• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
A svéd bicsakhoz meg annyit, hogy japán Seki City méd in dzsapán penge + markolat, tok spanyol, semmi eredeti skandináv nincs benne.
Érdemes a Lamnián is nézelődni, de szigorúan a különleges ajánlatokban, mert amúgy qrva drága, nem sikerült ezt áprilisban 35 rugóért megcsípnem.
https://www.lamnia.com/hu/p/10919/kesek-es-bicskak/bicskak/viper-rhino-g-10-stonewashed-osszecsukhato-kes-zold
Ár/érték arányban, szerintem a Spyderco-ZT párost 2-3x veri.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 309
13 782
113
Na, megrendeltem a kulacsot is. Kíváncsi vagyok, mennyire lötyög majd a tömítés.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Ne a tömítéstől féljél, nekem már 2x fordult elő, hogy a szaunaolaj kupakjának a teteje szépen lehasadt, 2.-nál éppen ajándékba vittem, fordulhattam is vissza, kicserélni másikra.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 892
65 758
113
Van egy két régi lim-lom holmim itthon amit eladok egy gyűjtőnek, de nem vagyok egészen biztos a származásukban. Ezért az értékükben sem. Ha valaki képben van az ilyen régi katonai felszerelésekkel kicsit felhomályosíthatna esetleg. :) Mert ha szovjet akkor nem is olyan ritkaság. Ha esetleg magyar talán egy 20-ast megér a számításaim szerint. :)

Van ez a régi hátiszák. Úgy kaptam még egy őrs gondnokától 10 éve. Azt mondta 45-ös magyar határvadász hátizsák, de gyanús nekem az a C&P meg a nyilacska mellette, lehet hogy szovjet?
P1170906_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
P1170908_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
P1170909_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ez meg egy olasz hegyivadász hátizsák a 70-es évekből. Nem tudom mennyire ritka erre, gondoltam egy 10-est ez is megér.
P1170912_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A nagyágyú viszont szvsz ez. :) Ha jól megszakértettem ez egy 37 körül gyártott Wermacht derékszíj sas arra néz, jelöletlen ahogy akkor szokták. Nagyon rövid, 90-es a bőr öv ami van rajt. Szvsz eredeti az is. Ráadásul még szűkebben hordta az illető. Vagy gyerek lehetett vagy nő, mert kb 50-60 kg lehetett a súlya. Nem egy olcsóság így az övvel de 20-ban megkapja ha ezt is elviszi egye fene.

P1170914_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
P1170915_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 309
13 782
113
Ilyen címszavak alapján keresek:
vintage hungarian military rucksack
vintage soviet/russoan military rucksack
de még semmi
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@antigonosz
Privátban megírnád az illető nevét? Szerintem tudom ki az.
Az övcsat ha eredeti 30-ért reális önmagában.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 892
65 758
113
Látod azt a nyilat? Az olyan mint az én hátizsákomon.

WW2 brit Enfield Web Khaki Sling (MARKED MEC 1941)
WW2-British-Enfield-Web-Khaki-Sling-MARKED-MEC.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Sanszos, hogy valami imperalista termék, de ugyan olyant nem találtam. Az is lehet, hogy átalakították? ... a keresgélésnek annyi eredménye lett, hogy a 20 éven át angolnak hitt hátizsákom igazából horvát.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 892
65 758
113
Sanszos, hogy valami imperalista termék, de ugyan olyant nem találtam. Az is lehet, hogy átalakították? ... a keresgélésnek annyi eredménye lett, hogy a 20 éven át angolnak hitt hátizsákom igazából horvát.

Az lesz az Bergen SAS commandó hátizsák csak valami újított 45-ös verzó. De neten sehol se találom mert csak a 41-44-es típus van. Hogy került ez ide vajon? Talán még valami katonai segély volt a Szu-nak aztán Szása elhagyta.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 309
13 782
113
Megjött a késem. Még nem álltam rá és fába sem vágtam bele. Egyelőre úgy tűnik, hogy minden OK.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 309
13 782
113
Nem egy doboz fűrészport küldtek:))
A gyári élezés nem tetszett és nekiestem én, már elég jó lett.