• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 265
113
Company of Heroes 2 5 ajróért még holnapig.

 
T

Törölt tag 1711

Guest
Company of Heroes 2 5 ajróért még holnapig.


Mintha most dobálták volna ingyér.

Amúgy én is mindent csak leárazva veszek vagy 5 éve. :)
-50 és -66% között AA-nél csak az eleve olcsóbb játéknál nézek rá -33% táján.

Gamepass nekem bőven elég új játékokból, mellette régi klasszikusok Steam/Gog-on.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez multis? Még most is megy?

Van multi része, de inkább single központú kommandózós, bujkálós, néha odabaszós játék, bázisépítgetés stb. nélkül.
Multiban meg néhány single küldetésben van egy konstans növő pontszám amiből lehet egységeket vásárolni, de inkább pár emberrel kell gazdálkodni legtöbbször (meg a végjátékban van egy scriptelt küldetés amikor .50 Browning + Bazooka-val szerelt dzsippel kell csapatni a sivatagban afféle jutalomként).
Egyik különlegessége, hogy át lehet venni 1-1 egység direkt irányítását így pl. páncéltörő ágyúval jóval messzebbről is ki lehet lőni az ellenfelet, mint ha az AI-ra bízná a játékos.

6 éve nem multiztam, nem tudom, hogy él-e még.
Ha nem akarsz multizni akkor alapjáték + Men of War Origins kell csak.
Steam Workshop-ból letölthetőek a korábbi játékaik hadjáratai is (Faces of War, Heroes of WW2), de ezek kissé bugosak.

 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 265
113
Ígéretesnek tűnik (kár hogy az egekben lévő hardware árak miatt nálam esélytelen)


Próbáld ki az alfát. Nekem ígéretesnek tűnik, megcsinálták egész jópofára, kicsit WARGAME / TOTAL WAR jelleggel van egy körökre osztott stratégiai rész, és a szokásos régi RTS, amiben azért vannak jópofa újítások, állítólag mennek vissza kicsit a COH1 irányába, ami nem árt mert a COH2 inkább a Starcraftos zergrushos irányába mozdult el, aminek nem annyira örülök (a meccs végére jellemzően rocket arty - tank destroyer - infantry blob fesztivál lesz belőle) - a COH 1 egy sokkal taktikusabb, kő-papír-olló gameplay volt.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Próbáld ki az alfát. Nekem ígéretesnek tűnik, megcsinálták egész jópofára, kicsit WARGAME / TOTAL WAR jelleggel van egy körökre osztott stratégiai rész, és a szokásos régi RTS, amiben azért vannak jópofa újítások, állítólag mennek vissza kicsit a COH1 irányába, ami nem árt mert a COH2 inkább a Starcraftos zergrushos irányába mozdult el, aminek nem annyira örülök (a meccs végére jellemzően rocket arty - tank destroyer - infantry blob fesztivál lesz belőle) - a COH 1 egy sokkal taktikusabb, kő-papír-olló gameplay volt.
Szívesen kipróbálnám, de sajnos nem bírja a gépem!
 
M

molnibalage

Guest
Próbáld ki az alfát. Nekem ígéretesnek tűnik, megcsinálták egész jópofára, kicsit WARGAME / TOTAL WAR jelleggel van egy körökre osztott stratégiai rész, és a szokásos régi RTS, amiben azért vannak jópofa újítások, állítólag mennek vissza kicsit a COH1 irányába, ami nem árt mert a COH2 inkább a Starcraftos zergrushos irányába mozdult el, aminek nem annyira örülök (a meccs végére jellemzően rocket arty - tank destroyer - infantry blob fesztivál lesz belőle) - a COH 1 egy sokkal taktikusabb, kő-papír-olló gameplay volt.
Ez most akkor multi?
Vagy a turn based dyn. camp. az csak SP?
 
M

molnibalage

Guest
Próbáld ki az alfát. Nekem ígéretesnek tűnik, megcsinálták egész jópofára, kicsit WARGAME / TOTAL WAR jelleggel van egy körökre osztott stratégiai rész, és a szokásos régi RTS, amiben azért vannak jópofa újítások, állítólag mennek vissza kicsit a COH1 irányába, ami nem árt mert a COH2 inkább a Starcraftos zergrushos irányába mozdult el, aminek nem annyira örülök (a meccs végére jellemzően rocket arty - tank destroyer - infantry blob fesztivál lesz belőle) - a COH 1 egy sokkal taktikusabb, kő-papír-olló gameplay volt.
Kipróbáltad már? Nézem valami hosszabb videót róla és a gameplaytől elfogott fejvakarás, annyira primitívnek és reflexjátéknak tűnt még MI ellen is.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kipróbáltad már? Nézem valami hosszabb videót róla és a gameplaytől elfogott fejvakarás, annyira primitívnek és reflexjátéknak tűnt még MI ellen is.

Klasszikus kő-papír-olló rts, a 2. világháború csak dísz.
Főleg az első részét toltam, de ott még a méretarányok is össze-vissza voltak, Marder 3-as akkora volt, mint egy Párduc...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 021
113
Kipróbáltad már? Nézem valami hosszabb videót róla és a gameplaytől elfogott fejvakarás, annyira primitívnek és reflexjátéknak tűnt még MI ellen is.
Reflexjáték is volt az első kettő is. De nagyon élvezetes reflex játék, fele annyi CPM is elég a Pro playhez mint a Starcrafthoz kell. Igen jól kell micromenedzselni egy időben 5-6 osztagot, fedezékbe be-ki, dobálni a gránátokat, spec képességeket puffogtatni, járművekkel forogni lehetőleg front páncéllal a harc felé mindig, tolatva tartani a max lőtávot, vagy épp ami olyan azzal bezúzni közelre.

Reflex ÉS stratégia is egyben. Élvezetes, adrenalin bomba. Aki viszont nem tudja megemészteni hogy komolyabb szinten pár csing-csung koreai 14 éves megerőszakolja majd multiban, az bele se kezdjen :p!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 021
113
Klasszikus kő-papír-olló rts, a 2. világháború csak dísz.
Főleg az első részét toltam, de ott még a méretarányok is össze-vissza voltak, Marder 3-as akkora volt, mint egy Párduc...
Ez egy nagyon jó játék azért, a kő-papír-ollótól azért jóval cizelláltabb. Nyilván meg lehetett volna csinálni nem második VH-s köríéssel is, de maga a játékrendszere világbajnok a mai napig, szerintem.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez egy nagyon jó játék azért, a kő-papír-ollótól azért jóval cizelláltabb. Nyilván meg lehetett volna csinálni nem második VH-s köríéssel is, de maga a játékrendszere világbajnok a mai napig, szerintem.

Megcsinálták, bele is bukott a DoW széria.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu