a szemem elé.... :)
Korábban már volt róla szó, ez a fáklyás balhé régi hagyomány, az acelbili is - és igen, mindkettő kőkemény wehrmachtos időket idéz. :D Mondjuk nekem tetszik, hogy ragaszkodnak a hagyományokhoz.


Ezugyben a legszebb sztori a hardcore komcsi keletnémet NVS egyenruha volt, ami egy az egyben a náci egyenruha maradt, csak más szinben: :cool:
51KCxmaFeNL._AC_SY1000_.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Azert kontrasztnak meg itt hagyom ezt a kis spanyol legios gyongyszemet... :D

Kib@szott meleg van ám Spanyolországban! :D :D :cool:
Én meg kontrasztnak beteszek ide pár normális téliesített díszegyenruhát:
Angol:
DsyfTTiXoAEVRky

cseh:
castle-7.jpg


olasz (persze ők nem tudják dráma nélkül megoldani):
main-qimg-cb7c68edb320bf6449d0979fc2e8f48f-lq

amerikai:
210118-A-GA562-0015.JPG

lengyel:
wire-1703532-1510418740-341_634x400.jpg

és persze a magyar:
000Par3590403-780x519.jpg


Különben a német díszegyenruhával nem lenne nagy gond, de ez a vékony fehér antantszíj a bilivel olyan, mintha most szették volna ki őket a frissiben valamilyen játékos dobozból:

20171215lego-naci-jatek-amazon1.jpg

De szerintem ez a dolog a politikai irányból van direkt így csinálva. Hogy szándékosan tegyék őket nevetségessé. Gyanítom nem emiatt fognak a német fiatalok tolongani a toborzóirodák előtt. Pontosan ugyan azért, amiért folyamatosan hozzá nem értő nőket pakolnak a védelmi minisztérium élére (azzal együtt, hogy AKK nekem 100x szimpatikusabb, mint der Leyen volt.)

De különben érdekes, hogy a chileiek vitték tovább normálisan a poroszos/wermachtos egykori designt. Szóval lehetne ezt normálisan is csinálni:
Bili nélkül:
main-qimg-10e65d0defd34446764afe03f18bd305-lq

bilivel, fehér szíjjal, de normálisan:
main-qimg-ffefd95f33cb4005cd58ae9de17b7267-lq

Vagy úgy, hogy Hindenburg is megpödörje a bajuszát :):
main-qimg-a8cece873743cad32929c092b1ca4914-lq
 
K

kamm

Guest
Kib@szott meleg van ám Spanyolországban! :D :D :cool:
Én meg kontrasztnak beteszek ide pár normális téliesített díszegyenruhát:
Angol:
DsyfTTiXoAEVRky

cseh:
castle-7.jpg


olasz (persze ők nem tudják dráma nélkül megoldani):
main-qimg-cb7c68edb320bf6449d0979fc2e8f48f-lq

amerikai:
210118-A-GA562-0015.JPG

lengyel:
wire-1703532-1510418740-341_634x400.jpg

és persze a magyar:
000Par3590403-780x519.jpg


Különben a német díszegyenruhával nem lenne nagy gond, de ez a vékony fehér antantszíj a bilivel olyan, mintha most szették volna ki őket a frissiben valamilyen játékos dobozból:

20171215lego-naci-jatek-amazon1.jpg

De szerintem ez a dolog a politikai irányból van direkt így csinálva. Hogy szándékosan tegyék őket nevetségessé. Gyanítom nem emiatt fognak a német fiatalok tolongani a toborzóirodák előtt. Pontosan ugyan azért, amiért folyamatosan hozzá nem értő nőket pakolnak a védelmi minisztérium élére (azzal együtt, hogy AKK nekem 100x szimpatikusabb, mint der Leyen volt.)

De különben érdekes, hogy a chileiek vitték tovább normálisan a poroszos/wermachtos egykori designt. Szóval lehetne ezt normálisan is csinálni:
Bili nélkül:
main-qimg-10e65d0defd34446764afe03f18bd305-lq

bilivel, fehér szíjjal, de normálisan:
main-qimg-ffefd95f33cb4005cd58ae9de17b7267-lq

Vagy úgy, hogy Hindenburg is megpödörje a bajuszát :):
main-qimg-a8cece873743cad32929c092b1ca4914-lq
Del-amerikai orszagok nagy reszeben betelepult nemetek vagy azok gyerekei raktak ossze a hadseregeket, szinte mindenhol total 'nacis' a szerkojuk, a szervezesuk stb - ez peldaul egy boliviai kadetiskola (18 alattiak) felvonulasa, kb mint a Hitlerjugend:
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 608
8 797
113
Elkezdtem nézni a felvonulás közvetítését. Ami nekem nagyon feltűnő, hogy ugye minden évben a "mavzolejt" körbe szokták burkolni, és így rejteni. A burkolat mindig jellemzően oroszos volt eddig, általában kék alapszínnel és sok-sok orosz zászlós motívummal. Most az alapszín a vörös, és orosz zászló motívum egyáltalán nincs rajta. Szovjetesebb az egész, mint korábban. Közben megjött az Elnök Úr is.
 
Status
Not open for further replies.