• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Itt rendelheto nemet, amerikai, cseh, francia, brit…
Azért elég jól be vannak árazva, most csak az amerikait tudom összehasonlítani, de szállítással együtt valamivel kevesebb, mint negyedéért rendeltem. Ha belegondolok olcsóbb volt, mintha napi menüt rendelnék. :D
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 969
113
Azért elég jól be vannak árazva, most csak az amerikait tudom összehasonlítani, de szállítással együtt valamivel kevesebb, mint negyedéért rendeltem. Ha belegondolok olcsóbb volt, mintha napi menüt rendelnék. :D

Igen, itt eleg komoly az ar, de van rengeteg lehetoseg. Dobnal egy linket, ahonnan te rendeltel?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Igen, itt eleg komoly az ar, de van rengeteg lehetoseg. Dobnal egy linket, ahonnan te rendeltel?

Nem tudom melyikük tud Magyarországra szállítani, mondjuk Temesváron is vannak szóval nem lehetetlen vagy ha Debrecenben van dolgod, akkor már megéri elmenni érte. Másik forrás a facebook marketplace, beírtam, hogy MRE és már jöttek is az ajánlatok. Szerintem Magyarországon is van olyan katona, aki több ilyenhez hozzafér, mint amennyire éhes, és lát benne üzleti lehetőséget.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
szókták dícsérni az amcsi készletekbe a dzsemeket lekvárokatt. egy egy hülye megszokta jegyeni hogy ilyen dolgokat mi miért nem kapunk...
https://www.pacificocean.hu/index.php?l1=2&l2=12&l3=1 olyankor szoktam elgondolkozni azon hogy csak mert az amcsi zacskóba van akkor az jó és hatalmas ötlet ha a mienk műanyag dobozkába az nem is létezik efektus miért i van...
Az a zacskó nem szakad ki és folyik szanaszét a cucc mint a dobozos lekvárodnál aminek a fedőfóliája nagyon gyenge.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Romániában diesel kannával árulják szerintem fű alatt :D
Annyira fű alatt, hogy az olx.ro-n (legnagyobb online hirderési platform) megtalálhatóak ezek a hírdetések, vagy facebook marketplace-n névvel arccal árulja a másik, s ha bemész a képei közé akkor látszik, hogy aktív katona. Röhely, hogy még cikkeztek is róla az online sajtóban, hogy ezeket árulják a neten miközben rájuk van írva, hogy nem eladásra vannak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
Az a zacskó nem szakad ki és folyik szanaszét a cucc mint a dobozos lekvárodnál aminek a fedőfóliája nagyon gyenge.
ez igaz de ehhez kell a rutin és a csomag átnézése felvétel után. számtalan megoldás van arra hogy a dzsem alu csomagolása óvva legyen. és mivel napos csomagok tartozéka így olyan sokáig nem is kell rá vigyázgatni (kivétel ha az illető gyüjtögeti.) kajacsomag fellvételekor az esetek többségébe belenéz az ember ha mégsem megkérdezi a kistársat mi van benne. az általába részletesen felsorolja. aki mindezeket elmulasztja annak nincs szüksége semmire a kajacsomagból.
mi van a csomagba? felkiáltás vagy mit kaptunk? szokot lenni a kérdőmondat. de néha elég hogy pl (savanyúszendvics van benne? vagy angolszalonna? sportszelet ? milyen csoki van benne? energiatialt/üdítőt adtak?) és már jön is hogy a csomag mit tartalmaz.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and joker

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
de néha elég csak egy megjegyzés hogy ez egésznapos? és már sorolják is. vagy élyszakai pótlék van benne? és már megy a matek hogy mi van benne ebből mi lehet a pótlék... a végén a gyümölcsről sosem tudják eldönteni micsoda...pedig mindennap megkapják... a gyümölcs általába nagy dilemma hogy mi is az pontosan. sokan már zöldségnek tippelik. de az a parika... azt valamiért eggyesek nem tudják hova tenni hogy mi is az a gyümölcs. ezért sok fel sem veszi. és nem érti hogy párnap múlva miért van akkora választék.... (ezeket a fickókat egyébként nagyon szoktam bírni.) meg megvan ilyedve ha 2 gyümölcsöt kell felvenni meg meglepödnek sokan hogy gyümölcs is jár?(100adszorra is meglepődik(biztos gondolta csak viccből rakják ki. vagy nemtudom)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
meg azén fel se vettem a gyümölcsöt+zöldséget mert nemtudtam hogy az is jár :D (az üdítót bezzeg mindig kiszúrja az ilyen vagy az energiaitalt már 20 m ről már azt lesi :D mikor mehet oda és be van fosva hogy neki nem jut (le van számolva...ha mégsem jut többet kap...mert akkor 3 an indulnak nekei szerezni és mind odaadja hogy azért tedd el ha már megszerezte neked utánnajárt...) ha többet akar valaki valamiből akkor jobbanteszi ha utolsónak megy felvenni hátha nem jut neki mert ha nemjut akkor gyorsan szereznekneki többet mint ami járna.)
egyébként ezt szeretem :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and joker

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
tök jó dolog hogy a seregbe ha nem jut kaja. egybők egy csomóan intézkednek hogy megoldják a dolgot a kistársakközül eggyesk már felajánlgatnak mindenki intézkedik mintha összedőlne a világ. :) (nagyon helyesen megjegyzem) és a végén egy csomó kaja előkerül.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
A kajára hogy meglegyen nagyobb figyelem van fordítva mint a sérülésre pedig a sérülésen is pörögnek mint a kemotoxos légy. de a kaja hiányon semmi nem tesz túl. ott aztán mindenki beindul. mégha csak 3 senkinek nekellő savanyúszendvicsről és egy urbánszeletről is legyen szó. (és mindenkitudja hogy 20 kg konzerv és 10 kg csoki ropi keksz van már a táskába meg 120 gyümölcs a ládába.) de mégis. :) ha szar is a csomag mert van hogy szar. de az jár. (és ezt mindenki tiszteletbe tartja és 1. foku prioritásnak érzi.) a kaja kérdése egyébként mindig előjön ellenőrzéskor is az eggyik leggyakoribb nem kötelező kérdés.
az ivott drogozott e alkalmasnak érzi e magát van hogy véletlen elmarad és emlékeztetni kell rá valakit hogy kérdezze meg. de a kajacsomagot mindenki felvette e? az mindig elhangzik.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 969
113

Nem tudom melyikük tud Magyarországra szállítani, mondjuk Temesváron is vannak szóval nem lehetetlen vagy ha Debrecenben van dolgod, akkor már megéri elmenni érte. Másik forrás a facebook marketplace, beírtam, hogy MRE és már jöttek is az ajánlatok. Szerintem Magyarországon is van olyan katona, aki több ilyenhez hozzafér, mint amennyire éhes, és lát benne üzleti lehetőséget.

Debrecen 510 Km. :D Utana nezek hova kuldik, koszonom!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
számtalani ilyen hasznos filléres eszköz van ami hosszú időkre megoldaná a kiképzési anyag kérdését és belefér az 1mrd-s csomagba.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
https://www.aliexpress.com/item/1005004126615263.html?spm=a2g0o.detail.1000014.28.66274185Bq20xM&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.40000.317745.0&scm_id=1007.40000.317745.0&scm-url=1007.40000.317745.0&pvid=edc81fc6-c64c-4c2e-9d7f-e495aaad0233&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.40000.317745.0,pvid:edc81fc6-c64c-4c2e-9d7f-e495aaad0233,tpp_buckets:668#2846#8109#222&pdp_ext_f={"sku_id":"12000028122300115","sceneId":"30050"}&pdp_npi=2@dis!HUF!142.96!106.31!!!!!@2101d1b816748248389726499e3c5b!12000028122300115!rec chemlight ok 80-100 ft ért kistételbe nagytételbe ezek sem lehetnek többek 30-40 ft nál...

Powerbankok....

csajkák champing főző edények
hőtükörfóliák/takarók szilikon vödrök napelemes hordozható tülttők felfújható matracok polifomok egyéb habszivacsfélék. Textiliák tekercses (takarónak ponyvának egyéb használatra.) kislámpák egyebek ezek mind mind beleférnének 1 mrd be...bőséges mennyiségbe és kiskereskedelmi árakat számólva is (ami erősen eltér a nagykereskedelmi ártól.) úgyhogy bőben kijönne egy csomó minden a felsoróltakon kívűl... és akkor azok valódi készletek lennének nem mutatóba pár db. meg spórólni ezzel meg spórólni azzal mert drága vagy nincs elég...

hogy ezek eddig nem vóltak prioritások. megértem de mostmár eljutottunk arra színtre hogy ilyen nagyon fontos apróságokat is be kell szereznünk. mert a ktona nem csak támad meg rhamozik. gondoskodni kell azokról az eszközökről ami a nyugisabb időszakokat érinti hogy minél jobb harckészséggel rendelkezzen mikor akció van és minél inkább tisztába legyen a helyzettel...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
vagy hogy állunk műanyag kannák tekintetében? több tízezer kell... perssze ennek egy részét elég késöbb is beszerezni. de tudjuk mekkora ürméretből mennyire van igény? van annyink hogy megindúljunk vele és ne okozonn problémát a hiányuk kezdetben. lessz rá szabad kapacitás a beszerzére leszállításra beraktározásra szétosztásra akor amikor szükség lessz rá? egyszerű dolog de elengedhetetlen.... vödrök detto. tök alap dolgok de ha nincsenek nagy problémát tudnak okozni. létra van elég? minden kategoriából? annyi hogy mindenhova jusson? láncfűrészből áll elég rendelkezésre? van hozzá elég tartalék lánc van hozzá elég élező? mekkora probléma ha egy részük nem csúcskategóriás hanem filléres de az állomány egy része tudja javítani mert van rá kézése? akus szerszámoból hogy állunk? vagy készüljünk hogy majd rekvirálunk majd raktározunk majd valahogy kijuttatunk ha lessz szabad kapacitás?
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
cigi kv mennyi van raktáron? van e elég? Öngyujtók én még soha nem talákoztam cégtől öngyújtóval pedig a szúrólángosnak alapnak kellene hogy legyen.... filléres tétel de kellene hogy legyen nagy mennyiség és kiposztani is ko kellene ha nem is mindig cserélni....
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
cigi kv mennyi van raktáron? van e elég? Öngyujtók én még soha nem talákoztam cégtől öngyújtóval pedig a szúrólángosnak alapnak kellene hogy legyen.... filléres tétel de kellene hogy legyen nagy mennyiség és kiposztani is ko kellene ha nem is mindig cserélni....
mondjuk pont azok az öngyújtók mémek, általában elszivárog a gáz belőlük raktározva, és nem olyan nagy eresztések, inkább két bic/cricket fejenként, és kész.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
szerszámkészletek mennyi van? jut minden rajnak? normális? hogy legalább egy drótot eltudjon csípni vagy egy 10 es csavart kicsavarni vagy egy facsavart becsavarni? vagy a gépek szerszámkészletét dézsmálják meg? oldják meg valahogy? vagy szerencsétlenkedjenek multifogókkal (ami nagyon hasznos eszköz de nem elég mindenre.)